Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2003., 16:27   #21
priliko snova moguće su dvije pojave. Jedno je putovanje po astralu a drugo po vlastitoj auri, gdje kupimo utiske iz nedavnih događaja te ih projekciramo kroz snove. Mislim da se tu govorilo o kontroliranom astralnom putovanju na stvarna mjesta. Ta mogučnost astralnog putovanja neznaćiu niti velku duhovnost, niti svjesnost niti povezanost sa Bogom, već otkrivenu jednu sasvim prirodnu osobinu čovjeka koji ionako djeluje u tri palna odjednom. Matrijalni ( maya), astralni i mentalni (devahanski).
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 17:08   #22
Bla, bla, bla....tek sad razumijem zasto ljudi koji imaju iskustava u svemu tome ne zele pricati s forumskim babama.

Preporuka i zamolba: ajde da netko proba opisati/objasniti svoja iskustva na "astralu , ali ne polazeci od kategorije "astralna putovanja" nego da lijepo podje od, na primjer:

"Jednoe vecerdana kad sam poshlao u krevet, sjecam se biloa je ljesen..." i tako dalhe... najprije opisivanje - a tek onda interpretacija. Imalo bi vise smisla.

Da podje od nekog fundamenta koji je zajednicki svima nama, a ne ovako trlababalaniti. Jedno u Friday, drugo u Montag...

Dankujem !
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 17:10   #23
Quote:
Uranus kaže:
Je u pravu si. Samo nemamo mi puno koristi od tog finijeg tijela. I to tijelo nema nikakve veze sa nama ako sami ne postanemo to "tijelo"

Što misliš zašto sva ona astralna crpljenja energija?
kakva astralna crpljenja energija!?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 17:16   #24
astralna crpljenja energije? Budi preciznija na kaj misliš...
btw. jel je tko pročitao knjige " Astralni svijet" i " Devahanski svijet"napisane od prvog čovjeka Londonske teozofske lože?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 17:33   #25
Exclamation

ne citam shund literaturu
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 17:37   #26
Quote:
jimmy kaže:
kakva astralna crpljenja energija!?
Pa rekla sam ranije da je i astralno tijelo isto tako potpuno smrtno baš kao i ovo naše zemaljsko. Ono ostaje nakon fizičkog tijela živjeti neko vrijeme, ali nakon toga i ono umire.

Astralno tijelo treba energiju da bi živjelo baš kao i fizičko tijelo. Dakle, oni energiju moraju crpiti odnekuda da bi što duže živjeli i oni je crpe od nas koji smo takozvani živi.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 18:02   #27
Quote:
Uranus kaže:
Pa rekla sam ranije da je i astralno tijelo isto tako potpuno smrtno baš kao i ovo naše zemaljsko. Ono ostaje nakon fizičkog tijela živjeti neko vrijeme, ali nakon toga i ono umire.

Astralno tijelo treba energiju da bi živjelo baš kao i fizičko tijelo. Dakle, oni energiju moraju crpiti odnekuda da bi što duže živjeli i oni je crpe od nas koji smo takozvani živi.
what!? neznam koje si ti to ezotericke prirucnike citala?

naravno da je ne crpe od nas koji smo zhivi, mi nashu energiju sami ludo troshimo

a odkud oni dobijaju energiju? pa i na ovom nivou je moguce energiju dobivati ne od hrane i pica.. nego cistu Pranu...da vidish, poslije ti ni dorucak ne treba kolko se napunish!

