Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 19:42   #41
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
tako da jedna kupi veca kolica, druga manja, treca krevetic, cetvrta policu za presvlacenje itd.
jedini trosak ti je robica za prva tri mjeseca i kasnije cipelice i bocice. i pelene.
... Ok, Nac.. Javi kad rodis da podvucemo crtu ...
Rekoh da se moze I manje potrositi, al nemojmo sad pretjerivati..

A sto se tice Zg-a I Dubrovnika.. Istina, nije za usporediti.. U Zgu je veci izbor, ali onda mozemo u tim usporedbama krenuti sa koliko novaca nas dodje tocanje u moru, koliko vase/nase nekretnine vrijede,.. Isl. Dodji u Zg , a ja odo u Dublin

A sto se tice posteljine,.. Pa kupujem djetetu posteljinu da ima u cemu spavati.. Sada I ubuduce.. Vrece za spavanje su uglavnom bez rukava I to mi se ne svidja..

Kupjem ono sto mi se kupuje, za novce koje imam... No naglasak je na tome da je oprema za bebe preskupa (za sve, ne samo za prosjecne gradjane).. Mogu proci jeftinije, ali zasto bi kada ne spajam kraj s krajom,.. Zasto da onda kupujem preko plavog oglasnika za svoje dijete..?!...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 20:44   #42
Ajde, vi bar nemate Bandica..

Ma bezveze je uopce usporedjivati gdje tko zivi.. Zg ima svojih prednosti, kao I Du.. A isto je sa nedostacima. Svako za sebe bira di ce ziviti I kako ce mu biti
Po meni, potpuno nevazno za ovu temu,... I u Du postoji TL di sam kupila vecinu stvari...

Svi smo, nazalost, u istim govnima.. Bili juznije ili sjevernije...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 20:58   #43
kolica 3 u 1-2500kn
kinderbetić-raditi će nam ga rođak cca 500kn
madrac 300kn
oblekicu -dosta smo već dobili-računam oko 300kn
posteljinu - dio ćemo dobiti, vrlo malo kupovati
kozmetika-već sam dobila dio -računam oko 200kn
kadica- dobili
ostalo kaj će se nakupiti -računam oko 1000kn
pelene u to ne računam
Mislim da je max maximuma 6000kn. kolica su definitivno najveća stavka. mi imamo prosječne plaće,nekak ćemo to dosta bezbolno izvesti. Mislim si kak je onim roditeljima koji imaju od 2000- 3000kn plaću , a trebaju sve to kupiti i nemaju od koga kaj dobiti. Koma to je sve- previše i preskupo.Natalitet nam je još i dobar kakva je situacija kod nas
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:02   #44
poslužit ću se uvodnim postom...

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
- kinderbet+madrac 1.300
- jastucici i dekice 200
- posteljina (stitnik za stranice, posteljina, plahtice, nepromociva podloga) 500
- prematalica + police dobili
- 2 ormara sa ladicama 1400
- tepih 500
- vrtuljak iznad krevetica dobili
- izdajalica 150 (hvala M.! ) nema na čemu - koliko je ono bila 350 kn
- bocice, dudice, pribor za hranjenje i sl. stvarcice svezajedno
200
- robica oko 500 kn, nešto sam dobila
- kadica 50 kn
- pelene neću računati jer su one potrošna roba za početak pampers newborn, koliko su ono bile 100 kn a jesam danas plava a do sada smo na njih potrošili dosta novaca, a trošimo i dalje
- kozmetika oko 200 kn, za početak
- autosjedalica ova veća koju smo sad kupili 1200 kn
- kolica 3.000
- viper dobili na posudbu
- hranilicu isto dobili
- putni krevetić - 600 kn
evo, cifra je oko 10 000 ako računam autosjedalicu koju smo kupili sa 9 mj
a da ne pričam kako svako malo ostavim nekolilko stotina kuna u dm-u ili mulleru

edit: da još dodam sling i mei tai - 600 kn
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 00:11   #45
Ovako,mi smo dobili chiccova rabljena kolica 3 u 1.
HRANILICA-DOBILI
Krevetić kupili-900 kn
igračke-dobili
odjeća-većinu dobili,nešto malo kupili
kadica-dobili
stol za prematanje smo trebali dobiti,ali sam odbila
posteljina-nešto kupili,nešto dobili
izdajalica-dobila
pumpica za nos-dobili
vrtuljak iznad krevetića-dobili
kozmetika i pelene-kupili
as-dobili
Stvarno smo puno toga dobili,ruku na srce imamo dobra primanja,ali kad već starija sestra ima sve od svog malog,dobrodošlo. A kad se bebač rodi,odmah mu otvaramo štednu knjižicu,s tom lovom koju smo mogli potrošiti,a nismo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 10:43   #46
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
To vjerujem. Ali zato oni iz Dubrovnika odlaze u SCG ili Bosnu gdje su cijene upola manje.

