Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 22:59   #7281
Novosti nisu iznjele nikakve konkretne dokaze. Sve skupa je tendenciozno vrludanje. U nekim segmentima i gnjusno (npr. dio gdje se spominje da je drzava poklonila Bakicu PDV). Clanak ne uspijeva uspostaviti direktnu vezu izmedju Bakica i Farnell-a. Uvjeti natjecaja ionako ne favoroziraju Farnell jer je projekt u javnoj domeni. Clanak ne uspijeva ni objasniti kako je Bakic utjecao na onog tko je sastavio natjecaj (osim javno poznate cinjenice da je doticni dao konstruktivnu primjedbu koja je prihvacena). Ne uspijevaju objasniti ni kako bi Bakic trebao profitirati iz toga. Zapravo u cijelom clanku nema nista konkretno. Zasto za namjestanje natjecaja nije optuzen britanski tajni agent 007? On takodjer ima motiv pomoci britanskoj privredi. Ta prica je jednako plauzibilna kao ona o Bakicu.

Nego kumek, objasni ti lijencini korijen sintagme "posteni intelektualac". Ti bi to mogao znati.
Postoji jedna moderna u upotrebi u SAD-u tog ranga.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 23.10.2017., 23:22   #7282
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
O čemu ti bulazniš stari? Jesi ovdje naučio tu obranu: https://www.youtube.com/watch?v=QDmq73tXqSE
Bulaznim o okrutnoj stvarnosti STEM-a. Ustvari, radi se o korporativnim interesima. Jel te ikada zanimalo tko su naši ekspertni timovi točno i tko stoji iza njih? Reforma obrazovanja se može napraviti i bez njih. Barem se prije mogla. I odjedanput se pojave likovi od nikuda, neki Crnogorac i kompanija, koji bi izbacivali povijesne ličnosti iz književnosti, a uvodili Ferića.
klokanovac is offline  
Old 23.10.2017., 23:27   #7283
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Novosti nisu iznjele nikakve konkretne dokaze. Sve skupa je tendenciozno vrludanje. U nekim segmentima i gnjusno (npr. dio gdje se spominje da je drzava poklonila Bakicu PDV). Clanak ne uspijeva uspostaviti direktnu vezu izmedju Bakica i Farnell-a. Uvjeti natjecaja ionako ne favoroziraju Farnell jer je projekt u javnoj domeni. Clanak ne uspijeva ni objasniti kako je Bakic utjecao na onog tko je sastavio natjecaj (osim javno poznate cinjenice da je doticni dao konstruktivnu primjedbu koja je prihvacena). Ne uspijevaju objasniti ni kako bi Bakic trebao profitirati iz toga. Zapravo u cijelom clanku nema nista konkretno. Zasto za namjestanje natjecaja nije optuzen britanski tajni agent 007? On takodjer ima motiv pomoci britanskoj privredi. Ta prica je jednako plauzibilna kao ona o Bakicu.

Nego kumek, objasni ti lijencini korijen sintagme "posteni intelektualac". Ti bi to mogao znati.
Postoji jedna moderna u upotrebi u SAD-u tog ranga.
Koji kurac je Bakić u području obrazovanja? Neka si otvori svoju privatnu školu i u njoj prodaje maglu...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 23.10.2017., 23:34   #7284
Od kuda toliki strah prema stampanoj plocici?
Pa nikoga jos nijedna nije ugrizla.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 23.10.2017., 23:40   #7285
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Bulaznim o okrutnoj stvarnosti STEM-a. Ustvari, radi se o korporativnim interesima. Jel te ikada zanimalo tko su naši ekspertni timovi točno i tko stoji iza njih? Reforma obrazovanja se može napraviti i bez njih. Barem se prije mogla. I odjedanput se pojave likovi od nikuda, neki Crnogorac i kompanija, koji bi izbacivali povijesne ličnosti iz književnosti, a uvodili Ferića.
https://www.youtube.com/watch?v=zRzNYWjvCDE
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 23.10.2017., 23:42   #7286
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Od kuda toliki strah prema stampanoj plocici?
Pa nikoga jos nijedna nije ugrizla.
Mene je strah ljudi koji pojma nemaju o sustavu obrazovanja, a na silu se guraju tamo. I to kao savjetnici predsjednice. Iako zaziru od državne službe i uhljeba...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 23.10.2017., 23:46   #7287
Mene je strah onih koji nemaju pojma o obrazovanju, a vec su unutra.

