Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 15:44   #21
Ma moj je od jajeta dobio generaliziranu urtikariju - doslovno cijeli pocrvenio, još su mu i uši otekle tako da je morao ostati u bolnici.

I nas čeka prvo kožno testiranje na alergije, zatim testovi degranulacije da se vidi na koje je točno lijekove preosjetljiv (dobio osip na 2 antibiotika, ali to može biti zbog pomoćnih tvari u lijeku, ne zbog samog lijeka).

I tek onda nam slijedi cijepljenje Pa i Ru komponentom.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:52   #22
stvarno nemam riječi na pedicu, 8427.
šta da ti kažem, moja je imala motričkih problema - koje pedica nije uopće vidjela. ja sam cijelo vrijeme sumnjala, napominjala joj svaki put na sistematskom, ona govorila da je sve to u granicama normale. na moju inicijativu smo sve to privatno riješavali, pedica je na sistematskom s 9 mjeseci uredno upisala da se beba diže na sve 4, iako d. nije bila ni blizu toga.
brijem da ta njezina motorička dijagnoza isto nije nigdje upisana u karton
cijepljena redovno (na svu sreću mi smo sa svim uvijek malo kasnili), a tek poslije sam čitala da se neurorizični cijepe kasnije i tek nakon pregleda i odobrenja specijalista.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:00   #23
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moja nije uopće cjepljena proirixom i to cjepivo zaobilazim u širokom luku..
neću ju još ni cjepiti prije 2 rođendana.
Dr. Sabol mi je preporučio prije cjepljenja napraviti EEG glave (zbog onog našeg ugruška) i tak kada nalaz EEG bude zadovoljavajući da ću dobiti zeleno svjetlo za Priorix.

8472... o Bože ja zaista neznam što pametno reći
A da pitaš nekog dječijeg farmakologa ?

Farmakolozima je inače ova domena o kojoj pišeš posao i možda bi ti najbolje mogli odgovoriti na tvoje pitanje
mi smo imali krvarenje 1/2 stupanj, koje se povuklo sa 8mjeseci, eeg je bi uredan. pedica mi nikad ništa nije spomenula da bi trebala odgodit cjepivo priorixom, nismo se još cjepili jer je svako malo prehlađen. ima sad 14 mjeseci i ja to ternutno odgađam. da li bi trebali raditi opet neke pretrage prije tog cijepiva. ja sam i dalje zbunjena
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 10:35   #24
Mi trebamo u utorak na cjepljenje, pedica mi je rekla da mu nakon navršene godine dam 3x jaje sa razmakom od 10 dana i ako nebude reakcije da dođemo na cjepljenje, sva tri puta se ispovraćao sat vremena nakon jela, nije imao nikakvu drugu reakciju(jeo je jaje u kolačima, kiflicama i isto nije imao nikakvu reakciju),sad stvarno neznam, kumina mala je alergična na jaja i ona se ospe kad pojede keks u kojem ima jaja...pitala sam svoju doktoricu jer mi se pedica ne javlja na telefon i ona mi kaže da je njemu to preteško da mu nije sjelo i da se zato ispovraća da to nije alergija...
XTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 12:26   #25
Može se alergija i tako manifestirati - samo povraćanjem (ili drugim gastrointestinalnoim simptomima poput proljeva, bolova i trbuhu i sl), i baš je u tim slučajevima teže ju prepoznati, jer to nije ona "tipična" slika alergije sa kožnom ili respiratornom manifestacijom.

Moj malac je nekoliko puta jeo jaje u malim količinama u drgoj hrani bez reakcije, a tek kad ga je pojeo samo (kao kajganu) se sav osuo.

Možeš zatražiti konzultaciju i pregled kod dječjeg alergologa (osobito ako u obitelji ima alergičara) gdje će mu iz krvi odrediti parametre alergijske reakcije (uključujući i specifične za jaje).
Mislim da bi tako bilo pametnije (konzultiraj se naravno sa svojom pedicom), jer ako je doista dijete alergično na jaje reakcija nakon cijepljenja može biti daleko jača i ja se s tim ne bi igrala.

