Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2006., 14:34   #21
Ako neki entitet ne pojednostavnjuje teoriju (a postojanje boga ne pojednostavnjuje nikakvu znanstvenu (ne pseudoznanstvenu!) teoriju fizike), tada ga je suvišno uvoditi.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:35   #22
Ako neki entitet ne pojednostavnjuje teoriju (a postojanje boga ne pojednostavnjuje nikakvu znanstvenu (ne pseudoznanstvenu!) teoriju fizike), tada ga je suvišno uvoditi.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 16:13   #23
Quote:
Daniels kaže:
Ako neki entitet ne pojednostavnjuje teoriju (a postojanje boga ne pojednostavnjuje nikakvu znanstvenu (ne pseudoznanstvenu!) teoriju fizike), tada ga je suvišno uvoditi.
Prispodoba:
Zamisli da je svijet u kojem živimo holodek u Startreku. Holodek nije realan u odnosu na brod u kojem se 'stvarno' nalazi. Kad likovi iz broda uđu u holodek oni znaju da postoji brod van holodeka, ali oni drugi ljudi koji postoje samo kao hologrami ne mogu si zamisliti da holodek nije sve što postoji. Kad bi uspjeli izaći iz holodeka, postali bi stvarni, ali ako ne mogu ili ne znaju, oni niti ne postoje.

http://johnkemeny.com/blog/wp-conten...Flammarion.jpg
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 20:15   #24
Quote:
ijon kaže:
Isto tako, može se reći da ono što ne može doći do viših razina stvarnosti uopće ne postoji, tako da ljudi koji misle da bog ne postoji zapravo - ne postoje.
ok, onda ja ne postojim i ne postoji ovaj moj post u kome kazem da pises ortodoxne gluposti...
sit sam tih dogmaticnih igri rijeci i ne znam kakvi mogu biti mentalni sklopovi koji se jos uvijek loze na to... vjerovatno naznalice jer je religija (i bog) i nastala uslijed straha, neznanja i nemogucnosti covjeka da objasni prirodne pojave...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 20:30   #25
Quote:
kvazar33 kaže:
ok, onda ja ne postojim i ne postoji ovaj moj post u kome kazem da pises ortodoxne gluposti...
sit sam tih dogmaticnih igri rijeci i ne znam kakvi mogu biti mentalni sklopovi koji se jos uvijek loze na to... vjerovatno naznalice jer je religija (i bog) i nastala uslijed straha, neznanja i nemogucnosti covjeka da objasni prirodne pojave...

Možda ćeš u nekom od narednih života promijeniti mišljenje.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:09   #26
Quote:
ijon kaže:
Možda ćeš u nekom od narednih života promijeniti mišljenje.
ipak si procitao... znaci, postojim... sad mi je lakse...
ne vjerujem da cu ikad promjeniti misljenje jer kad umrem - gotovo je... nece me biti vise... osim, ako me ne kloniraju...
izvinjavam se sto sam rekao da si napisao gluposti, bilo je to ruzno i pretjerivanje s moje strane...
odnos prema religiji je kompleksna stvar i zavisi od mnogo stvari: vaspitanja, karaktera dzave i drustva itd...
svako ima svoje misljenje i drugog ne moze ubijediti u suprotno niti mu nametnuti svoje stavove...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:41   #27
ma za mene je vjera psihologija mase,... najlakši način kontrole bezglavih pojedinaca - povijest to najbolje pokazuje
a imamo primjera i sada - ĐIHAD
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:48   #28
Quote:
Attack kaže:
ma za mene je vjera psihologija mase,... najlakši način kontrole bezglavih pojedinaca - povijest to najbolje pokazuje
a imamo primjera i sada - ĐIHAD
taj dzihad, kako kazes, je jedan od tipicnih primjera vjerskog fundamentalizma i retrogradnosti religija... treba li pominjati inkviziciju... zaista, crkva (religija) je unazadila covjecanstvo za bar 1000 godina...
nisu li brojni katolicki svestenici kolaborirali sa fasistima??? jeli pop Djujic (cetnicki vojvoda) propagirao med i mlijeko pravoslavlja???
PIH!!!
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:58   #29
ajme meni što ste se našli pričati o nečemu o čemu ne znate dovoljno.
ne znam ni ja, ali znam nešto. jihad ili džihad nije sveti rat nego nastojanje očuvanja islama.
ono što vi mislite je ono što je skovala američka propaganda. to nije jihad, to je islamski teroristički fundamentalizam.

opet smo pošli u smokve s topicom.

