Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 12:03   #4761
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ljevica je shvatila da i SDP-ovci imaju prste u pekmezu, pa su odustali od SDP-a, ali pravo je pitanje kad će desnica konačno odustati od HDZ-a?
Nažalost, nemaš točne podatke. SDP i partneri na prošlim parlamentarnim izborima su dobili nevjerojatnih 637.000 glasova. Nevjerojatno! Istovremeno, HDZ i partneri su dobili 681.000 glasova. Nevjerojatno!

Molim te zato da ne iznosiš pogrešne informacije. Ljudi nisu odustali od HDZSDP-a, dali su im 1.318.000 glasova.
analitikos is offline  
Old 23.10.2017., 12:36   #4762
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
SKH nije bio idealan ali je prema SDPu svemir, san nedosanjani u svakom pogledu. U tom jednopartijskom mraku, SKH je bio i kadrovski i idejno i prakticno napredan i efikasan kako se ovi klerikalci i karijeristi ubaceni u SDP nikad nece znati postaviti i nesto napraviti.
Steta sto je Racan bas sve razhebo. Da je ostao pravi odani SKH, bar bi bilo neke opozicije.
Danas postoji samo HDZ i Light HDZ, tj. SDP.
Ondasnji SKH/KPJ, koji glede vrhuske nije bio nista nego podrepak SKJ/KPJ,su bili toliko "sposobni" i kadrovski potkovani da im se satrapija koja im je doslovno na pladnju servirana od 3 tada najvece sile, se rasula jos 80-tih ko kula od karata. Ne radi nacionalista, nego samo radi totalne nesposobnosti ondasnjih drugova. Nacionalisti su samo lesinu bivse drzave turnuli u jamu i zatrpali.
Plavobili is offline  
Old 23.10.2017., 15:23   #4763
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Nacionalisti su samo lesinu bivse drzave turnuli u jamu i zatrpali.
Sva sreća da novoj državi ide dobro
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 23.10.2017., 15:29   #4764
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Sva sreća da novoj državi ide dobro
Naravno da ide. Nemoj vjerovat mainstream medijima koji tvrde drugačije. Državi ide ne dobro nego odlično. Pogledaj svake izbore. Ljudi su oduševljeni postojećim političkim elitama i uvijek biraju iste ljude. Da nisu zadovoljni, birali bi druge. 25 godina na vlasti su HDZSDP, al ipak su puno zadovoljniji HDZ-om kojeg biraju ćešće i duže. Al zadovoljni su oni i SDP-om, njega su birali dva mandata, a ostalo vrijeme su uglavnom najveća oporbena stranka sa jako puno zastupnika u parlamentu.
analitikos is offline  
Old 24.10.2017., 00:35   #4765
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ondasnji SKH/KPJ, koji glede vrhuske nije bio nista nego podrepak SKJ/KPJ,su bili toliko "sposobni" i kadrovski potkovani da im se satrapija koja im je doslovno na pladnju servirana od 3 tada najvece sile, se rasula jos 80-tih ko kula od karata. Ne radi nacionalista, nego samo radi totalne nesposobnosti ondasnjih drugova. Nacionalisti su samo lesinu bivse drzave turnuli u jamu i zatrpali.
Ha, ha ... al zato jednu drugu lešinu otkopavaju i vuku iz jame. Pogodi čiju? Gladuj i pjevaj, sad smiješ!

Quote:
Srebrni-medvjed kaže:
Sva sreća da novoj državi ide dobro
...a zatrpana "satrapija" nikako da narodu izađe iz glave !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 24.10.2017., 08:13   #4766
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ljudi su oduševljeni postojećim političkim elitama i uvijek biraju iste ljude.
Tvoj zaključak previđa bitnu činjenicu - nizak postotak izlaska na izbore ukazuje na to da većina ljudi nije ni oduševljena ni nezadovoljna nego jednostavno rezignirana svim političkim elitama, smatra ih jednakima i odabir prepušta manjini koja ima osobnih ili ideoloških interesa za odabir neke od tih elita.
Lord Byron is offline  
Old 24.10.2017., 11:20   #4767
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tvoj zaključak previđa bitnu činjenicu - nizak postotak izlaska na izbore ukazuje na to da većina ljudi nije ni oduševljena ni nezadovoljna nego jednostavno rezignirana svim političkim elitama, smatra ih jednakima i odabir prepušta manjini koja ima osobnih ili ideoloških interesa za odabir neke od tih elita.
Ne bih se složio s tobom da je neizlazak dokaz rezigniranosti političkim elitama. To je kao da sjediš u vlastitoj sobi sa širom otvorenim prozorom, vani je -10 a ti si rezigniram hladnoćom i nećeš ustat i zatvorit prozor. Nezamislivo, jel tako?

Ista je stvar s izlaskom na izbore. Ako nemaš 3 minute u 4 godine, ili ti je dobro pa daješ drugima da biraju umjesto tebe ili ti barem nije loše da bi potrošio 3 minute u 4 godine.

