Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 22:42   #1
Neplaćanje kredita i jamci

Dakle,moj suprug je prije cca 10 godina bio prijatelju jamac za nenamjenski kredit u zagrebačkoj banci,nakon toga su obojica počeli raditi u inozemstvu tako da prijatelj nije plaćao kredit,muzu su 2 puta iz banke poslali obavijest o neplaćanju i nemogućnosti potraživanja. Prijatelj je,naravno,rekao da ce to riješiti.prije 2 dana je stigla obavijest muzu da je njegov dug kao jamca prodan utjerivacima dugova APS Delta. On nema račun u hr jer prima vani placu. Zajednički smo vlasnici kuće koja je kupljena stambenim kreditom i hipoteka je na njoj,ja otplacujem kredit uredno. Zanima me dal može doći do ovrhe nad tom kućom?to nam je jedina nekretnina.Dali i nakon koliko godina dolazi do zastare kredita? Kako ti utjerivaci dugova naplacuju? Zašto dužniku kredita nije došla obavijest o prodaji duga utjerivacima?
medankamedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:43   #2
Quote:
medankamedo kaže: Pogledaj post
Dakle,moj suprug je prije cca 10 godina bio prijatelju jamac za nenamjenski kredit u zagrebačkoj banci,nakon toga su obojica počeli raditi u inozemstvu tako da prijatelj nije plaćao kredit,muzu su 2 puta iz banke poslali obavijest o neplaćanju i nemogućnosti potraživanja. Prijatelj je,naravno,rekao da ce to riješiti.prije 2 dana je stigla obavijest muzu da je njegov dug kao jamca prodan utjerivacima dugova APS Delta. On nema račun u hr jer prima vani placu. Zajednički smo vlasnici kuće koja je kupljena stambenim kreditom i hipoteka je na njoj,ja otplacujem kredit uredno. Zanima me dal može doći do ovrhe nad tom kućom?to nam je jedina nekretnina.Dali i nakon koliko godina dolazi do zastare kredita? Kako ti utjerivaci dugova naplacuju? Zašto dužniku kredita nije došla obavijest o prodaji duga utjerivacima?
Prodaja duga znači da je banka prodala njegovo dugovanje toj tvrtki i da je sada dužan njima, a ne banci te da banka sada više nema ništa s tim već sve dogovarate i plaćate toj tvrtki.
Što se tiće ovrhe, ukoliko ti suprug radi i ima otvoren račun ili sredstva u nekoj banci unutar europske unije, bez problema se sredstva mogu ovršiti do otplate konačnog dugovanja i nije potrebna ničija nadležnost tipa sud ili slično već sve ide jako brzo temeljem vjerodostojne isprave, europskim ovršnim nalogom.
U principu vam mogu i kuću ovršiti, ali obzirom da je kuća u hipotekarnom kreditu kolateral, odnosno vi ste samo korisnici do otplate kredita, malo je teže dok druga banka ima založno pravo, ali moguće.
Žao mi je da vi morate plaćati tuđe dugove, a stvarni dužnik je sigurno bio informiran o svemu i to više puta jer tek kad on ignorira to, kreće se od sudužnika.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:10   #3
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Prodaja duga znači da je banka prodala njegovo dugovanje toj tvrtki i da je sada dužan njima, a ne banci te da banka sada više nema ništa s tim već sve dogovarate i plaćate toj tvrtki.
Što se tiće ovrhe, ukoliko ti suprug radi i ima otvoren račun ili sredstva u nekoj banci unutar europske unije, bez problema se sredstva mogu ovršiti do otplate konačnog dugovanja i nije potrebna ničija nadležnost tipa sud ili slično već sve ide jako brzo temeljem vjerodostojne isprave, europskim ovršnim nalogom.
U principu vam mogu i kuću ovršiti, ali obzirom da je kuća u hipotekarnom kreditu kolateral, odnosno vi ste samo korisnici do otplate kredita, malo je teže dok druga banka ima založno pravo, ali moguće.
Žao mi je da vi morate plaćati tuđe dugove, a stvarni dužnik je sigurno bio informiran o svemu i to više puta jer tek kad on ignorira to, kreće se od sudužnika.
Evo danas su nešto rješavali i zvali tu udrugu ,stvarnom dužniku je rečeno da ce do kraja ovog mjeseca u ZG banku biti poslan ugovor kojim ce on opet plaćati taj dug toj udruzi,plaćao bi u mjesečnim ratama,a moj suprug bi se navodno trebao brisati kao jamac. sada opet čekamo da vidimo dal ce biti sta od toga.hvala na odgovoru.
medankamedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:24   #4
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Prodaja duga znači da je banka prodala njegovo dugovanje toj tvrtki i da je sada dužan njima, a ne banci te da banka sada više nema ništa s tim već sve dogovarate i plaćate toj tvrtki.
Što se tiće ovrhe, ukoliko ti suprug radi i ima otvoren račun ili sredstva u nekoj banci unutar europske unije, bez problema se sredstva mogu ovršiti do otplate konačnog dugovanja i nije potrebna ničija nadležnost tipa sud ili slično već sve ide jako brzo temeljem vjerodostojne isprave, europskim ovršnim nalogom.
U principu vam mogu i kuću ovršiti, ali obzirom da je kuća u hipotekarnom kreditu kolateral, odnosno vi ste samo korisnici do otplate kredita, malo je teže dok druga banka ima založno pravo, ali moguće.
Žao mi je da vi morate plaćati tuđe dugove, a stvarni dužnik je sigurno bio informiran o svemu i to više puta jer tek kad on ignorira to, kreće se od sudužnika.
Ovo nije bas istina - za pokretanje evropskog ovrsnog naloga mora postojati odluka suda.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:53   #5
Pozdrav,

molim za pomoć / mišljenje... mama je jamac po kreditu kod Zagrebacke banke koja je svoje potraživanje prodala dalje. Cijelo vrijeme plaća dio duga banci kao jamac jer se glavni dužnik ne javlja / ignorira....

Ima li se smisla javiti agenciji koja je otkupila potraživanja i pokušati se dogovoriti s njima oko plaćanja?

Može li agencija koja je otkupila potraživanje pokrenuti ovrhu protiv jamca bez najave?

Unaprijed hvala.
basilea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:39   #6
Ako je banka prodala dugovanje, oni više nemaju ništa s time već se sve rješava sa tom agencijom obzirom da se sada njima duguje, a ne banci.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:06   #7
Sad nek se prestane javljati tvoja mama, a agencija bek juri onoga čiji je dug otkupila...
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.