Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2014., 18:40   #1
Fat Acceptance Movement (protiv diskriminacije debelih)

prvo isprike ako nisam odabrao dobar podforum za otvaranje ovog threada, ali mislim da nisam mogao naći neki koji je bliže tematici

dakle o čemu se ovdje radi?
preuzet ću samu definiciju s wikipedije, ona ide ovako:
Quote:
The fat acceptance movement (also known as the size acceptance, fat liberation, fat activism, fativism, or fat power movement) is a social movement seeking to change anti-fat bias in social attitudes. The movement grew out of the various identity politics of the 1960s and campaigns for the rights of fat people to be treated equally both socially and legally. Areas of contention include the aesthetic, legal and medical approaches to people whose bodies are larger than the social norm.

Besides its political role, the fat acceptance movement also constitutes a subculture[1] that acts as a social group for its members. Activities include conferences, fashion and arts events, shopping, swimming and other sports clubs.
ja osobno nemam ništa protiv debelih ljudi, ali ovaj pokret kao krajnji cilj uzima mijenjanje globalne svijesti o tome kako u pretjeranoj debljini nema ništa loše dok to ipak nije istina koliko god mi okretali glavu od toga ne bi li debelim ljudima nabijali grižnju savjesti

koje je vaše mišljenje o tome?
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 19:46   #2
Ja oduvijek imam problema sa težinom i bilo je kroz cijeli život dobacivanja,ruganja i pokušaja da me se isprovocira.Međutim,kako sam i rastom visok,malo sam im prevelik da bi me maltretirali.Ali,poznajem velik broj osoba oba spola koja su proživljavala svašta i nije im bilo lako.Ja sam im pomagao koliko sam mogao,ali predrasude su prevelike.Iako,moram priznati da nikada nisam osječao na poslu bilo kakvu diskriminaciju zbog svoje debljine.
Mnoga debela dijeca doživljavaju prestrašne stvari dok odrastaju,svi to vide i znaju,ali nitko ništa ne poduzima.Zašto?Jednostavno zato,jer tu nitko ne može uzeti političke bodove,kao na primjer na pederima,Srbima i Židovima,i zato svi okreču glavu.Ne vjerujem da će bilo kakva inicijativa to promjeniti. Naravno,bitno je napomenuti da modna industrija terorizira ne samo debele,već i sve one koji nisu mršavi ko štapići,tj. anoreksični.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:01   #3
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Ja oduvijek imam problema sa težinom i bilo je kroz cijeli život dobacivanja,ruganja i pokušaja da me se isprovocira.Međutim,kako sam i rastom visok,malo sam im prevelik da bi me maltretirali.Ali,poznajem velik broj osoba oba spola koja su proživljavala svašta i nije im bilo lako.Ja sam im pomagao koliko sam mogao,ali predrasude su prevelike.Iako,moram priznati da nikada nisam osječao na poslu bilo kakvu diskriminaciju zbog svoje debljine.
Mnoga debela dijeca doživljavaju prestrašne stvari dok odrastaju,svi to vide i znaju,ali nitko ništa ne poduzima.Zašto?Jednostavno zato,jer tu nitko ne može uzeti političke bodove,kao na primjer na pederima,Srbima i Židovima,i zato svi okreču glavu.Ne vjerujem da će bilo kakva inicijativa to promjeniti. Naravno,bitno je napomenuti da modna industrija terorizira ne samo debele,već i sve one koji nisu mršavi ko štapići,tj. anoreksični.
nitko se ne zalaže za aktivnu diskriminaciju debelih i strašno je imati predrasude prema njima

ono što mene smeta je što se preko ovog fat acceptance movementa pokušava debljinu prikazati kao nešto lijepo i poželjno te se govori kako ne samo da nema ništa loše u debljini nego ju se pokušava progurati kao poželjan izbor

debljina je opasna po zdravlje i to bi valjda trebalo biti jasno svakome
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:14   #4
Ovo mi se na prvu cini kao potpuna glupost. Ali ne i bezopasna glupost. Naravno da treba poraditi na pozitivnijem tretmanu debljih osoba, ali morbidno je promovirati debljinu kao nesto dobro i pozeljno. To je lose, i za tu osobu i za drustvo.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Harvey_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:26   #5
http://i.imgur.com/jr9mnCZ.jpg

komentari?
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:26   #6
mc donalds, ponosni sponzor pokreta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:45   #7
o bože...