osim toga, meljete gluposti o religiji. i točka.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 22:05   #30
Quote:
ijon kaže:
Prispodoba:
Zamisli da je svijet u kojem živimo holodek u Startreku. Holodek nije realan u odnosu na brod u kojem se 'stvarno' nalazi. Kad likovi iz broda uđu u holodek oni znaju da postoji brod van holodeka, ali oni drugi ljudi koji postoje samo kao hologrami ne mogu si zamisliti da holodek nije sve što postoji. Kad bi uspjeli izaći iz holodeka, postali bi stvarni, ali ako ne mogu ili ne znaju, oni niti ne postoje.

http://johnkemeny.com/blog/wp-conten...Flammarion.jpg
Ili jednostavnije - zamislimo da je sve iluzija. Ali ta je iluzija potpuno samodosljedna, počiva na nekim zakonitostima kojih se i drži. Biću u iluziji je ekvivalentno dali živi u potpuno samodosljednoj iluziji ili u stvarnosti, jer nema razlike u percepciji. Stoga će to biće pretpostaviti da živi u stvarnosti, jer je takav model jednostavniji.

Slična stvar je s pitanjem o postojanju boga.

Osim toga postojo ona izreka: "stvarnost je iluzija uzrokovana nedostatkom alkohola".
Volim razbijati iluziju.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 09:28   #31
Slažem se da je najjednostavniji model pijanka i udri brigu na veselje, bit će da je je to konačan odgovor na sva pitanja.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 09:38   #32
god is a number you can't count on..
converse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 10:01   #33
Quote:
Endimion17 kaže:
ajme meni što ste se našli pričati o nečemu o čemu ne znate dovoljno.
ne znam ni ja, ali znam nešto. jihad ili džihad nije sveti rat nego nastojanje očuvanja islama.
ono što vi mislite je ono što je skovala američka propaganda. to nije jihad, to je islamski teroristički fundamentalizam.

opet smo pošli u smokve s topicom.

osim toga, meljete gluposti o religiji. i točka.
Hey, macane!!! nemoj ti da udaras packe drugim jer nisi kompetentan... to sto si, mozda, mnogo "guglao", listao svakom dostupne enciklopedije u cilju saznanja na nekom elementarnijem i povrsnijem nivou, nije razlog da svakom "solis" mozak...
bez obzira sta je pojmovno i etimoloski DZIHAD (sto me mnogo i ne zanima jer nisam picajzla) evidentno je kako se manifestuje i sta se za "njegov racun" radi... ne biraju se sredstva ni metode da se dodje do cilja a najzalosnije je sto ti ukljucuje ubijanje nevinih ljudi... zalosno je i to da dzihad proglasavaju oni koji karikiraju islam i njegovo ucenje i tumace ga vulgarno, onako kako njima odgovara... no, toga, macane, imas i u svojoj crkvi...
nisam ekspert za islam, ali svakako nisi ni ti... umjesto sto "guglas" i vrsljas po sumnjivim linkovima, uzmi pa procitaj nesto od ljudi koji su proucavali islam... tek onda dodji da NAS proglasavas neznalicama...
jer, desice se opet da ti nesto bude sumnjivo i da pomislis da na Marsu, mozda ima piramida i da je to urnebes...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 11:03   #34
Quote:
kvazar33 kaže:
Hey, macane!!! nemoj ti da udaras packe drugim jer nisi kompetentan... to sto si, mozda, mnogo "guglao", listao svakom dostupne enciklopedije u cilju saznanja na nekom elementarnijem i povrsnijem nivou, nije razlog da svakom "solis" mozak...
bez obzira sta je pojmovno i etimoloski DZIHAD (sto me mnogo i ne zanima jer nisam picajzla) evidentno je kako se manifestuje i sta se za "njegov racun" radi... ne biraju se sredstva ni metode da se dodje do cilja a najzalosnije je sto ti ukljucuje ubijanje nevinih ljudi... zalosno je i to da dzihad proglasavaju oni koji karikiraju islam i njegovo ucenje i tumace ga vulgarno, onako kako njima odgovara... no, toga, macane, imas i u svojoj crkvi...
nisam ekspert za islam, ali svakako nisi ni ti... umjesto sto "guglas" i vrsljas po sumnjivim linkovima, uzmi pa procitaj nesto od ljudi koji su proucavali islam... tek onda dodji da NAS proglasavas neznalicama...
jer, desice se opet da ti nesto bude sumnjivo i da pomislis da na Marsu, mozda ima piramida i da je to urnebes...

ne mozemo mijenjati definiciju. ako ja kažem da je a=b+c i kažem da je to definicija za "a", onda nema što biti rasprave o tome je li mozda danas a=b-c
definicije se ne mijenjaju.

to što luđaci koji kolju okolo ljude na bliskom istoku zovu sebe pripadnicima jihada ne znači i da to stvarno jesu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 13:22   #35
Quote:
Endimion17 kaže:
ne mozemo mijenjati definiciju. ako ja kažem da je a=b+c i kažem da je to definicija za "a", onda nema što biti rasprave o tome je li mozda danas a=b-c
definicije se ne mijenjaju.

