Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 01:18   #61
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
I čemu ovo pametovanje svisoka o tome zašto se ona udala za njega?
Poanta toga je bila da se očito nisu vjenčavali zbog trudnoće i imali dijete slučajno, pa možebit da su te odluke donijeli jer se vole, a sad su iscrpljeni jer imaju malu bebu i vruće je, pa su možda oboje našpanatiji nego inače, ali ništa se strašno ne događa među njima.

Realno, osoba koja sere jer joj je muž kupio "krive" pelene i jer ih njegova sestra zove umjesto da svrati, i koja nastavlja srat i kad on kaže da ne idu, užasno bespotrebno rospija. Može biti da im je brak greška, a može biti i da je vani skoro plus četrdeset i da se dugo nisu naspavali.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:37   #62
Uvijek postoji bolji, kao što uvijek govorim. Muž je postao nemoguć jer se ljudi mijenjaju kroz godine i kroz životne situacije. Zašto se ograničavaš na jednu osobu i frustrirajuće pokušavaš izvući iz te osobe nešto što u toj osobi nema? Uvijek postoji bolje, nelogično i nepotrebno je ograničavati se na jednu osobu.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:37   #63
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Uvijek postoji bolji, kao što uvijek govorim. Muž je postao nemoguć jer se ljudi mijenjaju kroz godine i kroz životne situacije. Zašto se ograničavaš na jednu osobu i frustrirajuće pokušavaš izvući iz te osobe nešto što u toj osobi nema? Uvijek postoji bolje, nelogično i nepotrebno je ograničavati se na jednu osobu.
Nije li malo pretenciozno kad osoba u dvadesetima bez nekog većeg iskustva daje ovakve savjete osobi koja je u braku i s mužem ima dijete?

Uvijek sve može i bolje i gore. Po toj logici možeš s posla na posao, seliti iz stana u stan (ili grada/države) mijenjati partnere kao čarape... Znaš kako se to zove? Poremećaj pažnje.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:44   #64
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Uvijek postoji bolji, kao što uvijek govorim. Muž je postao nemoguć jer se ljudi mijenjaju kroz godine i kroz životne situacije. Zašto se ograničavaš na jednu osobu i frustrirajuće pokušavaš izvući iz te osobe nešto što u toj osobi nema? Uvijek postoji bolje, nelogično i nepotrebno je ograničavati se na jednu osobu.
I djetetu naravno promjeniti bar pet kvazi-oceva dok ne nadje dostojnu zamjenu..
Jer nedaj Bože da se tolerira,radi kompromis ili razgovara o problemu..
Nekima su ljudi ko papiri,koji se zgužvaju,bace u smeće i traži se novi,pa i taj način..
I odjednom si zatrpan s puno puno smeća (a tek frustracije..)

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:14   #65
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Nije li malo pretenciozno kad osoba u dvadesetima bez nekog većeg iskustva daje ovakve savjete osobi koja je u braku i s mužem ima dijete?
Pa čovjek je racionalno obrazložio svoj stav, ali ti vidiš problem.

Inače, trudim se izbjegavati čitati tvoje postove, ali ponekad je to teško
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 13:08   #66
Sorry, ali meni se čini da radiš probleme tamo gdje ih nema.

Pobogu, zašto brojati kada govorimo o najužoj obitelji tko je kod koga bio koliko puta? OK, ako se tebi ne ide kod njegove sestre, neka on ide sam.

Što se tiče problema, njegovo je pravo da priča sa svojom obitelji o stvarima koje ga muče, ne razumijem zašto tebi smeta ako se on ima potrebu povjeriti sestri ili roditeljima o poslovnim problemima.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 13:30   #67
Ljudi prigovaraju svojim partnerima kada su nezadovoljni..inače se takve dnevne stvari rješavaju glatko...
Betsy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:34   #68
Eh, da su to jedini problemi koji vas očekuju. Vidjet ćete s godinama promjene na sebi i drugima, jedan period možete s jednima, drugi period s drugima. To ja zovem životnim fazama.

A zašto bi se i posjećivali ako nemate zajedničkih tema, osim rodbinske veze? Viđat ćete se dovoljno na godišnjim, božićnim i ostalim okupljanjima.

Moj ujak je oženio slovenku i ja sam je vidio dvaput u životu (i tad je pričala slovenski iako je znala naš jezik). Smatrali smo je uobraženom, ali bitno da je ujaku bilo dobro s njom i nije ju ostavio zbog rodbine. Kad nas posjeti sretan je, to nam je najbitnije. Nesretni ne moraju ni dolaziti, jednostavno pravilo.
Drugi primjer je moja bliska poznanica koja ode neželjeno u posjet rodbini, smjesti se na kauč, fokusira se u jednu točku i čeka pitanja. A pitanja sporo dolaze, za razgovor je potrebno dvoje. A posjeta se otegne na nekoliko sati. Nakon posjete kaže mužu kako se neugodno osjećala, nisu obraćali pažnju na nju, ona se njima ne sviđa i drugi put bolje da je ne vodi
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:37   #69
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dijete ima dvije godine i nešto sitno?

