Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 19:42   #1
ma nemam problema ,ili?

da se i ja pridružim .....
bila sam napisala poduži post, ali odlučila sam skratiti pitanjemmali uvod za početak)
nemam problema sa druženjem sa prijateljima, pa čak i sa nepoznatim ljudima, ali evo upravo u ovom momentu moji roditelji se druže sa 2 bračna para a ja imam osjećaj da ću se zbljuvati ako buden morala razgovarati s njima. i tako moji starci me gledaju a ja nešto petljam kao da sam najsramežljivija osoba na svijetu, iako bi moji prijatelji tvrdili suprotno.
sada da li je to zato što sam ispred roditelji ogoljena od silnih obrambenih mehanizama, haha, iako ne bi rekla da me skroz poznaju (znam to prema rođendanskim darovima, haha) , ali ipak roditelji na neki svoj čudan način poznaju svoje dijete ...
ili šta? i da napomenam mi je komunikacija recimo sa muškarcima drukčija kada su roditelji tu- ako je netko zgodan cila se zbunim i ka malo dite bi pobjegla u sobu ... iako u stvarnosti zaista nemam taj problem i lako se družim s dečkima...iako se smatram samopouzdanom, alo opet kako koji dan jer znam minjat raspoloženja.
moram napomenuti da mi je već malo lakše čim sam ovo napisala, osjećam se nekako - snažnije...
i još nekoliko životnih crtica pa da me "ocijeniti" , haha. rješavajući onaj test poremećaja osobnosti "ispala" sam pomalo narcisoidna i histrionic(ako se dobro sjećam ... )
društvena sam , ali i vuk samotnjak, bla, bla... eto moje prvo pismo vama, nadam se da sam dovoljan izazov. haha . pussa
neva, 23godine
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:50   #2
a mozes li pitanje napisati ispocetka? u 2 recenice?

mislim, nije mi jasno sto pitas. naravno da ispred roditelja ne mozes bariti decka na isti nacin kao da roditelja nema

pojasni, sta mislis da je problem?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:51   #3
Mislim da ona pogresno misli da ima problema
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:02   #4
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Mislim da ona pogresno misli da ima problema
mislim da imaš pravo
i volila bi da je taKO. Ne KAŽEM DA MISLIM DA SAM BOLESNA , ali opet tila bi u pojedinim situacijama izići snažnija i da se tako izrazim osnažiti i poboljšati svoj karakter znam da na tome radiš cijeli svoj život.
i tako i ako idem kod psihologa mislim da ne bi znala obrazložiti šta nije u redu haha...
ali za početak mislim da nemam baš tolerancije na frustraciju, if you know what i mean...
evo sorry što vas zamaram za na prvi pogled NE problemima, ali ipak trebalo mi je vremena da se osnažim ovako nešto napisati... nije baš da o tome razgovaram sa ljudima činilo bi mi se da bih bila neshvaćena, a opet poslije lošeg dana , dolazi neki super dan kada sam najsamopoudanija osoba na svijetu ( samopoudanja bi trebalo biti uvik prisutno... zašto me nekada napusti) haha.... ali moram vam reći da dosta radim na sebi na neki svoj način sa ciljem da jednog dana postane osoba koja može SVE , pa čak i bez pola frke pričati sa barackom obamom. šalim se. haha.
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:04   #5
aj radije napisi sta ti je konkretno bila frka naci se sa tim obiteljskim prijateljima
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:13   #6
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
mislim da imaš pravo
i volila bi da je taKO. Ne KAŽEM DA MISLIM DA SAM BOLESNA , ali opet tila bi u pojedinim situacijama izići snažnija i da se tako izrazim osnažiti i poboljšati svoj karakter znam da na tome radiš cijeli svoj život.
i tako i ako idem kod psihologa mislim da ne bi znala obrazložiti šta nije u redu haha...
ali za početak mislim da nemam baš tolerancije na frustraciju, if you know what i mean...
evo sorry što vas zamaram za na prvi pogled NE problemima, ali ipak trebalo mi je vremena da se osnažim ovako nešto napisati... nije baš da o tome razgovaram sa ljudima činilo bi mi se da bih bila neshvaćena, a opet poslije lošeg dana , dolazi neki super dan kada sam najsamopoudanija osoba na svijetu ( samopoudanja bi trebalo biti uvik prisutno... zašto me nekada napusti) haha.... ali moram vam reći da dosta radim na sebi na neki svoj način sa ciljem da jednog dana postane osoba koja može SVE , pa čak i bez pola frke pričati sa barackom obamom. šalim se. haha.

