Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 15:55   #121
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Nhf ali sasvim shvacam zasto izbjegava ako se u tom razgovoru izrazavas nejasno i djetinjasto kao u ovim postovima ovdje
Ajde mi molim te reci kako se ja tu djetinjasto ponasam i što sam ja to nejasno rekao da ti pojasnim...
dj ramax5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:08   #122
Pa ono, sa 3-4K € planiras kupiti kvalitetan (?) auto ali i ostaviti dio sa strane za slucaj da se nesto (zesce) sjebe.

Od dzeparca planiras kupovati gorivo, a samim time sto uopce razmisljas na nacin da vidis buducu svrhu tog dzeparca i racunas na njega kao na nesto sto ti sigurno pripada umjesto da kazes kako ces raditi i zaraditi vlastite novce (te ih trositi kako ti hoces) pokazuje dobar dio nezrelog razmisljanja.

Plus cijela ta nestrpljivost koju pokazujes i po kojoj, u najmanju ruku, si u situaciji da je taj kvalitetan (?) auto pitanje vlastitog zivota i smrti... a cuj, djetinjasto, jbg
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:10   #123
Quote:
dj ramax5 kaže: Pogledaj post
Jedva sam ga nagovorio da me upiše u autoškolu i kad sam uspio prve dvije rate autoškole sam sam morao platit dok se on nije uozbiljio. Nema ni malo potpore u moje polaganje. Imam jos par sati za odvozit i onda polažem test vožnju. Uštedio sam si novce da si kupim auto i to mi je bile najveća želja... kupit si od svojih novaca auto sa 18 godina i on to zna međutim kad god pokušam razgovarat snjim o tome da sam uštedio novce i da bih si kupio auto kaže mi prvo ti uči i upiši faks.

Uštedio si novce, ali nisi od njih platio autoškolu, nego si čekao tatu za to.
Štoviše, nisi se sam niti upisao u AŠ, nego je to za tebe napravio tata.

Naravno da nema povjerenja u tebe i zna da će dobar dio troškova past na njega.
Naravno da zna da od džeparca (čak i ako je velik) nećeš moći pokrivati benzin, tehnički, održavanje i osiguranje. Osim toga, džeparac bi trebao pokriti i ostale studentske troškove, zar ne?
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:13   #124
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post

Uštedio si novce, ali nisi od njih platio autoškolu, nego si čekao tatu za to.
Štoviše, nisi se sam niti upisao u AŠ, nego je to za tebe napravio tata.

Naravno da nema povjerenja u tebe i zna da će dobar dio troškova past na njega.
Hah, ovo nisam ni primjetio prije.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:05   #125
Meni nije jasno ni zašto te tata upisivao u autoškolu ni kako se nekome zabrani da kupi auto.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:18   #126
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Pa ono, sa 3-4K € planiras kupiti kvalitetan (?) auto ali i ostaviti dio sa strane za slucaj da se nesto (zesce) sjebe.

Od dzeparca planiras kupovati gorivo, a samim time sto uopce razmisljas na nacin da vidis buducu svrhu tog dzeparca i racunas na njega kao na nesto sto ti sigurno pripada umjesto da kazes kako ces raditi i zaraditi vlastite novce (te ih trositi kako ti hoces) pokazuje dobar dio nezrelog razmisljanja.

Plus cijela ta nestrpljivost koju pokazujes i po kojoj, u najmanju ruku, si u situaciji da je taj kvalitetan (?) auto pitanje vlastitog zivota i smrti... a cuj, djetinjasto, jbg
Mozda sam se krivo izrazio... vec sam odvojio to sastrane, a za auto planiram dat 3-4e i da uopće pratite kako se cijene autiju danas kreću vidjeli bi da se fin autić moze naci za te pare.
dj ramax5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:24   #127
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post

Uštedio si novce, ali nisi od njih platio autoškolu, nego si čekao tatu za to.
Štoviše, nisi se sam niti upisao u AŠ, nego je to za tebe napravio tata.