Ako ti se ne ide u posjet njegovoj sestri nek ide on sam, eventualno s klincem, a ti sjedi doma i odmaraj i peci s prijateljicama palačinke.
You are judgemental.

Quote:
lunarni kaže: Pogledaj post
Jebote pa kaj pretpostavljas, normalno zatrudnila je prije braka. Pa to je normalno sve.
'n' you too.

Trebao si napisati ovako: - Jebote pa kaj pretpostavljas, normalno je ako je zatrudnila prije braka. Pa to je normalno sve.

Prosudbeni ste jer unaprijed predstavljate da je autorica ove teme zatrudnila prije braka. Danas se ipak većina brakova još uvijek sklapa dok mladenka još nije trudna.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 23:20   #70
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
You are judgemental.



'n' you too.

Trebao si napisati ovako: - Jebote pa kaj pretpostavljas, normalno je ako je zatrudnila prije braka. Pa to je normalno sve.

Prosudbeni ste jer unaprijed predstavljate da je autorica ove teme zatrudnila prije braka. Danas se ipak većina brakova još uvijek sklapa dok mladenka još nije trudna.
Pretpostavke su ovjde ( na forumu) glavni kamen temeljac, kao i u zivotu ( nazalost)
To daje osjecaj " ja znam"..
A zapravo......
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 23:38   #71
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Ali nije mi to ni bitno vec sto vidim da se sve vise i vise okrece protiv mene,evo npr danas jedna glupost,od jednom mu naumpalo kako pampers nije dobar i donio neke pelene ni za sta ,ali cisto da bi mene kontrirao
Taj postupak s pelenama fakat nije u redu. Ao si ti jedina koja njeguje vaše dijete a on ne, onda što se petlja u pelene. Osim ako su ove jeftinije a vi baš na zadnjih sto kuna od plače, - a vi trebate smislit što će te u iduća tri dana za ručak dok plača ne sjedne. Ali koliko vidim nije lova u pitanju.

Kad bi meni moja žena (nemam je) rekla da nek ja izvolim za uredske potrebe koristiti jednu vrstu tinte za printer a ne onu koju inače koristim, samo zato da bi mi kontrirala, pa mislim da bi puko na takve stvari. Da ona odjednom postane invormatičarka i počne se kužit u sve i svašta.

Tako da mislim da je većinom na mužu greška.

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Pretpostavke su ovjde ( na forumu) glavni kamen temeljac, kao i u zivotu ( nazalost)
To daje osjecaj " ja znam"..
A zapravo......
a zapravo... je pretpostavka majka svih zajeba.

Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ali ja bih bila sretna da mi ne dolaze........samo imas posao s gostima, sto ce ti to .............lijepo vi idete k njima, uzivate, vi ste gosti, boli te briga.......
A dobro to s kontriranjima muza u svemu e to je vec problem. A ne znam, trebate porazgovarati o tome. Doduse moram ti reci i da moj muz i ja dosta znamo kontrirati u nekim stvarima i sto godine vise idu te kontre su sve cesce, nevjerojatno ali u pocetku kad smo se upoznali i krenuli u svemu smo se slagali
Ljubav je kaca na vrhu napunjena medom. Kad par poliže med vrlo brzo dolazi do sloja gdje su govna i med pomiješani. Ali ne možeš više ne-jesti tu kacu koju si stvorio.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 10.08.2017. at 23:52.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:28   #72
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Uglavnom sta god ja kazem hoce da kontrira,pocevsi od sitnica do vecih stvari.Kako biti mudra ovdje ? sta uraditi?
To ti je vrlo jednostavno.
Ti počinješ kvocat i njemu to ide na jetru i kontrira ti jer je još neiskusan muž.
Nakon nekog vremena će skužit da to prepucavanje nema nikakvog smisla i jednostavno će te izignorirat ili (ako je inteligentniji od prosjeka) će otić s društvom na pivo, roštilj, preferans ili štoveć i ostaviti te da lamentiraš o sitnicama i većim stvarima sa individuama kojima su takve stvari bitne (i.e. frendica, najbolja frendica, vjenčana kuma, najbolja frendica vjenčane kume).
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:38   #73
a zapravo... je pretpostavka majka svih zajeba.



.[/QUOTE]

Da

Trebalo bi moci otvoreno razgovarati.
Znam, nije lako.

