Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2013., 18:46   #2041
e ovako kod nas je situacija sljedeća...dok nismo uveli rižine pahuljice pon je bljucao od hranjenja do hranjenja...kad sam gha dojila bilo je jako malo bljuckanja ...više plaća i ja am bila uvjerena da su to samo grčevi...
adaptirano bljuca barem trećinu boce od 125 ml
45 min je u rukama da se sve slegne, idući period je u sjedalici (ako ne plaće) i tek nakon sat dva je pospan i legne pavati...budi se u plaćzu...podriguje...bljuca...ioako je više puta nakon jela podrignuo baš muški...i tako podriguje i plaće i bljuca i guta sve do idućeg hranjenja...naravno uz pokušaje spavanja
spava na povišenom, leži na povišenom...premata se na povišenom...kolica su na povišenom(bajdvej...danas smo išli u šetnju i bio je potpuni show...plać...vriska...dizanje...podrigivanje...sa vijanje...plać...podrigivanje...spavanje...plać... podrigivanje...i ondaaaaaaaaaaaa plaaaaaaaaaććććććć...i vriskaaaaaaaaa na rukama jedno km od kuće......pukla sam skroz....-plaće on plaćem ja)

sad mu mijenjam adaptirano, probat ćemo sa aptamilom pre ha...zanima me da li moram postepeno i kako ?

pomagajte jer ću završiti u ludnici od brige i plaća

Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
nemoj kasice prije 4mj. a i tad kad mu pocnes davati, pitanje je da li ce ih prihvatiti. mi smo poceli s 4mj ali ih je prihvatila tek sa punih 5. doduse, nisam nesto previse ni forsirala taj 4ti mjesec kasice

a koliko on tebi vraca hranu, jel bas puno povraca? a kako se sad ponasa dok pije to ar mlijeko?
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...

Zadnje uređivanje Roko mamino oko : 08.04.2013. at 18:47. Reason: nadopuna
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 18:50   #2042
e daaaa...i počeo je ponekad...ne uvijek plakati ..odnosno vrištati i neće jesti adaptirano...nekad jede i nema šanse da mu izvadim bocu...baš ono sa guštom...a nekad ...pomozi Bože...koja je to muka...srce me zaboli kad vidim taj izraz lica ...suze koje se cijede...nos koji cuuri i plać koji ne prestaje ...i onda samo najednom krene jest...

Quote:
Roko mamino oko kaže: Pogledaj post
e ovako kod nas je situacija sljedeća...dok nismo uveli rižine pahuljice pon je bljucao od hranjenja do hranjenja...kad sam gha dojila bilo je jako malo bljuckanja ...više plaća i ja am bila uvjerena da su od grčevi...
adaptirano bljuca barem trećinu boce od 125 ml
45 min je u rukama da se sve slegne, idući period je u sjedalici (ako ne plaće) i tek nakon sat dva je pospan i legne pavati...budi se u plaćzu...podriguje...bljuca...ioako je više puta nakon jela podrignuo baš muški...i tako podriguje i plaće i bljuca i guta sve do idućeg hranjenja...naravno uz pokušaje spavanja
spava na povišenom, leži na povišenom...premata se na povišenom...kolica su na povišenom(bajdvej...danas smo išli u šetnju i bio je potpuni show...plać...vriska...dizanje...podrigivanje...sa vijanje...plać...podrigivanje...spavanje...plać... podrigivanje...i ondaaaaaaaaaaaa plaaaaaaaaaććććććć...i vriskaaaaaaaaa na rukama jedno km od kuće......pukla sam skroz....-plaće on plaćem ja)

sad mu mijenjam adaptirano, probat ćemo sa aptamilom pre ha...zanima me da li moram postepeno i kako ?

