Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 23:37   #81
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Zašto se onda u tropima ratuje? jeli im to od nervoze jer im je vruće? Nisu pošli na sjever pa sad poludili koliko stoljeća stoju na jednom mjestu?

Jel to neka šala,sarkazam ili što ?Ajmo malo o statistici.Provjeri koliko je ratova izbilo na sjevernoj polutci i koliko su žrtava su odnijeli ti ratovi.Samo u drugom svj.ratu je nastradalo više ljudi nego što ih je ikada nastradalo u povijesti planete zemlje ,a ne ekvatora.Atomske bombe su stvorene gdje drugdje nego na sjevernoj polutci.Civilizacija i najogavnije bolesti su stigle sa sjevera.Sjetimo se samo španjolaca koji su zarazili čitave civilizacije južne amerike i na taj način ih skoro istrijebili.O čemu ti ?
Fali nama sunca ovdje gore što utječe na našu psihu i agresivno ponašanje.Ne znam dali si ikada bio negdje u nekoj tropskoj državi ali tamo su ljudi opušteni i smireni.Život ide sporo i lagano.Ljudi su veseli.Ja kad sam se vratio iz Kerale trebalo mi je 2.mj da se naviknem na ljude ovdje.Meni su ljudi ovdje na robote izgledali.Sve je bilo kao u borgovskom brodu.
WuYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 23:56   #82
Trebali ste napraviti neku anketu, ovako je nepregledno.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 10:32   #83
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
OK, neću se raspravljati s ljudima kojima je glavni argument (kvaziargument) appeal to nature.
Mislila sam da smo koliko-toliko ozbiljni.
Budite pozdravljeni i želim vam svima koji imate žal za tropima da se tamo i preselite.
Uživajte.
Nećeš raspravljati jer nemaš argumenata kojima bi potkrijepila svoje tvrdnje.
Najbolje da jedan izvuče appeal to nature, drugi appeal to unnantural i tako završe svaku raspravu? Navedeni su konkretni i pojedinačni primjeri i da si u pravu iste bi bilo lako oboriti. Kao što bi bilo i pristojnije napustit raspravu bez da druge optužiš da su pristrani ignoranti.
I ti uživaj zakrabuljena ispod nekoliko slojeve odjeće dok se ne dokopaš nekog grijanog prostora. Šteta što te vani ne može zagrijati tvoje uvjerenje kako živiš u prikladnijoj okolini. Koliko si uvjerena da si u pravu-bojim se da bi došlo do spontanog izgaranja

P.S. Što se tiče onog očitog trolanja o ratovanju u tropima-na kraju je lik zatrolao samog sebe. Sunce zbilja utječe na čovjekovo raspoloženje, i to pozitivno
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:41   #84
Gdje ima najmanje vjetra, meni su koma ovi vjetrovi s kišom toga nije bilo prije 10-15 godina kod nas toliko.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 04:28   #85
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Gdje ima najmanje vjetra, meni su koma ovi vjetrovi s kišom toga nije bilo prije 10-15 godina kod nas toliko.
Bit će toga još više kako se atmosfera zagrijava. To ti je isto kako voda u loncu na 50°C je puno mirnija nego na 70°C
Ljudi su se prilagodili mjestu gdje žive, tako da je skandinavcima najbolja njihova klima, crncima oko ekvatora itd.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:14   #86
Klima koju imaju u Indiji, očito.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:06   #87
Ovo je dosta teška tema kada se gleda objektivno, a ne subjektivno. Zašto ?
Trebate upoznati tri skupine ljudi. Jednima je vječito hladno ispod +22°C, drugima je ok od +10° do +30°C, a trećima vječito vruće iznad +25°C.