Naravno da nema povjerenja u tebe i zna da će dobar dio troškova past na njega.
Naravno da zna da od džeparca (čak i ako je velik) nećeš moći pokrivati benzin, tehnički, održavanje i osiguranje. Osim toga, džeparac bi trebao pokriti i ostale studentske troškove, zar ne?
Morao je platit jer ga je mama stisnula pošto je ona starijem sinu platila (znaci ona je njemu bila skrbnik) i to je on morao silom ici u autoskolu jer je tata htio da mama potrosi novac koji joj on daje za buraza... Bolio bi njega k sto bi pao trosak na njega nebi mi ni lipe dao. Nemate pojma u kakvoj zajebanoj obitelji zivim, a vi mi se tako olako podsmjehujete...
dj ramax5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:25   #128
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno ni zašto te tata upisivao u autoškolu ni kako se nekome zabrani da kupi auto.
Ni meni
dj ramax5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:26   #129
Quote:
dj ramax5 kaže: Pogledaj post
Mozda sam se krivo izrazio... vec sam odvojio to sastrane, a za auto planiram dat 3-4e i da uopće pratite kako se cijene autiju danas kreću vidjeli bi da se fin autić moze naci za te pare.
Možeš naći auto star 12-13 godina. I isto tako sam ti već napisao, gorivo treba od nekud plaćati, kao i registraciju svake godine za taj auto, a to ti s tehničkim košta nešto više od 2000 i nešto sitno kuna. A da bi za to imao love, moraš stavljati svaki mjesec sa strane 200 kuna. Benge potrošiš barem 600-700 kuna ako se voziš redovito i ako je auto dizel. Stanarina i režije ti mogu biti pa skoro 2000 kuna, ako ne i više, ovisno o lokaciji. A na kraju, ako misliš plaćati si za fakultet i od nekud jesti, tu je opet tisućica u pitanju. Kad se sve zbroji i da budeš na nekakvoj nuli, ti trebaš naći ok posao za skoro 4000 kuna da nemaš briga, a kao netko bez imalo ili jako malo iskustva teško da ćeš u današnje vrijeme naći, a šljakerski poslovi ti rijetko idu preko 3000 kuna.

Da, osamostali se, napravi taj korak dalje i što dalje od svojeg starog, ali previše si u nebu da skužiš kakav je život tu, na zemlji. I nemoj se povoditi drugima što imaju aute, pa onda i ti moraš imati, to ti je kurac od statusa, ali ako ćeš loviti balavice s time i kurčit se po selu/gradu, to je onda ok, u to se neće nitko miješati, ali bez posla, takvo veselje će trajati par mjeseci, a ćeš ga na kraju i morati prodati. I čisto sumnjam da će tvoj stari pokrivati te troškove ili čak i mama.
I ljudi ti ovdje dobro govore, svi smo mi u tvojim godinama, neki više, neki manje, bili takvi i htjeli smo svašta imati, pa su neki i imali, neki nisu, no svede se opet na isto, to može biti prolazno ako se zaneseš, jer danas imaš, a sutra već može sve nestati.
Ti biraj svoj put, a iskustvo ćeš sam steći i ja se nadam da ćeš dobro proći jer nikome ne želim zlo, no moraš se paziti.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:50   #130
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Možeš naći auto star 12-13 godina. I isto tako sam ti već napisao, gorivo treba od nekud plaćati, kao i registraciju svake godine za taj auto, a to ti s tehničkim košta nešto više od 2000 i nešto sitno kuna. A da bi za to imao love, moraš stavljati svaki mjesec sa strane 200 kuna. Benge potrošiš barem 600-700 kuna ako se voziš redovito i ako je auto dizel. Stanarina i režije ti mogu biti pa skoro 2000 kuna, ako ne i više, ovisno o lokaciji. A na kraju, ako misliš plaćati si za fakultet i od nekud jesti, tu je opet tisućica u pitanju. Kad se sve zbroji i da budeš na nekakvoj nuli, ti trebaš naći ok posao za skoro 4000 kuna da nemaš briga, a kao netko bez imalo ili jako malo iskustva teško da ćeš u današnje vrijeme naći, a šljakerski poslovi ti rijetko idu preko 3000 kuna.