pomagajte jer ću završiti u ludnici od brige i plaća
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 18:59   #2043
Moras postepeno, pitaj na temi adaptirano mlijeko, netkp je pisao o tome i pitaj ped.
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:26   #2044
imao je stolicu...prvo tamno zelena od novalaca i tvrda, a onda zlatnožuta od aptamila
Quote:
dulca kaže: Pogledaj post
Moras postepeno, pitaj na temi adaptirano mlijeko, netkp je pisao o tome i pitaj ped.
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:37   #2045
Quote:
Roko mamino oko kaže: Pogledaj post
imao je stolicu...prvo tamno zelena od novalaca i tvrda, a onda zlatnožuta od aptamila
Super! da vam bude bolje.
Koliko je on sad star i tezak?
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:09   #2046
roko, znam da nije utješno, ali ovaj sam vikend bila kod frendice. njen mali i L su razlika 3mj... njen je imao refluks uz grčeve i trajalo je do prve godine uz dnevna ''spavanja'' po 20ak min (između nervoza, plač, vriskanje) i noćna buđenja xy puta uz vriskanje... kaže da dok nije prohodao nije bilo bolje...

imaš balkon? nemoj izlaziti dok maleni ne bude bolje, zbog sebe ... znam kako se osjećaš dok gubiš živce. ne treba ti to. ili u trenutku kad mu je dobro, šeći oko zgrade ili po cesti. pa kad se unervozi - bris doma. sad će ljepše vrijeme pa nam nebu tolko trebalo za spremanje van. moj urla kad mu oblačim jaknicu i dok auto ne krene (vozimo starijeg u vrtić) ... detetu treba friški zrak, al ne pod cijenu tvog mira i tvojih živaca.

mi smo morali šogora zvati na pola puta do kuće da dođe po nas, u prvoj štenji. nisam mogla na cesti behendlat malog na rukama (koji urla u košari, al zato jer bi bio na rukama), starijeg i kolica ...
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:12   #2047
Quote:
Roko mamino oko kaže: Pogledaj post
imao je stolicu...prvo tamno zelena od novalaca i tvrda, a onda zlatnožuta od aptamila
zelena ti bude jer je stajala neko vrijeme u crijevima. to se dogodi jer u crijevima ima zraka, pa kad duže stoji, u doticaju sa zrakom - pozeleni.

moj je jednom imao florescentno zelenu! kad se nisam ukakala od straha
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:19   #2048
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
zelena ti bude jer je stajala neko vrijeme u crijevima. to se dogodi jer u crijevima ima zraka, pa kad duže stoji, u doticaju sa zrakom - pozeleni.

moj je jednom imao florescentno zelenu! kad se nisam ukakala od straha
ako je djete na adaptiranom mlijeku, stolica je zelena od zeljeza koje se stavlja unutra.
JolinarMalkshur is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:34   #2049
Quote:
JolinarMalkshur kaže: Pogledaj post
ako je djete na adaptiranom mlijeku, stolica je zelena od zeljeza koje se stavlja unutra.
zelena od željeza? obično je od željeza crna. prvi puta ovo čujem...

moj, naime, nije bio na AD al tada nije bio niti beba. samo sam navela kao primjer
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 12:43   #2050
i ja sam cula da je zelena od zeljeza. od nana je stolica zelena. nan ima najvise zeljeza od svih adaptiranih mlijeka.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 09:51   #2051
Pozdrav svima, dugo se nisam javljala jer jedva stignem ista. Bili smokod gastroenterologa i sada je na Neocateu LCP (aminokiselinska, nutritivno kompletna dojenačka hrana-hipoalergena)...situacija je maaaaaaaalo bolja no i dalje svakonevno gledam svoje dijete kako se bespomočno pati...Mislim da nam ne gine hospitalizacija...samo pokušavam naći način kako da što prije dođemo na kvalitetnu obradu, a ne kao kad su nas sprašili doma sa dijagnozom:najvjerojatnije se radi o dojenačkim kolikama

Jučer smo bili svi trojeu šetnji...izdržao je 20 min u kolicima i onda plač i tek 4 sata nakon jela bljucanje hrane...naravno prije toga nesnosan plač...bože pomozi...

moramo na alergotestiranja i tako to...izludit ću...

kod nas nema nikog aktivnog na forumu gastroezofagealni reflux


Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
roko, znam da nije utješno, ali ovaj sam vikend bila kod frendice. njen mali i L su razlika 3mj... njen je imao refluks uz grčeve i trajalo je do prve godine uz dnevna ''spavanja'' po 20ak min (između nervoza, plač, vriskanje) i noćna buđenja xy puta uz vriskanje... kaže da dok nije prohodao nije bilo bolje...

