Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2008., 10:43   #21
Koristit ćeš ih za igru kasnije!
Tamili is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 11:09   #22
Da sada sve ovo ne pišem opet ponovo, molim pogledaj:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=321136

Pozdrav!
asdfgh123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 11:12   #23
Da sad sve ovo ne pišem opet ponovo, pogledaj


https://www.forum.hr/showthread.php?t=321136


Pozdrav!
asdfgh123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 11:29   #24
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Mislila sam pitati na zbor gdje se mogu kupiti staklene bochice i od kojih firmi (znam samo od Nuka)......ali kako je izbila afera sa plastichnim bochicama....evo da i nash forum ima tu temicu, jer imam josh nekih dilemica kako dalje???

Naime....nisu samo bochice na meti kao da ispushtaju taj otrovan bisfenol...nego i drugi proizvodi - posudice za hranu, vrechice, igrachke......pa i Brita (kao radjena je od polikarbonatske plastike - not good)!

I mene sad zanima --> dok je Zuflja bila mala mi smo prokuhavali vodu, pa je ohladjenu ubacivali josh u Britu.....kad je navrshila 6mj, samo smo je Britirali......ali ako je i Brita ushla u ovu prichu...radje je ne bih vishe koristila

I KAK DALJE SAD? Kaj je moguche da je chistija i zdravija voda iz pipe? O vodi u plastichnim bocama ni ne zelim razmishljati...hehhe

Super.....taman kad se naviknesh na nove stvari i kao zdraviji zivot, opet nesh otrovno!
Baš sam na TV gledala usporedni test vode koja je prošla kroz filter i vode iz pipe - voda iz filtera je možda malo čistija (zavisi od mjesta odnosno od vodovoda do vodovoda) ali filter "pobije" neke važne minerale koji se nalaze u vodi. Kad je moj malac bio beba kupovala sam onu dječju vodu od Humane, a kasnije sam iskuhavala vodu-vrlo kratko, pa smo prešli na flaširanu, a sad bez problema pije iz pipe vodu, naša je voda, hvala Bogu, čista i čak naš vodovod planira flaširati svoju vodu, jer su čak dobili neko priznanje za čistoću vode.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:57   #25
Quote:
asdfgh123 kaže: Pogledaj post
Da sad sve ovo ne pišem opet ponovo, pogledaj


https://www.forum.hr/showthread.php?t=321136


Pozdrav!

Jesammmm......jesam.....to me i potaknulo da ovdje pitam za bochice i vodu!

Vech imam listu koje bochice bi kupila

Mi chemo ovako zasad raditi sa vodom - usuti u Britu....kada se prodje filtraciju, presuti sve u stakleni sokovnik.....tako da ne stoji voda u toj Britinoj plastici

Uh...kolko posla.....al nemrem...kad mi nesh udje u uho, ja moram preokrenut brda i doline sam da nemam griznju savjest
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:34   #26
Pia jesi probala vidjeti mogu li se naručiti staklene na internetu? Nama nikako nije "sjeo" Avent, mali mi se doslovce gušio s njihovom dudom, meni se sviđaju Nukove dudice baš zbog tog anatomskog oblika, dok sam dojila i kad bi malac izvukao sisu iz usta bradavica je izgledala identično kao nukova dudica. Jedino što nukove bočice imaju taj uski otvor, jako nepraktično Pogledaj malo po apotekama, imaš za kupiti dudice posebno za mlijeko (0-6 mj. , 6-12. mj.), za čaj (0-6 mj., 6-12 mj.), za gustu tekućinu (0-6 mj., 6-12. mj.). Imaš i veličine S, M i L i za mlijeko i za guste tekućine.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:29   #27
Bože sačuvaj, ja svu vodu filtriram kroz britu kao ta je zdravija pa podivljat ću....
dobro znači nevalja da stoji u briti ? mislila sam da plastika nevalja da se u
njoj kuha i grije mlijeko u mikrovalnoj...
da li valja kad sok ili čaj stoji u nukovoj plastičnoj boci (obično po noći ali stoji...)
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:31   #28
ali nukove imaju i uže i šire ili ni te nisu dovoljno široke?
mi imamo staklene i 1 plastičnu nukovu sa normalnom silikonskom dudom
(vidjeli smo i one uske i nama izgledale simpatično)
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 21:39   #29
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Pia jesi probala vidjeti mogu li se naručiti staklene na internetu? Nama nikako nije "sjeo" Avent, mali mi se doslovce gušio s njihovom dudom, meni se sviđaju Nukove dudice baš zbog tog anatomskog oblika, dok sam dojila i kad bi malac izvukao sisu iz usta bradavica je izgledala identično kao nukova dudica. Jedino što nukove bočice imaju taj uski otvor, jako nepraktično Pogledaj malo po apotekama, imaš za kupiti dudice posebno za mlijeko (0-6 mj. , 6-12. mj.), za čaj (0-6 mj., 6-12 mj.), za gustu tekućinu (0-6 mj., 6-12. mj.). Imaš i veličine S, M i L i za mlijeko i za guste tekućine.

