Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2010., 20:31   #41
Quote:
*sanika* kaže: Pogledaj post
Jako me muči taj kombinirani probir i gdje ići. Vinogradska i lab. Breyer su navodno jedina dva mjesta u ZG gdje se radi kombinirani probir u trudnoći, tzv. PAPP, pa me zanima kakva su vaša iskustva, jeste li sve radile u Vinogradskoj, ili je netko radio i u Breyeru.
Naime cijena je cca, tu negdje, ali se u Vinogradskoj čekaaaa...
Pisala sam u lab. Breyer i pitala ih rade li to po istoj metodi kao i u Vinogradskoj i žena mi je odgovorila:
Test kombiniranog probira koji radimo u našem laboratoriju koristi istu metodologiju kao u Vinogradskoj, jedino se radi na drugim aparatima i kompjutorski program je drugi. Radila se usporedba sa rezultatima iz Vinogradske te su nalazi bili gotovo isti.

E sad, zar ta metoda nije licencirana, ako je kako se može raditi na "drugi način"...

Što mislite o tome.

Hvala

Imaš i treću soluciju-poliklinika Harni.Sve u istom danu obaviš.
vađenje krvi plus 3d ultrazvuk...,nalazi za 2 dana.Nazove te dr.na mobitel.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 07:37   #42
evo ja sam u prvoj trudnoći radila Kombinirani u Vinogradskoj a u drugoj u Breyeru...

Ja imam ispred sebe obadva i nisu bogami to iste baš doslovno pretrage

U vinogradskoj piše

slobodni BHCG i PAPP-a

U Breyeru se navodi

AFP

i sad po tom ispada da se u Vinogradskoj gledaju dva hormona a u Breyer-u jedan

Ajd neka netko provjeri ali znam da sam baš tada pitala u Breyeru i rekli su mi da nisu baš to isti testovi kao u Vinogradskoj ali su gotovo isti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 11:05   #43
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
evo ja sam u prvoj trudnoći radila Kombinirani u Vinogradskoj a u drugoj u Breyeru...

Ja imam ispred sebe obadva i nisu bogami to iste baš doslovno pretrage

U vinogradskoj piše

slobodni BHCG i PAPP-a

U Breyeru se navodi

AFP

i sad po tom ispada da se u Vinogradskoj gledaju dva hormona a u Breyer-u jedan

Ajd neka netko provjeri ali znam da sam baš tada pitala u Breyeru i rekli su mi da nisu baš to isti testovi kao u Vinogradskoj ali su gotovo isti
Ja radila u Breyeru 12/2009

free bhcg i PAPP

afp,tj alfafetoproteini spadaju u triple test,ali uz njega bi trebao ići i bhcg i estradiol (zato i jest triple-trostruki),ali su ovi biokemijski parametri daleko manje pouzdani od free bhcg i pregnancy asocciated proteina(PaPP-a)
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 07:37   #44
LABORATORIJ BREYER

Ne preporučujem laboratorij Breyer! Varaju!
Dobro pripazite kada idete u lab. Breyer po pitanju cijena. Jučer sam 2 puta telefonski provjerila koliko će me koštati pretrage koje trebam napraviti i rečena mi je jedna cijana, a danas kada sam došla i to obavila, platila sam duplo. I to toliko skupo da sam skoro pala u nesvjest. Jer da su mi jučer rekli koliko ću platiti, sigurno ne bih išla u ovaj laboratorij nego neki drugi! Obični lopovi!



QUOTE=*sanika*;14874699]Jako me muči taj kombinirani probir i gdje ići. Vinogradska i lab. Breyer su navodno jedina dva mjesta u ZG gdje se radi kombinirani probir u trudnoći, tzv. PAPP, pa me zanima kakva su vaša iskustva, jeste li sve radile u Vinogradskoj, ili je netko radio i u Breyeru.
Naime cijena je cca, tu negdje, ali se u Vinogradskoj čekaaaa...
Pisala sam u lab. Breyer i pitala ih rade li to po istoj metodi kao i u Vinogradskoj i žena mi je odgovorila:
Test kombiniranog probira koji radimo u našem laboratoriju koristi istu metodologiju kao u Vinogradskoj, jedino se radi na drugim aparatima i kompjutorski program je drugi. Radila se usporedba sa rezultatima iz Vinogradske te su nalazi bili gotovo isti.

E sad, zar ta metoda nije licencirana, ako je kako se može raditi na "drugi način"...

Što mislite o tome.

Hvala[/QUOTE]
NJUŠKICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 11:57   #45
koliko se čeka nalaz kombiniranog u Vinogradskoj?
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 13:00   #46
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
koliko se čeka nalaz kombiniranog u Vinogradskoj?
ovisi kad dođeš Ako doneseš ili izvadiš krv do 11 onda isti dan, inače slijedeći dan (dobiješ na mejl)
ja sam donjela krv u 11:20 i dobila slijedeći dan.. i ja i doktor na mejl, a on je još dobio i poštom

a prošli put sam radila u breyeru i to sam dobila isti dan a nalazi su skoro isti...
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.