imaš balkon? nemoj izlaziti dok maleni ne bude bolje, zbog sebe ... znam kako se osjećaš dok gubiš živce. ne treba ti to. ili u trenutku kad mu je dobro, šeći oko zgrade ili po cesti. pa kad se unervozi - bris doma. sad će ljepše vrijeme pa nam nebu tolko trebalo za spremanje van. moj urla kad mu oblačim jaknicu i dok auto ne krene (vozimo starijeg u vrtić) ... detetu treba friški zrak, al ne pod cijenu tvog mira i tvojih živaca.

mi smo morali šogora zvati na pola puta do kuće da dođe po nas, u prvoj štenji. nisam mogla na cesti behendlat malog na rukama (koji urla u košari, al zato jer bi bio na rukama), starijeg i kolica ...
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...

Zadnje uređivanje Roko mamino oko : 15.04.2013. at 09:54. Reason: nadopuna
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 10:38   #2052
roko, ulijećem sad ovako malo off, ali jeste li probali ići u šetnju u marami ili nosiljki?
tad bi bio u uspravnom položaju, mislim da bi mu to više odgovaralo od ležećeg u kolicima.
ili jeste li probali u kolicima u AS ili u sportskom dijelu poluležeći? (ako dobro pratim, on sad ima 4mj jel, nije više tako mali?)
nemojte me sad forumske dušebrižnice napasti , ali ja sam svog malca koji je imao refluks brzo prebacila iz košare u AS zato jer smo se tako mogli šetati bez plakanja i deranja (ne satima, naravno, malo po malo).
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 10:43   #2053
Uf Roko, ne smijem se puno zaliti kad vidim kako je kod vas. Mi smo imali savrsenu subotu, ali je jucer bilo zeznuto. Uspjela je preko dana malo odspavati mi u narucju i to je to. Srecom, po noci i dalje odvali 6-7 sati. Sinoc je pajkila od 2 do 7 i 30. Dosad smo bili na Novalac Ac, sad joj postupno uvodimo Novalac AR. Kad se sjetim da sam mislila da je AC skup, hehe, ovaj AR je oko 160 kuna. Naslo bi se i da je 1000, samo da pomogne. Sad nam je i veliki problem sto ona ne voli biti na rukama, a kad joj je los dan mora stalno biti uspravno. Mrzim sto je moram stavljati u AS kad mi pocne vristati uj narucju, ali jedino tad je koliko toliko zadovoljna. Ako napad kiseline nije prestrasan, nasmijesi se cim sjedne u AS. Morat cemo aktualizirti temu o refluksu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 21:29   #2054
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Uf Roko, ne smijem se puno zaliti kad vidim kako je kod vas. Mi smo imali savrsenu subotu, ali je jucer bilo zeznuto. Uspjela je preko dana malo odspavati mi u narucju i to je to. Srecom, po noci i dalje odvali 6-7 sati. Sinoc je pajkila od 2 do 7 i 30. Dosad smo bili na Novalac Ac, sad joj postupno uvodimo Novalac AR. Kad se sjetim da sam mislila da je AC skup, hehe, ovaj AR je oko 160 kuna. Naslo bi se i da je 1000, samo da pomogne. Sad nam je i veliki problem sto ona ne voli biti na rukama, a kad joj je los dan mora stalno biti uspravno. Mrzim sto je moram stavljati u AS kad mi pocne vristati uj narucju, ali jedino tad je koliko toliko zadovoljna. Ako napad kiseline nije prestrasan, nasmijesi se cim sjedne u AS. Morat cemo aktualizirti temu o refluksu.
Na brzinu uljecem... imam kutiju novalaca Ar plotvorila sam ju prije tjedan dana pa da ne bacam poslala bi ti ju ako zelis.
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...