Losa komunikacija moze unistiti brak
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 02:27   #74
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Prosudbeni ste jer unaprijed predstavljate da je autorica ove teme zatrudnila prije braka.
Očekivala bih da čovjek ne ženi ovakvu rospijetinu ako ga njen stari ne tjera puškom jer je trudna.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:51   #75
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da ti je to dosta, to mi i jest urnebesno. Čovjek je kupio pelene bez konzultiranja s osobom koju je pipica učinila nadležnom za donošenje odluka o tome koje se pelene, vrhnje i brašno kupuju. Očit primjer psihičkog teroriziranja.

Ako ovo nije sarajka nego neka druga osoba, možda bi je bilo dobro poštedjeti vlastitih poremećaja. Ako je u braku dvije i pol godine i ima bebu od deset mjeseci može bit da ima neki dobar razlog što se udala za tog čovjeka i odlučila s njim imati djecu (koji, očito, nije "slučajno je svršio unutra"), i da su samo umorni, nenaspavani, bebi niču zubi i šta već muči mlade roditelje, i da bi im bolje bilo da se izgrle i pokušaju odmoriti nego da ijedno od njih čita sulude postove o tome kako je kupovanje pelena maltretiranje.
Meni ovo nekako vuče na to da pokretačicu teme pere postporođajna depresija.
JBT, sve nešto ne valja ali ništa konkretno. Njegova familija ne valja što god da rade, a njegov najveći grijeh je da je kupio neke faking pelene krive marke. Nije Pampers. Strašno.

Bilo bi jako dobro čuti što njen muž ima za reći po tom pitanju.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:33   #76
to što je uopće donio pelene je super...navikla sam da kad muškarcu kažem da kupi makarone (tjesteninu) on donese margarin ...to je do nedostatka fokusa a ne kontriranja i ne zamaraj se uopće takvim sitnicama...

A što se tiče razgovora sa starcima nemoj to uopće slušati, pa to je njegova stvar, a u posjetu njegovima nemoj ići i neka on ide sam ako ti smeta što mu sestra još nije bila kod vas...lijepo mu u lice reci da ti sada očekuješ da ona dođe k vama i neka joj to i prenese jer je očito dobar u prenošenju svih vaših razgovora što mi baš i nije normalno i što ja vidim kao jedini/ velik vaš problem al ajd, nemam iskustvo braka pa šta ja znam
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:23   #77
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post

Trebao si napisati ovako: - Jebote pa kaj pretpostavljas, normalno je ako je zatrudnila prije braka. Pa to je normalno sve.

Prosudbeni ste jer unaprijed predstavljate da je autorica ove teme zatrudnila prije braka. Danas se ipak većina brakova još uvijek sklapa dok mladenka još nije trudna.
Zajebo si se u razumijevanju mog posta.
Ja sam se nadovezao na post od cokoladne koja je indirektno pitala autoricu da li je ostala trudna prije braka.

A i to da neka ostane trudna prije braka uopce nije nesto lose ili toliko sramotno, pa da onda stupe u brak. Netko tko je vise od 5 godina zajedno, a nisu u braku, prakticki je ista stvar ko i da jesu. Samo fali potpis na papiru, koji je bitan kasnije dok se dijete rodi radi papirologije, koja bi bila kompliciranija ako tata i mama nemaju isto prezime.
lunarni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:08   #78
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kad bi meni moja žena (nemam je) rekla da nek ja izvolim za uredske potrebe koristiti jednu vrstu tinte za printer a ne onu koju inače koristim, samo zato da bi mi kontrirala, pa mislim da bi puko na takve stvari. Da ona odjednom postane invormatičarka i počne se kužit u sve i svašta.

A da ste ti i žena skupa sklepali taj printer od rezervenih dijelova, bi li onda imala pravo glasa o tome kojom će tintom printati?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:25   #79
I pametna osoba bi probala pelene, objektivno ih procijenila i onda bi dala sud o njima.

Bila bi otvorena prema novim pelenama i muzu iznesla stvari kakve jesu. Ako su pelene ok, onda bi rekla da su ok, ako nisu, onda bi muzu objasnila zasto nisu.

Normalna osoba koja se brine o svojem braku bi bas to napravila.

Za muza ne znam kakav je, vjerojatno los po svemu napisanome, ali autorica nije niti trunku bolja od njega. Osjeca se nekakva toksicnost u njoj po ovome sto pise.

Bas u stilu sarajke: muz mi ide na zivce jer zeli sudjelovati u izboru zavjesa za stan.
Vidite li slicnost u toj prici sa ovom pricom o pelenama?

Autorice, jedini dio svemira koji mozes mijenjati si ti.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:41   #80
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
to što je uopće donio pelene je super...navikla sam da kad muškarcu kažem da kupi makarone (tjesteninu) on donese margarin ...to je do nedostatka fokusa a ne kontriranja i ne zamaraj se uopće takvim sitnicama...
super mi je kak si mogu priustit takav manjak fokusa, bokte jel ima pet godina, jel to razumna osoba?? kak to prezivi dan i zivot??
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.