Zadnje uređivanje Gerta : 20.11.2010. at 12:37.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:07   #26
Danas išli u dežurnu ambulantu jer imamo upalu grla kad tamo naša pedica pa sam ju pitala za cjepljenje i rekla mi je da to što povraća kad pojede jaje nije alergija ako mu ne smeta kad jede palačinke ili domaće tjesto koje je puno jaja i da je bitno da proba bjeljanjak i da na njega nema reakciju ili u nečem cijelo jaje a to što je povraćao mu je bilo preteško za stomačić i još nam je usput rekla da je žumanjak pun kolesterola i da mu izbjegavam to davati često...a sad zbog grla odgađamo cjepljenje do daljnjeg
XTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:04   #27
pozdrav! samo pitanje vezano uz mo-pa-ru cijepljenje s godinu dana - moj ima 14 mjeseci, još ga nismo cijepili (trebali smo doći 2 tjedna nakon što je navršio godinu dana, no onda je bio jako rpehlađen pa ga nije). rekla je nek dođemo za mejsec dana, bez obzira da li je bolestan ili ne. mi još nismo otišli jer je stalno prehlađeni, nos mu curi i kašlje, a sada se i neka alergijska reakcija pojavila (navjerojatnije na kikiriki).
zanima me da li se ikako može zakasniti na to cijepljenje, ima li neki krajnji rok do kada ga trebamo obaviti?
kukulele110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:37   #28
Quote:
kukulele110 kaže: Pogledaj post
pozdrav! samo pitanje vezano uz mo-pa-ru cijepljenje s godinu dana - moj ima 14 mjeseci, još ga nismo cijepili (trebali smo doći 2 tjedna nakon što je navršio godinu dana, no onda je bio jako rpehlađen pa ga nije). rekla je nek dođemo za mejsec dana, bez obzira da li je bolestan ili ne. mi još nismo otišli jer je stalno prehlađeni, nos mu curi i kašlje, a sada se i neka alergijska reakcija pojavila (navjerojatnije na kikiriki).
zanima me da li se ikako može zakasniti na to cijepljenje, ima li neki krajnji rok do kada ga trebamo obaviti?
Mislim da bi se trebalo do 18 mjeseci obaviti (nisam baš 100% sigurna), ali uvijek se sva cijepljenja mogu prolongirati ako postoji potreba.

Moj malac ima 14,5 mjeseci i isto još nije cijepljen sa Pa-RU (Mo ni neće dobiti zbog alergije na jaja).
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:41   #29
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se trebalo do 18 mjeseci obaviti (nisam baš 100% sigurna), ali uvijek se sva cijepljenja mogu prolongirati ako postoji potreba.

Moj malac ima 14,5 mjeseci i isto još nije cijepljen sa Pa-RU (Mo ni neće dobiti zbog alergije na jaja).
super onda. hvala ti puno!
kukulele110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 15:56   #30
dizem temu jel mi nesto nije jasno- to cjepivo s godinu dana- moze se dobiti mo-pa-ru domace proizvodnje ili kupiti priorix (za koji kazu da ima manje nuspojava) ili se sada svi cijepe s tim priorixom?
i jos jedno pitanje- jel atopijski dermatitis razlog zasto odgoditi cijepljenje (zna mi curka dobiti par crvenih flekica, ali ne znamo tocno na sto je alergicna, dala sam jaje i nisam primjetila nikakve reakcije )
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 16:27   #31
Quote:
lovelyjubbly kaže: Pogledaj post
dizem temu jel mi nesto nije jasno- to cjepivo s godinu dana- moze se dobiti mo-pa-ru domace proizvodnje ili kupiti priorix (za koji kazu da ima manje nuspojava) ili se sada svi cijepe s tim priorixom?
i jos jedno pitanje- jel atopijski dermatitis razlog zasto odgoditi cijepljenje (zna mi curka dobiti par crvenih flekica, ali ne znamo tocno na sto je alergicna, dala sam jaje i nisam primjetila nikakve reakcije )
sad svi dobivaju priorix
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.