pa imaš i nukove bočice sa širokim otvorom
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 23:52   #30
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
pa imaš i nukove bočice sa širokim otvorom
Znam ali pričamo o staklenim bočicama. (osim ako ne postoje Nukove staklene sa širokim otvorom, ja ih nisam vidjela)
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 11:54   #31
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
Bože sačuvaj, ja svu vodu filtriram kroz britu kao ta je zdravija pa podivljat ću....
dobro znači nevalja da stoji u briti ? mislila sam da plastika nevalja da se u
njoj kuha i grije mlijeko u mikrovalnoj...
da li valja kad sok ili čaj stoji u nukovoj plastičnoj boci (obično po noći ali stoji...)

Pa ljudi moji što ste se uhvatili NUK-a i AVENT-a ko pijan plota i to još plastičnih!? Zar želite dijeti nahraniti Bisfenolom!?, Možda Antimonom?! A Ftalatima? Da to je ukusno! Ili najukusnijim Stirenom!?!?!?!?


Malo obrazovanja glede plastike pročitajte ispod.
A još malo šire proširite svoje vidike na:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=321136




Wednesday, August 22, 2007
What plastic is safe for bottles these days? #1,#2,#3,#4,#5,#6,#7?

What is safe plastic? The safest appear to be #2, #4, #5.
#7 is to be avoided due to leaching of bisphenol A (BPA). Also avoid #1 found with most bottled water. Avoid #3 and #6. More on these below.

As for BPA bottles, the rule of thumb is if the plastic is cloudy, not crystal clear, and you can squeeze it relatively easy, then it probably does not contain BPA. If the plastic is solid and crystal clear than it is usually polycarbonate - #7 and not safe.

Here's a breakdown.

#1 PETE or PET (NOT SAFE due to antimony leaching)
Polyethylene terephthalate

#2 HDPE (SAFE)
High density polyethylene

#3 PVC or V (NOT SAFE due to phthalates)
Polyvinyl chloride

#4 LDPE (SAFE)
Low density polyethylene

#5 PP (SAFE)
Polypropylene

#6 PS (NOT SAFE for hot liquids, alcohol or fatty foods due to styrene)
Polystyrene

#7 plastics including polycarbonates that contain bisphenol A (BPA) (NOT SAFE due to BPA)
Polycarbonate
asdfgh123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:36   #32
nisam se uhvatila nuka ko pijan plota nego sam vjerovala da su solidna marka
i ukoliko nisi pročitala imam jednu plastičnu bocu
što svakako nije razlog da me tako napadaš uz to nemožemo baš svi bit tako "dobro" informirani o svemu ja priznajem da me šokiralo jer prije nisam ništa čula o bočicama kao ni druge mame skojima se družim

jesi ti dobro pročitala moj post?
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:42   #33
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
nemožemo baš svi bit tako "dobro" informirani o svemu ja priznajem da me šokiralo jer prije nisam ništa čula o bočicama kao ni druge mame skojima se družim
nisi jedina..nisam ni ja..moje oboje su imali plasticne boce..razlog je bio cisto zbog toga jer kad su poceli hvatat bocicu da bi je sami drzali..bila je laksa njima
nisam bas citala sve postove jer stvarno ima puno,,tako da nisam skuzila dali se to sve odosilo na bocice koje se steriliziraju parom ili sta vec? u biti sta dovodi do aktiviranja tih sranja?
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:37   #34
evo sam i ja kao majka tek jučer-danas čula o tim otrovnim bočicama,pa je li to za poludit?!ja svoju isto hranim plastičnim chicco bočicama..evo čekam da se probudi i pravac u chicco po staklene bočice... čovječe pa više nečeš moć ni ovaj zrak normalno disat..
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 17:19   #35
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
nisam se uhvatila nuka ko pijan plota nego sam vjerovala da su solidna marka
i ukoliko nisi pročitala imam jednu plastičnu bocu
što svakako nije razlog da me tako napadaš uz to nemožemo baš svi bit tako "dobro" informirani o svemu ja priznajem da me šokiralo jer prije nisam ništa čula o bočicama kao ni druge mame skojima se družim

jesi ti dobro pročitala moj post?

ha! ha! ne napadam te, to nikako ne želim!
Inače ja sam ON a ne ONA. Imamo jednu krasnu bebu, i tu samo želim pomoći ljudima. Ja sam sasvim slučajno došao do te informacije otrovnoj plastici, i onda sam se uhvatio proučavanja raznoraznih informacija, jer imam dosta slobodnog vremena
Sada želim to prenijeti i vama svima, jer mišljenja sam da su nam djeca nešto najvrijednije i da ne smijemo riskirati. Ima i plastičnih boca bez bisfenola, ali na žalost u inozemstu a ne kod nas. Naši političari sa svojima firmama uvažaju SMEĆE iz EU!
Sretno!
asdfgh123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 17:27   #36
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
evo sam i ja kao majka tek jučer-danas čula o tim otrovnim bočicama,pa je li to za poludit?!ja svoju isto hranim plastičnim chicco bočicama..evo čekam da se probudi i pravac u chicco po staklene bočice... čovječe pa više nečeš moć ni ovaj zrak normalno disat..

