Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2005., 12:36   #1
upozorenje

nedavno imala post...kako ojačati mišiće
ako si vegeterijanac.počela sam piti..
protein vege fuel,koji je navodno jako
dobar za osobe koje ne jedu meso...rezultati bi se trebali početi vidjeti
kroz par mjeseci....bla bla..al eto nedavno sam imala neke pretrage glede svog koljena i hmm nalazi nisu baš najbolji.
Doktor me je na fin način popljuvao...
da mi mišić ne može opstati bez mesa
i da ovi proteini koje ja pijem neče učiniti puno koristi,naravno moram ojačati kavdriceps ..etc kako opterečenje ne bi bilo na koljenu.Toplo mi je preporučio da
počnem papati meso al ja nemrem
meni se ono stvarno gade.Znam da je za mišiće potrebno meso al ujedno tako nutricionistica mi je rekal da s ovim proteinima bi trebal a dobiti neke rezultate.I kaj sad da ja napravim.....naravno stalo mi je do
moga zdravlja.

thx
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 12:41   #2
pretpostavljam da ne jedes niti ribu?

u tom slucaju, trazi od nutricionistice da ti detaljnije objasni kako da se hranis.

nadam se da jedes sir i jaja.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 12:46   #3
Quote:
violent_femmes9 kaže:
pretpostavljam da ne jedes niti ribu?

u tom slucaju, trazi od nutricionistice da ti detaljnije objasni kako da se hranis.

nadam se da jedes sir i jaja.
jedem sve mlječne proizvode...jaja za
uskrs a ribu vrlo rijetko
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 14:06   #4
Proteine i na drugi način možeš unijeti u tijelo, nije nužno jesti meso. Za kvadriceps su bitnije vježbe koje ćeš morati raditi nego podrijetlo proteina koje unosiš.

Ako misliš da u prehrani ne unosiš dovoljno proteina nek ti nutricionistica objasni kako ćeš ih nadoknaditi iz drugih izvora, pa makar dodataka prehrani (npr. sirutkini proteini).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 14:20   #5
znam da meso nije jedini izvor proteina,
al kao što sam već rekla doktor mi je
rekao da MORAM početi jesti meso ako
želim da mi s nogom bude sve ok,da proteini od soje.....etc nemaju takvu moć
povezivanja...kao meso.Mislim gle ja sam luda,jer meso nmerem ni primirisati.Naravno da su vježbe bitne...znam,bez toga ne može
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 16:07   #6
Re: upozorenje

Quote:
sporty kaže:
počela sam piti..
I kaj sad da ja napravim.....naravno stalo mi je do
moga zdravlja.






sori
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 23:16   #7
Neko ti je vec odgovorio RIBA.
Provaj kombinirati :
bijela riba
plava riba
skoljke
rakovi .
ogrci
riba sa dna , hridi , od kamena
riba sa mulja , pijeska
dimljena riba
susena riba
Ako ti odgovara , provaj i rijecnu.
Mozes rasporediti , po 1 vrstu svaki dan u tijednu .
Imas jos i konzerviranu ribu , koja najmanje gubi u odnosu na ostale konzerve.
Raznolikost sadrzaja i okusa je ogromna .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 23:51   #8
Re: upozorenje

Quote:
sporty kaže:
nedavno imala post...kako ojačati mišiće
ako si vegeterijanac.počela sam piti..
protein vege fuel,koji je navodno jako
dobar za osobe koje ne jedu meso...rezultati bi se trebali početi vidjeti
kroz par mjeseci....bla bla..al eto nedavno sam imala neke pretrage glede svog koljena i hmm nalazi nisu baš najbolji.
Doktor me je na fin način popljuvao...
da mi mišić ne može opstati bez mesa
i da ovi proteini koje ja pijem neče učiniti puno koristi,naravno moram ojačati kavdriceps ..etc kako opterečenje ne bi bilo na koljenu.Toplo mi je preporučio da
počnem papati meso al ja nemrem
meni se ono stvarno gade.Znam da je za mišiće potrebno meso al ujedno tako nutricionistica mi je rekal da s ovim proteinima bi trebal a dobiti neke rezultate.I kaj sad da ja napravim.....naravno stalo mi je do
moga zdravlja.