no to "cuvanje" energije pretpostavlja neke stvari, koje ljudi cine upravo suprotno, gube energiju i josh na tom aktivno rade - u svakodnevnom zivotu. bolest, energetske blokade su rezultati.
no i "rasipanje" energije prema van je razumljivo, buduci da vanjske senzacije i impulsi imaju vecu privlacnu snagu - lakse ih je prividno "dobiti". prividno, u stvari to prouzrocuje Bol, i karmicki djavolji krug posljedica nasheg ignorantnog djelovanja.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 18:09   #28
Ne znam...valjda ima raznih razina astrala...nije ni astral više kao što je nekad bio, izgleda da i njima ponestaje resursa za život
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 18:14   #29
Arrow

joj. nedostaju ti neka osnovna znanja, ali ti to nije problem da pricas fantazije o nekim stvarima! a kaj bi drugo i mogla bez osnovnog razumijevanja "sada i ovdje"...pa ti je nesto "tamo" krivo..ne treba ti nitko krasti energiju od "tamo" to sve mi sami ovdje prije izgubimo...
no, lijep nacin prebacivanja odgovornosti na "vishe sile"...niko ne zeli odrasti
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 18:17   #30
Re: Astralna projekcija

Quote:
mystic kaže:
Pročitao sam knjigu 'Astralna projekcija' i ponekad kad legnem zamišljam da 'izađem' iz svog tijela i letim po svemiru i svugdje gdje mi mašta nosi i mogu reći da mi je to interesantno.

Zanima me imali li tko slična iskustva i razmišljanja?
u stvari pocetak topica je
kakve su to djecje mastarije? fine! al nemaju veze s nicim... prvo dolje, onda gore, kaze jimmijev fundamentalni zakon
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 18:20   #31
u Astralnom svijetu ima svega, bivšig ljutskih bića, neljudskih, energetskih pijavica i elementara koji se priključe na vašu auru te pomoći njezine energije egzistiraju
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 18:24   #32
Quote:
Pegaz kaže:
u Astralnom svijetu ima svega, bivšig ljutskih bića, neljudskih, energetskih pijavica i elementara koji se priključe na vašu auru te pomoći njezine energije egzistiraju
jeee josh jedna ovak lijepa dogma iz prirucne literature il ti to iz vlastitog iskustva?
a ako mozda i ima, ona nemaju nikakav uplit na prosjecni ljudski zivot..opet to odguravanje odgovornosti od samog sebe..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 21:53   #33
Ja mislim da svi ljudi dok spavaju imaju astralna putovanja,tj.astralno tijelo izlazi iz fizičkog tijekom sna, ali mi najčešće ne vidimo gdje idemo, jer sanjamo.Kad sanjamo da letimo, vrtimo se i padamo to naše astralno tijelo stvarno proživljava.Kad sam imala iskustva da izlazim iz tijela i da letim po sobi, ja sam sve jasno vidjela onako kako bi vidjela da sam budna, ali sam tada mislila da moje fizičko tijelo leti. Zvuči čudno, ali tada nisam imala druge spoznaje, nisam ni čula za astralnu projekciju. Dakle, to se svima u snu dešava, da izlaze iz svog tijela.
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 22:06   #34
Quote:
san je samo jedno stanje svijesti, i ne mora imati (niti u pravilu nema) nikakve veze s astralom.
To nije istina. Prilikom svakog sna tj. spavanja naše astralno tijelo odlazi u astralni svijet ali mi toga nismo najčešće svjesni sto svijest tada nije prenešena u astralno tijelo.
Kada sam postaje lucidan tj. svjestan mi se nađemo svjesno u okruženju koje je kreirala naša podsvijest, to okruženje je okruženje od astralnog svijeta.Materija u astralnom svijetu tako je fluidna tj. fina da ju možemo mislima oblikovati a okruženje u snu je oblikovala naša podsvijest.
Teško je sad meni to objašnjavati. Pročitajte knjigu od Roberta Bruce-a Astralna projekcija, u njoj su neke stvari lijepo objašnjene za razliku od nekih drugih knjiga na tu temu.
Možete ju naći u Gradskoj knjižnjici u Zagrebu.

Nemojte širiti lažne tvrdnje o velikoj smrtnosti onih koji prakticiraju astralnu projekciju.