Sto se tice tog savjetnickog mjesta, nisam fan tog poteza. Osobno mislim da je to promasaj. Ali to je moje misljenje.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 23.10.2017., 23:47   #7288
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Nego kumek, objasni ti lijencini korijen sintagme "posteni intelektualac". Ti bi to mogao znati.
Postoji jedna moderna u upotrebi u SAD-u tog ranga.
SAD zemlja poštenja.
klokanovac is offline  
Old 23.10.2017., 23:48   #7289
Nije to, ozbiljna je.
Iznjedrila ju je politicka korektnost i cuo si ju sto puta. Nije o postenju i nije zajebancija. kumek vjerujem da ce znati objasniti ovu domacu.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 23.10.2017., 23:50   #7290
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Mene je strah onih koji nemaju pojma o obrazovanju, a vec su unutra.
Da. Bakić glavom i bradom.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 23.10.2017., 23:51   #7291
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Da. Bakić glavom i bradom.
Misljenja su kao i guzice. Svatko ima jednu. oo
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 24.10.2017., 04:23   #7292
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisi, ako i jesi i meni je promaklo. Nadam se da ne misliš da je demantij koji su prenijele novosti automatsko priznanje? Ja sam pročitao demantij i ništa nisu demantirali od izjava novinara....zapravo demantij je gomila straw man-a
Ovo je recimo citat iz tog članka:
Quote:
Objavom netočnih i neosnovanih štetnih navoda o vezi spomenuta tri subjekta dovodi se u pitanje fantastičan projekt za edukaciju hrvatske djece kao i rad IRIM-a kao neprofitnog partnera Micro:bit Educational Foundation.
Ili možda u svijetu glasila srpske nacionalne manjine riječ netočan, pa i riječi neosonovanih i štetnih ne znači nešto poput..što ja znam, laganja?

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Bulaznim o okrutnoj stvarnosti STEM-a. Ustvari, radi se o korporativnim interesima.
Slažem se, 500 milijuna kuna koji odu svake godine na nove knjige su korporativni interesi.

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Jel te ikada zanimalo tko su naši ekspertni timovi točno i tko stoji iza njih? Reforma obrazovanja se može napraviti i bez njih. Barem se prije mogla. I odjedanput se pojave likovi od nikuda, neki Crnogorac i kompanija, koji bi izbacivali povijesne ličnosti iz književnosti, a uvodili Ferića.
Boli me đoka za povijesne ličnosti iz književnosti. Lektira je sumanuto dosadna.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Old 24.10.2017., 08:22   #7293
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ovo je recimo citat iz tog članka:


Ili možda u svijetu glasila srpske nacionalne manjine riječ netočan, pa i riječi neosonovanih i štetnih ne znači nešto poput..što ja znam, laganja?

...
Samo uobičajen odvjetnički diskurs uostalom otkud on zna da je nešto točno ili netočno? To je valjda na sudu da utvrđuje kaj jest a kaj nije točno. nadalje čemu demantij? Tuži ih odmah. Pola odvjetnika tvrdi da je u slučaju todorića čisti politički proces i da je nevin. Uvijek odvjetnici isto tvrde. Nevjerojatno. Kao da ste od jučer
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 24.10.2017., 08:23   #7294
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Novosti nisu iznjele nikakve konkretne dokaze. Sve skupa je tendenciozno vrludanje. U nekim segmentima i gnjusno (npr. dio gdje se spominje da je drzava poklonila Bakicu PDV). Clanak ne uspijeva uspostaviti direktnu vezu izmedju Bakica i Farnell-a. Uvjeti natjecaja ionako ne favoroziraju Farnell jer je projekt u javnoj domeni. Clanak ne uspijeva ni objasniti kako je Bakic utjecao na onog tko je sastavio natjecaj (osim javno poznate cinjenice da je doticni dao konstruktivnu primjedbu koja je prihvacena). Ne uspijevaju objasniti ni kako bi Bakic trebao profitirati iz toga. Zapravo u cijelom clanku nema nista konkretno. Zasto za namjestanje natjecaja nije optuzen britanski tajni agent 007? On takodjer ima motiv pomoci britanskoj privredi. Ta prica je jednako plauzibilna kao ona o Bakicu.

