Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2005., 13:44   #1
Putni krevetić

Zna li netko koje su ima cijene i gdje ih ima u ZG?
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 15:06   #2
ima ih u Turbo limaču i u Mercatoneu, sigurno i po drugim dućanima dječjom opremom. Oko 500 kn ak se dobro sjećam, mi imamo Gracov.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 08:20   #3
Mi baš nedavno kupili . Imaš u Adaxu u Sesvetama po cijeni od 430 kn za gotovinsko plaćanje. Ima i u turbo limaču, ali mislim da je tamo nešto skuplji.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 19:42   #4
Bili smo u Adaxu, ali nisu imali te po 400 i nešto, ostali im samo oni skuplji, u Turbo l. i Mercatoneu također. Kažu rasprodali tokom ljeta sve...
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 15:10   #5
Ima Adax u Sesvetama ali ima i u Ilici (preko puta Vinceka).
Ali čisto moguće da ih više nema. Treba ljudima za godišnji.
Mi smo naš kupili kao zadnji izložbeni primjerak u sesvetama prije cca 2 tjedna.
Čudim se da nisu ponovo naručili....
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 11:23   #6
jesi probao u second hand shopu u Lastovskoj
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 16:37   #7
Krevetići, madraci, prematalice, kadice & stuff

premjesteno s opceg topica "Sto sve treba za bebu"?
z.




u pocetku, dok ne otpadne pupkic, dosta je mala zdjelica vode i rucnicic, tek toliko da se beba prebrise . poslije preporucam sto vecu kadicu tako da kad bebica legne imate dovoljno prostora za umetnuti ruku pod njenu glavicu, a vode staviti onoliko koliko je dosta da je beba utopljena do vrata. ah da, po preporuci patronazne sestre kadicu smo uvijek podbocili s necim tako da beba lezi pod kutom od otprilike 30 stupnjeva. maslinova ulja amo stavljali doslovno 10-ak kapi. muzu bi se nekad zaletjelo i deci pa bi onda curka bila klizava ko jegulja...

Zadnje uređivanje putnica : 19.03.2007. at 18:08.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 16:53   #8
Moja se nikada nije sama kupala u kadici, nismo je ni kupili. Napunila sam veliku kadu punu, stavila malo ulja u nutra i legla s njom. Bila je uz cicu,na cici i uzivala u vodi. I danas obozava vodu i kupa se u bazenu,moru, kadi, tusira se bez problema. Za novu bebicu sam uzela kadicu jer ne cu ima ttoliko vremena da se packam s njom u kadi ali vjerujem da ce mo sve tri biti cesto zajedno u kadi. To smo napravile(prvo kupanje) cim joj je pupak otpao i tako svaki dan dok nije pocela sama sjedit i mogla biti sama u kadi,sad to napravimo tu i tam iz gusta. I s tatom se voli kupat.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 17:48   #9
Quote:
baja kaže:
u pocetku, dok ne otpadne pupkic, dosta je mala zdjelica vode i rucnicic, ....
nije li bolje za tako male bebice i tako njeznu kozu gazica?

Quote:
baja kaže:
ah da, po preporuci patronazne sestre kadicu smo uvijek podbocili s necim tako da beba lezi pod kutom od otprilike 30 stupnjeva.
sad postoji za kupiti kadice koje su vec nagnute i imaju onu gumu da bebac ne moze klizati

a mene zanima gdje da kupim i kako se zove ono kaj se stavlja na madracic ak nam procuri kaj iz pelene. Ono kao gumirano platno koje ide ispod plahtice
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 17:50   #10
Quote:
Rita kaže:
Moja se nikada nije sama kupala u kadici, nismo je ni kupili. Napunila sam veliku kadu punu, stavila malo ulja u nutra i legla s njom. Bila je uz cicu,na cici i uzivala u vodi......
i ja bi veliku kadu kako je to romanticno, s bebacem u kadu, mi cemo nazalost morati cekat do na godinu do mora
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 07:37   #11
Ja sam jučer vidjela kanticu za kupanje malih beba u Adax-u.
Izgleda kao kanta sa ručkom za prat podove (glup zvuči ali tako izgleda), prozirna je (za prvih par mjeseci dok bebu zapravo ne namačeš u vodi). Košta 217,00 kn. To mi je ipak malo previše, jer obična kadica za kupanje sa oblikovanim dnom i gumom košta 150 kn.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 10:18   #12
Quote:
mandy kaže:
Ja sam jučer vidjela kanticu za kupanje malih beba u Adax-u.
Izgleda kao kanta sa ručkom za prat podove (glup zvuči ali tako izgleda), prozirna je (za prvih par mjeseci dok bebu zapravo ne namačeš u vodi). Košta 217,00 kn. To mi je ipak malo previše, jer obična kadica za kupanje sa oblikovanim dnom i gumom košta 150 kn.
MM se oduševio, ja nisam. To je kao imitacija maternice. Babica popljuvala. Ful malu bebu moraš držat s obje ruke ispod pazuha, a čime ćeš ju oprati? Nosom? Kad ju možeš držati samo jednom rukom ispod pazuha, beba je već prevelika za to čudo. Bebe to začas prerastu, samo bačen novac.
Kupi veću kadicu, stavi ju u početku na kuhinjski stol i tako okupaj bebu, nemoj kupovat one male kadice koje se montiraju na kadu ili vlastito postolje, također ih bebe začas prerastu, samo baciš lovu koja ti treba za pametnije stvari, a treba ti puno, puno pametnih skupih stvari. Kad kreneš kupovat, past će ti roletne na oči. Skupi se to para....
Kadica mora bit dovoljno velika da možeš bebu jednom rukom pridržavat, a drugom prati. Mora stati u veliku kadu jer dijete poslije kupaš u toj maloj kadi koju si stavio u veliku kadu, tak se djeca najlakše priviknu na kupanje u velikoj kadi.....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 10:39   #13
http://www.domovital.com/_d/grafix_d/tummy-bad.jpg
za sve one koji ne kopcaju o cem se radi, a da ne lijepim sliku ovdje i tak na forum ne fercera
ja sam to cudo vidjela jos dok ni trudna nisam bila i odmah sam se sjetila kako mi je prabaka u takvim kantama pilice trancirala, elegantno sam okrenula glavu i uopce nemam namjeru kupovat tako nesto
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 08:34   #14
Ma grozne su mi te kantice, ja u takvoj sličnoj samo ima ručku perem podove
A i čini mi se nezgodna kako ćeš držat skroz malu bebu i kupat je, pa nemamo 4 ruke.
Kadice su ipak praktičnije.
Ritina mi se tehnika sviđa i mislim da ću i ja tako radit. Uživamo i mi i bebać.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:36   #15
Rita fakat si mi dala ideju za kupanje s bebom u velikoj kadi, nije mi to nikad palo a zvuči baš romantično i mislim da i bebama to bude super. Morat ću probat.
Cure, što veću kadicu, svi su mi rekli, nisu jeftine a beba ih začas preraste pa moraš novu kupovat. Maloj bebici neće niš biti ak ju perete u većoj kadici.
I to za 4 ruke, pa pretpostavlja se da će ti pomoći mm ili netko drugi kod kupanja!!!!!!!!!!