Mislim da ti pogresno mislis da ljudi k.rca razume ista iz ovih tvojih postova.Alo razglabas zasto ne volis te obiteljske prijatelje to ti je onda pomalo smijesno.Kao prvo i ti si ta obitelj,znaci oni su zapravo prijatelji tvojih roditelja a ne tvoji,doso i meni danas susjed u kucu,ne mogu ga vidit na oci koliko je glup i dosadan i sta cu sad,razmijenio sam nekih par recenica sa njim i pobjego u sobu.Najvaznije na kraju,na ovom pdf-u ljudi pisu da im je dosta svega i da se zele ubit a ti pises zasto ne volim obiteljske prijatelje
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:15   #7
pa osjetim nekakvu blagu paniku ,i osjećaj kao da to nisam ja... eto valjda me roditelji sputavaju, pa se povučem u sebe , iako sam otvorenija. ma eto.
ma imala sam nedavno par epizoda osjećajući nekakvu paniku ali blagu, kao da ću iskočiti iz vlastite kože i u tom trenutku želim pobjeći . evo primjera: prije pola godine sjedim sa dvije frendice na kavi i jedna me nešto pita , a ja se u tom trenutku osjetih tako izloženom cila sam se pobrkala, posramila sebe i tila sam pobjeći u wc. eto ako osjetim sada takav osjećaj duboko udahnem , povjerujem sebi - kao da si rečem nešto lijepo i nastavim dalje.
viperu- meni treba malo da se otvorim i znam da možda tlačim sa sitnicama, ali opet - šta ima loše u tome šta tražim razmišljama i pomoć eto kako postati superman. šalim se . pussa
i sada bi tila nešto pojest ali neću dok ne odu , da ne moram s njima nešto pričati, haha.

Zadnje uređivanje nevanevičicaa : 02.01.2009. at 20:22.
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:16   #8
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
pa osjetim nekakvu blagu paniku ,i osjećaj kao da to nisam ja... eto valjda me roditelji sputavaju, pa se povučem u sebe , iako sam otvorenija. ma eto.
Odseli
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:27   #9
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Odseli
ma odseljena sam na fax.
a pazi ovo - kažu oni starcima da sam lipa a stari njima da obećavam. wtf?
ma nema ovo viper veze sa starcima , nego sa mnom...
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:31   #10
nemaš narcisoidni poremećaj, nemaš histrionski poremećaj, jednostavno nemaš iskren i otvoren odnos sa roditeljima.

95% ljudi tu na psihologiji su potpuno mentalno zdravi, uključujući mene.
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:37   #11
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
nemaš narcisoidni poremećaj, nemaš histrionski poremećaj, jednostavno nemaš iskren i otvoren odnos sa roditeljima.

95% ljudi tu na psihologiji su potpuno mentalno zdravi, uključujući mene.
dečko mi je rekao da tek kada sam počela čitati vas i rješavati sve one silne testove ličnosti počela misliti da nešto sa mnom nije u redu.eto, ali to je sve moralo nekako početi, taj nekakav osjećaj da nešto s tobom nije u redu. a avantura razmišljanja da nisam skroz dobro je započela nakon prekida eksperimentiranja sa drogama koje je trajalo možda čak godinu dana. eto...
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 02:04   #12
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
dečko mi je rekao da tek kada sam počela čitati vas i rješavati sve one silne testove ličnosti počela misliti da nešto sa mnom nije u redu.eto, ali to je sve moralo nekako početi, taj nekakav osjećaj da nešto s tobom nije u redu. a avantura razmišljanja da nisam skroz dobro je započela nakon prekida eksperimentiranja sa drogama koje je trajalo možda čak godinu dana. eto...
lako moguće da je točno to što ti je dečko rekao. daj taj test riješiti još nekolicini frendova i vidjet ćeš da će se svi trgati da si nađu neki poremećaj. ljudi su strašno sugestibilni, a danas je tako popularno biti "nenormalan" .

po mojem mišljenju koliko god koristi čine mnogi topici na ovom PDF-u, toliko i štete čine. ljudi se, naime, upetljaju u neku temu, time se još više ukopaju u svoje stanje i ne znaju izaći, još si misle "super, imam društvo".

a "eksperimentiranje " s drogama koje je trajalo godinu dana nije više samo eksperimentiranje, tako da... ako misliš da ti treba pomoć, potraži je na vrijeme.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:37   #13
me NE bilo je eksperimentiranje koje je daleko iza mene.
društva ili takve subote me ne privlače ni najmanje.
idem riješiti još neki test koji će pokazati da sam u biti normalna pa da i to rješimo
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:08   #14
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
idem riješiti još neki test koji će pokazati da sam u biti normalna pa da i to rješimo
mislim da uopće nema nikakve potrebe za tim.
život je svagdje oko tebe, dakle nemoj samo sebe stalno preispitivati i promatrati... ne moraš biti tip-top savršena, nisu ni drugi. zašto se ne bi i posramila pred drugima i prestrašila?!

