Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2010., 21:04   #1
Krvarenje iz nosa

U panici sam,moj mali od 2,6 god..odjednom mu počeo nosić curiti,sav se razmazao,strašno izgledalo..usta krv,nosić krv..nema ništa u nosiću..šta je to?jel tko imao ovakvo šta?sva sam izvan sebe,počinjem misliti i na najgore..pedijatrica tek sutra radi ujutro..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:07   #2
meni je čim bi počele vrućine cijelo djetinjstvo krv iz nosa znala curit...nitko se oko toga nije zabrinjavao, a niti sam bila jedina kojoj se to događalo
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:08   #3
nemam iskustva s tim ali ako mislis da je nesto ozbiljno i ako mu previse krvi ide onda nemoj cekat pedijatricu vec trk na hitnu. iako mislim da bi to moglo biti od ovih vrucina
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:09   #4
od vrućine,moram priznati da prvi puta za to čujem,imam i drugo dijete ali nikad nije išla krv a teže podnosi vrućine.....stvarno grozno izgledalo,cijelo lice u krvi....sada malo ide,ali veseo je..al mene skoro kap strefila..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:11   #5
nemoj panicarit. ako mu se smirilo i prestalo curiti onda pricekaj malo i prati mu stanje. zbilja ne mora bit nista strasno.

ako se opet pojavi, onda reagiraj.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:14   #6
I moja kćer ima problem sa nosom kroz cijelu godinu, ali ljeto je "njezino vrijeme" Svako malo krvari iz nosa.
Jedna mi je žena (koja cijeli život vuče isti problem) pokazala gdje stisnuti, pa krvarenje prestaje; stisnuti prstima malo ispod korjena nosa.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:15   #7
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
I moja kćer ima problem sa nosom kroz cijelu godinu, ali ljeto je "njezino vrijeme" Svako malo krvari iz nosa.
Jedna mi je žena (koja cijeli život vuče isti problem) pokazala gdje stisnuti, pa krvarenje prestaje; stisnuti prstima malo ispod korjena nosa.
ovo prvi put zaista čujem,sve sam prošla ali ovo ne,hvala ti puno..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:26   #8
Meni je cijelo djetinjstvo i pubertet išla krv na nos, doktor je rekao da sam "punokrvna" i da bi bilo dobro da dajem dobrovoljno krv. Tek kad sam počela davati krv se sve smirilo..
Probaj ne paničariti, nadam se da će sve biti u redu!
__________________
It's the first day of the rest of your life...
Traburatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:29   #9
moj sin ima sad 7 godina, krv mu curi od druge godine, svaki mjesec bar jednom (nekad i do 10 puta mjesečno) , sve ove godine...

vadili smo zbog toga i krv, radili te testove na zgrušavanje i svašta i sve je uvijek bilo OK

rekli su da bi trebalo prestati u pubertetu !

on je navikao na to, a i mi svi s njim, ne boji se, sam si zaustavlja krv, čak i u školi !

ali dok je bio manji, često je znao u snu kad mu počne curiti krvi progutati jer mu se slijevalo niz grlo, pa je povratio večeru (a i krv usput) - to je ružno izgledalo ..

jastuci su često krvavi, umivaonik, pod pa čak i zid kad se noću ustaje s krvavim rukama pa pipa po zidu gdje je svjetlo ..
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:54   #10
Krv koja nikako ne prestaje curiti iz nosa, znaci kad ju ne mozes zaustaviti nikako, je od manjka c vitamina.
Mozda moze biti od jos necega, sigurno moze zapravo, ali ovo je jako cest uzrok.
A to znam radi jedne jako jako hororaste epizode s mojom sekom kad je bila mala, naime, krv joj nije nikako prestajala i kad bi joj moja mama zacepila nos krv je pocela ici na oko.
Mladi doktor iz hitne, koji je prvo prevrnuo ocima i rekao da se to sigurno razmazalo po oku, se skoro onesvjestio kad je vidio.
Sto je mene zadrzalo na nogama neznam.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:02   #11
mi njemu zaustavimo bez problema za maksimalno 5 -10 minuta, nekad i puno ranije ! ali da često curi - curi
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:11   #12
Meni je kao djetetu jako često curila krv na nos ali ne u tako ranoj dobi, kroz osnovnu školu stalno sve do fakulteta. Sad mi ponekad krene sama krv ali najčešće zimi kad mi je nos iritiran stalnim ispuhivanjem. Uglavnom kao dijete sjećam se tih mučnih pregleda, mene moji dovedu nakon seanse, jedva uspjeli zaustaviti krv, na hitnoj kažu da ništa ne mogu dok ne vide na licu mjesta kako nos krvari, kojim intenzitetom itd. i uglavnom, odi doma i čekaj sljedeći put da krene pa onda trkom u auto pa na hitnu dok još curi da oni to svoje vide, ispitaju...
Ništa mi nisu otkrili osim da sam preosjetljiva na acetisalicilnu kiselinu, ne pijem nikad andole, aspirine i slično jer mi to instant prouzroči krv na nos.
A i ovo što je Summer napisala, doduše nikad nisam vidjela ni čula da iz oka krvari ali meni je krvarilo u najgorim slučajevima iz oba uha i nosa istovremeno i još sam dio iskašljavala. Užas. A u principu ništa na kraju. Ništa vrijedno spomena. I da, otkad sam došla na faks, toj otkad sam napunila 18. sam redovno davala krv 3 puta godišnje i puno rjeđe mi se javljala krv iz nosa, neko je gore nešto slično spomenuo pa eto, možda ima veze.

