Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 19:53   #1
Ožiljci po guzi

Jučer bili na kupanju, sve 5, došli doma, istuširali našeg jednogodišnjaka, jeo normalno, zaspao...sve 5. Jutros me mama zove da je J nemoguć, neće jest, neće spavat, samo se češe po guzi i pimpaću
Dođem doma s posla i imam šta za vidit. Njemu je sva guza u crvenim ožiljcima koda ga je netko upravo izbičevao strašno! Nije pelenski osip, imali ga prije i brzo smo ga rješili. Ovo još nikad nisam vidjela. A nemrem nać ni sliku na netu da znam približno od čega je. Oprala sam mu guzu u kamilici, namazala je sudocremom pa ćemo vidjeti do večeri....

Mada.....papali smo jučer smoki a nije ga prije probao. Jel bi mogla biti alergijska reakcija na kikiriki? Iako sumnjam da reagira dan poslje
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:00   #2
Reakcije na alergene se pojavljuju i tri dana poslije...ali ne vjeujema da je to po guzi reakcija na kikiriki. Da nije sjeo na nešto?
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:01   #3
nemora biti da je to i kod tvojeg malog, ali meni se slično desilo nakon kupanja u jednim toplicama

imam jako osjetljivu kožu i nakon kupanja su mi se baš na koži ispod badića pojavili crveni ko flekovi, pa su prerasli u neke plikove pa ranice...od onda izbjegavam toplice u širokom luku
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 22:55   #4
pogoršalo se prelazi u neke velike natečene plikove. zvala pedijatricu...rekla mazat plymicol kremom par dana. vidjet ćemo... može bit da je i sjeo na neku travu pa ga je opržila, pustila sam ga da gol trčkara po travi
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 23:14   #5
ako se radi o plikovima, ziher je neka alergijska reakcija....ne bi bilo prvi put da je neko gologuzo dijete sjelo u mravinjak. plimycol neće pomoći. kamilice se također okani. probaj namazat s fenistilom pa vidjet ima li pomaka. imaš li možda kod kuće neki claritine/flonidan/rinolan/aerius sirup? ako imaš....daj mu malu žličicu slobodno
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 08:31   #6
spavao mirno, ujutro presvukla pelenu, plimycol pomogao čini se, plikovi se povukli, sad su opet te glupe reckice. koda se kroz trnje provlačio samo što nema krvi ak danas ne bude bolje, probat ću s fenistilom a sirup nemam nijedan...jučer je znao kihnut i po 7 puta zaredom. ziher je reakcija na nešto.
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 13:49   #7
Bokić...evo samo javljam da moj dvogodišnjak ima takve ožiljke po ruci...od vlasulje Kupao se u moru, odjednom nervozan, svrbi ga, boli, ali nigdje ništa nisam vidjela. Kasnije su mu se pojavili plikovi i crvenilo, a kada je to prošlo ostali su mu ožiljci po ručici baš kao da ga je netko "izbičevao" Mazala sam sa flocetom kad su izbili plikovi (i ja skužila gdje i što trebam mazati, prije tih plikova nije se ništa vidjelo- doduše pojavili su se za cca 15min, a ne kao kod vas dosta kasnije), kad su plikovi prošli prebacila sam se na aloa veru, ako će mu ostati ožiljci nakon što mu otpadnu krastice mazati ću mu sa nekom kremicom za smanjivanje istih. I još mi je teta u ljekarni rekla (jer sam ja odmah nakon prve pomoći Flocetom odjurila u najbližu otvorenu ljekarnu) da slijedeći put ako se tako nešto desi, prije mazanja Flocetom, mu ubacim jednu žličicu Claritin sirupa protiv moguće alergijske reakcije.
I da, takve "opekotine" se ne bi smjele ispirati slatkom vodom, jer slatka voda može na kratko zaustaviti reakciju, ali žarnjaci ostanu u koži pa se kasnije mogu aktivirati, nego bi se zahvaćeno mjesto trebalo isprati isključivo morskom vodom i kasnije octom- eto, to sam kasnije saznala, valjda sam dobro skužila iz teksta.
Nadam se da će mu ranice što prije proći, i da neće ostaviti baš nikakvog traga na maloj guzi
__________________
mama malog šefa...još jedan na putu...stigao:)
maman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 14:23   #8
thanks maman, ali mi bili na Mrežnici na kupanju, od nje mu nebi smjelo niš bit.
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 08:18   #9
Nismo baš spavali noćas. Vrtio se stalno. Al guza ide na bolje
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:28   #10
Micek..
Od čega mu je to na kraju?
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 19:41   #11
mazi ga plymicolom i obavezno si u ljekarni kupi caj od hrastove kore, od toga mu napravi kupku i kupaj ga sto cesce u tome-vidjet ces brzo ce proci
mareija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 22:52   #12
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Micek..
Od čega mu je to na kraju?
ma pedijetrica mi je na go a drugu sam samo zvala, nisam išla jer mu se počelo povlačit. evo večeras je imao samo 2-3 reckice...prolazi
ja mislim da se ožario na neku travu dok se pišio po livadi, ili ga je možda mravlja kiselina na travi iziritirala....tko bi ga znao, glavno da prolazi.

hvala svima na savjetima
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.