Meni subjektivno je super kad je 22-30°C, e sad gdje je najprikladnije živjeti na zemlji e to je ono zanimjivo. Treba obići hrpu lokacija i vidjeti osobno kako bi podnijeli klimu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:52   #88
Quote:
user_name kaže: Pogledaj post
O ovome sam počeo razmišljati nešto u zadnje vrijeme, pošto me oduvijek zanimao zemljopis
Jasno mi je da se čovjek može prilagoditi praktički svim klimama, ali me zanima koja klima je najpogodnija ljudskom tijelu? tj. čovjeku kao vrsti koja postoji ovakva kakva je...
Logički bi to nekako bila sredozemna klima, sa toplim ljetima i blagim zimama ali me baš zanima, ako postoji možda neki "znanstveni" podatak.
Najbolja klima je ona gdje se temperature kreću od 20-24 stupnja, vlaga oko 50% i temperatura zidova (zračenje) 16-24 stupnja. To su idealni uvjeti za rad.
U prirodi toga nema, odnosno najpovoljnija klima je ona koja se približno može približiti navedenim uvjetima, recimo mediteranska sa blagim zimama i ugodnim ljetima, sa malo vlage i dosta sunca.

Puno vlage ne valja, to vidimo zimi kad nam je neugodno i boležljivi smo. Previše suhi zrak ne valja kada nas struže u grlu i nos nam je suh. Najgora kombinacija za rad je jako vlažan zrak i jako visoka temperatura, jer se tada ne možemo rashladiti znojenjem. Ljudi bolje podnose hladnoću nego ekstremnu vrućinu stim da je rad otežan zbog odjeće koju nosimo na sebi.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:33   #89
Meni bi idealna klima bila ona gdje vlada vječno proljeće, odnosno, gdje su i zime i ljeta blagi. Prvo područje za koje sam čula da u njemu vlada takva klima bilo je u Tanzaniji, u području ugaslog vulkana Ngorongoro. Bilo je to još u osnovnoj školi i od tada sanjarim o seljenju u područje vječnog proljeća.

Kako baš nisam spremna živjeti u šatoru i družiti se s lavovima i žirafama, pokušala bih živjeti u donedavnom glavnom gradu Tanzanije, Dar es Salaamu. S nešto preko 2,5 milijuna stanovnika, na obali Indijskog oceana, ima tropskiju klimu, ali mislim da bih se na nju privikla, jer su klimatske oscilacije još uvijek u granicama pretpostavljam prihvatljivog. Kako su se nad Tanzanijom mijenjali kolonizatori (Nijemci, Englezi, Belgijanci), tako su ostavili svoj trag i u urbanizmu i arhitekturi.

No, ako ne bi išlo, zbog vlage ili kiše, sadašnji glavni grad, Dodoma, mislim da bi mi klimatski odgovarao.


Bilo bi lijepo kad bi se javio netko tko je boravio u Tanzaniji da kaže kako se on nosio s klimom u ovoj istočnoafričkoj državi.



Imam još neke klimatske favorite.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 00:22   #90
Umjereno topla vlažna klima s toplim ljetima.
brnaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 13:51   #91
:)

Umjereno kontinentalna s primjesom oceanske, kao npr. u Denmark.
littleearth99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 14:48   #92
Za mene ona kao na Kanarskim ostrvima ili u Medelinu u Kolumbiji.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 15:14   #93
Najidealnija klima za čovjeka je klima kakvu recimo u Hrvatskoj ima Bjelovar.
Mate20pr0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 18:20   #94
Po nekoj logici država Bangladeš.

Uvijek je prvi vrhu najgušće naseljenih država svijeta.
Sve ostale države na listi su ili greadovi-države ili gusto naseljeni mali otoci.

U zemlji gotovo duplo manjoj od bivše Jugoslavije, živi 166 mil. ljudi ili preko 1200 na km2.

Za usporedbu Hrvatska ima gustoću naseljenosti od 75 stanovnika na km2.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 20:01   #95
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Po nekoj logici država Bangladeš.

Uvijek je prvi vrhu najgušće naseljenih država svijeta.
Sve ostale države na listi su ili greadovi-države ili gusto naseljeni mali otoci.

