Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 23:33   #21
Quote:
usmeravas paznju na najblizi objekat i pocinjes da osecas prisutnost u sadasnjem trenutku
ne razumijem. kakav objekat i čiju prisutnost?
okapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 08:31   #22
Quote:
Skool kaže: Pogledaj post
Nije meni problem s bolešću,jer što se tiče epilepsije meni je super,imam i vozački.Samo što sam tolko vremena izgubio na liječnike,tolko godina potratio samo na to a zaboravio na prave vrijednosti u životu.I sad kad mi je dobro,kad sam postigao to da mi je dobro ,ja nemam ništa na kraju.Sve sam žrtvovao za svoje zdravlje.
neznam nista o epilepsiji al zar nije to najbitnije sto si sada rekao..

ako si sve zrtvovao zbog zdravlja i na kraju ozdravio nista te sada ne sprecava da pocnes zivjeti punim plucima..kao zdrav covjek

uvjek sam olako dozivjavao price starih bakica i dedica da je zdravlje najbitnije u zivotu,al nekako mi ta prica u zadnje vrijeme zvoni u usima svom snagom
jedan od2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 21:36   #23
Hvala svima,na lijepim rijecima, na kritikama koje pomazu najvise,Klort svaka cast probao sam i jesi u pravu,ali ja sam nasao laksi nacin.Poceo sam vjezbati kad god mi misli lete.Sve u svemu pomoglo mi je puno to sto sam se otvorio na forumu,evo ne pusim vec mjesec dana,poceo sam se baviti sportom intenzivno,posao trazim i vjerujem da cu naci ,malo ce potrajati ali bit ce.Vratio sam volju i hvala vam na tome.
Skool is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:56   #24
ja ti isto mislim da je zdravlje najvažnije...
a kaj se ostaloga tiće...uvijek sve dođe na svoje mjesto
a lijepe ti se stvari dese kad im se najmanje nadaš
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:15   #25
Quote:
okapi kaže: Pogledaj post
ne razumijem. kakav objekat i čiju prisutnost?
Bilo kakav objekat koji se nalazi u blizini. Ako si u sobi, to moze da bude sve i svasta u zavisnosti gde se nalazis: prekidac od svetla, knjiga na polici, zvucnik od muzickog ili kompjutera, privezak na stolu, kvaka na vratima itd. Ako si na ulici: bandera, plocnik, far automobila, ograda, apsolutno bilo sta sto je po velicini sitno i lako se odrzava paznja na njemu. Ovo se odnosi na bilo koji prostor u kome se nalazis.

Usmeravanje paznje se radi pomocu cula vida, tako je najlakse, mada moze i drugim culima.

"i čiju prisutnost?"
Kada se osoba identifikuje sa svojim mislma, ona provodi vreme u proslosti ili u buducnosti. Dakle "iluziju o vremenu" daju iskjucivo misli. Za svesno delovanje koje se pokrece iskljucivo kroz paznju, postoji samo SAD i OVDE - odnosno osoba koja deluje kroz paznju (svesno delovanje) osetice prisutnost u sadasnjem trenutku. Paznja probija zid mentalne realnosti.

Ako je neko odgledao video klip od Eckhart Tolle, primetice da on preprocuje usmeravanje paznje na sopstveno disanje. Meni je lakse na neki objekat, a da posebno izdvojim vreme gde cu usmeravati paznju na disanje. Bitno je da sami uvidite sta vam najvise odgovara.

Postoje 3 nacina prikupljanja energije:
1. Hranom
2. Disanjem
3. Spoljasnjim utiscima

... zadrzacemo se na disanju, jer to spomenuo Eckhart Tolle. Kada se usmerava paznja na disanje, onda se i sam proces disanja osvescava. Sto znaci da se disanje (bez koga osoba ne moze ziveti vise od nekoliko minuta) ne primecuje (ne percepira) u svakodnevnim uslovi i takvo disnje nije od nikakvog energetskog znacaja. Kada se paznjom osvesti disanje, tek onda disanje postaje energetska hrana. To je jos jedan vid od prikupljanja energije, napominjem ovo, posto jedan deo teme dodiruje ovu oblast (energetska iscrpljenost).

5-10 sekundi svaki dan osvescivanja sopstvenog disanja je sasvim dovoljno za pocetak. I trudite se da disete iz stomaka.

Jedini nacin borenja protiv mehanike toka misli je kroz svesno delovanje. Ako sebi kazemo (u mislima) npr. "Neinteresuje me sta sam upravo razmisljao" ne postize se nikakav efekat, ali ako u trenutku kada tece bujica misli usmerimo paznju na bilo sta, tok misli ce se automatski razbiti. Sto znaci da je borba protiv misli koriscenjem misli besmislena, vec je paznja ta koja daje efekat.

Ne treba tu nesto da se sada opterecujete sa ovom paznjom. Nekih 3-10 sekundi je potrebno usmeriti paznju i to je to. I tako svaki dan, kad god se prisetite ovog trika. Vrlo jednostavno.

Toliko je jednostavno i toliko malo oduzima vremena da se moze bez problema usmeravati paznja i preko 100 puta dnevno, kad god uhvatimo sebe da se identifikujemo sa mislima.

Vremenom ce delovanje kroz sadasnji trenutak biti vecim delom dana. Sto vise energije osoba ima to joj je lakse biti u sadasnjem trenutku.

@Skool

Mozes i tako, menjanjem recenice u "Kad god mi misli lete ...". Ono sto je bitno je prakticni deo, usmeravanje paznje ili delovanje kroz paznju. Drago mi je da si se pokrenuo. Samo opusteno i lagano napred.

Zadnje uređivanje Klort : 03.01.2009. at 14:30.
Klort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.