Da, osamostali se, napravi taj korak dalje i što dalje od svojeg starog, ali previše si u nebu da skužiš kakav je život tu, na zemlji. I nemoj se povoditi drugima što imaju aute, pa onda i ti moraš imati, to ti je kurac od statusa, ali ako ćeš loviti balavice s time i kurčit se po selu/gradu, to je onda ok, u to se neće nitko miješati, ali bez posla, takvo veselje će trajati par mjeseci, a ćeš ga na kraju i morati prodati. I čisto sumnjam da će tvoj stari pokrivati te troškove ili čak i mama.
I ljudi ti ovdje dobro govore, svi smo mi u tvojim godinama, neki više, neki manje, bili takvi i htjeli smo svašta imati, pa su neki i imali, neki nisu, no svede se opet na isto, to može biti prolazno ako se zaneseš, jer danas imaš, a sutra već može sve nestati.
Ti biraj svoj put, a iskustvo ćeš sam steći i ja se nadam da ćeš dobro proći jer nikome ne želim zlo, no moraš se paziti.
Btw mislim da on ovdje ne gleda financijsku stranu nego misli da ce me pokvarit auto...
Imam već posao koji me ceka dok cu studirati (tamo sam i radio praznicima) i radi se o cifri 5500kn 8 cuki dnevno eh sad kolko cu ja pored faksa stic radit dnevno e to cemo vidjet, ali ja cu se nastojat trudit najvise i ne zapustit faks tak da se nadam da ce mi to bit dovoljno za sve moje potrebe i potrebe auta s tim da bi makar jos somu trebao dobivat od staraca posto se jos skolujem... I stari me tu potice da se odselim govoreci da je bolje sto prije se osamostalit. Ma ne brini ne uzimam ja zbog drugih auto neg zbog sebe jer svako malo idem negdje u grad, a ne zivim bas blizu pa bi mi dobro dosao auto, a i zamisli kak je gledat svu tvoju ekipu kak se voza autima, a ti moras busevima, tramvajima i pjeske putovat. Hvala ti puno sto si mi objasnio neke stvari koje ja jos ne znam i ne shvacam, sada mi je sve nekako bistrije u buducnosti i nadam se da cu uspjet.
dj ramax5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:44   #131
Quote:
dj ramax5 kaže: Pogledaj post
Btw mislim da on ovdje ne gleda financijsku stranu nego misli da ce me pokvarit auto...

Imam već posao koji me ceka dok cu studirati (tamo sam i radio praznicima) i radi se o cifri 5500kn 8 cuki dnevno eh sad kolko cu ja pored faksa stic radit dnevno e to cemo vidjet, ali ja cu se nastojat trudit najvise i ne zapustit faks tak da se nadam da ce mi to bit dovoljno za sve moje potrebe i potrebe auta s tim da bi makar jos somu trebao dobivat od staraca posto se jos skolujem... I stari me tu potice da se odselim govoreci da je bolje sto prije se osamostalit. Ma ne brini ne uzimam ja zbog drugih auto neg zbog sebe jer svako malo idem negdje u grad, a ne zivim bas blizu pa bi mi dobro dosao auto, a i zamisli kak je gledat svu tvoju ekipu kak se voza autima, a ti moras busevima, tramvajima i pjeske putovat. Hvala ti puno sto si mi objasnio neke stvari koje ja jos ne znam i ne shvacam, sada mi je sve nekako bistrije u buducnosti i nadam se da cu uspjet.


