Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2006., 04:06   #21
Potpisujem bibobu, mi smo nasljedili od necakinje i necaka komodu na koju je deda napravio naknadno prematalicu, vecu nego inace i malo je visa jer smo mi visoki i stvarno ne znam sta bi bez nje. A kad prematam malu na krevetu recimo ili nekad na podu kad se igramo juri mi onako gola, neda se uhvatiti, borimo se ma kaos. A kad je gore na prematalici je super ,mirna ko bubica.
BTW djete ni novorodjence a bome ni dvogodisnjaka ne ostavljas gore bez nadzora, ja kad vadim nesto iz ladice doledrzim ruku na njoj. Sad se bar s njom moze dogovorit pa bude mirna ali ima dana kad bi skocila s ormara da moze.Uglavnom znam da puno cura kod nas doma koristi vesmasinu koja je obicno u kupaoni za prematanje. Nije lose rjesenje ako se nema prostora.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 09:27   #22
Quote:
bibobu kaže:
Ma Mandy ko ti kaze da se koriste samo par mjeseci , ja i sve koje znam koriste je non-stop dok je potrebno prematati djete. Ovo za padanje je istina, ali na njoj se djeca ili bebe ne ostavljaju nikako same bez nadzora, kako ni prvog dana tako ni dvije-tri godine poslije.
Ili si mozda mislila da ju mozes prvih par mjeseci ostaviti da lezi na komodi?
Ne, nego se može dogodit da ti netko pozvoni na vrata, zazvoni ti telefon, iskipi mlijeko, ne možeš naći kremicu.........neke totalno banalne situacije i okreneš se samo da pogledaš (normalno da je neću ostavljat da provodi dane na tome) dijete već može past.

A meni je lakše premoravat djecu na krevetu, možeš sjest i mazit se sa bebom prije nego joj staviš nove pelene i počneš oblačit.

Od moje kume mala ima godinu i pol a kako su oni visoki dijete više ne stane na to, noge joj skroz vise dolje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:02   #23
Quote:
mandy kaže:
Jel ti se uopće isplati prematalica? Na njoj dijete može biti samo prvih mjeseci jer kad se počne micat ne smiješ ga ostavit ni na sekundu da ne padne. Vidjela sam da postoje sklopive (zapravo gornji dio prematalice) koji košta nekih 200 kuna i možeš ga stavit na krevet, krevetić.
slažem se s mandy! ja sam kupila komodicu / prematalicu, koristila je, otprilike, prvih šest mjeseci i prodala je prije prvog rođendana. zašto? bila sam u vječitom strahu da ne opadne, a dosta je sekundica (čak mi patronažna ispričala kako je njena unuka od 4 mjeseca zviznula od gore) i komodica postane pretjesna za sve njene krpice jer kako raste veće su i sve ih je više. kadica koja bude unutra ionako je poprilično besmislena.
prematamo se na krevetu i čini mi se da je to mojoj mišici zabavnije.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:57   #24
Quote:
baja kaže:
slažem se s mandy! ja sam kupila komodicu / prematalicu, koristila je, otprilike, prvih šest mjeseci i prodala je prije prvog rođendana. zašto? bila sam u vječitom strahu da ne opadne, a dosta je sekundica (čak mi patronažna ispričala kako je njena unuka od 4 mjeseca zviznula od gore) i komodica postane pretjesna za sve njene krpice jer kako raste veće su i sve ih je više. kadica koja bude unutra ionako je poprilično besmislena.
prematamo se na krevetu i čini mi se da je to mojoj mišici zabavnije.

Ja ne znam nikog tko tu kadicu u prematalici koristi.A i prematanje djeteta na krevetu zvuči sigurnije i zabavnije.Ipak,ja ću ju uzeti jer je zgodna komodica za stvari i kad djete naraste.Kažem to jer moje nećakinje ju imaju u sobi i super se uklopila u ostali namještaj.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 11:34   #25
Quote:
baja kaže:
slažem se s mandy! ja sam kupila komodicu / prematalicu, koristila je, otprilike, prvih šest mjeseci i prodala je prije prvog rođendana. zašto? bila sam u vječitom strahu da ne opadne, a dosta je sekundica (čak mi patronažna ispričala kako je njena unuka od 4 mjeseca zviznula od gore) i komodica postane pretjesna za sve njene krpice jer kako raste veće su i sve ih je više. kadica koja bude unutra ionako je poprilično besmislena.
prematamo se na krevetu i čini mi se da je to mojoj mišici zabavnije.
baš zato što mi je dosta ljudi reklo isto, a i kako sam čuvala dosta djece od sestrični, nije da nisam nikad probala prematat na prematalici, ali mi se ne sviđa.

