Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 13:31   #5701
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
ovdje je klasican primjer prevage fundamenta nad tehnickom.
dvije različite metodologije: ne postoji prevaga, ne postoji bitka. funkcioniraju na različit način.
rasprave o tome koja je bolja vode se među onima koji u stvari ne znaju ništa niti o jednoj niti o drugoj.

Quote:
fundament je rast freckinga. ikakav znacajan porast cijene ce biti ako ameri smanje frecking. a naravno da nece. u srednjem roku sigurno, o kratkom da i ne pricamo.
To ti nije nikakav fundament. Fundament je kada OPEC kaže da smanjuje/povećava kvote, kada Trump kaže da će podržavati fracking i potpiše nekakvu odredbu u vezi toga, Crude Oil Inventories srijedom itd.

Dakle nešto mjerljivo i usporedivo.
Općenito FA (fundamentalna analiza) govori da postoji nesrazmjer između cijene i potencijala. Ne govori da će se nešto desiti niti kada će se to desiti.

Ovakvih konstrukcija poput tvoje ima milion i one ne predstavljaju argument za investiciju:
cijena nafte je uglavljena na oko 55USD po barelu.
Cijenu fiksiranom drže uglavnom Američki proizvođači
većina zemalja mora postići cijene veće od 55USD da bi osigurale balansirani budžet
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:28   #5702
Ajmo tehničari mišljenja.

WTI. Držim poziciju od 42.5 na temelju falling wedga na D grafu i kanala na W grafu. Target 45.6 (38% zadnjeg vala, konfluencije na targetu, konfluencije na dnu trenutnog vala).

i sada lupa u trend silaznog vala i čini mi se da bi mogao napraviti jači retrace prije proboja.

kako vam se čini, skratiti i ući na retraceu ili držati?

RRR sada mi je 1:1.2, target je 1:3. Kako razmišljate i gledate na takve situacije?
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:53   #5703
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
dvije različite metodologije: ne postoji prevaga, ne postoji bitka. funkcioniraju na različit način.
rasprave o tome koja je bolja vode se među onima koji u stvari ne znaju ništa niti o jednoj niti o drugoj.


To ti nije nikakav fundament. Fundament je kada OPEC kaže da smanjuje/povećava kvote, kada Trump kaže da će podržavati fracking i potpiše nekakvu odredbu u vezi toga, Crude Oil Inventories srijedom itd.

Dakle nešto mjerljivo i usporedivo.
Općenito FA (fundamentalna analiza) govori da postoji nesrazmjer između cijene i potencijala. Ne govori da će se nešto desiti niti kada će se to desiti.

Ovakvih konstrukcija poput tvoje ima milion i one ne predstavljaju argument za investiciju:
cijena nafte je uglavljena na oko 55USD po barelu.
Cijenu fiksiranom drže uglavnom Američki proizvođači
većina zemalja mora postići cijene veće od 55USD da bi osigurale balansirani budžet
kako nije prevaga. tehnički treba doći ali ne dolazi zbog (promjene) fundamenta. tehnička je vremenska, fundament "izvan vremena". tj.može ga se uvažiti ali realno je tehnička ta koja određuje kretanje cijena. u vremenu.
hvala na insightu.
hvala na insightima a nemam namjeru komentirati komentare mojih komentara.
no ne tresi se. tehnički, dno je veoma blizu.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:30   #5704
niti tehnički niti fundamentalno ne treba se ništa desiti.
i TA i FA su statističke metode koje prate stohastički proces po određenom modelu koji je promjenjiv i ovisi o instrumentu koji pratiš. dakle niti jedno niti drugo ne predviđaju budućnost nego daju opise trenutnog stanja.
ti si taj koji tome daje kontekst.

a izabrao si nesretan instrument za razmišljanje o fundamentima.
tog crnog dreka ima dovoljno i postoje dovoljni proizvodni kapaciteti da debelo premaše potražnju. pa je to sve skupa fundamentalno koliko može biti: ako je ponuda prevelika cijena pada, ako nije - raste. a svi proizvođači žele prodati što više po što višoj cijeni. i po mogućnosti biti monopolisti. i tu dalje nema nikakvih fundamenata. samo muljanja, natezanja i zakulisne igre.