U zemlji gotovo duplo manjoj od bivše Jugoslavije, živi 166 mil. ljudi ili preko 1200 na km2.

Za usporedbu Hrvatska ima gustoću naseljenosti od 75 stanovnika na km2.

LoL, ne. Ovo je tako glup zaključak, da ne znam gdje bih počeo s demantiranjem gluposti.

Hrvatska ima savršenu klimu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 00:16   #96
Otok Madeira
Prosjek je 16-24°C najhladnija zima 16°C a najtoplije ljeto je bilo 28°C a na to bi doživotno potpisao vlaga zbog oceana je umjereno povišena ali ne prelazi 80%
Ali ima kvaka možeš doči kao turist i čim prije otići jer imaju dosta restriktivnu politiku naseljavanja inače su pod vladom Portugala
E da na dokumentarcu je bio smješan komentar na ponudu ribarnice sve ribe su velike
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 14:47   #97
Tako je. Madeira je odgovor, nakon isključivo nje, Portugal općenito.
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 19:03   #98
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Otok Madeira
Prosjek je 16-24°C najhladnija zima 16°C a najtoplije ljeto je bilo 28°C
a na to bi doživotno potpisao vlaga zbog oceana je umjereno povišena ali ne prelazi 80%
Ali ima kvaka možeš doči kao turist i čim prije otići jer imaju dosta restriktivnu politiku naseljavanja inače su pod vladom Portugala
E da na dokumentarcu je bio smješan komentar na ponudu ribarnice sve ribe su velike
Ovo!

Jedino je vlaga mali problem, jer je stvarno previsoka. 80% je za orhideje, za ljude maksimalno 60% i tu već prestaje biti ugodna. Zbog vlage mi inače prekrasan Rovinj i Istra ne odgovaraju za odmore van sezone, kada su mi ovi gradići puno zanimljiviji, budući da volim doživjeti lokalni kolorit.

Portugal mi je zanimljiv i sad se ne mogu sjetiti je li njegov jug ili sjever klimatski blaži, a možda ima manje vlage.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 19:55   #99
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Otok Madeira
Prosjek je 16-24°C najhladnija zima 16°C a najtoplije ljeto je bilo 28°C a na to bi doživotno potpisao vlaga zbog oceana je umjereno povišena ali ne prelazi 80%
Ali ima kvaka možeš doči kao turist i čim prije otići jer imaju dosta restriktivnu politiku naseljavanja inače su pod vladom Portugala
E da na dokumentarcu je bio smješan komentar na ponudu ribarnice sve ribe su velike
Čekaj, znam da neki Nizozemski i Francuski otoci na Karibima nisu dio EU pa se ne mogu tamo naslejavati radnici iz recimo Hrvatske, ali ne znam za Madeiru ili reicmo španjolske Kanare?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2019., 13:49   #100
Ako ćemo gledati kroz povijest, po razvitku intelekta, geografsko područje najintelektualnijih upravo je Europa, a zatim i Azija, prvenstveno mislim na geolokaciju Kine. Europski i Kineski narodi imali su najbolje uvjete za razvoj intelekta, Europljani su naselili, odnosno kolonizirali faktički sve kontinente. Što će reći da već razvijen intelekt na nekoj drugoj lokaciji, može se stacionirati na manje pogodnoj i nastaviti svoj progres. Međutim, razvoj tijela odudara po kontinentima, pa bi tako Europljani, za sada usporedbu isto s Kinezima, imali razvijenija tijela od istih. Što će reći da je upravo geografski položaj Europe, tada, bila evolucijski ključ za današnjeg naprednog čovjeka, baš kao i Kina, samo sa malo drukčijim klimatskim uvjetima u formiranju tijela. Na svim ostalim lokacijama koje su pogodne i optimalne za razvoj čovjeka, tijelo je imalo, rekao bih identične uvjete (koji odudaraju u tom spektru svaki na svoj način) za fizičku konstituciju, ali ne i za intelektualnu (također odudaraju).
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.