naravno da se ne treba izrugivati debelim ljudima. debeli su, i što sad? imaju dovoljno problema i bez da im netko to nabija na nos. njihovo tijelo, njihov izbor.

s druge strane, pokret koji tvrdi da je biti debeo jednako smisleno, lijepo i zdravo kao i paziti na svoje tijelo, vježbati i zdravo živjeti je blago rečeno idiotizam.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:01   #8
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Mnoga debela dijeca doživljavaju prestrašne stvari dok odrastaju,svi to vide i znaju,ali nitko ništa ne poduzima.Zašto?Jednostavno zato,jer tu nitko ne može uzeti političke bodove,kao na primjer na pederima,Srbima i Židovima,i zato svi okreču glavu.Ne vjerujem da će bilo kakva inicijativa to promjeniti. Naravno,bitno je napomenuti da modna industrija terorizira ne samo debele,već i sve one koji nisu mršavi ko štapići,tj. anoreksični.
Ti očito nemaš pretjerano korektne stavove (a ni visoko mišljenje o njima) o Židovima kad ih stavljaš u istu rečenicu sa Srbima i pederima/gejevima.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:13   #9
Svašta. Jer sve je lakše nego krenut u borbu s prekomjernim kilogramima.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:26   #10
Quote:
dudemaster kaže: Pogledaj post
Pravas je umnogome objasnio - modna industrija terorise i one koji samo imaju visak kilograma,pa su mnogi ljudi zbog toga revoltirani i tu punackiji vide sansu za promociju izbora takvog nacina zivota. Naravno, ne mislim da biti buckast ili grublje receno gojazan je nesto pozeljno,ali iskljucivo zbog zdravlja. Biti sa blagim viskom kilograma i nije losa stvar i ne odrazava se na drustvene aktivnosti,ali biti gojazan svakako ne jer se to moze odraziti. Doduse, koliko vidim, ne promovise se gojaznost vec samo izgled u skladu sa zeljama i mogucnostima,a niko sebi ne zeli da bude gojazan. Svakako ne treba u krajnosti, ne mogu svi biti Apoloni a ne smeju biti radi sebe ni gojazni.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:07   #11
Ništa loše u tome biti "malo" teži,neke kulture to odavno smatraju normalnim...
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:07   #12
Tko je spoznor takvih inicijativa? Monsanto?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:08   #13
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Tko je spoznor takvih inicijativa? Monsanto?
Pa valjda ti ljudi kojima je muka diskriminacije,i mcdonalds
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:15   #14
Quote:
Jarg kaže: Pogledaj post
Ništa loše u tome biti "malo" teži,neke kulture to odavno smatraju normalnim...
malo više kila imati nije tako ružno ali sad baš imati kila da ti se stomak dijeli na četiri dijela ili da kad moraš pišati prvo prevratiš salo sa šonje je vala ružno
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:31   #15
Quote:
Jarg kaže: Pogledaj post
Ništa loše u tome biti "malo" teži,neke kulture to odavno smatraju normalnim...
molim?
nema apsolutno ništa loše u tome da je netko malo teži, ali ovaj pjevač iz youtube videa koji si stavio/la nije malo teži nego je suludo debeo
uostalom, zbog svoje pretilosti je i umro

da se razumijemo, nek svatko bude debeo koliko želi pa čak i nek ima 500 kila pa da ga viljuškarom moraju izvoziti iz kuće jer ne može ustati iz kreveta, ali otkud nekome obraza da mi kaže kako je to normalno?

