Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2003., 22:36   #1
Pelene - združeni topic

Pozdrav svim MAMAMA gdje god bile, divne ste zene.. :top

Ja sam jedan tata koji ima jedno pitanje.

Dali u Hrvatskoj (okolica Rijeke) ima za kupit LIBERO pelene.

Mi cemo u Hr za godisnji( mora baka vidit unuku), a nasa mala curica dobiva crvenilo od pampersic.'


Pozdrav
Dalle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 22:42   #2
Nisam mama ali sam iz Rijeke

Mislim da ima...99,9% sigurna da sam ih vidjela
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 23:01   #3
Ima u osječkoj Billi, pa valjda onda i u drugim Billama.
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 00:14   #4
Ima. Svedski proizvodjac (SCA) ima zastupnika za Hrvatsku, ali pelene su iz proizvodnje za Istocnu Evropu i rade se u Madjarskoj ili Grckoj. Ali, vjerujem da su iste kvalitete kao svedske.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 09:26   #5
I ja i sve moje prijateljice sa malom djecom smo davno ustanovile da su Pampers pelene bezveze i vec dugo vjerojatno najmanje kvalitetne na trzistu. Tuzno ali istinito, jer nekad su bile "glavne".

Libero pelena ima ovdje u BiH, pa mi je nekako logicno da ima i u Hr, jer BiH 90% robe dobiva preko Hr. Ovdje u Sarajevu su te pelene, Libero, te Moltex, daleko najskuplje.

Ja koristim Linostar (pojma nemam ko je originalni proizvodjac tih pelena, stvarno ). Znam da su jako, jako mekane, cvrstih zatvaraca i da upijaju kao lude. Nisu me izdale cak ni ovih ljetnih dana kad moja curica pije sokove i vodu prakticki non-stop i isto tako i piski, naravno . Linostar su oko 20-30% jeftinije nego Libero, barem ovdje kod mene.

Bitno je da osim Pampersa imas zaista veliki izbor, pa ces nesto sigurno naci.

Sretan put!
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 13:44   #6
U zgb - gdje su najpovoljnije pelene?

Gledam malo po zagrebačkim centrima i vidim da su razlike u cijenama pelena ogromne...pa gdje su najjeftinije?
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:29   #7
mislim da u metrou ali više ni sama nisam sigurna...
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 01:06   #8
ma razlike u cijeni su nevjerojatne...treba paziti
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 11:35   #9
Preporuka!
Pampersice, iako najrazvikanije nisu baš i najbolje!
JA sam to shvatila tek 3 mjeseca prije no što mi je sin prestao trošiti pelene!
Libero su jeftinije i bolje!
Probavala sam sve i bile su lošije i kad sam već skoror odustala, slučajno sam kupila Libero i preporodila se, prozračnije su, mekše i bolje upijaju od Pampersica (i 20kn su jeftinije)
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 13:45   #10
Libero sam vidjela svugdje, ali opet gdje je najniža cijena?
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 01:23   #11
Ja kupujem Pampersice i s njima sam prezadovoljna, istestirala sam ih na sinu, a sada ih testiram na curi, da vidim jesu li se pokvarile???? Libero mi nije neki, znao mi je promočit preko noći, Pampers nikad.!! Kupujem u DM ili Getro.
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 09:53   #12
Ja koristim Linostar i jako su dobre, a i jeftinije od pampersa recimo.

Oomph, rodila? Nista nam ne govoris (oli sam ja nesto propustila)?

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 11:25   #13
Smile

DM-ove , Babylove

Vec na sam dodir vidis da su puno kvalitetnije od Pampersica ,
nacin vezanja puno kvalitetniji
Pampersice su nam znale promociti


E sad cijena tu bi se dalo diskutirati ( jeftinije od Pamp. ali manje ih dobijes )
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 20:01   #14
Sutra mi je 40. tjedan ali još ništa! Ali osjećam mini trudove, bit će skoro, fala bogu

Očito Metro i Getro nude robu po najnižim cijenama. A i u DM-u se nadje svašta.

A sad novo pitanje, postoje navodno pelene s rupicom za pupak? Gdje?
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 12:07   #15
nazalost za takve pelene neznam ali nama su ove obicne super pomagale oko drzanja gazice na pupku ( u pocetku dok se ne uhodas sa ciscenjem i prematanjem pupka )
No to brzo prode i nije bas neka frka , mislim poslije na to gledas tako .
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 15:23   #16
ajoooj, prematanje pupka! nemam pojma kak se to radi, valjda malo bivacyna i friška gazica? stalno se sjetim nečeg novog što ne znam
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 15:37   #17
Mene isto tako bila uhvatila panika ,nisam čak znala ni stavit pelenu,ali to sve nekako sjedne na svoje mjesto kad se bebač rodi,tako da se ne moraš brinut.
Još ti dođe i medicinska sestra pa ti sve lijepo pokaže.

A pelene ,ja mislim Getro .Mi smo koristili samo Pampers jer je od drugih pelena dobivala nekakve crne točke(za ne vjerovat da nisam vidjela na vlastite oči).Kad smo pokazali doktoru gledao nas je kao da zlostavljamo dijete sa flomasterima(dobro da nije pozvao socijalnog radnika).Otada samo Pampers.
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 00:36   #18
oomph! Što se tiče pupka to je i mene mučilo s prvim djetetom sam bila dugo u bolnici pa je pupak ubrzo otpao, a s drugim, ah rekoh, opet taj pupak, to mi je naveći problem ,jer on otpada tek 10-14 dan. Trebaš ga kada dođeš iz bolnice prvo odmotati, ako ti se gazica zaljepila, okolo gdje se zaljepila namočiš sa 3%
hidrogen tu gazicu makneš osušiš sa vatenim štapićima i dobro naprašiš i tako 2x -3 na dan. Kada odpadne ostane u pupku mala ranica koju treba samo dobro naparašiti Bivacinom, i kod savakog prematanja štapićem pokupiti ostatke praška u pupku i ponovo naprašiti, ne močiti sa hidrogenom jer se sporo suši.Najteže mi je bilo zamotati, da sterilna gaza ne sklizne i ne smiješ jako stisnuti s pelenom. Najbolje ti je za sve nedumice pitati patronažnu sestru još u bolnici. S R E T N O !!!!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 01:46   #19
Ja sam rodila u Americi i pupak uopce nije bio zamotan ni prekriven gazom. Bio je nekako povezan, s nekakvim crnim stapicem, sto li, i to je sve skupa otpalo za 10 dana. Meni su rekli da to samo cistim nekim malim maramicama natopljenim u alkohol dok ne otpadne. Nikakav bivacin.

Nisam koristila te newborn pelene s rupicom za pupak, jer moja beba nije ni stala u njih, nego sam obicne pelene presavinula naprijed i bilo je OK.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 21:27   #20
da dignem temu, imamo novih mama..
i stvarno, koje su pelene najbolje?
pampersice su nekako najpopularnije, no to ne znaci da su i najbolje..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.