Smatram da svatko zna najbolje za sebe. Kakva ću ja biti u shoppingu ali znam zasigurno da neću davati 100 USD za NIKE tenisice br 18. koje preraste za dva tjedna.

Ok, neću ni ja kupovati više po Polliniju i Botticelliju... jebiga sve se nekako posloži
ja neću za nike, al za bikemberga budem
__________________
na kraju drugog tromjesečja. :eek:
skvo35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:10   #47
a da se prebacite na gospodarstvo/ekonomiju s tim životnim troškovima u DU, ZG?

vezano za temu - cca 8.000,00 kn (oprema za dijete koja uključuje prva 3 mjeseca života - bez ikakvih igračaka) - to ako nemate čopor frendica, rođakinja i susretljivih susjeda koje će vam proslijediti sve do tetra pelene (ja ih nisam imala), a ako ih imate onda je to neka druga priča....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:13   #48
kako ću se uklopit u 5000,00 kn kad mi kolica koštaju oko 7000,00?

Mogla sam proći i za 1000,00 da sve što sam imala nisam podijelila iz trećeg poroda. Sad moram sve kupit iznova.
__________________
na kraju drugog tromjesečja. :eek:
skvo35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 15:00   #49
cijene nekretnina u hr nije tema podforuma. obrisala sam off topic, ne nastavljajte, pliz
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 16:49   #50
Quote:
skvo35 kaže: Pogledaj post
kako ću se uklopit u 5000,00 kn kad mi kolica koštaju oko 7000,00?

Mogla sam proći i za 1000,00 da sve što sam imala nisam podijelila iz trećeg poroda. Sad moram sve kupit iznova.
a kakva su ta za sedam somova? majke ti?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:01   #51
Ha ha ha,MM i ja smo komentirali da ta sigurno imaju dadilju i cicu u kompletu i u tim beba sigurno ne plače!!!!Ha,ha,ha sorkach ne mogu si pomoći, naša beba od 1. dana nije htjela biti u kolicima dulje od 15 min, i tako do godine i pol,uh što bih se požderala da sam odriješila vreću, kupili smo klokanicu i dijete uživalo, kolica gurala samo zbog stvari!!Ja sam dobila hrpu stvari i ja sam uredno sve što je prerasla proslijedila i frendica mi uredno vrati kad njena curica preraste.
Dobila sam i posteljinu i dobro da jesam jer se zna dogoditi da beba promoči pelenu i samo ako je možeš pipnuti u mraku ispod poplunčeka neće biti mokra,ako je u vreći I opet moje malo samovoljno djetešce je mrzilo biti sputano..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 22:33   #52
Imam frendove koji su kupili vecinu stvari preko plavog oglasnika ili posudili.. Imaju mjesecna primanja cca 17.000kn.. Dakle, nemoraju kupovati po oglasnicima, niti posudjivati..
I to mi nije jasno?!... Zar ti dijete nije najbitnije.. Zar ces mu radije kupiti/posuditi rabljene stvari, nego kupiti nove.. .. Radi veceg racuna na stednoj knjizici?.. ...
Ja tako nemogu funkcionirati... Npr.Ne bi mu kupila Nikeice, naravno, ali bi mu kupila neke tenisice, radije nego posudila..kad vec mogu..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 22:56   #53
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
I to mi nije jasno?!... Zar ti dijete nije najbitnije.. Zar ces mu radije kupiti/posuditi rabljene stvari, nego kupiti nove.. ..
sve da imam i milju na računu ne bih dovela u vezu nabavku rabljene opreme s time koliko je bitno dijete....jednostavno mi to nije nikakvo mjerilo....zapravo mi nabavka rabljene opreme zvuči jako pametno, racionalno jer: mnoge stvari bebači jako, jako brzo prerastu, prestane im trebati i u večini slučajeva se to prenosi dalje jako očuvano. zašto onda ne kupiti to povoljnije? bez obzira koliko (mnogo) novca imao na računu....