Zadnje uređivanje tisi : 18.04.2013. at 10:11. Reason: popravak citata
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 21:36   #2055
aktualiziranje teme gastroezofagealnog refluxa

Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Uf Roko, ne smijem se puno zaliti kad vidim kako je kod vas. Mi smo imali savrsenu subotu, ali je jucer bilo zeznuto. Uspjela je preko dana malo odspavati mi u narucju i to je to. Srecom, po noci i dalje odvali 6-7 sati. Sinoc je pajkila od 2 do 7 i 30. Dosad smo bili na Novalac Ac, sad joj postupno uvodimo Novalac AR. Kad se sjetim da sam mislila da je AC skup, hehe, ovaj AR je oko 160 kuna. Naslo bi se i da je 1000, samo da pomogne. Sad nam je i veliki problem sto ona ne voli biti na rukama, a kad joj je los dan mora stalno biti uspravno. Mrzim sto je moram stavljati u AS kad mi pocne vristati uj narucju, ali jedino tad je koliko toliko zadovoljna. Ako napad kiseline nije prestrasan, nasmijesi se cim sjedne u AS. Morat cemo aktualizirti temu o refluksu.
ajmo stvarno zapoceti tamo sa temom refluxa jer ovdje zauzimamo prostor i mijesamo se sa temom grceva.Mozda nam se jos tko pridruzi pa ce biti lakse. Mada vjerujem kako mnogi ne znaju da su i grcevi popratna stvar kod refluxa. Stranci su maheri za ovu temu. E da... ide tata s njim u baby bjornu... no kad ga ulovi napad placa ne pomaze nista.
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...

Zadnje uređivanje tisi : 18.04.2013. at 10:11. Reason: popravak citata
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 06:49   #2056
Zenske, gdje ste se izgubile? Kakva je situacija?
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 07:43   #2057
Kod nas jako malo grcenja, ujutro kad se probudi malo i to je to.. Prdi u snu
Kako kod tebe Roko?
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 07:19   #2058
Koliko primjecujemo za sad, svaki dan sve bolje i bolje. Ne bljucka i ne place zbog kiseline od Neocata. Ucim ga malo na vodu i caj no od toga dosta bljucka tako da nam je to problem zasada, ali ne tako strasno kao do sada. Kaka i prdi ko veliki. Ima 1-3 stolice dnevno. Ne place dok jede. Bili smo u Klaicevoj i cekamo rezultate Ige i rast, mada ni to nije tocni pokazatelj kod tako malih beba. Neocate je jako slab pa cesce se po noci budi ... ko vurica... svaka 4 sata. Vozimo se u kolicima. Prilagodila sam mu sjedalo od 6 mjeseci- hvala na savjetu... Sada se imam osjecaj u 50 posto slucajeva place samo zato jer bi se nosio. Jako tesko je procjenitisituaciju no prije nije prestajao plakati ni na rukama, a sada ga dignem iz kolica i taj tren tisina- e pa ne mozemo tako. Tri i pol mjeseca je bio doslovno cijele dane na rukama-rezultat je vidljiv.
Bas mi je drago da i tvom malenom ide na bolje-proci ce i ta muka... a sta cemo onda??? Preseliti se na temu zubici????😃😝😃😝
Quote:
dulca kaže: Pogledaj post
Kod nas jako malo grcenja, ujutro kad se probudi malo i to je to.. Prdi u snu
Kako kod tebe Roko?
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 12:24   #2059
Ej Roko, ja ti se zaboravih zahvaliti za hranz, ali ja ne zivim u Hrvatskoj pa ne bi bilo isplativo. Hvala ti u svakom slucaju. Inace, mi izbacili AR, opet smi samo na AC. Bilo joj je jako lose tri dana dok je uzimala jedan obrok AR, mozda je slucajnost. Idemo u utorak kod doktora pa cemo vidjeti sto i kako.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 18:30   #2060
roko, mi smo gotovi s kolikama! i upravo su nam ''ruke'' postale problem. jednostavno rješenje: uvjeriti se 100% da ga niš ne boli. i onda dril. moj sada prihvaća biti sam u kolicima (jaje!) gledam ga često i pričam dok kuham, radim nešto. spavat ga isto učim da to sam radi. dam mu dudu i ''patrika'' i na spavanje. dere se on. al ga ja ne dižem (da se prijavim na temu ''nemajke''?? ) jučer je bilo super. gunđao je, al samo to. i zaspao. danas je čak u košari sam zaspao al kaj, dok ga je boljelo pa naravno da sam ga nosila dok nisam sad popi***
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.