Što se bebe tiče, ja svakako ne bih ignorirala iznenadno krvarenje i to obilno a opet moguće je da se lupio u nos, ne jako da ga boli i plače ali dovoljno jako da pukne kapilara neka pa da krvari. Ili je kopao nos pa iritirao. (moj M ima 2 god i 4 mj i jako jako često kopa nos )

edit: još sam htjela napisati kako su meni jednom pokazali nakon što sam hospitalizirana, kad nos krvari nikako ne dizati glavu unazad i tako pokušavati zaustaviti (pretpostavljam da to svi znaju al eto da se nađe), glavu treba sagnuti što više naprijed, staviti među koljena ako je moguće i držati ispod korjena nosa, ne nosnice držati stisnute nego ovaj dio gdje završava kost.

Zadnje uređivanje mali_cox : 14.06.2010. at 22:18.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:38   #13
suha sluznica nosa

Mojem M doktori ustanovili da ima jako isušenu sluznicu nosa i da zato dolazi do pucanja kapilara u nosu i obilnog krvarenja to mu se pogoršavalo ljeti.
Koristili smo kremu za nos ne sjećam se točno kako se zove i tokom godina sve se poboljšalo, sad mu još nekad ide krv na velikim vrućinama.
Biti će sve ok
__________________
2002 (političar)
2006 (barbika)
2009 (grizli )
nina 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 07:41   #14
Hvala cure,sad kad vidim da ima nas još,pa malo mi lakše..od nekih priča mi se kosa dizala na glavi....ja ne mogu vidjeti krv,svoju da,al drugu uufff..a sinoć je baš bilo krvavo..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 08:03   #15
A mozda je samo kopao nos, pa je ozljedio sluznicu...

Da, kada curi krv iz nosa glavu treba dole zabaciti, inace se krv guta sto moze izazvati povracanje.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 08:59   #16
Mom sinu isto dosta često ide krv iz nosa,nekad zna po nekoliko puta na dan,nekad danima ništa,nekad jednom dnevno,ima 8 godina,nisam išla radi toga doktoru pošto drugih simptoma nema,možda da spomenem kad budemo išli ali kad hvala bogu nije mi bio bolestan dugo pa nas nema često kod doktora.
I ja se nadam da nije nešto zabrinjavajuće
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 13:56   #17
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kad bi joj moja mama zacepila nos krv je pocela ici na oko.
ajme, mogu si zamisliti kako to strašno izgleda


još jedan način za zaustavljanje krvi: staviti maramicu ispod jezika i pritisnuti preko jezika (pritisak je na one dvije žilice ispod jezika)


Meni isto često curi krv, a sinu, nije ništa opasno, samo ružno izgleda.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:12   #18
i ja bi sigurno paničarila da se maloj spusti krv.. ali i ja sam to proživljavala cijelo djetinjstvo, doduše ne od tak malih nogu, ali duuugo me to pratilo a i mog brata isto... i prošlo je i sve je u redu...

bit će sve ok
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 00:01   #19
I Marku zna krvariti nosić. Okidači su streptokok na grlu, skakanje u more sa visokog mola, suhi zrak u sobi i vrućina.
Znao nam je krvariti svake noći sedam dana za redom. Onda nam je doc preporučila Nisita kremu za nos. Namažemo nos prije spavanja i super. Sad jedino nekad zna toliko kopati nos dok mu ne krene krv.
Neki dan dođe mi u kuhinju kao opet krv, reko jesi kopal nos, jesam kaže mrtvo hladno....
I meni su se vrtili crni scenariji ali nije, napravili smo sve pretrage i fala Bogu niš kaže doc to su takve kapilarice, eventualno dolazi u obzir da mu spalimo te kapilare a to ne trba dok je ovak izdrživo.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 11:04   #20
Krvarenje iz nosa

Malom već neko vrijeme krvari iz nosa, zimi je češće krvarilo i to samo iz desne nosnice. Nije to kap ili dvije, nego rijeka krvi.
Ne kopa nos, nikad za vrijeme krvarenja nije bio prehlađen da bi tome pripisala krvaenje. Doslovce iz čista mira. Testovi koagulacije i kks su uredni.

Mislim, pretpostavljam da nije ništa opasno, ali me izluđuje ta količina krvi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.