Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 06:09   #41
Možda je ,ali samo dok kratko traje.na duže staze ne,bar ne kod mene dakle bez leptirića.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 06:11   #42
Možda je ,ali samo dok kratko traje.na duže staze ne,bar ne kod mene dakle bez leptirića.Jebote ko nema leptiriće taj je sakat. Ajd pročitaj još koji post ljenčino.I ne meni to nije predivan osjećaj dok god je neuzvraćen i nemam namjeru čekati da mi ga netko uzvrati. Fuj!Pa lijepo sam rekla da me popljujete što uredno i činite. Stvarno ste dosljedni sami sebi.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 09:59   #43
Zaljubljenost ne nastaje u pristustvu te osobe u koju se zaljubljujemo, nego posle dok razmisljamo o njoj,, simple as that.

Evo kako se to odvija: Naprimer izadjes sa nekim, provodis vreme s njim, upoznajete se i onda kad odes kuci legnes i razmisljas o toj/tom djevojci/muskarcu, i iznova i iznova zamisljas njenu sliku. I dok to radis ti vidis njene samo pozitivne osobine "ovakva je..." "onakva je..." "ona je najbolja cura mog zivota..." "nju pod svaku cjenu moram da zadrzim...", i onda vidis sebe i tu osobu u buducnosti kao glavne glumce jednog filma te dobijas taj cudni osjecaj u stomaku.
Ako ovo radis dovoljno dugo vremena postaces zaludjen tom osobom, i sta vise poceces je unositi u svaki vid komunikacije sa prijateljima i bilo kim. Tako/zato se zaljubljujemo, dok ja sam takodje u nekoj mjeri protivnik zaljubljenosti, no nisam imun na nju,,,,,, tak :-)
restless dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:29   #44
To je opijenost i točka.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:19   #45
Quote:
restless dreams kaže: Pogledaj post
Zaljubljenost ne nastaje u pristustvu te osobe u koju se zaljubljujemo, nego posle dok razmisljamo o njoj,, simple as that. (...)
Hvala na lijepom objašnjenju sad nam molim te još objasni kako se namjerno odljubljujemo ako nam zaljubljenost smeta (iz ovog proizlazi neka ideja ali čini mi se da sam se već toga naprobavala pa nije pomoglo).
__________________
“Lead me not into temptation; I can find the way myself.” tko sam?
Flames of love is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 02:34   #46
A ne voljena osoba nema veze. Znaš zaljubljenost je u biti zaljubljenost u samog sebe i točka.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:02   #47
Evo ja gledam svoju ženu koja kako joj koji kaže da dobro izgleda, kako je super osoba itd. (klasično muško upucavanje) ona pada jadna na to i odma doma mašta, izgradi cijele svijetove, rađa djecu, a on pažljiv drži kao princezu (rijetki trenutci dobrote njenog tatice). Samnom se rastavlja ili mi laže u lice što ja čitam, naravno ja tu nesavršen muškarac tradicionalista, koji nije komplementirao ženu zadnjih 7 godina (osim nje) jer znam kako je lako manipulirati zbog svoje nesigurnosti. Lijepi su to osjećaji kada si nekome skoro kao Bog, osim toga hormoni te deru ako postoji imala mogućnost za dobrom genskom slikom budućeg djeteta. Ali treba biti oprezan, nije bez vraga stari običaj da treba od zaruka proći 6 mjeseci prije braka. Da ne govorimo o za-rukama koji su govorili o nastupu kod partnerstva.
Okej druga su vremena, put od dodira do kreveta nekada je mjeren minutama, opasnosti su velike, al' kog briga. Ovo stanje ide muškarcima na ruku jer dobivaju olako ono što žele, isprazniti mošnje. Razmislite dali vidite oko sebe neki par ili brak koji je holivudski film (ljubić)? Pa ni Bradu i Angelini ne cvijetaju ruže. Sve je tome uzrok nekontrola, pa ni u hrani se neznamo kontrolirati neg' punimo đepove ogromnoj industriji od fitnesa, do raznih preparata, knjiga o dijeti plastičara itd. . Ismijavaju se tradicionalne vrijednosti i muškarci ili žene koji ih žive kroz brak bivaju nasamareni tako da i oni napuštaju principe i upetljavaju se u razne veze koje ih ne ispunjavaju.

Sve to trpe djeca, novi naraštaji koji su emocionalno osakaćeni neppažnjom i egoizmom svojih roditelja.
Preopasna prirodna droga koja nam je u prošlosti uzrokovala preživljavanje, ali sada puni đepove jednoj grani industrije.

Žene moraju naučiti ne popuštati kemiji i tako olako trčati nama muškarcima u krevet jer mi smo mamini sinovi koje su mamice odgojile krivo i ne poštujemo žene koje nam olako dođu. Što je muškarac zgodniji i time privlačniji veća je šansa lošeg odnosa, jer pitajte se zašto je sam, a tako zgodan? Sigurno ne jer želi i može ostvariti kvalitetnu vezu.

Nema više ženskih uzora, nego danas kultura lezbijstva donosi izraz fuckbuddy, užas, mrak čovječanstva, Vlatka Pokos koja skače iz plahte u plahtu, Severina koja svoju intimu razvlači po novinama itd. Svi se zaljubljuju ali nitko ne dobiva osim privremenog šuta ništa sa tim....ona iz seks i grada piše knjigu o sexu, a sama nije bila zadovoljna sa njim.

Recite mi da sam kreten, ali sa 20 g. vjerovao sam u modernizam i "toleranciju". Sve su to laži filmske i novinske industrije.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:05   #48
Najgore je u cijeloj priči što misliš da te druga strana dok vlada kemija, sluša i vidi. ALi svak piči svoju sliku na dopu, hormonima, što kasnije prelazi u razočarenje. Naravno ovo pravilo ima iznimaka, ali one su toliko beznačajne da možemo je pripisati statističkoj pogrešci.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:08   #49
zanimljiva tema,ja bi mogo otvorit novu zašto se neki ljudi ne zaljubljuju,ko ja recimo.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:36   #50
To dosta uvjetuje roditeljska slika i temparament. Znači ako si tip sklon štednji i građenju kuće 8života) kamen po kamen, ti si osoba koja nevoli ili netreba jaki osjećaj nekontrole, samog sebe. Ili ti netreba jakih poticaja da se osjetiš živim. Nisi sklon dubljim depresijama nego prihvačaš donekle život kakvim jest. Realista (nekada i kontrol freak), duboko ne vjeruješ u poticanje života kroz jake osjećaje. Po tome nisi sklon drogama da one vladaju tobom a ne ti njima.

To je neki profil nezaljubljivača. Ali to ne znači da te se nemože uvuči u tu priču samo teže ti ide i nisi došao u tu situaciju jer je ne tražiš kao psihološku nadoknadu.
---------------------

Ako uzmemo psihološku komponetu zaljubljivanja, osim idealistične slike partnera, tu se oživljava osobna idealistička slika jer kroz dijela, mimiku, ili direktnim riječima još bolje dobivaš osjećaj kako si dobar, kompleksi i unutrašnji kritičar padaju u sjenu i ti si bliže osjećaju naše stvarne nutrine. Jednom riječu gura te u sadašnjost dok si u bliskom kontaktu sa tom osobom.

Hebeni osjećaj....

Zadnje uređivanje Graham : 11.01.2009. at 18:41.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.