vezano za polovnu obuću - to mi je druga priča, al čisto zato što klinci dobro razgaze cipele i onda mi se ne čini pametno da ih takve nosi drugo dijete, no ako su očuvane, zašto ne?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 07:09   #54
Ma ok.. Svako postupa po svome.. Meni je malo bezveze kupovati za svoje dijete preko oglasnika, a mogu mu priustiti novo.. Mislim, ni za sebe ne kupujem robu preko oglasnika.. .. To me podsjeca ne jednog cijenjenog/poznatog sveucilisnog profu koji se uredno oblacio I sve stvari koje je mogao, kupovao na Hrelicu (rabljene, naravski).. ..
Al ok,.. Nebitno. Htjela sam reci kako ima ljudi koji stvarno imaju para I posudjuju/kupuju preko oglasnika.. I na taj nacin ustede.
Ja nisam ta,... Mogla sam, ali nisam htjela,.. radije mu kupim novo... Zato valjda dolazimo do cifre od 15.000kn..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 10:30   #55
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa, aleluja!!!
a vidim da su sve unaprijed kupile i pripremile posteljine i to po parsto kuna potrošile na to pa mi nije bilo jasno kakve to posteljine trebaju za bebu!
Za bebu trebaju posteljine kao i za tebe, osim ak ju ne misliš staviti da spava s vama u krevetu. Naravno ako pod posteljina smatraš plahtu, navlaku za poplun, jastučnicu, poplun, jastuk.
Jastuk nećeš koristiti za po glavu prvo vrijeme ali ćeš ga koristiti kasnije. Poplun - nije mi jasno kaj se tu čudite s tim se dijete pokriva po zimi. OK vreće za spavanje - ali ne žele sva djeca spavati u vreći.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:21   #56
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Naravno ako pod posteljina smatraš plahtu, navlaku za poplun, jastučnicu, poplun, jastuk.
Jastuk nećeš koristiti za po glavu prvo vrijeme ali ćeš ga koristiti kasnije.
dijete do cca šest godina, savjetuju pedijatri, ne treba jastuk
oprosti, ali malo mi je glupo u popis opreme potrebne za bebu stavljati nešto što ta beba koristi tek za šest godina
a jednako tako mi je to glupo sad i kupovati

edit: druga stvar je što svi proizvođači i trgovci idu na to da se novopečeni roditelji ponekad kod kupovine ne vode zdravim razumom pa uredno za preko nekoliko stotina kuna prodaju famozne komplete posteljine za bebe
skoro i ja kupila jedan dok nisam stala i razmislila i skužila da mi 3/4 tog kompleta zapravo ne treba pa kupila samo plahte
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:29   #57
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
I to mi nije jasno?!... Zar ti dijete nije najbitnije.. Zar ces mu radije kupiti/posuditi rabljene stvari, nego kupiti nove..
znaš kako je to argumentirao moj dragi kad je predložio da, iako si možemo priuštiti nova, odemo u baby second hand shop pogledati rabljena kolica?

rekao je - naša beba će izrasti u jednaku osobu vozila se u second hand jeftinijim ili skupim novim kolicima

i to je ono što je bitno.
i to nema veze s tim koliko ti je tvoja beba/dijete važno, ne znam možeš li to shvatiti

na kraju smo kupili nova i skupa kolica, ali isključivo sebi za gušt. jer ja sam htjela nova i ja sam se veselila novima. i priznajem to. bebi je svejedno.

i, ne, ne slažem se s tobom da to znači da mi je moje dijete bitnije nego nekome tko je kupio second hand kolica.
samo znači da sam pristala biti dovoljno bedasta da svoje veselje platim duplo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:38   #58
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dijete do cca šest godina, savjetuju pedijatri, ne treba jastuk
oprosti, ali malo mi je glupo u popis opreme potrebne za bebu stavljati nešto što ta beba koristi tek za šest godina
........
Mislim da jastuk ipak počinju ranije upotrebljavati. Očito je jedino jastuk sporan u cijeloj priči oko posteljine.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:46   #59
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Mislim da jastuk ipak počinju ranije upotrebljavati. Očito je jedino jastuk sporan u cijeloj priči oko posteljine.

vjerojatno mnogi počinju, no evo baš sam se danas sjetila ove teme kad mi je poznanica pedijatrica rekla da prije 6. godine nema potrebe za jastukom

sporan je jastuk tj. jastučnica
i poplun + navlaka za poplun, što mi isti ne treba budući da mi je beba proljetnicaimske bebe)
(koji, rekoh, treba za cičoz

i zašto da ona kupim komplet jastuk/poplun/navlaka za poplun/plahta kad mi od svega navedenog treba samo plahta?!?!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:51   #60
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
vjerojatno mnogi počinju, no evo baš sam se danas sjetila ove teme kad mi je poznanica pedijatrica rekla da prije 6. godine nema potrebe za jastukom

sporan je jastuk tj. jastučnica
i poplun + navlaka za poplun, što mi isti ne treba budući da mi je beba proljetnicaimske bebe)
(koji, rekoh, treba za cičoz

i zašto da ona kupim komplet jastuk/poplun/navlaka za poplun/plahta kad mi od svega navedenog treba samo plahta?!?!
Zato što zima dođe za 6 mjeseci pa ti treba poplun. A i to su stvari koje se ne koriste 2 tjedna nego par godina.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.