Ako sam te dobro shvatila školovat ćeš se uz rad, tj kao izvanredni student. Čim spominješ 8 satno radno vrijeme i tako kvalitetnu plaću . Još spominješ i da se planiraš odseliti i osamostaliti.
U tom slučaju, potpuno si u pravu i nitko na ovom svijetu ti ne smije zabranit da si kupiš auto. Možeš kupit auto, glasat na izborima, vjenčat se... i sve to bez roditeljske dozvole.
Samo mi nije jasno otkud si iskopao onih "soma kuna" džeparca. Ne vidim zašto bi roditelj svom odraslim djetetu davao džeparac za studentske ili bilokakve troškove, osim ako to dijete nije REDOVNI student, koji ne radi nego se samo školuje, manje više sluša starce i njihova pravila, i uglavnom nema vlastiti auto.
Tako da, između te dvije vrste studenata je velika razlika.
Moja susjeda je izvanredni student uz rad, ima muža i jedno dijete. Starci joj ne daju džeparac.
Ma jel me kužiš, ne mislim loše....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:54   #132
Quote:
dj ramax5 kaže: Pogledaj post
Btw mislim da on ovdje ne gleda financijsku stranu nego misli da ce me pokvarit auto...
Imam već posao koji me ceka dok cu studirati (tamo sam i radio praznicima) i radi se o cifri 5500kn 8 cuki dnevno eh sad kolko cu ja pored faksa stic radit dnevno e to cemo vidjet, ali ja cu se nastojat trudit najvise i ne zapustit faks tak da se nadam da ce mi to bit dovoljno za sve moje potrebe i potrebe auta s tim da bi makar jos somu trebao dobivat od staraca posto se jos skolujem... I stari me tu potice da se odselim govoreci da je bolje sto prije se osamostalit. Ma ne brini ne uzimam ja zbog drugih auto neg zbog sebe jer svako malo idem negdje u grad, a ne zivim bas blizu pa bi mi dobro dosao auto, a i zamisli kak je gledat svu tvoju ekipu kak se voza autima, a ti moras busevima, tramvajima i pjeske putovat. Hvala ti puno sto si mi objasnio neke stvari koje ja jos ne znam i ne shvacam, sada mi je sve nekako bistrije u buducnosti i nadam se da cu uspjet.
Onda super, ako te to čeka, idi po to i kreni samostalno, skupljaj iskustvo, što životno, što poslovno, pa i ljubavno na kraju krajeva. I fakat, završi faks, zbog sebe, ali biti će ti teško i na faks ići i na posao i da imaš još svojega slobodnog vremena. Može se, ali morat ćeš se odreći nečega. A to obično na kraju bude spavanje.
Dio sam i ja tako prolazio i vjeruj mi, nakon 3-4 mjeseci me hvatao zamor. Ima ljudi koji mogu sve i ja se njima divim, ali to su roboti.
I ak već budeš kupovao auto, kupuj ga pametno, pa makar dao malo više, ali kupi nekaj kaj ćeš imati barem još 5-10 godina, a moj ti je savjet ako ćeš već kupovati tako nešto, štedi godinu dana extra, suzdrži se i isplatiti će se ako kupuješ tako nešto.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:46   #133
Ja imam 30, vozacku koju imam mogu okaciti na zid ili ložiti pec s njom, roditelji su mi po pitanju vozacke sjebani i ne bas bistri narocito. Kad sam se upisala u autoskolu, imala sam zadacu proci sve od prve ili si idiot i nesposoban. Pa sam im lagala po pitanju izlaska na ispite. Totalno dno dna. Nitko pomogao nije oko auta, da mi pokaze, jer koji ce meni to qurac, ako sam pametna skužiti cu sve od prve, ako nisam, bolje da odustanem. Filozofija im je u pm. Onda sam položila uz puno muke ali ni tada mi nisu dali auto da vozim. Jer sam nesigurna, glupa i poginut cu. I steta auta. Mene nije šteta. 30 godina imam u guzici i da meni starci nedaju auto. Nisam mogla vise.

Onda je stari obolio i trebalo ga je voziti doktoru. Zvali su rodbinu da ga vozi.
Cak i krumpir i kupus s pijaca je vozila rodbina.

Odselila sam.

Preporučam i tebi.
Osim ako ti stari nije teži slucaj kao moj, onda tu nema kruha.

Sorry stari moj ali to je tak.

I jos da kazem, sada kada vide da mogu voziti, kao da sam ustala iz Isusovog groba koliko se čude.