pročitaj si neku knjigu, neki krimić ili što već voliš. pogledaj dobar film, druži se, izađi, uči, živi... shvati da u životu postoje oscilacije, ima perioda kad smo nesigurniji u životu, pa onda perioda kad smo jači i stabilniji. zaokupi se još nečim osim sobom. nitko nema 100 posto savršen odnos s roditeljima, oni su nam roditelji, ali su individualci za sebe, ne mogu oni biti isti kao mi, niti mi isti kao oni i ne moramo si sto posto pasati - pa nismo klonovi.

malo se opusti, svi imaju tih nekih nedoumica i svojih mana, slabosti, ali ne treba u to toliko uranjati da si umišljamo da je to tako nešto specifično, posebno, nenormalno. osim toga još sazrijevaš i odrastaš. jebeš te testove!
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:24   #15
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
mislim da uopće nema nikakve potrebe za tim.
život je svagdje oko tebe, dakle nemoj samo sebe stalno preispitivati i promatrati... ne moraš biti tip-top savršena, nisu ni drugi. zašto se ne bi i posramila pred drugima i prestrašila?!
pročitaj si neku knjigu, neki krimić ili što već voliš. pogledaj dobar film, druži se, izađi, uči, živi... shvati da u životu postoje oscilacije, ima perioda kad smo nesigurniji u životu, pa onda perioda kad smo jači i stabilniji. zaokupi se još nečim osim sobom. nitko nema 100 posto savršen odnos s roditeljima, oni su nam roditelji, ali su individualci za sebe, ne mogu oni biti isti kao mi, niti mi isti kao oni i ne moramo si sto posto pasati - pa nismo klonovi.

malo se opusti, svi imaju tih nekih nedoumica i svojih mana, slabosti, ali ne treba u to toliko uranjati da si umišljamo da je to tako nešto specifično, posebno, nenormalno. osim toga još sazrijevaš i odrastaš. jebeš te testove!
vidim da kužiš... meni treba samo malo vremena da nešto šta mi je savršeno jasno proveden u djelo. u biti da se zaista tako iskreno počnem i osjećati.
hvala rosary ;-)
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:58   #16
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
da se i ja pridružim .....
bila sam napisala poduži post, ali odlučila sam skratiti pitanjemmali uvod za početak)
nemam problema sa druženjem sa prijateljima, pa čak i sa nepoznatim ljudima, ali evo upravo u ovom momentu moji roditelji se druže sa 2 bračna para a ja imam osjećaj da ću se zbljuvati ako buden morala razgovarati s njima. i tako moji starci me gledaju a ja nešto petljam kao da sam najsramežljivija osoba na svijetu, iako bi moji prijatelji tvrdili suprotno.
sada da li je to zato što sam ispred roditelji ogoljena od silnih obrambenih mehanizama, haha, iako ne bi rekla da me skroz poznaju (znam to prema rođendanskim darovima, haha) , ali ipak roditelji na neki svoj čudan način poznaju svoje dijete ...
ili šta? i da napomenam mi je komunikacija recimo sa muškarcima drukčija kada su roditelji tu- ako je netko zgodan cila se zbunim i ka malo dite bi pobjegla u sobu ... iako u stvarnosti zaista nemam taj problem i lako se družim s dečkima...iako se smatram samopouzdanom, alo opet kako koji dan jer znam minjat raspoloženja.
moram napomenuti da mi je već malo lakše čim sam ovo napisala, osjećam se nekako - snažnije...
i još nekoliko životnih crtica pa da me "ocijeniti" , haha. rješavajući onaj test poremećaja osobnosti "ispala" sam pomalo narcisoidna i histrionic(ako se dobro sjećam ... )
društvena sam , ali i vuk samotnjak, bla, bla... eto moje prvo pismo vama, nadam se da sam dovoljan izazov. haha . pussa
neva, 23godine
Želiš odobravanje roditelja i misliš da te ocjenjuju dok pričaš s drugim ljudima te se zbog toga povlačiš u sebe kako ih ne bi razočarala?
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 01:30   #17
ZNAM da me ocjenjuju, ali me ne brine to što ću ih razočarati ili ne . možda me najviše brine šta me sram isprid njih bit seksualna ili ti koketna , pa i ne mogu kako bog spada razgovarati sa muškarcem ako je zgodan recimo isprid njih ili sa muškarcima općenito,,,,,eto rekla san!
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:45   #18
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
ZNAM da me ocjenjuju, ali me ne brine to što ću ih razočarati ili ne . možda me najviše brine šta me sram isprid njih bit seksualna ili ti koketna , pa i ne mogu kako bog spada razgovarati sa muškarcem ako je zgodan recimo isprid njih ili sa muškarcima općenito,,,,,eto rekla san!
aaaa.. ti si tila bit koketna s ta dva bracna para
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:54   #19
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
aaaa.. ti si tila bit koketna s ta dva bracna para
Što je ovo? Psihoseksualna terapija?
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:29   #20
Meni bi bilo smišno da možeš bit koketna isprid roditelja. I nenormalno. Biće sam i ja luda
__________________
Još nemam potpis.
Nicole Krauss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.