Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2008., 18:25   #61
nisam probala narukvice.
pa i mislila sam kupiti ulje citronele, ali to je eterično ulje, nemrem s tim bebu mazati..pa sam mislila kapnuti par kapi u bazno ulje, ono s kojom ju mažem inače

aha, sad vidim da si pitala di...
pa u dućanima zdrave hrane (bio&bio)..aromatica il tak neki dućan s prirodnom kozmetikom, biljne ljekarne...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:16   #62
Moracu otic pogledat i to ulje!
Ja sam prosle godine imala ko neke "flastercice" cetvrtaste i u njima je bila kapsula koja se zgnjeci i onda se taj ko flaster zaljepi za kolica ili krevetic ili gdje hoces!To je bilo zakon,majke mi!Niti jedan komarac ga nije ubo a i mi okolo smo bili zasticeni!To sam kupovala u DM-u,ali sad tog vise nema!Trazila sam i pitala ih al tog nema!Nit ce bit!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 13:54   #63
Joj ljudi, samo ih štitite od tih napasti, evo mi smo se jucer morali vratiti s mora koliko su mi mišicu komarci izjeli. Stavili ju spavat u 8, u 9 sam ju išla pogledat - ona je već sva bila ispikana, ja sam se plakala. skužili smo mi da ima komaraca - al ovo!? Furali ju doktoru, tamo klasika, malo mjesto, jedan doktor za cijeli otok: "dajte dite, jel ima febru? a nisu van to komarci. možebit su varičele, ki će van znat... ma jesu,valjda su komarci. evo van ova krema..sljedeći To je bilo jučer, mi smo ofkors danas u Zagrebu i popodne ju vodim njenoj doktorici da isključimo kozice. Jer malo se čudno ponašaju ti ubodi, više sliče na vodene neke prišteve... Siroče moje
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 14:40   #64
enid ajde javi sta je to bilo!
Jadnice malecko!Ma i ja sam za sve samo da ga neugrizu!Mom kad ga ugrizu dobije plik velicine kovanice od 5 kn i onda po njemu ko gnoj na povrsini iako ga nesvrbi nit cese to!A za glavu kad ga ujede to je zivi uzas,to natekne pol glave i moram mu dat odmah sirup za alergije!A o oziljcima poslje tog sveg koji su pa to je uzas!I duuuugo tako taj oziljak stoji!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 10:25   #65
Komarci. Dobila je neku kremu što rade u apoteci, onaj kreč što daju i za kozice. mažemo ju i polako se suše te ranice. ah...
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 14:16   #66
Enid grozno a opet ajd nek nisu ospice!Evo mog malog jutros al jutros oko 10 sati ujelo na dva mjesta na nozi!
Naravno,nateklo mu i crveni se i tvrdo ko kamen.Nisam mu stavila narukvicu citronellu kontam netreba mu u sred dana!
Ma uzas!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:21   #67
s čime mažete te ubode? ja ne znam što bi kupila... sad reklamiraju fenistil gel... ili ipak nešto slabije?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:48   #68
Ma imam ja i fenistil gel i kamagel!Ma nist to nepomaze!Pazit da neujede i to je to!
kamagel mi je ipak bolji!Kad ja sebi namazem bar nesvrbi!Fenistil mi nije nesto!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 20:41   #69
Da li tek rođene bebe možemo s nečim mazati protiv komaraca za vrijeme šetnje?U apoteci mi rekoše ne.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 21:07   #70
Ja ne bih mazala male bebe....makar na Chiccovoj kremi, gelu i spreju pishe 0+ (mislim, ne znam tochno)......imash ih kupit od sad i u DM!

Mi smo proshle godine nekak prezivjeli.....grizli samo mene, al ove godine ih ima 100 puta vishe.

Ja ju chak ni sad ne mislim mazati (makar ima godinu dana), nego kupit chemo ulje (pa kapat po charapicama) i te narukvice (koje en moraju ichi na bebu ako je mala, mogu na kolica, negdje blizu nje)......a zasad joj posprejam hlache na guzi (tam di je pelena da ne dodje do koze) sa Offom za djecu
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 21:28   #71
Pred dve godine kupila sam u Chiccu aparatić koji radi na principu valova niske frekvencije koju ne čuju ni ljudi ni domaće životinje, ali smeta insektima.
Imam ga sad već treće ljeto i odličan je.
Ne ispušta nikakvu kemiju, nema tableta, ničeg, jednostavno prozivodi zvuk koji mi ne čujemo ( ne smeta ni macama), ali komarci bježe van Ne ubija insekte samo ih udalji.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 21:53   #72
Cure hvala.Za sobu ću kupiti chiccov aparatić(daj mi reci gdje je njihov dučan),a za šetnju narukvicu pa na kolica.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 07:15   #73
Quote:
Sany* kaže: Pogledaj post
Cure hvala.Za sobu ću kupiti chiccov aparatić(daj mi reci gdje je njihov dučan),a za šetnju narukvicu pa na kolica.
Narukvica je super!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 07:30   #74
Mi smo imali aparatich i nikakva korist......komarac nam je sjeo na njega

