Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2008., 08:49   #41
Quote:
BEOLA-36 kaže: Pogledaj post

I ja sam istog misljenja
Evo moji dobri ljudi, da Vam kazem da sam "riješila" problem. Razgovarali smo i pomirili se. Međutim opet smo ostali u biti na istom jedini pomak je to sto u kući neće biti te jebenešutnje. Ne mozemo se sloziti niti u jednom segmentu.
On je ljubomoran na mene i to definitivno. Ljubomoran jer mene društvo prihvaća, jer se raduju kad ja dođem, ljubomoran je jer sam netko i nešto u svom poduzeću (kako on kaze: u poduzeću ne moze nitko prdnuti (sorry na izrazu) a da ti za to ne znas). Pa boze dragi, zar nije bolje da se pitam, znači da zarađujem, znači da donosim kući lovu, da je ne trošim u gluposti. Ali kaze, da on ne zeli takvu zenu, već starinsku zenu!
E pa kad hoces eno ti baka iz kvarta pa je ozeni i imas. Neću takvu već poniznu zenu!
Ne znam doklen ce sve ovo dovesti, ali jedino sto mi je malo olaksalo je to što nema vise sutnje, a sve drugo je isto.
Jedinu lekciju koju sam sad naučila jest ta da si od svake plaće odvajam u crni fond, u slučaju da dođe dan d imam neku sigurnost.
Ne mogu vjerovati da se ovo događa meni nakon toliko godina braka! cccc
Vama svima puno hvala na podrsci i bez vas sigurno ovo nebi mogla odraditi!
proljece971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:41   #42
Quote:
proljece971 kaže: Pogledaj post
Evo moji dobri ljudi, da Vam kazem da sam "riješila" problem. Razgovarali smo i pomirili se. Međutim opet smo ostali u biti na istom jedini pomak je to sto u kući neće biti te jebenešutnje. Ne mozemo se sloziti niti u jednom segmentu.
On je ljubomoran na mene i to definitivno. Ljubomoran jer mene društvo prihvaća, jer se raduju kad ja dođem, ljubomoran je jer sam netko i nešto u svom poduzeću (kako on kaze: u poduzeću ne moze nitko prdnuti (sorry na izrazu) a da ti za to ne znas). Pa boze dragi, zar nije bolje da se pitam, znači da zarađujem, znači da donosim kući lovu, da je ne trošim u gluposti. Ali kaze, da on ne zeli takvu zenu, već starinsku zenu!
E pa kad hoces eno ti baka iz kvarta pa je ozeni i imas. Neću takvu već poniznu zenu!
Ne znam doklen ce sve ovo dovesti, ali jedino sto mi je malo olaksalo je to što nema vise sutnje, a sve drugo je isto.
Jedinu lekciju koju sam sad naučila jest ta da si od svake plaće odvajam u crni fond, u slučaju da dođe dan d imam neku sigurnost.
Ne mogu vjerovati da se ovo događa meni nakon toliko godina braka! cccc
Vama svima puno hvala na podrsci i bez vas sigurno ovo nebi mogla odraditi!
Bravo proljeće !Ne samo da si skupila hrabrost da to riješiš nego i saznala da je ljut i ljubomoran na tvoj uspjeh.Koliko god to bilo loše za vaš brak ,po tvom naćinu izražavanja bi rekao da si si time vratila samopuzdanje ( bar u odnosu na prvi post) i digla glavu .Bravo još jednom .
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:22   #43
Ne mogu virovat da je ljubomoran na svog partnera, jer brak je jedna vrsta 'poslovno'-emotivnog partnerstva i to na račun toga što je uspješan i prihvačen. Zar on ne shvaća da tu nesmi biti rivalstva među vama i vaganja ko je bolji, već morate biti 'magarci' koji će zajedno i u dobru i u zlu i u istom smjeru vuć zajedničku kočiju koja se zove brak.

Još ne mogu svatit da nije ponosan na svoje proliće971?!? Čini se meni da je on jako staromodan ili potiče iz neke staromodne obitelji?
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 08:02   #44
Quote:
Volintena kaže: Pogledaj post
Ne mogu virovat da je ljubomoran na svog partnera, jer brak je jedna vrsta 'poslovno'-emotivnog partnerstva i to na račun toga što je uspješan i prihvačen. Zar on ne shvaća da tu nesmi biti rivalstva među vama i vaganja ko je bolji, već morate biti 'magarci' koji će zajedno i u dobru i u zlu i u istom smjeru vuć zajedničku kočiju koja se zove brak.

Još ne mogu svatit da nije ponosan na svoje proliće971?!? Čini se meni da je on jako staromodan ili potiče iz neke staromodne obitelji?