Isto mislim da će nam biti zabavnije na krevetu.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 11:57   #26
Mi samo kupili u kompletu s krevetićem komodicu sa prematalicom i kadicom. Prematalica se može skinuti pa ostaje samo komodica što će nam sigurno trajati jaaaaaaaaaako dugo. Kadicu ćemo ionako držati negdje drugdje (morat će se sušit i tako to), a prematalicu uvijek mogu skinuti i staviti na stol ili negdje drugdje ako mi je zgodnije. Inače, magic, mislim da ti je najbolje da sama izmjeriš koja visina bi ti pasala da se ne moraš saginjat. (Ja sam npr. kad smo radili kuhinju sama zahtjevala nekih 10cm viša da mi se napravi, jer su mi standardne preniske i uvijek bi me bolila leđa dok sam kuhala i prala suđe. i vjeruj mi punop mi je pomoglo to što sam po svojoj mjeri to radila. Pusti standarde )
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 12:03   #27
Quote:
mandy kaže:
Ne, nego se može dogodit da ti netko pozvoni na vrata, zazvoni ti telefon, iskipi mlijeko, ne možeš naći kremicu.........neke totalno banalne situacije i okreneš se samo da pogledaš (normalno da je neću ostavljat da provodi dane na tome) dijete već može past.
Apsolutno tocno. Frendica se makla na 15 sekundi, ama doslovno 15 sekundi i osmomjesecna beba se otkotrljala s kreveta na pod. "Krevet" je bio madrac na podu, tak da je visina bila 20 cm i nikom nista, al zamislite da je prematalica
Druga beba istih godina se uspjela iz svoje hranilice iskobeljat na stol i dovatit mamin vreli caj. Isto se mama na 20 sec makla da dovati kasicu iz frizidera.

Poanta je: bebu NIKAD, ama bas nikad, ni na 2 sekunde ostavljat samu. Jebes mlijeko i zvono - ak je ne mozes uzet sa sobom, nek sve drugo djava nosi.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 12:14   #28
Ma naravno da se ne smije, ali samo kažem da nije uvijek sve idealno i nećeš moći 24 sata imati dijete na vidiku.
Bez obzira koliko se pazi uvijek se dogodi ta jedna sekunda.
Ja znam dijete koje je ispalo iz ljuljačke (sobne) koja ima remenje preko ramena oko trbuha ali je ipak nekako uspjelo izmigoljit se, io bebu koja je ispala iz sjedalice, mama je stavila na stol dok je jela i dijete smao odjedanput na pod, nije stigla ni reagirat.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 07:10   #29
Nemres ostavit dijete na 15 sekundi nigdje gdje bi se moglo otkotrljati ili pasti a kamoli sa prematalice. Hellooo, ajd malo zdravog razuma. Moja ima dvije godine i nikada nije pala s prematalice a meni su ledja sacuvana. Kao sto sam rekla meni je super nasa jer je napravljena na moju visinu i velika je dovoljno da 2 godisnje dijete komotno bude u njoj i jos ima prostora za vlazne maramice,kremice, pelene, extra odjecu koju joj oblacim itd. A sve sto vam je potrebno treba imat pod rukom, a ovo da se javim na telefon ili otvorim nekome vrata dok prematam dijete na prematalici mi je totalni idijotizam,oprosti,hehe zato postoji sekretarica pa nek ostave poruku a ovi na vratima ako su domaci znaju da moraju malkice pricekat kad je u kuci majka s djetetom, ostali me ni ne zanimaju.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 10:52   #30
glede prematalice - ja joj dajem ocjenu +5 - sacuvala mi ledja - vec je koristim 3 godine skoro i nije mi nijedamput ni jedan od ove dvojice hahara sletio ... s kreveta jesu, ali to je neka druga prica
B je bio puno mirniji kada se presvlacio na presvlacilici jer je kuzio da se to tamo radi - isto kao sto se jede za stolom...

uglavnom posebno prvih 6 mjeseci dok jos uvjezbavate brzopotezno presvlacenje pelene - puuuuno je lakse to raditi na povisenom - u pocetku smo mi na stolu i krevetu to radili, ali smo se preporodili dolaskom Ikeine Malme komode sa 4 ladice + gore ona spuzvo-plastika (kakogoddasezove)...

eto cisto od jedne stare iskusnjare...

mah mah svim trudnjacama!
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 11:19   #31
Potpisujem Ritu i Babanrogu

Ispocetka smo i mi izmisljali i slusali babe te kako se to moglo raditi 100 godina pa mozemo i mi, kako nam masu toga netreba, ali smo ubrzo dosli pameti.
Cure cuvajte ledja i pazite na svoje bebice gdje god ih prematali.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:34   #32
Quote:
Babanroga kaže:
glede prematalice - ja joj dajem ocjenu +5 - sacuvala mi ledja - vec je koristim 3 godine skoro i nije mi nijedamput ni jedan od ove dvojice hahara sletio ... s kreveta jesu, ali to je neka druga prica
B je bio puno mirniji kada se presvlacio na presvlacilici jer je kuzio da se to tamo radi - isto kao sto se jede za stolom...

