Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 20:26   #1
Prenatalni test

http://www.medri.hr/katedre/Biologij...ndrom_Down.htm

da li je koja od vas radila ove testove?? i da li biste isle na takva testiranja?

ja bih htjela znat da li je s bebom sve u redu, ali me muci to sta po ovome ispada da to bas i nisu jako pouzdani nalazi.. pa se pitam, da li se to uopce isplati??

sta vi mislite??
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 20:48   #2
o ovoj temi ti se pisalo jako puno malo potraži
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:01   #3
Leona, ne diraj!!!
dok je sve super, ostavi na miru.
Ovo to ionako nisu dijagnostički testovi. Test ti samo da koliki je rizik da beba ima nešto od navedenog.
Ja sam zbog nuhalnog nabora išla na kombinirani i sve 5 (to je bio moj prijedlog prije amniocenteze) i hvala Bogu da smo išli na to - sve samo ne amnio ili korionske vrećice

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:48   #4
Ja sam išla na triple test- po preporuci liječnika jer sam pila lijek iz C skupine dok nisam znala da sam trudna. Mislim da se više on htio ogradit od, ne daj Bože, posljedica iako me je slao i na farmakoterapiju na Rebro i tamo su rekli da je sve o.k. Nalazi triple testa su isto o.k
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:05   #5
curke, stavila sam tu link na najcesce teme o dodatnim pretragama/testovima u trudnoci.

nemojte to citati ako bas ne morate, ali cisto da znate gdje se moze naci informacija.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.

Zadnje uređivanje tough_cookie : 19.01.2008. at 12:42.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:10   #6
Ja sam otišla sa nekih 13 tjedana na prenatalni, ginica mi je lijepo sve objasnila, rekla je da ovisi o meni dali ga želim napravit. I otišla sam na Medicinski faks u Rijeci, platila 300 kn, tamo mi je teta izvadila krv i lijepo mi objasnila da je test negdje 75% pouzdan i što test pokazuje. Rezultati došli super, i ginica mi je još dodatno gledala nosnu kost na bebi na UZV-u. I nije bilo potrebe da odem i na amnio, na moju veliku radost.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 08:06   #7
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Ja sam zbog nuhalnog nabora išla na kombinirani i sve 5 (to je bio moj prijedlog prije amniocenteze) i hvala Bogu da smo išli na to - sve samo ne amnio ili korionske vrećice

ta se pretraga više nigdje u Hrvatskoj ne radi (od prošle godine). Meni tako u Zajčevoj rekli (gdje su ju i radili). Iz razloga jako je bilo puno spontanih a i tu je amnio pa je ona manje rizična nego koroniarne vrećice
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 10:47   #8
pod ovim "korionske vrećice" mislite možda na biopsiju korionskih resica?
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 11:29   #9
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
http://www.medri.hr/katedre/Biologij...ndrom_Down.htm

da li je koja od vas radila ove testove?? i da li biste isle na takva testiranja?

ja bih htjela znat da li je s bebom sve u redu, ali me muci to sta po ovome ispada da to bas i nisu jako pouzdani nalazi.. pa se pitam, da li se to uopce isplati??

sta vi mislite??
na temi amnio za/protiv imaš svo moje iskustvo sa amnio. Imaš iskustvo i MAlebudale sa amnio, te iskustvo flekice sa amnio. Sve ostalo su razmišljanja i razgovori nas majki.

Pročitaj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 11:29   #10
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
pod ovim "korionske vrećice" mislite možda na biopsiju korionskih resica?
a valjda ali se to ne radi. To je radio Podrobnik prije nego kaj je otišao u PVT. Ali je ta metoda napuštene od prije godine dana
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 12:37   #11
kako mislis napustena? ne radi se u Hrvatskoj, ali vani da.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 12:41   #12
a meni tako rekoše. ja isto za nju pitala. Rekli mi da ima puno pobačaja nakon nje jer je invenzivanija od amniocinteze a rezultati su isti. pa je zato napuštena.

tako mi rekao primarijus
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 12:51   #13
nije napustena vani. invazivna jest, kao i amniocenteza, ali prednost je sto se moze raditi u jos ranijoj trudnoci.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.