Nego kumek, objasni ti lijencini korijen sintagme "posteni intelektualac". Ti bi to mogao znati.
Postoji jedna moderna u upotrebi u SAD-u tog ranga.
Osim toga da je bakić sudjelovao u definiranju natječaja i da su propisane mjere za 0.15 cm manje od konkurenta i da se javio samo jedan natjecatelj? Uz to što i mzo tvrdi da natječaj nije transparentan. Majke ti mile pa koliko moraš biti vispren za ovo razumjeti?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 24.10.2017., 09:15   #7295
Sve 5, propozicije natječaja su prepisane specifikacije jednog proizvoda, ali isti nije sumnjiv, riječ je o dobroj i transparentnoj praksi.
Objavljivanje demantija u medijima znači instant priznanje kako je informacija netočna, logična poslijedica je harakiri kompletnog uredništva.

Momci, javite se u PM, imam jedno zemljište koje bih vam prodao
lijencina1 is offline  
Old 24.10.2017., 10:32   #7296
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Mene je strah onih koji nemaju pojma o obrazovanju, a vec su unutra.
Točno.

Nenad Bakić - totalni amater po pitanju školstva. A na temi školstva u medijima se pojavljuje 100 puta više od svih hrvatskih učitelja zajedno. Ne mogu zamisliti takvu situaciju u medijima neke druge države.

Boris Jokić - ni dana rada u školstvu (niti direktno u nastavi, niti u osragizaciji sustava). On je po struci djelomični statističar školstva.

Blaženka Divjak - ni dana rada u školstvu. Potekla s informatičkog fakulteta, s projektima raznoraznih digitalizacija.


Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Od kuda toliki strah prema stampanoj plocici?
Pa nikoga jos nijedna nije ugrizla.
Dijana Vican izjavila je da ministrica Divjak želi bar 80% ukupnih sredstava namijenjenih reformi školstva utući u IT-zaciju školstva. Dakle NE u ljude, NE u zgrade, već upravo u "štampane pločice". Ne znam hoće li to nekog "ugristi", ali znam da će nekima donjeti dobitak. Time ne impliciram zlu namjeru ministrice, ja vjerujem da ona radi najbolje što zna, po savjesti. Ona je informatičarka i ona zaista vjeruje da je "digitalizacija školstva" najvažnija stvar u reformi. Ja govorim o ljudima koji ju sad snažno podržavaju u tome (pa i na ovom forumu), koji su, gle čuda, mahom IT-jevci.
Gugenheim is offline  
Old 24.10.2017., 11:23   #7297
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja govorim o ljudima koji ju sad snažno podržavaju u tome (pa i na ovom forumu), koji su, gle čuda, mahom IT-jevci.
To što sam ja IT ne znači ništa ovdje. Niti moja firma posluje sa ikime u Hrvatskoj, niti ja imam išta od ili sa Bakićem, IRIM-om, carnetom itd.

Ja podržavam i svakakve druge stvari, ali o tome se ne priča ovdje iako se spominju iste teme. Recimo, ja podržavam da se ne troši 500 milijuna kuna svake godine na knjige koje idu drito na profit školskoj knjizi i sličinima (3.7 milijuna kuna jednokratkog novca za microbit je tu manje od 1% godišnje i zanemariv element). Te knjige kasnije nose klinci u omjeru da im je do 1/3 mase. Nekako, o tome ovjde se baš uopće ne govori iako je to ozbiljno teže i opasnije po zdravlje djece nego praktički bilo što drugo u školstvu. Halo stari moj, pa da ja vama stavim svaki dan torbe od po 30ak kila na leđa jebali bi mi mater, zvali policiju, sudove, EU i bili na svim novinama i TV emisijama o suludom poslodavcu. Riječ je o nevjerojatnim količinama novca koje lupaju svake godine u nepotrebno, jer zašto bi imali knjige koje traju 10 godina i samo se posude od škola no to vas ne muči. Zdravlje djece tu jednostavno nije bitno, kao niti korporativni interesi par ljudi