i još da prokomentiram tvoju ideju da odeš u sell i da računaš da neće narasti preko xx$. to ti je metoda trgovanja kojom garantirano gubiš glavnicu u maksimalno 3 pokušaja. donja granica u financijama je 0, a gornja ne postoji. ako su uspjeli svojevremeno cijenu nabiti na 150$ mogu je i sada na $80.

http://www.macrotrends.net/1369/crud...-history-chart
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:00   #5705
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
buy
dno kanala + falling wedge (D+W grafovi). Maksimalni TP 56, neće tamo tako brzo, izaći ću vjerojatno ranije pri vrhu nekog većeg vala.
Rizik 1%.
SL ispod dna trenutnog, ako probije radim progresivni re-entry kada se posloži ulaz.
Over & out.
Ostvareni RRR 1:3.

Može se još držati, meni ovo dovoljno, imam još pozicija otvorenih drugdje pa da ne forsiram.
Ako bude povoljan razvoj situacije, možda napravim re-entry.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:12   #5706
Neke zanimljive stvari se događaju na EUR/USD paru proteklih dana.

EUR je u odnosu na USD napravio bullish breakout i postigao pozitivan trend.

Kao jedan od pokretača spominje se vrlo pozitivna izjava Draghija, vezano za EU ekonomiju.

Jel' pratio netko što se tu točno dogodilo?
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 15:00   #5707
Poštovani trejderi,

Ima li netko ili poznate nekog iz Hrv tko je krenuo u posao "forex signal service", dakle prodaje usluge klijentima koji plaćaju primanje buy/sell/close forex signala?
Molim info u inbox
Hvala
marko1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 15:05   #5708
Quote:
marko1977 kaže: Pogledaj post
Poštovani trejderi,

Ima li netko ili poznate nekog iz Hrv tko je krenuo u posao "forex signal service", dakle prodaje usluge klijentima koji plaćaju primanje buy/sell/close forex signala?
Molim info u inbox
Hvala
ovo i mene zanima
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 10:48   #5709
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Neke zanimljive stvari se događaju na EUR/USD paru proteklih dana.

EUR je u odnosu na USD napravio bullish breakout i postigao pozitivan trend.

Kao jedan od pokretača spominje se vrlo pozitivna izjava Draghija, vezano za EU ekonomiju.

Jel' pratio netko što se tu točno dogodilo?
Draghi: "bla bla bla bla"
Investors: "buy buy buy"
ECB: "The market misjudged yesterday's speech from Draghi"
Investors: "buy buy buy buy buy"
itd.

imaš par odličnih crobrokerovih postova u kojima pogađa unaprijed što će biti za vrijeme i nakon govora. pa pogledaj.

sad neki dan nije rekao ništa, odnosno ja barem nisam uočio ništa fundamentalno. ali to što sam ja uočio ili ne - ionako je nebitno, ono što je većina zaključila - to je bitno
ukratko, gledaš price action i pokušavaš iščitati fundament iz njegovog govora. ako možeš

inače, € je bulish od početka godine, počelo je sa bottomiranjem na 1.03.
a ovo sada je bio čisti buy setup, tako da što se mene tiče, nema nikakvog iznenađenja.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 10:57   #5710
Quote:
marko1977 kaže: Pogledaj post
Poštovani trejderi,

Ima li netko ili poznate nekog iz Hrv tko je krenuo u posao "forex signal service", dakle prodaje usluge klijentima koji plaćaju primanje buy/sell/close forex signala?
Molim info u inbox
Hvala
Što te zanima?
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 20:37   #5711
Smile Isplata forex

Bok društvo!

Molim savjet kod isplate kod AM. Koristim Metatrader4 i sad bih voljela doći do tog profita. Koji mi je najbolji način? Isplata na tekući račun banke? Kako ide postupak prijave poreza? 12% na kraju godine? I što sve treba priložiti? Ako se već negdje spominjalo, isprike..samo mi recite br. stranice.
Njenja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 07:58   #5712
je li brokerima i institucijama u interesu da klijent zarađuje što više novca trgovajući ili žele da zarađuje ali ne baš toliko puno, je li ograničavaju oni to na neki način, vidim da oni imaju mogućnost trgovanja s lotom 100, je li tko kad došao do toga, da trguje s lotom 100?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:52   #5713
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
je li brokerima i institucijama u interesu da klijent zarađuje što više novca trgovajući ili žele da zarađuje ali ne baš toliko puno, je li ograničavaju oni to na neki način, vidim da oni imaju mogućnost trgovanja s lotom 100, je li tko kad došao do toga, da trguje s lotom 100?
Službeni je odgovor da im je u interesu da klijenti trguju na nuli. Ako klijent trguje u minusu više uskoro neće biti klijent (nema provizije), ako klijent trguje u plusu onda to znači da netko drugi trguje u minusu i da oni sami moraju uzimati drugu stranu njegovih tradeova.