Zadnje uređivanje putnica : 19.03.2007. at 18:01.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:54   #16
Quote:
koalica kaže:
Cure, što veću kadicu, svi su mi rekli, nisu jeftine a beba ih začas preraste pa moraš novu kupovat. Maloj bebici neće niš biti ak ju perete u većoj kadici.
I to za 4 ruke, pa pretpostavlja se da će ti pomoći mm ili netko drugi kod kupanja!!!!!!!!!!

Ove kante stvarno izgledaju kao nešto u čemu bi prala podove.A i beba u njoj ne izgleda najsretnije .

Zadnje uređivanje putnica : 19.03.2007. at 18:02.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 18:33   #17
jel itko okupio prematalicu i jel bi vam bilo bed uvalit muzicu metar (da mi se vi ne saginjete i ne naprezete) da mi izmjeri visinu jer cemo mi dati radit, a ne mogu tu po netu iskopat sta je optimalno. rekla sam mu tak nekak do struka, ali stolaro to nist ne znaci.
dakle koliko je visoko onu drvo jer cemo samo posebno kupovat onu plastiku za prematanje
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:57   #18
Jel ti se uopće isplati prematalica? Na njoj dijete može biti samo prvih mjeseci jer kad se počne micat ne smiješ ga ostavit ni na sekundu da ne padne. Vidjela sam da postoje sklopive (zapravo gornji dio prematalice) koji košta nekih 200 kuna i možeš ga stavit na krevet, krevetić.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:42   #19
Quote:
magic blue kaže:
jel itko okupio prematalicu i jel bi vam bilo bed uvalit muzicu metar (da mi se vi ne saginjete i ne naprezete) da mi izmjeri visinu jer cemo mi dati radit, a ne mogu tu po netu iskopat sta je optimalno. rekla sam mu tak nekak do struka, ali stolaro to nist ne znaci.
dakle koliko je visoko onu drvo jer cemo samo posebno kupovat onu plastiku za prematanje

Ovak...zasto bi ti bio bed uvaliti mu metar, ap ne mora mjeriti neznam sta..
Optimalno bi ti bilo do pupka, odnosno negdje zavrsetak kukova/pupak. Nesmije biti tako niska da se saginjes. na trzistu se krecu od nekih 80-110 cm visine. Standard je cini mi se 90cm. Probaj dasku za peglanje namjestiti na sebi optimalnu visinu kad ispruzis ruke na nju kao da previjas bebu, pazi da ti leda nisu savinuta i onda bi to trebalo biti to. Znam da zvuci smjesno, ali meni je babica bas tako odredila visinu.
Eto ako ti je pomoglo...
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:54   #20
Quote:
mandy kaže:
Jel ti se uopće isplati prematalica? Na njoj dijete može biti samo prvih mjeseci jer kad se počne micat ne smiješ ga ostavit ni na sekundu da ne padne. Vidjela sam da postoje sklopive (zapravo gornji dio prematalice) koji košta nekih 200 kuna i možeš ga stavit na krevet, krevetić.

Ma Mandy ko ti kaze da se koriste samo par mjeseci , ja i sve koje znam koriste je non-stop dok je potrebno prematati djete. Ovo za padanje je istina, ali na njoj se djeca ili bebe ne ostavljaju nikako same bez nadzora, kako ni prvog dana tako ni dvije-tri godine poslije.
Ili si mozda mislila da ju mozes prvih par mjeseci ostaviti da lezi na komodi?

Komode za prematanje ne sluze samo zamodu vec stede mamina leda, pomisli koliko dugo djete prematas, oblacis...koliko puta na dan x koliko godina??? = zene stedite se trebati ce vam. Drugo su jako prakticne, mi tek od prije dva mjeseca imamo ormar, do sada nam je sve uspjelo stati u komodu i to je fino nadohvat ruke.
Komode su obicno napravljene tako da se nakon sto vam povrsina za prematanje vise ne treba mogu se primjeniti kao radni stol ili se gornja siroka daska skine i imate obicnu komodu za djecju sobu.
Moj savjet je da si ju kupite/napravite.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.