Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 15:18   #21
ma nije toliko teško paziti na prehranu osim kad su rođendani i takve prigode, grrrrr. kako malcu dokazat da on ne smije papat kolače a svi drugi mogu. al eto, tad ga stalno držim na oku i iz torbe vadim sport kekse ili soya jogurt pa se zaboravi
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:19   #22
Leonee,

jeste pokušali umjesto aderme mazat excipial u lipolotion. mi smo se preporodili otkako nam je alergolog to preporučija
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:22   #23
Alergije kod djece do tri godine zbilja mogu proći kad imuni sustav sazre, Zato se alergotestovi ponavljaju nakon nekog vremena.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:24   #24
Mislila sam to sad probati.. Hvala
Btw, meni je zobeno mlijeko mrak! Sada kada sam se navikla na njega, ovo kravlje mi je masno.. ... Rizino je prevodenasto, a sojino mi isto nije ok. A I postoji mogucnost da je I na soju alergican pa I to izbjegavam.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:27   #25
od kojeg proizvođača koristite zobeno i koja je cijena?
ja kupujem zasad samo alpro soyu obogaćenu kalcijem, 18,50 kn/litra
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:30   #26
ne znam dat znate da djeca koja su alergična na KM imaju pravo mlijeko u našem slučaju od soye dobiti na recept. inače limenka od 400 grama košta cca 110 kn a preko recepta 17 kn. u tetrapaku kupujem samo za pravit puding, kolače i te stvari jer se ova formula ne smije prokuhavat
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:35   #27
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Jesi li sigurna? Zašto onda većina odraslih ljudi razvije intoleranciju na laktozu? (http://en.wikipedia.org/wiki/Lactose_intolerance) Mislim da negdje pročitah kako se ljudima jednostavno potroši enzim koji razgrađuje laktozu i da uopće nije predviđeno za odraslog čovjeka da pije mlijeko.

I da, većina je ljudi tolerantnija na jogurte i acidofile nego na samo mlijeko.

tak su meni doktori rekli a i sama sam na sebi vidla. istima ja nisam nikad na mlijeko bila alergična al sam bila na 30 drugih stvari.

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post

Nitko se ne nervira oko alergija, one vecinom prodju do 3-4god. Samo je malo zeznuto to vrijeme jer moras na sve paziti I izdrzati. Nije to tjedan, dva. Nije ni mjesec,dva,tri.. To je par godina strogi rezim hrane.
A neki puta I duze.. To je bed.
ja pazim šta jedem od kad znam za sebe jer imam i alergije i atopijeski drematitis, sad još moram pazit zbog male jer dojim i zbilja mi je ograničena prehrana tako da dobro znam kak je to. al nekon nekog vremena se navikneš. nema druge...
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:48   #28
Eh da, nema druge
Zobeno kupujem alnaturino u dm za 13,5kn. Ok, mi I inace ne pijemo puno mlijeka pa nije bed dat za to zobeno duplo vise. A I imamo sada uvijek I sojinog I kravljeg.. Radi starijeg I mm. Rizino mi je bljak.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:53   #29
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
tak su meni doktori rekli a i sama sam na sebi vidla. istima ja nisam nikad na mlijeko bila alergična al sam bila na 30 drugih stvari.
Mislim da je za mlijeko drukčije, jer nemaš nikakav enzim peludazu ili prašinazu koji bi razgrađivao pelud ili prašinu, pa da se taj, eto, potroši ili prestane proizvoditi.

I kažem, mlijeko je zdravo za dojenčad i zato dojenčad proizvodi najviše laktaze, ali nije za odrasle ljude, tako da se intolerancija na laktozu kod odraslih ne bi ni trebala smatrati bolešću nego više prirodnim procesom.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:32   #30
ana st,molim te od koga si dobila informaciju da se sojino mlijeko moze dobit na recept?mi ga kupujemo i predstavlja nam prilicno velik izdatak!pa ako je to tocno i ja bi probala trazit recept!
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:40   #31
Quote:
ana_st kaže: Pogledaj post
...kupovala kekse od čija je cijena 300 kn kg u bio&bio, skužim da najobičniji sport keksi od 16 kn kg nemaju mlijeka. uvalim mu to u mlijeko i eto doručka.
...
Ne dam 300kn za kekse pa taman zlatni bili!
Zamjesiću pa taman crkla.

