Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 09:59   #1
Kombinirani probir - Vinogradska ili lab. Breyer

Jako me muči taj kombinirani probir i gdje ići. Vinogradska i lab. Breyer su navodno jedina dva mjesta u ZG gdje se radi kombinirani probir u trudnoći, tzv. PAPP, pa me zanima kakva su vaša iskustva, jeste li sve radile u Vinogradskoj, ili je netko radio i u Breyeru.
Naime cijena je cca, tu negdje, ali se u Vinogradskoj čekaaaa...
Pisala sam u lab. Breyer i pitala ih rade li to po istoj metodi kao i u Vinogradskoj i žena mi je odgovorila:
Test kombiniranog probira koji radimo u našem laboratoriju koristi istu metodologiju kao u Vinogradskoj, jedino se radi na drugim aparatima i kompjutorski program je drugi. Radila se usporedba sa rezultatima iz Vinogradske te su nalazi bili gotovo isti.

E sad, zar ta metoda nije licencirana, ako je kako se može raditi na "drugi način"...

Što mislite o tome.

Hvala
*sanika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:14   #2
Razumijem tvoju dilemu, ali ajd nemoj otvarat novu temu ako već tema kombinirani probir postoji https://www.forum.hr/showthread.php?t=354508, a znam da ni to nije jedina..
Ne znam, meni su te kompjutorske metode malo smiješne općenito, al dobro ko voli nek izvoli..
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:41   #3
Pošto radim u analitici, dozvolite mi da vam pomognem. Neću filozofirat o tome, jer bi predugo trajalo. U svakom slučaju nevažno je na kojem aparatu rade i s kojom kompjuterskim programom obrađuju rezultate, jer oboje moraju biti provjereni i validirani, odnosno mora biti dokazano da daju jednako dobre ili boje rezultate od rezultata dobivenih istom metodom na nekom drugom aparatu sa nekim drugim software-om. Drugim riječima da rezultati nisu dobri nebi imali dozvolu za izvođenje ovih testova. Nadam se da sam pomogla.
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 16:34   #4
i ak nije tajna - koja im je cijena u tom laboratoriju? I koliko moraš biti trudna da bi to napravila?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 20:22   #5
hm, valjda se smiju tu cijene pisati...dakle u Vinogradskoj je 300 kn (ne postoji uputnica varijanta) a u Breyeru je 350 kn - nije neka razlika - ali rekoh što me muči ...

više o probiru ima na stranicama poliklinike harni

a obavlja se od 11. - 14. tjedna trudnoće
*sanika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:21   #6
Baš ti hvala na informacijama, ja ću otići kod dr. Breyer, koliko sam vidjela na njihovim web stranicama platim 50 kn skuplje nego u Vinogradskoj, ne načekavam i nalaz je sutra Pa kak mi Bog da...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:55   #7
ja koliko se sjećam ja sam to radila u vinogrradskoj te:

1. trudnice imaju prednost pri vađanju krvi (bila sma druga po redu)
2. nalaza ti pošalju isti dan e-mailom.

Fakat je to tako u vinogradskoj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:46   #8
Bez obzira na tu malu razliku u cijeni od 50 kn, ja bih preporučila lab Breyer (bila i u Vinogradskoj i u Breyeru) - sve je puno brže i elegantnije, nema gužve, nema nervoze i nedostatka kisika u prepunoj čekaonici kao u Vinogradskoj, i nisi ograničen onim vremenom od 8-9.30 kao u Vinogradskoj - dođeš, odmah si na redu, nalazi isti dan mailom.
Iako, sve što je rekla lara za Vinogradsku stoji
__________________
26 tj.
Noa@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 14:49   #9
super Noa, taj podatak sam trebaa
nego reci mi još pliz, parametri, nalaz, odnosno pokazatelji su isti, zar ne?
*sanika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 18:52   #10
Joj Sanika, nemoj toliko trtariti, neznam zašto nalazi nebi bili i bolji nego u Vinogradskoj, ako ne isti. Znaš, iza takvih laboratorija ne stoji cijela ustanova, Ministarstva i sl. u slučaju da nešto zeznu, njih se opali po glavi i po džepu, zato paze još više...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 20:30   #11
Sanika, ono što ti je kod kombiniranog probira najvažnije je da uzv radiš kod dobrog uzv dijagnostičara u čiji se nalaz nuhalnog nabora možeš pouzdati. Jer nažalost ima jako puno šarlatana, a zbog jednog takvog sam i ja živce izgubila. Krvne pretrage su krvne pretrage gdje god da ih radiš.
__________________
26 tj.
Noa@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:27   #12
winnerica ma znam , grozna sam, ali imala sam jako l(lažno) loš double u prvoj trudnoći, rizik za down 1:54 a stvarni za godine 1:450cca, pa sam sad prava paničarka. Na kraju sam išla na amniocentezu i sve 5 (danas ta petica ima 5 i pol i jako je slatka

hvala!
*sanika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 11:07   #13
Samo da kazem - u Vinogradskoj trudnice imaju prednost - ja sam cekala mozda 10 minuta (uz punu cekaonu, ja sam bila van cekaone, na hodniku - ima stolaca) - nalaz je bio 4 i pol sata nakon davanja krvi - mailom (Bog ih blagoslovio).
Al ono sto noa kaze je bitno - bitno je tko i na kakvom UZV-u ti je mjerio nuhalni - da su mi stavili prvu izjerenu vrijednost (od par dana ranije) tko zna kakav bi nalaz bio.

Sretno!!!
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 11:28   #14
ginekologica mi je super, toga se ne bojim

onaj loš test bio mi je uz normalan NN

hvala cure
*sanika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 15:11   #15
Drži se Sanika, želim ti puno sreće i opet lijepo zdravo dijete Ja idući mjesec idem kod Breyer
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 13:07   #16
hah, evo samo info da trenutno u breyeru nemaju reagens za pretragu, pa sam lijepo izvisila. rekla mi je žena da mi mogu izvaditi krv i onda kad dođe reagens oni će napraviti pretragu, rezultati cca srijeda četvrtak drugi tj....
na kraju sam otišla u vinogradsku ... rezultati danas

tako da svakako preporučam nazvati breyer prije planiranog odlaska...
*sanika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:20   #17
danas na uzv izmjerili mi nuhalni nabor (trudna 13+2, nabor 1,3 mm) i s obzirom da ću uskoro 35 god. dr. iz vinogradske mi dao uputnicu za probir ... kažem ja njemu da imam i uputnicu od svog bivšeg gin za probir ... pogleda on uputnicu i vidiš na njemu kako mu raste tlak kad je pročitao o kojem je laboratoriju riječ... no u glavnom rekao mi je da mi on ne preporuča to raditi kod njih (rekao mi zašto, ali nisam uspjela shvatiti) ... tak da sutra idem u lab u vinogradsku
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:45   #18
Lavice, kog vraga ćeš na kombinirani kad ti je nuhalni tako mali...
Nama je bio 2,5 (na drugom mjerenju, na prvom 3,5).

Bez obzira na godine, mislim da nema potrebe.

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:50   #19
a kaj ja znam, ovog sad nisam niti tražila, sam je rekao da to obavim ... na kraju će ispasti da je i premali

no kak mi je krenulo s tom trudnoćom najrađe bi da sam stalno na uzv, pretragama ... mada kad kad malo bolje razmislim i jesam stalno po pretragama ... krvi su mi već izvadili da niti sama ne znam koliko epruveta ... ruka me već boli
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 18:27   #20
Sad dojim i mislim i skuzim - tebi je kasno za kombinirani - ja sam ga radila u zadnji cas na 12+6.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.