Da imaš pravo! Sve je zagađeno.
Tu je jo problem što je ovo naše društvo društvo neznanja, a ne znanja, nema nikakavih informacija o tome, a vanu su npr. u Americi, takve bočice POVUČENE iz polica supermarketa!!! A pitam se kada će se kod nas to napraviti? Možda nekome nije u intersu.....

Probaj s ovima, najbolje su:

http://www.thinkbabybottles.com/

http://www.adiri.com/index.asp

http://www.newbornfree.com/

http://www.greentogrow.com/
asdfgh123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 19:12   #37
Ja sam do sada svome davala iz plastičnih bočica,kao i sve mame šta ih ja znam.I to iz Aventovih na izdajalici i Tommee Tippee - u njih mu pretočim pa iz njih jede. Svaki dan pročitam nešto novo šta se otkrilo da je štetno ili nezdravo,dosad sam milijun stvari već prominila od pelena do dudica,pa krema,kapi za grčeve,sve na temu šta je zdravo a šta ne. Ja bi sad najradije otrčala po staklene bočice,a kad malom dajem jest on stalno mlati rukama i šta da meni ta staklena bočica ispadne? On je još mali,mjesec i pol dana,ne želim niti razmišljat šta bi bilo da mi ta bočica padne na njega,jer ipak ta bočica ima težine,a on se stalno ili vrti ili maše ručicama pa mi zna bit dosta nezgodno s bočicom. I da mi padne u kuhinji na pod otišla bi u milijun dijelova. A dragi će mi više izludit sa mojim stalnim kemijanjem i izmišljanjem novih stvari jer je sve nezdravo. Prija mi radi u ljekarni i kad mi kaže koliko se lijekova,krema,kapi i sl. svaki dan povlači s tržišta,a dosta od toga je baš za bebe. A kad se povlači,mora bit razlog za to,zar ne? A i tko meni garantira da se za par godina, i ranije neće otkrit za ove nove bočice koje navodno ne sadrže sve te štetne tvari, da sadrže nešto još gore čija se štetnost sada još ne zna??? Ništa više nije pouzdano,danas jedno uvode sutra povlače,danas je navodno zdravo i ok,sutra nije i tako unedogled
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 19:17   #38
Quote:
asdfgh123 kaže: Pogledaj post
ha! ha! ne napadam te, to nikako ne želim!
Inače ja sam ON a ne ONA. Imamo jednu krasnu bebu, i tu samo želim pomoći ljudima. Ja sam sasvim slučajno došao do te informacije otrovnoj plastici, i onda sam se uhvatio proučavanja raznoraznih informacija, jer imam dosta slobodnog vremena
Sada želim to prenijeti i vama svima, jer mišljenja sam da su nam djeca nešto najvrijednije i da ne smijemo riskirati. Ima i plastičnih boca bez bisfenola, ali na žalost u inozemstu a ne kod nas. Naši političari sa svojima firmama uvažaju SMEĆE iz EU!
Sretno!
ovo me malo tjesi posto smo u eire..ali nazalost vama u hr nije utjeha
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 20:05   #39
kud svi tu i mali mujo
cini se da cijela hrvatska ide kupiti staklene bocice
ovdje kad kupis sterilizator, fino pise na uputstvu da ne smijes odmah koristiti flasice
nego se to sve mora pustiti da odstoji i tek kad se ohladi mozes dati bebi da jede
dakle to sto polycarbonate pusta bisphenol pri visokim temperaturama (avent, nuk)
ne znaci da bas trujete svoju bebu ako se normalno pridrzavate pravila o iskuhavanju bocica
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 20:19   #40
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
kud svi tu i mali mujo
cini se da cijela hrvatska ide kupiti staklene bocice
ovdje kad kupis sterilizator, fino pise na uputstvu da ne smijes odmah koristiti flasice
nego se to sve mora pustiti da odstoji i tek kad se ohladi mozes dati bebi da jede
dakle to sto polycarbonate pusta bisphenol pri visokim temperaturama (avent, nuk)
ne znaci da bas trujete svoju bebu ako se normalno pridrzavate pravila o iskuhavanju bocica
e to sam cekala..to je znaci ipak sve u procesu sterilizacije sa parom..ja sam svoje sve sterilizirala mjesavinom hladne vode i posebne tekucine (nemogu se sad sjetit imena) za sterilizaciju..to sve stoji max 24 sata..jednom dnevno se pravi nova mjesavina..bar tako kod nas mozes..nemoras parom sterilizirat
tako da se sve te silne plasticne boce nisu nikad pregrijale ..uhh odmah mi lakse
Het is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.