Na faksu jednu sezonu kad smo gladni bili, mjesila sam ja kekse od brašna šećera i vode! I jeli smo ih uz čaj!
I bili nam fini!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:43   #32
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a ne smije ni teletinu

Zašto teletinu?
Sumnjam da telići koje jedemo cicaju krave.



Ali zanimljivo je to.... Teletina joj se ne sviđa.
Mlijeko joj se ne sviđa.
Bjeljanjce joj se ne sviđa....
Valjda klinci kuže što im paše, a što ne.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:55   #33
Quote:
koka7 kaže: Pogledaj post
ana st,molim te od koga si dobila informaciju da se sojino mlijeko moze dobit na recept?mi ga kupujemo i predstavlja nam prilicno velik izdatak!pa ako je to tocno i ja bi probala trazit recept!
mi ga dobijamo na recept, pregomin od milupe. plaćamo 19 kn limenku od 400 grama umjesto 107 kolika je puna cijena. pedica nam da recept po kojem dobijemo 4 limenke i tako svakih 20 dana. pitaj ju, nema razloga da ti ne da, ukoliko imate nalaze od alergologa
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:00   #34
@8472,

to su keksići neki iz bio&bio, pakirani po 100 grama ako se ne varam i cijena je 30 kn. dakle kilo je 300 kn al naravno da mu nisam kupovala 10 pakiranja. to sam mu uzela pred rođendan kad sam mislila da će mi to bit podloga za tortu umjesto biskvita al sam radila drugu tortu i malac papao keksiće ovako. srića, pa sam brzo skužila da su sport keksi od 16 kn/kg bez mlijeka. sad njih koristimo
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:19   #35
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Zašto teletinu?
Sumnjam da telići koje jedemo cicaju krave.
:ne znam:
ali on nije alergičan nego ima intoleranciju. smije KM, pio je adaptirano mlijeko vulgaris cca godinu i pol dok nisu išli na taj pregled. samo što kad konzumira KM i sve što sadrži KM dobije gadan atopijski.
teletina, sad se sjetila, se često brani zbog ogromne količine penicilina koje može sadržavati, a sad jel to zbog toga ne znam. možda ne smije domaću teletinu. a umjetnu mu roditelji ne bi valjda ni dali, kajaznam.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:19   #36
moj maleni je alergičan na KM, a dosad je smaza pa sigurno jedno 10 telećih koljenica
ne vidim vezu između te 2 namirnice
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:55   #37
ne znam, samo znam što su toj poznanici rekli i znam da se ona toga drži
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:08   #38
Koka, neki dan si na dohrani pitala za puding na zobenom/rižinom. Upravo je gotov onaj na zobenom i u najmanju ruku je jestiv s obzirom da ja nikad u životu nisam pila zobeno mlijeko. Kad se ohladi možda mi se i svidi.
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:17   #39
ja puding radim na sojinom mlijeku, alpro obogaćen kalcijem. inače od alpro su mi proizvodi puno bolji nego recimo alnatura, njihovo mi sve bljutavo
uglavnom, u taj puding uvik dodam vanilin šećer, arome radi.
pokušat ću ovih dana i sa zobenim/rižinim
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:21   #40
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
Koka, neki dan si na dohrani pitala za puding na zobenom/rižinom. Upravo je gotov onaj na zobenom i u najmanju ruku je jestiv s obzirom da ja nikad u životu nisam pila zobeno mlijeko. Kad se ohladi možda mi se i svidi.
Skuhala ja još neki dan na zobenom.
Zasladila vanili čećerom i nije uopće loše.
Još joj skombiniram dio taj puding, dio zobene namočene sa dvije sušene marelice, pa to sve smiksam sa trećinom banane.
Mljac, fina papica!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.