thx
prvi savjet: promjeni doktora !!!

spominješ pretrage koljena i normalno je da trebaš ojačati mišiće kvadricepsa kako bi ti koljeno bilo bolje učvrščeno tj. zaštičeno ojačanjem kvadricepsa, ali ujedno nisi napisala što ustvari s koljenom nije uredu ... moje mišljenje na osnovu ovih šturih informacija je da moraš uravnotežiti prehranu i osim proteina koji su ti nužni za mišiće trebaš pojačati unos omege 3 kako bi nahranila zglobove (koljeno) .... a da ti se zdravlje ne naruši i ostali mikro & makro nitrijenti trebaju biti zastupljeni u prehrani ..

naravno da o svemu trebaš popričati s nekim kome je nutricionistička prehrana jako poznata i tko ti može izraditi individualni program i analizu tjelesne kompozicije i metabolizma ("ask me for free body analysis")
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 10:56   #9
Re: Re: upozorenje

Quote:
MacGregor kaže:
prvi savjet: promjeni doktora !!!

spominješ pretrage koljena i normalno je da trebaš ojačati mišiće kvadricepsa kako bi ti koljeno bilo bolje učvrščeno tj. zaštičeno ojačanjem kvadricepsa, ali ujedno nisi napisala što ustvari s koljenom nije uredu ... moje mišljenje na osnovu ovih šturih informacija je da moraš uravnotežiti prehranu i osim proteina koji su ti nužni za mišiće trebaš pojačati unos omege 3 kako bi nahranila zglobove (koljeno) .... a da ti se zdravlje ne naruši i ostali mikro & makro nitrijenti trebaju biti zastupljeni u prehrani ..

naravno da o svemu trebaš popričati s nekim kome je nutricionistička prehrana jako poznata i tko ti može izraditi individualni program i analizu tjelesne kompozicije i metabolizma ("ask me for free body analysis")
izlizala mi se hrskavica,ja uopće nemam
podmazivanja (čega već između zglobova,ne znam stručni naziv)u mojem slučaju u koljenu.Bavim se sportom poprilično od malena...tako da nisam neka mlohava ,znači imam neke mišiće.Al kolko sam ja nj shvatila rekao mi je ....da imam volumen mišića al da on nema svoju svrhu.i onda je tu došla u igru i sama prehrana.....a ja ne jedem meso..etc dobila sam vježbe ....
jasno mi je da moram još više proraditi
na svom kvadricepsu,mislim to sam znala i bez nj mišljenja.
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:02   #10
Quote:
sporty kaže:
doktor mi je
rekao da MORAM početi jesti meso ako
želim da mi s nogom bude sve ok
otiđi drugom doktoru, simple as that. doktori su bogovi i uvijek su u pravu, ne?

milijuni vegetarijanaca su dokaz da životinjski proteini nisu neophodni. il su samo iznimke?

p.s. bjelančevina ima gotovo u svemu i teško da ti ih može nedostajat ako se hraniš raznoliko. pojačaj malo grah, grašak, kukuruz, zobenu hranu. fino

p.p.s. nemoj se trovat ribom. ako već moraš jest, nemoj puno kao što neki preporučuju. 'zdravija' je i od mlijeka
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:08   #11
Quote:
Luđakinja kaže:
otiđi drugom doktoru, simple as that. doktori su bogovi i uvijek su u pravu, ne?

milijuni vegetarijanaca su dokaz da životinjski proteini nisu neophodni. il su samo iznimke?
da možda bi trebala......i'll see
thx u svakom slučaju se ne predajem
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:15   #12
umm.. što se tiče mliječnih proizvoda.. probaj jedno vrijeme to smanjit a jest malo više badema, lješnjaka, špinata, kelja, peršina i sl. ne samo da je fino nego ima i puno kalcija (između ostalog). mlijeko radi više štete nego koristi..

al opet, nisam doktorica, nisam uvijek u pravu
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:37   #13
Quote:
Luđakinja kaže:
umm.. što se tiče mliječnih proizvoda.. probaj jedno vrijeme to smanjit a jest malo više badema, lješnjaka, špinata, kelja, peršina i sl. ne samo da je fino nego ima i puno kalcija (između ostalog). mlijeko radi više štete nego koristi..