Astralna projekcija nije ništa opasno , makar ima i iznimnih slučajeva. Ako u astralu naiđete na neprijateljska bića ona mogu biti povezana s vašom podsviješću i nastaju ako imate loše i pesimistične misli.
Postoje i mnoge tehnike kojima se možete zaštiti od njih.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 22:13   #35
Quote:
Astralno tijelo treba energiju da bi živjelo baš kao i fizičko tijelo. Dakle, oni energiju moraju crpiti odnekuda da bi što duže živjeli i oni je crpe od nas koji smo takozvani živi.
Izgleda da si astralno tijelo povezala sa eteričkim.Eteričko tijelo je tijelo koje se napaja preko čakri tj.preko fizičkog.
Koliko ja znam(čitajući neke knjige) eteričko tijelo postoji još nekoliko dana nakon smrti, nakon toga odlazimo u astralni svijet a iz astralnog se ponovo reinkarniramo i dobivamo eteričko tijelo.
Ukratko.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 22:16   #36
kao što rekoh ima dvije vrste snova, kad astralno putujemo po astralu i kad kupimo informacije i emocije iz naše aure prikupljene nekim nedavnim događajima te ih projekciramo i proživljavamo kroz snove. Amen
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 22:19   #37
Quote:
kao što rekoh ima dvije vrste snova, kad astralno putujemo po astralu i kad kupimo informacije i emocije iz naše aure prikupljene nekim nedavnim događajima te ih projekciramo i proživljavamo kroz snove. Amen
Nije to sve tako jednostavno
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 22:20   #38
Najednostavnije što mogu prezentirati u tri rečenice.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 22:23   #39
Ako neko baš i ne prakticira tako egzotična putovanja...nema portebe da se smatra uskraćenim....astral nam je svima u velikoj mjeri vidljiv i dostupan i u svakodnevnom životu...na ulici...na poslu...na televiziji....u filmovima...u politici....u obitelji...u ogledalu...a bome i na forumu...i zapravo nema mjesta gdje ga nema....osim tamo gdje nas nema...
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 22:31   #40
Ajde ljudi , tema ovog foruma je da vi opišete neka svoja iskustva a de previše ne teoretizirate
Opisat ću jedan svoj događaj, možda će dog ga butete ćitali zvučati glupo ali evo ga:
(priznajem loš sam spisatelj)

prije par dana sanjao sam neki san i najedamput postao svjestan sebe i rekao tj pomislio :Neću više sanjati tj sudjelovati u snu i poželio sam da se pojavim u svom stanu i najedamput sam se tamo pojavio. Poželio sam prolaziti kroz zidove došao sam do staklenih vrata u hodniku. Osjećao sam se nekako nesigurno i prvo sam prstima dotaknuo vrata i pokucao po njima te pomislio kako ću proći kroz njih ako moj prst ne prolazi kroz njih. sada sam pokušao cijelim tijelom i najedamputa vrlo lagano prošao kroz njih(ne moram ti ni reći kako mi je to sve skupa izgledalo zadivljujuće). Čudno je bilo to što uopće nisam imao osijećaj straha.
Kasnije sam pokušao letjeti(želio sam isprobati sve što je moguće astralnom svijetu) Isprva je bilo teško , ali sam se nekako uspio naći na ormaru.Tako sem neko vrijeme pokušao letjeti naokolo kadkada je bili teže a katkada lakše, bio sam vani na ulici i pokušao sam se uzdići na krovoje obližnjih kuća.
Nakon nekoliko vremena sam pomislio kako ne bi bilo dobro da prvi puta ostajem tako dugo izvan tijela, i odlućio se vratiti u tijelo.Došao sam do kreveta i s hrabrošću želio sam vidjeti svoje tijelo ali ga na krevetu nije bilo, bio je samo prazan krevet(valjda zato što je to bila astralna projekcija u fizičkom svijetu,bar blizu fizičkog svijeta , nije sve izgledalo isto kada sam usporedio okruženje iz toga sna i fizički svijet nakon što sam se probudio),
bio je to nekako ćudan osjećaj kada nije bilo tijela u koje se mogu vratiti. Onda sam se sjetio metode da ako promrdaš stopalo da ćeš se naći u fizičkom svijetu, to sam i učinio i najedamput se probudio mićući svije desno stopalo.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.