Makar mozda mi imamo neke hibride od komaraca, jerbo zivimo blizu vodetine i smecha

Ma treba sve pokushati....aparatich dodje oko 60 kn, traje oko 100sati, pa zashto ne pokushat.....Modesti je pomogao nama bash i ne!

Jel netko korsitio Flocetu za ubode komaraca? Mislim da je Zmijica pohvalila kremicu!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 00:21   #75
da li ta sredstva protiv komaraca štite i od krpelja?ima li išta protiv njih?ja koristim aparatić godinama,nikom ništa-nema štete-a na balkonu zapalim spiralu,i opet neki zaluta.pa sam stavila mrežu na prozore a ima i za balkonska vrata,izgleda kao trakasta zavjesa.ipak su mi krpelji stravičniji,pa neznam ima li išta protiv njih,navodno nema?
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 09:49   #76
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
da li ta sredstva protiv komaraca štite i od krpelja?ima li išta protiv njih?ja koristim aparatić godinama,nikom ništa-nema štete-a na balkonu zapalim spiralu,i opet neki zaluta.pa sam stavila mrežu na prozore a ima i za balkonska vrata,izgleda kao trakasta zavjesa.ipak su mi krpelji stravičniji,pa neznam ima li išta protiv njih,navodno nema?
A gdje si kupila tu mrežu za balkonska vrata? Za prozore znam da ima po pevecu i sl. centrima. Mi se preselili prije 10 dana, i obje sobe nam imaju travnjak ispred sa drvećem i komaraca koliko hoćeš bez obzira što smo praktički u centru grada, izjedoše mene cijelu, a di mi neće bebicu kad dođe, baš se spremamo u shoping da bar na jedan prozor u svakoj prostoriji koji ćemo otvarati stavimo te mrežice, ali ja bi i na balkonska vrata jer imamo dvoja, a i volim kad je ljepo vrijeme da mi je sve otvoreno.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 10:27   #77
to za vraa sam uzela u njemačkoj,u real-u.ako znaš nekog neka ti donese,sad je sezona bauštelaca,nekih 20eura.ali možeš naveče zapalit spiralu vani pred vratima,šta ja znam svi kažu da je štetno ma nemožemo svi pod stakleno zvono,mislim bolje i to nego da me jedu,mamu im leteću!
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:37   #78
ja sam kupila chicco gel protiv komaraca (onaj zanza no, što sad ima u dm-u), stick za poslije uboda. htjela ulje citronele, ali mi je prodavačica rekla da je to prejako bebi za na kožu, da je ok za stavit u aroma lampu u prostoriju. pa sam kupila lavandu, kaže da lavanda smije na bebu (nakapat par kapi u ulje s kojim ju mažem) ili u krevetić na gazicu i sl. a lavanda je dobra i za poslije uboda.
e, sad, ja imam poriv još kupit od chicca aparatić, recite mi da nisam normalna...
(to sve za na more, doma nam je ok)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:49   #79
ja imam tonu posađene lavande,ruzmarina i melise pa to njima ništa ne znači,ova generacija komaraca je pametnija od nas!samo agresijom protiv njih-i uzmi taj aparatić,neće ti ništa nikom bit,a od komarca može.
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 12:16   #80
lali ma normalna si!Ma ja bi sve zivo samo da ga nejedu!
Pa gore mi kad ga ujedu pa dobije alerg reakciju pa sav natekne!Meni cjeli dan u kuci gori raid u uticnici!A oko prozora imam i lavande i ruzmarina i mreze na svaki prozor i opet ih ima milion u kuci!Jos pazim da se brzo zatvaraju vrata kad se vani izadje ma dzaba sve!
Ima narukvicu citronellu,imam nesto sto se priljepi za kolica pa mirisi,imam, autan sprej imam chicco sprej za bebe!I opet ga nadje ujest di nisam namazala ma uzas!
Ma nemogu dopustit da jedu i gotovo!Sto rece donedi nemozes djete po stakleno zvono!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.