Micro lot je 0,01 (1 000 jedinica) - za račune sa kapitalom manjim od 10 000$ gdje je vrijednost pipa bez poluge 0,1$
Mini lot je 0,1 (10 000 jedinica) - za račune sa kapitalom od 10 000 - 50 000 $ gdje je vrijednost pipa bez poluge 1$
Standard lot je 1 (100 000 jedinica) - za račune s kapitalom preko 50 k$ gdje je vrijednost pipa bez poluge 10$

Ti kada ulaziš u trade biraš koliko ćeš lotova kupiti/prodati (koliko ćeš jedinica kupiti/prodati). Najjednostavnije strategija je trade sa 2 lota gdje se prvi zatvara na prvom profit targetu, a drugi lot pušta da vozi trend dok ide.

Primjer:
Račun od 1000$, ja kupujem EUR/USD 2 micro lota (2*0,01, 2*1000 jedinica), broker sa strane stavlja marginu i ja čekam kamo će cijena ići. Svaki pomak pipa sada mi je vrijednosti 0,2$ jer su u igri 2 lota.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:18   #5714
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Ajmo tehničari mišljenja.

WTI. Držim poziciju od 42.5 na temelju falling wedga na D grafu i kanala na W grafu. Target 45.6 (38% zadnjeg vala, konfluencije na targetu, konfluencije na dnu trenutnog vala).

i sada lupa u trend silaznog vala i čini mi se da bi mogao napraviti jači retrace prije proboja.

kako vam se čini, skratiti i ući na retraceu ili držati?

RRR sada mi je 1:1.2, target je 1:3. Kako razmišljate i gledate na takve situacije?
Moje mišljenje, odbaci sve indikatore i koristi samo trend linije. Analysis paralysis
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:20   #5715
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ovo i mene zanima
Što će ti signal service. Jel znaš nacrtati trend liniju? Drugo ti i ne treba
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:22   #5716
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Draghi: "bla bla bla bla"
Investors: "buy buy buy"
ECB: "The market misjudged yesterday's speech from Draghi"
Investors: "buy buy buy buy buy"
itd.
Ali mjesec je ušao u treću kuću i sve ih zahebo
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:25   #5717
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Službeni je odgovor da im je u interesu da klijenti trguju na nuli. Ako klijent trguje u minusu više uskoro neće biti klijent (nema provizije), ako klijent trguje u plusu onda to znači da netko drugi trguje u minusu i da oni sami moraju uzimati drugu stranu njegovih tradeova.
Njima je u interesu da klijenti čim više trguju jer od prometa žive. Da li klijent gubi ili zarađuje za to ih zaboli uvce.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 08:09   #5718
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Službeni je odgovor da im je u interesu da klijenti trguju na nuli. Ako klijent trguje u minusu više uskoro neće biti klijent (nema provizije), ako klijent trguje u plusu onda to znači da netko drugi trguje u minusu i da oni sami moraju uzimati drugu stranu njegovih tradeova.
koliko znam, broker zarađuje na klijentu dobivao on ili gubio, kroz spread ili commission

mislim da im je u interesu da dobivaš, sumnjam da bi sada da netko zarađuje velike pare ga isključili iz daljnjeg trgovanja
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:16   #5719
jel itko skidao pare na račun, tj plaćao porez državi. da li je to obavezno i kad se neskida s lova na račun do 31.1. je rok mislim.

ili je potrebno pri isplati u nekom roku?
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 09:16   #5720
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
koliko znam, broker zarađuje na klijentu dobivao on ili gubio, kroz spread ili commission

mislim da im je u interesu da dobivaš, sumnjam da bi sada da netko zarađuje velike pare ga isključili iz daljnjeg trgovanja
Ali gdje ide novac koji ti ostaviš na nečiji račun prilikom depozita i onda ga izgubis na platformi? Pa svakako da im je u interesu da se više gubi nego dobija.
Ko bi isplaćivao u slučaju da je više onih koji su profitabilni od luzera?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
nijavic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.