Također, stalno govoriš o tim nekim profesionalcima i kako Jokić, Divjak ovi ili oni nisu ništa od toga. OK, nisu i bilo bi fora da jesu. Ali zašto te onda ne smetaju ti profesionalci koji SADA dozvoljavaju 500 milijuna kuna da ode u vjetar na nešto što aktivno uništava zdravlje? Ili te zdravlje brine samo ako je oko IT-a? Zašto te ne smetaju profesionalci koji toleriraju školsko nasilje, štite nasilnike i okrivljuju žrtve? Gdje su ti silni profesionalci koji toleriraju pijance profesore i učitelje koji u godinu dana dođu na nastavu možda jednom trijezni? To te ne smeta? Nema tu profesionalaca. Što se tiče odgojno-ponašajnog elementa školstva to što mi sada imamo su nesposobni diletanti od koji neki ne zaslužuju mnogo više nego doživotni zatvor.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 24.10.2017. at 11:57.
red_shrike is online now  
Old 24.10.2017., 12:17   #7298
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Također, stalno govoriš o tim nekim profesionalcima i kako Jokić, Divjak ovi ili oni nisu ništa od toga. OK, nisu i bilo bi fora da jesu. Ali zašto te onda ne smetaju ti profesionalci koji SADA dozvoljavaju 500 milijuna kuna da ode u vjetar na nešto što aktivno uništava zdravlje? Ili te zdravlje brine samo ako je oko IT-a? Zašto te ne smetaju profesionalci koji toleriraju školsko nasilje, štite nasilnike i okrivljuju žrtve? Gdje su ti silni profesionalci koji toleriraju pijance profesore i učitelje koji u godinu dana dođu na nastavu možda jednom trijezni? To te ne smeta? Nema tu profesionalaca. Što se tiče odgojno-ponašajnog elementa školstva to što mi sada imamo su nesposobni diletanti od koji neki ne zaslužuju mnogo više nego doživotni zatvor.
Itekako me smeta.

Kad bi stvar prepustili učiteljima, reforma bi imala smisla. Oni su dugi niz godina svakodnevno u nastavi i jako dobro znaju što su najveći problemi i kako bi se oni riješili.

No kod nas se sustavom školstva bave svi osim učitelja. Bavi se statističar Jokić, IT-jevka Divjak, prodavač dionica Bakić, povjesničari s instituta, crkvene organizacije i neuki populistički novinari.

Naravno da je i do sad u školstvu loše bilo ono što su u njega ugrađivali svi osim učitelja (prijašnji "reformatori", političari i ostali).

Razmisli - koliko si u zadnjih 5 godina u medijima slušao i čitao o "reformi školstva". Recimo 1000 članaka i 100 TV-emisija. A onda razmisli u koliko od tih članaka i emisija su sudjelovali učitelji. Vjerujem da se ne možeš sjetiti niti jednog imena.
Gugenheim is offline  
Old 24.10.2017., 12:48   #7299
Ne, upravo suportno. Treba uključiti ljude koji i nisu učitelji jer mnoge njihove ideje nisu nimalo normalne ili korisne. Na drugu stranu, ti ignroriaš da učitelji JESU uključeni u reformu. Zašto ti to ignoriraš iako sam ovdje više puta stavio dokument u kojem to jasno piše meni nije jasno.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 24.10.2017. at 13:31.
red_shrike is online now  
Old 24.10.2017., 12:57   #7300
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
....
No kod nas se sustavom školstva bave svi osim učitelja. Bavi se statističar Jokić, IT-jevka Divjak, prodavač dionica Bakić, povjesničari s instituta, crkvene organizacije i neuki populistički novinari.
...
U jokićevoj reformi je sudjelovalo stotine učitelja. Ja ih osobno znam nekoliko. Ministar ne mora biti iz osnovno- ili srednješkolskog sustava da bi reforma išla. Kakve veze ima kaj je minsitrica IT-jevka? Ona vican je cijeli život u školstvu kao prof na faksu za učitelje a ja joj ne bih dao da čuva tri nacrtane ovce a kamoli vodi reformu. Kako je vodila reformu imamo priliku čitati kao i njene "reference". Kaj se bakića tiče slažem se, on sustav uopće ne razumije ali ne znači da nema dobru namjeru...doduše kad vidim ove natječaje.... ali on niti ne vodi reformu niti realno u njoj sudjeluje na tom nivou.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.