Volintena, u biti si točno rekla da je staromodan! Ali prije nije bio takav, valjda što stariji to ga vise privlači patriajahalan način zivota. Međutim, ja nikad nisam bila, a niti ću biti u tom smislu mu podređena. Kako prije tako i sad poštivam ga kao supruga, prijatelja....ali da ću pustiti da me gazi...ne!
tj. da- dopustila sam mu dosta puta, ali ovo što je napravio prevršilo je granicu dobrog ukusa.
Po prvi put u zivotu bila sam na granici zivčanog sloma i nikome nebi pozelila takvo nešto
Iskreno rečeno snagu ste mi dali-Vi forumaši i na tome Vam od srca zahvaljujem!!!!
proljece971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 08:05   #45
ima on zive roditelje? njegov odnos sa njima?
__________________
and I was thinking to myself this could be heaven or this could be hell
:clint-ica: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 08:37   #46
Quote:
:clint-ica: kaže: Pogledaj post
ima on zive roditelje? njegov odnos sa njima?
ne, roditelji mu nisu živi, ali je bio jako vezan uz majku sa kojom se ja nikad nisam mogla sloziti.
Nije me mogla podnesti sto sam zauzela njezino mjesto, iako ja nikad nisam smatrala da sam to napravila.
Dok je bila živa on je uvijek bio na mojoj strani, naravo nije htio niti nju povrediti, što je po meni bilo korektno. Ali od kada je umrla sve je sveo na to da sam za svaku svađu između mene i nje kriva - ja!
Ne, zbilja ne mogu shvatiti njegovo razmišljanje, mada smo u braku pun k... godina! (izvinite na riječniku,alli moram se ispuhati)
proljece971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:28   #47
Aj, kad je malo veselo, neka bude - veselije...

Proljeće971, Volintena je anagram moga pravog imena. Aj ga pogodi.
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:49   #48
Quote:
Volintena kaže: Pogledaj post
Aj, kad je malo veselo, neka bude - veselije...

Proljeće971, Volintena je anagram moga pravog imena. Aj ga pogodi.
V a l e n t i n o !!!

Sorry što sam te prekrstila!
proljece971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:55   #49
mislim da ću se ubiti
marijaći is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:39   #50
Quote:
marijaći kaže: Pogledaj post
mislim da ću se ubiti
zakaj?
proljece971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 17:01   #51
jer mi dragi ljudi nedaju drugu priliku
marijaći is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 17:33   #52
Počni od toga da ih ne zoveš 'dragi ljudi' i znaj da djela govore više od riječi!
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 17:54   #53
Quote:
proljece971 kaže: Pogledaj post
V a l e n t i n o !!!

Sorry što sam te prekrstila!

Nikakav sorry nije potriban, a odgovor se 'krije' ode:

Valentino mi je ime
poruka u njemu je dostavna
kad izgovorim svoje ime
ustvari rekao sam - VOLIN TE NA

Valentino mi je ime
poruka u njemu je iskrena
kad izgovoriš moje ime
ustvari rekla si - VOLIN TE NA

Ovo je samo dio (moje) pisme u kojoj san spozna značenje svoga imena. Moran priznat da ima nešto u njemu (ma koji on to bija). Pisano je u dalmatinskom dijalektu pa se ono 'na' odnosi na 'izvoli' ili 'uzmi'.

Samo nemoj brkat glagole voljet i seksat, kako neki odma pretvore rič voljet. Moje je mišljenje da je voljet puno veći spektar boja od crno-bilog spektra koji nudi seks.
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 17:56   #54
stvar je u tome što sam osoba s invaliditetom, te mi je trebalo mnogo vremena da sagradim neki prijateljski krug, te su mi sad te osobe prirasle jako ksrcu
marijaći is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:04   #55
Ako san dobro razumija prva prilika se odnosila na upoznavanje i uspostavu kontakta, e sad, šta se događa kod druge prilike? Je li u pitanju posal ili emocije?
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 10:04   #56
Quote:
proljece971 kaže: Pogledaj post
Znam da će vas puno osuditi me, ali ja jednostavno više ne mogu.
U braku 16 god, napravljene tri kuće, niti jedan radnik nije otišao iz kuće da nije ručao, večerao. Radila sam ko idiot i žrtvovala sam se koliko god sam mogla, da bi nakon svega toga dobila za uzvrat njegovo ignoriranje mene u cijelosti.
Dva mjeseca smo zajedno u kući, on sam sebi pere, kuha pegla........ja lagano sizim i šizim.
Zadnji par dana to me dovodi do ludila. on je u gradu poznat kao dobričina, i tko da mi vjeruje da ja tako zivim?!
Ako me ista vređa to je upravo to ignoriranje!?
Što da radim, radi djeteta nebi si oduzela zivot jer je on moja svjetlost, međutim bojim se trenutka!
Ovo što čitam ne mogu vjerovati da je istinito! Biti u braku a ne razgovarati pa to je strašno. Prestrašno!
Pročitala sam sve što si napisala i ne znam što da ti kažem jer nikad nisam bila u takvoj situaciji. Vidim da se duže ne javljaš pa bi bilo dobro da nam napišeš u kojem je smjeru to sve odvelo.
tanja_grom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.