Mislim da je ljudima jako loše oni bi na izborima svojim izlaskom to pokazali. Političke elite ne žele da ih narod previše propitkuje. Sjetimo se samo kad su ljudi potpisivali za promjenu izbornog zakona, kako su HDZ i SDP brzinski sklopili pakt i zahtjev je propao.
analitikos is offline  
Old 24.10.2017., 11:43   #4768
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio s tobom da je neizlazak dokaz rezigniranosti političkim elitama. To je kao da sjediš u vlastitoj sobi sa širom otvorenim prozorom, vani je -10 a ti si rezigniram hladnoćom i nećeš ustat i zatvorit prozor. Nezamislivo, jel tako?
Tvoj primjer ima smisla ako bi prozor pritom bio i polupan, a sdp definitivno liči na prozor bez stakla. Izgleda da su se i sami već pomirili s time da budu jalova alternativa zločinačkoj koja nikad neće doći na vlast već su tu samo da poberu osobne beneficije
Možda je i bolje tako, koliko je samo razočaranje donijela milanovićeva nesposobna i kukavička vladavina
Goc-369 is offline  
Old 24.10.2017., 11:48   #4769
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio s tobom da je neizlazak dokaz rezigniranosti političkim elitama. To je kao da sjediš u vlastitoj sobi sa širom otvorenim prozorom, vani je -10 a ti si rezigniram hladnoćom i nećeš ustat i zatvorit prozor. Nezamislivo, jel tako?

Ista je stvar s izlaskom na izbore. Ako nemaš 3 minute u 4 godine, ili ti je dobro pa daješ drugima da biraju umjesto tebe ili ti barem nije loše da bi potrošio 3 minute u 4 godine.

Mislim da je ljudima jako loše oni bi na izborima svojim izlaskom to pokazali.
Političke elite ne žele da ih narod previše propitkuje. Sjetimo se samo kad su ljudi potpisivali za promjenu izbornog zakona, kako su HDZ i SDP brzinski sklopili pakt i zahtjev je propao.
Ima ura i pol kako sam napisala to isto i otišla promiješati ručak, muž sjeo za tastaturu i pobrisao slučajno, a nije mi se dalo opet......

Poznajem puno takvih koji baš iz tih razloga još nikada nisu izašli na birališta - niti lokalno niti parlamentarno, i kada se povede o politici razgovor, nakon dvije rečenice mijenjau temu - apsolutno su nezainteresirani. Standard ili dobar ili osrednji.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 24.10.2017., 13:03   #4770
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ima ura i pol kako sam napisala to isto i otišla promiješati ručak, muž sjeo za tastaturu i pobrisao slučajno, a nije mi se dalo opet......

Poznajem puno takvih koji baš iz tih razloga još nikada nisu izašli na birališta - niti lokalno niti parlamentarno, i kada se povede o politici razgovor, nakon dvije rečenice mijenjau temu - apsolutno su nezainteresirani. Standard ili dobar ili osrednji.
Ako smijem pitati šta je za ručak:-)
nexst is offline  
Old 24.10.2017., 13:19   #4771
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Ako smijem pitati šta je za ručak:-)

Juhica od karfiola, riža i dinstani poriluk i svakome dva pečena odreska svinjske vratine.

Dok sdp ili neka druga compani postane kalif umjesto kalifa, možda mi bude omogućila umjesto svinjske vratine teleči lungić.
A možda spadnem na svinjsku potrbušinu, ili kožice i pileče škramplje (znaš kaj su škramplji?), koliko se za sada pokazuju uspješni.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 24.10.2017., 14:44   #4772
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
To je kao da sjediš u vlastitoj sobi sa širom otvorenim prozorom, vani je -10 a ti si rezigniram hladnoćom i nećeš ustat i zatvorit prozor. Nezamislivo, jel tako?
Potpuno pogrešna prispodoba.

Ti podrazumijevaš da postoji nekakav "prozor" koji bi zaštitio neizlazećeg birača. Neizlazeći birač smatra da takav prozor ne postoji, zato se ni ne trudi ustajati.

Koja bi to relevantna stranka privukla promrzle birače kao moguća zaštita od "hladnoće"?
Lord Byron is offline  
Old 24.10.2017., 15:08   #4773
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Potpuno pogrešna prispodoba.

Ti podrazumijevaš da postoji nekakav "prozor" koji bi zaštitio neizlazećeg birača. Neizlazeći birač smatra da takav prozor ne postoji, zato se ni ne trudi ustajati.

Koja bi to relevantna stranka privukla promrzle birače kao moguća zaštita od "hladnoće"?
Ma nije ponuda baš tako slaba da se ne bi moglo nekog izabrati. Evo meni je ovo visoko na listi prioriteta: https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---448317.html

Naravno, i bez ovog istraživanja moglo se ugrubo znati kako stranke stoje po pitanju uplitanja države u ekonomiju (rekli bi neki i vidjeti na osnovu onog što su radili ako su bili na vlasti).