to što luđaci koji kolju okolo ljude na bliskom istoku zovu sebe pripadnicima jihada ne znači i da to stvarno jesu.
to je tacno...
ali, zar nisi primjetio da se danas pod "dzihad" svrstava upravo ono sto rade islamski vjerski fanatici u Iranu, Iraku, Libanu, Afganistanu i jos nekim zemljama... dakle, taj je termin siroko eksploatisan... do te mjere da je, mozda, izgubio prvobitno i izvorno znacenje... u tom smislu, nismo glupaci ni mi sa foruma koji tu rijec dozivljavamo onako kako nam ga serviraju svjetski mediji (ne samo proamericki vec i mnogi iz arapskih zemalja)...
osim toga, dzihad je vezan za islam i vjeru (slozices se i ti), a najvece zloupotrebe i iskrivljenja islamske vjere ne poticu od "tamo nekih ludjaka" (kako ti kazes), nego od vodecih autoriteta islama (sjeti se iranskih ajatolaha, da ne idemo dalje)... dakle, bilo bi pretenciozno da ti ili ja tumacimo ajatolasima sta je njihov dzihad, sta bi trebao da bude i kakvi su principi na kojima pociva njihovo vjerovanje...
slazes li se???
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 11:39   #36
Quote:
Gorriot kaže:
nitko te ne tjera da vjeruješ.... pogledaj u ogledalo možda nemaš odraza... nemoj pljuvati po nečem samo zato što si se toga odrekao ili ne želiš sam vjerovati. očito si sam sebi dovoljan u isfuravanju paklenskog bića
__________________
"The Devil"
Starbucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 12:08   #37
Ako postoji bujna masta onda postoji i Bog, jer jedno implicira drugo
__________________
"The Devil"
Starbucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 12:11   #38
Quote:
kvazar33 kaže:
to je tacno...
ali, zar nisi primjetio da se danas pod "dzihad" svrstava upravo ono sto rade islamski vjerski fanatici u Iranu, Iraku, Libanu, Afganistanu i jos nekim zemljama... dakle, taj je termin siroko eksploatisan... do te mjere da je, mozda, izgubio prvobitno i izvorno znacenje... u tom smislu, nismo glupaci ni mi sa foruma koji tu rijec dozivljavamo onako kako nam ga serviraju svjetski mediji (ne samo proamericki vec i mnogi iz arapskih zemalja)...
osim toga, dzihad je vezan za islam i vjeru (slozices se i ti), a najvece zloupotrebe i iskrivljenja islamske vjere ne poticu od "tamo nekih ludjaka" (kako ti kazes), nego od vodecih autoriteta islama (sjeti se iranskih ajatolaha, da ne idemo dalje)... dakle, bilo bi pretenciozno da ti ili ja tumacimo ajatolasima sta je njihov dzihad, sta bi trebao da bude i kakvi su principi na kojima pociva njihovo vjerovanje...
slazes li se???
da, s ovim se slažem. ipak, jesi li primijetio da se ta riječ više i ne spominje? to mi je drago. sad samo kažu fanatizam i slično...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 12:50   #39
Quote:
Endimion17 kaže:
da, s ovim se slažem. ipak, jesi li primijetio da se ta riječ više i ne spominje? to mi je drago. sad samo kažu fanatizam i slično...
da, u pravu si... spominju ga samo srpski nacionalisti na lokalnom nivou... valjda da skrenu paznju sa svog prljavog vesa...
taj fanatizam ipak ima svoje uzroke... mislim da je kljucna stvar neprosvijecenost tamosnjeg stanovnistva... lako je manipulisati sa poluprimitivnim ljudima koji se, uz to, vijekovima ekonomski izrabljuju... zato, ja mislim da su amerikanci, zapravo, najodgovorniji za svjetski terorizam... ali da ne duzim o tome, ko jos ima zivaca citati duge postove...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 13:32   #40
Quote:
Daniels kaže:
Ako neki entitet ne pojednostavnjuje teoriju (a postojanje boga ne pojednostavnjuje nikakvu znanstvenu (ne pseudoznanstvenu!) teoriju fizike), tada ga je suvišno uvoditi.
Teorije objašnjavaju kako se nešto događa. Zašto se nešto događa, tu ravnopravne odgovore daju i vjera i nauka. Taj je odnos kao odnos pjesnika i naučnika , srca i mozga, razuma i intuicije. Jedno bez drugog vodi uslijepu ulicu. Razum vodi ljudski duh a vjera ljudsku dušu! Svijet se nemože objasniti samo znastvenim alatom!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.