Nekim ljudima nema pomoci.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:56   #134
Ja ne kuzim kaj ste svi skocili na decka.

Nek kupi auto, nek vidi na svojoj kozi kako to izgleda

Ukoliko stari bude nemoguc, neka odseli, nek zbraja lipe za benzin i rezije, svi smo to prosli, proci ce i on. I treba. To ce ga oblikovati u odraslu osobu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:14   #135
Quote:
dj ramax5 kaže: Pogledaj post
Btw mislim da on ovdje ne gleda financijsku stranu nego misli da ce me pokvarit auto...
Imam već posao koji me ceka dok cu studirati (tamo sam i radio praznicima) i radi se o cifri 5500kn 8 cuki dnevno eh sad kolko cu ja pored faksa stic radit dnevno e to cemo vidjet,ava:
a lol...prvi poso pa odma 5500 kn...po tome ja bi na tom radnom mjestu trebo imat bar 15-16000kn po iskustvu...

ajd baš da vidim kak će ova tema završit...

al da, nisi reko jel imaš stalnu curu, jel te ona podržava...jel imate u planu zajedničku gajbu iznajmit..ti sam tupiš o autu...a nisi još načisto da je auto trošak a ne investicija.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:31   #136
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
To ce ga oblikovati u odraslu osobu
Ili beskucnika
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:36   #137
kako ste bezveze bezobrazni. zašto je nemoguće da je dečko ušparao?

bravo
sanjita is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:43   #138
Quote:
dj ramax5 kaže: Pogledaj post
Ti znaš koliki je meni dzeparac...
Koliki god da je, ne možeš na džeparac računati kao na stabilan izvor prihoda jer u trenutku može postati 0kn.

Otac ti je zabrinut, ti želiš auto...kolko sam shvatio (nisam baš sve čitao) živiš kod njega i imaš 18 godina.

Nađi neki kompromis.
Vozi njegov auto par mjeseci, s njim na suvozačevom sjedalu.
Kad se uvjeri da si odgovoran i sposoban, popustit će.

I ne slušaj ove gluparije o odlasku od kuće i osamostaljenju sa 18.
Tako nikada nećeš završiti fax, a to bi ti trebao biti prioritet.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:45   #139
Ja ne kuzim zasto napadate decka. Pozitivno je da stedi i da je tako odgovoran, prvo treba to istaknuti.

Savjet: neka ti prioritet bude upisati faks i zavrsiti. Za sve ostalo lako u zivotu. Ja sam kupila auto cim sam zavrsila faks i zaposlila se, cinilo mi se to sve tako daleko, a brzo dodje. Ima vremena, nemoj sad brzat s tim. Radje nek ti taj dzeparac bude za studiranje.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:10   #140
Evo, ja cu ti odgovoriti kao roditelj koji prolazi istu pricu trenutno.
Moj malac, takoder ima 18g, i takoder svako ljeto radi, od zavrsetka osnovne.
Radi od kraja sk godine, i ostavi si samo zadnjih tjedan dana prije pocetka nove sk godine za odmor.
Takoder si je sam platio veliki dio autoskole.
Ono sto sam rekla njemu, katem i tebi.
Kao prvo, auto je obaveza, nije igracka. Znaci, nije dovoljno sto si ustedio da ga kupis, nego ga moras i odrzavati, placati gorivo i registraciju.
Pa onda se meni podrazumijeva kao normalno da ako ides u skolu, auto ti nije potreban. Ako nakon srednje ides raditi, onda si kupi auto, jer si poceo zivjeti i nikome ne polazes racune koliko ces potrositi na gorivo i koliko na registraciju jer smo tada ravnopravni, izdvoji za kucanstvo odredenu svotu, a ostalo je tvoje i raspolazi s tim, stedi, kupi auto, sto god hoces.
Ali ako jos uvijek ides u srednju, auto ti stvarno jos uvijek nije potreban. Za toliko, koliko ces htjeti izaci ili otici s curom na pice, za toliko ti moze i tata posuditi auto.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.