pretilost nije normalna ni u kojem slučaju i suptilno ju pokušati ugurati u kolektivnu svijest kao normalnu je potez koji bi se trebao osuđivati
protiv sam ikakve diskriminacije debelih, ali sam isto tako i protiv ove inicijative
ivo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:33   #16
Nitko se ne udebljao od manjka hrane, a prežderavanje je amoralno.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:42   #17
Apsurdan pokret i ne podržavam ga.
Sasvim je u redu imati 5-10 kila viška max. (takvi ljudi su zapravo i najzdraviji), ali sve preko toga nije oku ugodno i, važnije od toga, štetno za zdravlje.
Visok krvni tlak, istrošena koljena, šećerna bolest, iscrpljenost i bezvoljnost, a uvijek može i gore.
Znam po sebi - trenutno imam 6-7 kila viška, bole me ligamenti ako trčim više od 45 min (što mi je mačji kašalj kad sam na normalnoj kilaži), osjećam se umorno i depresivno. A kako tek s 20 kila viška?!
Promicanje pretilosti je promicanje bržeg odlaska u grob.
Slažem se da debele ljude ne treba javno šikanirati, ali da bi mu davao pep talk i zavaravao ga ako me o tom pita- ne bi.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:42   #18
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Ja oduvijek imam problema sa težinom i bilo je kroz cijeli život dobacivanja,ruganja i pokušaja da me se isprovocira.Međutim,kako sam i rastom visok,malo sam im prevelik da bi me maltretirali.Ali,poznajem velik broj osoba oba spola koja su proživljavala svašta i nije im bilo lako.Ja sam im pomagao koliko sam mogao,ali predrasude su prevelike.Iako,moram priznati da nikada nisam osječao na poslu bilo kakvu diskriminaciju zbog svoje debljine.
Mnoga debela dijeca doživljavaju prestrašne stvari dok odrastaju,svi to vide i znaju,ali nitko ništa ne poduzima.Zašto?Jednostavno zato,jer tu nitko ne može uzeti političke bodove,kao na primjer na pederima,Srbima i Židovima,i zato svi okreču glavu.Ne vjerujem da će bilo kakva inicijativa to promjeniti. Naravno,bitno je napomenuti da modna industrija terorizira ne samo debele,već i sve one koji nisu mršavi ko štapići,tj. anoreksični.
Debljina je naprosto nezdrava. I nije uvjetovano stanje, kao biti rođenjem Srbin.

Ljudi imaju averziju prema svemu nezdravom i uvijek će imati.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:51   #19
naravno, treba jasno povuci crtu izmedju debljine uzrokovane genetikom i debljine uzrokovane prehranom i opcenito nacinom zivota
debljina kao bolest takodjer postoji i sumnjam da to itko negira, problem je u tome sto je jako puno ljudi koji svoju debljinu opravdavaju genetikom dok ustvari kroz dane prolaze na proizvodima iz pekare i cistim tekucim secerom (razni sokovi, gazirana pica itd) koji piju umjesto vode
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:57   #20
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Ja oduvijek imam problema sa težinom i bilo je kroz cijeli život dobacivanja,ruganja i pokušaja da me se isprovocira.Međutim,kako sam i rastom visok,malo sam im prevelik da bi me maltretirali.Ali,poznajem velik broj osoba oba spola koja su proživljavala svašta i nije im bilo lako.Ja sam im pomagao koliko sam mogao,ali predrasude su prevelike.Iako,moram priznati da nikada nisam osječao na poslu bilo kakvu diskriminaciju zbog svoje debljine.
Mnoga debela dijeca doživljavaju prestrašne stvari dok odrastaju,svi to vide i znaju,ali nitko ništa ne poduzima.Zašto?Jednostavno zato,jer tu nitko ne može uzeti političke bodove,kao na primjer na pederima,Srbima i Židovima,i zato svi okreču glavu.Ne vjerujem da će bilo kakva inicijativa to promjeniti. Naravno,bitno je napomenuti da modna industrija terorizira ne samo debele,već i sve one koji nisu mršavi ko štapići,tj. anoreksični.
e moj pravaš gdje si ti rastao pa su vas debele maltretirali. ja još uvijek osjećam bolove u leđima od jednog debelog retarda iz osnovne škole koji mi se navalio na leđa te svojim masnim mesarskim šakama lupao po glavi. jebem li ga debela sad radi u osiguranju, mašćobni
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.