al opet, nisam doktorica, nisam uvijek u pravu
thx,
da mliječni proizvodi u pretjeranoj količini nisu dobri naravno k tome i debljaju.
Al navodno je sirutka odlična
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:43   #14
Quote:
sporty kaže:
thx,
da mliječni proizvodi u pretjeranoj količini nisu dobri naravno k tome i debljaju.
a tek voda kakva sranja radi ... u pretjeranoj kolicini, naravno
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:48   #15
Quote:
violent_femmes9 kaže:

nadam se da jedes sir i jaja.
a zašto se to nadaš? čega to ima u siru i jajima da ja propuštam?

p.s. sporty, samo tijelo ti poručuje što mu odgovara a što ne. ako si slučajno primijetila ikakve negativne promjene od kad si prestala jest meso, razmisli bolje o povratku na staro ili obogaćenju prehrane. mislim, mnogi ljudi su ignorirali znakove pa se razboljeli i omogućili pametnim doktorima da likuju kako se bez mesa ne može živjet.. (inače ne pametujem toliko, ne znam kaj mi je danas došlo )
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 12:20   #16
Quote:
Luđakinja kaže:
a zašto se to nadaš? čega to ima u siru i jajima da ja propuštam?
proteina, u vecoj koncentraciji nego u povrcu i zitaricama. proteini su gradjeni od aminokiselina, od kojih su neke esencijalne - to znaci da ih ne mozemo dobiti ni na koji drugi nacin, nego unosenjem izvana.

oni vegeterijanci koji uopce ne unose namirnice zivotinjskog porijekla (pa dakle ne jedu niti jaja, ni sir, ribu da i ne spominjem), trebaju biti temeljito educirani o tome sto i kako trebaju jesti, i trebaju pazljivo kombinirati namirnice. time ne zelim reci da je vegeterijanska ili veganska prehrana losha, nego to da je nesto kompliciranije postici optimum.

no, zato postoje educirani ljudi koji se prehranom bave profesionalno, nutricionisti. ako radite promjene u prehrani, u smislu da potpuno izbacujete pojedine skupine namirnica, posavjetujte se s profesionalcima o tome sto uzeti za zamjenu.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 12:21   #17
Quote:
Luđakinja kaže:
a zašto se to nadaš? čega to ima u siru i jajima da ja propuštam?

p.s. sporty, samo tijelo ti poručuje što mu odgovara a što ne. ako si slučajno primijetila ikakve negativne promjene od kad si prestala jest meso, razmisli bolje o povratku na staro ili obogaćenju prehrane. mislim, mnogi ljudi su ignorirali znakove pa se razboljeli i omogućili pametnim doktorima da likuju kako se bez mesa ne može živjet.. (inače ne pametujem toliko, ne znam kaj mi je danas došlo )
vidjet ću sad prvo rezultate od ovih proteina kaj pijem,malo ću obogatiti prehranu,ako neće biti pomaka mort ću se prisiliti barem jednom tjedno da popapam meso.Što se tiče promjena ......bolje se osjećam iskreno...jedino što sam mal mršavija i žilavija,ok mišići
mi nisu tak veliki više al i sada pazim na to.Više manje sve ok!!i eto sad ovo,naravno ak nema dr morat ću na staro nažalost
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 12:23   #18
Quote:
violent_femmes9 kaže:
proteina, u vecoj koncentraciji nego u povrcu i zitaricama. proteini su gradjeni od aminokiselina, od kojih su neke esencijalne - to znaci da ih ne mozemo dobiti ni na koji drugi nacin, nego unosenjem izvana.

oni vegeterijanci koji uopce ne unose namirnice zivotinjskog porijekla (pa dakle ne jedu niti jaja, ni sir, ribu da i ne spominjem), trebaju biti temeljito educirani o tome sto i kako trebaju jesti, i trebaju pazljivo kombinirati namirnice. time ne zelim reci da je vegeterijanska ili veganska prehrana losha, nego to da je nesto kompliciranije postici optimum.