Da se u potpunosti primjene ekonomske ideje stranke Pametno, za ne više od 5 godina ispunjavali bi sve mastriške kriterije i imali potpuno ekonomski uređenu državu.

Iako, meni osobno su oni potpuno neprihvatljivi zato što zadrto guraju neke svjetonazorske teme iako bi se trebali baviti onim u čemu su dobri, a to je ekonomija. Zato sam glas dao Mostu koji je ekonomski najbliže onom s čime se ja slažem, a da je imao realne šanse ući u parlament.

Svatko ima neke svoje parametre i na osnovu njih donosi odluke oko izlaska/neizlaska i glasanja za nekog. Ponuda uopće nije tako loša kako nam mainstream mediji i razne interesne grupe žele pokazati.
analitikos is offline  
Old 24.10.2017., 15:50   #4774
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Juhica od karfiola, riža i dinstani poriluk i svakome dva pečena odreska svinjske vratine.

Dok sdp ili neka druga compani postane kalif umjesto kalifa, možda mi bude omogućila umjesto svinjske vratine teleči lungić.
A možda spadnem na svinjsku potrbušinu, ili kožice i pileče škramplje (znaš kaj su škramplji?), koliko se za sada pokazuju uspješni.
Zvuči ukusno!
Pileće škramplji????Hm to bi valjda trebale biti *kandže* ili? Kod raka bi to bila klješta ali kod pileta??? nemam pojma.
nexst is offline  
Old 24.10.2017., 17:32   #4775
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ma nije ponuda baš tako slaba da se ne bi moglo nekog izabrati.
To nije tema .

Govorimo o razlozima neizlaska na izbore. Ja sam poprilično uvjeren da je razlog rezigniranost i uvjerenje da su svi oni isti. Kad čovjek rezignira, stvarno stanje postaje nebitno. Ne možeš nekoga tko je uvjeren da su svi isti razuvjeriti tako da mu kažeš "Nisu" - to je kao da depresivcu ideš pomoći tako da mu kažeš "Razvedri se!"
Lord Byron is offline  
Old 26.10.2017., 15:59   #4776
Iiiiiiiii evo ga opet danas.Sreća da je jutarnji opet podigao prašinu o Agrokoru pa da,sad već moj miljenik, može izgovoroti jedinu recenicu koju zna:
Ili je lagao Plenković ili Ramljak
Legendarno
Da sam toliko nesposoban odrekao bih se 3-4 tisuće,od 17 koliko prima mjesečno,na neku novu rečenicu,da me ljudi ne pamte kao papagaja.
nexst is offline  
Old 26.10.2017., 17:47   #4777
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Iiiiiiiii evo ga opet danas.Sreća da je jutarnji opet podigao prašinu o Agrokoru pa da,sad već moj miljenik, može izgovoroti jedinu recenicu koju zna:
Ili je lagao Plenković ili Ramljak
Legendarno
Da sam toliko nesposoban odrekao bih se 3-4 tisuće,od 17 koliko prima mjesečno,na neku novu rečenicu,da me ljudi ne pamte kao papagaja.
I Karamarko je imao upečatljivije govore od Bere.
Toliko je isprazan i politički nedefiniran, da je bolno ga slušati

Zadnje uređivanje DJTcro : 26.10.2017. at 17:59.
DJTcro is offline  
Old 26.10.2017., 18:24   #4778
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
I Karamarko je imao upečatljivije govore od Bere.
Toliko je isprazan i politički nedefiniran, da je bolno ga slušati
Karamarko je,radi svog bogatog *vokabulara* dobio etiketu *mutavi*.......postoji li uopće nadimak za Bernardi(n)ca ?
nexst is offline  
Old 26.10.2017., 19:50   #4779
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
I Karamarko je imao upečatljivije govore od Bere.
Toliko je isprazan i politički nedefiniran, da je bolno ga slušati
Ne slažem se. Karamarko i Bernadić (po meni Karamarko čak i više) stalno ponavljaju jedne te iste izraze i riječi, ali je Bernardić bolji retoričar jer nema govornu manu kao Karamarko i nekako se bolje snalazi pred kamerama.
Tomo1972 is online now  
Old 26.10.2017., 22:47   #4780
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ne slažem se. Karamarko i Bernadić (po meni Karamarko čak i više) stalno ponavljaju jedne te iste izraze i riječi, ali je Bernardić bolji retoričar jer nema govornu manu kao Karamarko i nekako se bolje snalazi pred kamerama.
Sve mislim da nisi nikada čuo Bernardića.

Nego, čemu SDPu sada ova priča oko opoziva Vlade? HDZ ima tijesnu, ali stabilnu većinu.

Ako Bernardić želi HDZ poraziti, onda to mora uraditi van Sabora tj. na ulici pomoći DIREKTNE DEMOKRACIJE.

Sinergija SDPa, MOSTa i Živog zida bi mogla referendumskim putem oštetiti vladajuću garnituru.
DJTcro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.