uglavnom posebno prvih 6 mjeseci dok jos uvjezbavate brzopotezno presvlacenje pelene - puuuuno je lakse to raditi na povisenom - u pocetku smo mi na stolu i krevetu to radili, ali smo se preporodili dolaskom Ikeine Malme komode sa 4 ladice + gore ona spuzvo-plastika (kakogoddasezove)...

eto cisto od jedne stare iskusnjare...

mah mah svim trudnjacama!
Upravo se valjam od smijeha. Kupila ja, naime, istu tu komodu s namjerom da ju koristim za pospremiti njezine stvari i za prematanje s podlogom za prematanje gore. Izmjerila visinu (100) prema sebi, ploha 80 x 50 i zaključila da je to to

Idešššš.... kak sam dobra
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:33   #33
Quote:
Dora K kaže:
Upravo se valjam od smijeha. Kupila ja, naime, istu tu komodu s namjerom da ju koristim za pospremiti njezine stvari i za prematanje s podlogom za prematanje gore. Izmjerila visinu (100) prema sebi, ploha 80 x 50 i zaključila da je to to

Idešššš.... kak sam dobra

Bravo DoraK!!!!

mi smo nakon nekog vremena (dolaskom drugog kikaca) ustanovili kako nam je premalo prostora za sve stvari - naravno one koje su u trenutnoj upotrebi - arhiva je u drugoj sobi - te nadodali na to jos jednu malme komodu - ovaj put sa 5 ladica i postavili ju do ove i sada vise nema frke da ce pasti iza komode - ostala su dakle jos samo 2 strane gdje moze "sletit"...
od ostalog namjestaja u kids sobi je kindac, tri police i tona igracaka (rasporedjena u 3 kutije s kotacima + zeleni stolic iz Ikee koji ima i 2 kraljevska stolca ...)... uglavnom mala soba 2 sa 3 svasta u nju stane ti...
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 16:48   #34
dakle, danas sam (prko moba iz kreveta, da ne bude zabune ) rekla mm-u da ipak naruci komodicu. Mjere su visina 100 (na to jos ide ona plastika - frenica mi vec obecala), dubina ladice 50 i ima ih 3, sirina 100. Gornja ploha ce biti 100x80 i kad nam vise ne bude trebala jednostavno cemo ju skinuti i dobiti obicnu komodu
i cijeli taj luksuz ce nas kostati 1600kn s time da ce raditi od punog drveta, a ne ove kaj sam gledala po ducanima
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 17:32   #35
Quote:
magic blue kaže:
dakle, danas sam (prko moba iz kreveta, da ne bude zabune ) rekla mm-u da ipak naruci komodicu. Mjere su visina 100 (na to jos ide ona plastika - frenica mi vec obecala), dubina ladice 50 i ima ih 3, sirina 100. Gornja ploha ce biti 100x80 i kad nam vise ne bude trebala jednostavno cemo ju skinuti i dobiti obicnu komodu
i cijeli taj luksuz ce nas kostati 1600kn s time da ce raditi od punog drveta, a ne ove kaj sam gledala po ducanima
eh... ova nasa iz Ikee je bila manje od 100 €... isplati se i carinu platit i porez i opet je jeftinije... a izgleda 8× bolje od bilo cega sto sam tu vidjela... u ono vrijeme (prije 3 god)... uf kaj sam vec stara... kaj to vrijeme leti...
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 18:14   #36
Nismo kupovali komodu sa prematalicom...smatrali smo da je bacanje novca....

Ako opet ostanem trudna ne mislin je kupovat.

Prematala sam djete na krevetu koji ipak malo vislji od nasih standardnih francuskih lezaja, ali jos uvjek nizi od prematalice na komodi...prematala sam je i na podu i svugdje..naravno sa dekom i sl. ispod....

Ledja su mi sasvim u redu i nikad me nisu bolila jer sam prematala pelene...moram priznati da za ovo prvi put cujem...valjda je svatko drugaciji.
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:40   #37
Quote:
magic blue kaže:
mi smo svoj krevetic 70x140 ili obratno (nikad ne znam ) s hespo madracicem platili cini mi se oko 1000kn
U limachu?
Mi smo tamo gledali isto sve one 140x70, koje kasnije mozes pretvoriti u krevet.
Jeste taj neki kupili? Imas sliku?

Zadnje uređivanje putnica : 19.03.2007. at 19:07.
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:41   #38
U Tl svi koje smo gledali su prek 1000 kn, A Magic kaže da su i madrac Hespov kupili za 1000 kn.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:42   #39
[QUOTE=Luu]http://www.turbolimac.com/turbolimac...log=TurboLimac
ovo je putni krevetic, a ne za svakodnevnu upotrebu, mada mi frendica veli da njen mali vise voli spavat u takvom nego u pravom
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:42   #40
ovo mi se cini, da je dobro za onog tko ima mali stan, pa nema pretjerano mjesta.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.