no, zato postoje educirani ljudi koji se prehranom bave profesionalno, nutricionisti. ako radite promjene u prehrani, u smislu da potpuno izbacujete pojedine skupine namirnica, posavjetujte se s profesionalcima o tome sto uzeti za zamjenu.
thx......
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 13:04   #19
Quote:
sporty kaže:
izlizala mi se hrskavica,ja uopće nemam
podmazivanja (čega već između zglobova,ne znam stručni naziv)u mojem slučaju u koljenu.Bavim se sportom poprilično od malena...tako da nisam neka mlohava ,znači imam neke mišiće.Al kolko sam ja nj shvatila rekao mi je ....da imam volumen mišića al da on nema svoju svrhu.i onda je tu došla u igru i sama prehrana.....a ja ne jedem meso..etc dobila sam vježbe ....
jasno mi je da moram još više proraditi
na svom kvadricepsu,mislim to sam znala i bez nj mišljenja.
vidiš da sam bio u pravu, podmazivanje zglobova ovisi o onosu nezasićenih masnoća tzv. omege 3 i omege 6 ... najveći problem je kod unosa omege 3 ..

"Masti i ulja su vitalne hranjive tvari. Masti i ulja sadrže Omega-3 i Omega-6 ESENCIJALNE MASNE KISELINE. Esencijalne su one masne kiseline koji tijelo ne može proizvesti samo, nego se MORAJU uzimati hranom, a bez kojih uopće nije moguć život, ni zdravlje. I dok Omege-6 ima dovoljno u redovnoj prehrani, Omege-3 nedostaje.

Sva ulja koja koristimo u kuhinji su biljnog porijekla (obično suncokretovo ili uljene repice) i ona sadrže Omegu-6, tako da smo dovoljno opskrbljeni s tom esencijalnom masnom kiselinom.
Glavni izvor Omege-3 su pojedine morske ribe i plodovi mora koji se ne koriste tako često u prehrani. Razlozi leže u većoj cijeni kvalitetne ribe, zahtijevnijoj pripremi, a mnogi ljudi jednostavno više vole okus mesa ili sira. Da biste tijelo opskrbili s dovoljnom količinom Omega-3 morate najmanje tri puta tjedno jesti punomasnu plavu ribe ili plodove mora. "

dakle, povećaj unos omege 3 i tvoja situacija će se znatno popraviti ..


Quote:
violent_femmes9 kaže:
a tek voda kakva sranja radi ... u pretjeranoj kolicini, naravno
misliš na poplave ???
prosvjetli me malo i objasni kaj je pisac htio reći ..

Quote:
violent_femmes9 kaže:
proteina, u vecoj koncentraciji nego u povrcu i zitaricama. proteini su gradjeni od aminokiselina, od kojih su neke esencijalne - to znaci da ih ne mozemo dobiti ni na koji drugi nacin, nego unosenjem izvana.

oni vegeterijanci koji uopce ne unose namirnice zivotinjskog porijekla (pa dakle ne jedu niti jaja, ni sir, ribu da i ne spominjem), trebaju biti temeljito educirani o tome sto i kako trebaju jesti, i trebaju pazljivo kombinirati namirnice. time ne zelim reci da je vegeterijanska ili veganska prehrana losha, nego to da je nesto kompliciranije postici optimum.

no, zato postoje educirani ljudi koji se prehranom bave profesionalno, nutricionisti. ako radite promjene u prehrani, u smislu da potpuno izbacujete pojedine skupine namirnica, posavjetujte se s profesionalcima o tome sto uzeti za zamjenu.
s ovime se apsolutno slažem, vegeterijanstvo nije garancija kvalitetne prehrane ako se ne vodi računa o mastima i proteinima jer u organizmu sve treba biti ravnomjerno zastupljeno, a rješenje koje bi ti moglo zamjeniti meso je soja jer soja sadrži sve esencijalne aminokiseline koje tijelo ne može proizvesti ali ju moraš koristiti svaki dan, a ne samo 1-2 x tjedno ..

sporty, na odabiru proteina kao nadupuna moraš biti jako pažljiva kakvi su i čiji su, jer na tržištu je zaista prisutno svakakvog smeća, čije i kakve proteine ti piješ ? (napiši neki link)
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 13:50   #20
www.agram89.com
pijem vege fuel od twinlaba(sojin protein)!!
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.