Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2010., 17:45   #1
Neprimjerena pitanja u rodilištu od strane nemedicinskog osoblja

Dakle, rodila sam 2 puta, i oba puta su me pitali ista pitanja, ali ne medicinsko osoblje tijekom uzimanja anamneze, nego službenici u bolnici koji vode nekakvu statistiku. Pitali su me kad smo se ozenili (datum našeg vjenčanja!!!), u kojoj župi, jel moj muž otac djeteta, sto je mm po zanimanju, kad je rodjen? Jel živimo skupa, koliko djece imamo?
Meni zaista nije jasno čemu ta pitanja, ionako moramo zajedno ići prijaviti dijete. Jel za nekog vazno jesmo li mi u braku ili sto mm radi?! Ako netko zna, nek mi kaže čemu ta pitanja?
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 17:51   #2
Dio je vjerojatno za državni zavod za statistiku, a dio odgovora njima nešto govori.
Dip pitanja mi nije jasan, ovo za župu npr, šta će im to?
Mada sam se ja na prijavi vjenčanja isto iznenadila kada su nas pitali koje smo vjeroispovijesti.
Mislim, ono, šta te boli kita koje smo vjeroispovijesti, ženimo se građanski.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 17:57   #3
joj kako sam ja danas nabrijana valjda zbog ove južine, sve mi žao što nisam u rodilištu pa da mi naleti takav jedan statističar mislim da mu ne bi palo na pamet mi se više obratiti
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 17:58   #4
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Dakle, rodila sam 2 puta, i oba puta su me pitali ista pitanja, ali ne medicinsko osoblje tijekom uzimanja anamneze, nego službenici u bolnici koji vode nekakvu statistiku. Pitali su me kad smo se ozenili (datum našeg vjenčanja!!!), u kojoj župi, jel moj muž otac djeteta, sto je mm po zanimanju, kad je rodjen? Jel živimo skupa, koliko djece imamo?
Meni zaista nije jasno čemu ta pitanja, ionako moramo zajedno ići prijaviti dijete. Jel za nekog vazno jesmo li mi u braku ili sto mm radi?! Ako netko zna, nek mi kaže čemu ta pitanja?
Tko bi ga znao.
Još sam ja krivo rekla mm-ov rođendan i datum vjenčanja (). Valjda od silnog uzbuđenja od poroda, sve sam pozaboravljala.
I onda sam dvjema sestrama rekla da mi zovnu opet tu ženu koja je to zapisivala jer sam krivo rekla podatke, a svaka mi je rekla da to nije bitno, to su ionako podaci za njih, da ću točne podatke reći kod prijave djeteta.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:24   #5
mene nitko ništa nije pitao

doduše kada sam prvi put ležala u petrovoj sve me to ispitali pa valjda sejvali u komp
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:53   #6
pitali su me sve to. i to mi je ženska došla,pazi sad ovo - u rađaoni dok sam ja imala najgore trudove i puhala ko lokomotiva između njih te odgovarala na njena glupa pitanja. mislim da su me čak pitala broj telefona i da sam joj u svoj onoj muci izdiktirala krivi,pitaj Boga čiji broj. Totalna mi je to glupost. da bi ta ista žena došla u sobu ujutro poslije poroda ispitivat ta pitanja moju cimericu, a meni će: a vas se sjećam,gnjavila sam vas na porodu.... Ma u top bi ju nabila samo tak!!!! grrrrr
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 19:13   #7
E da meni je dosla u 6.30 ujutro, ja dosla iz radaone u 1 ujutro...bila sam u nekom polubunilu prilikom odgovaranja, pa sam tek jucer prilikom prijave saznala da m je upisala da mi je dijete Hrvatica od tate Srbina..muž umro od smijeha i namjerno nije dao da mijenja se..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 19:20   #8
???? prvi put cujem, a nek mi bas dodje u box, dobit ce nogom u glavu! bas mi se da odgovarati u tim trenucima na pitanja, jos tak nepotrebna za mene, je.e mi se za njihovu statistiku!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 19:30   #9
kod mene isto tako i postavljala ista pitanja samo je došla u pristojnije vrijeme, rodila sam u petak a ona je u ponedjeljak došla. kolko sam shvatila njima ti podaci trebaju jer oni popunjavaju papire koje šalju matičnom uredu da bi vi mogli prijaviti dijete. znači dok bolnica to ne pošalje nemre se prijavit a valjda se ti podaci traže u tim papirima. mi kad smo došli u matični ured mi je žena izdiktirala hrpetinu podataka i tražila potvrdu da smo to mi, datum i točno vrijeme rođenja, njenu duljinu i težinu, imena, adresu i još par toga.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 19:34   #10
onda ima smisla, al da mi tak u box dodje, ko ivi, dok ima trudove, mislim, doista!!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 19:53   #11
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
E da meni je dosla u 6.30 ujutro, ja dosla iz radaone u 1 ujutro...bila sam u nekom polubunilu prilikom odgovaranja, pa sam tek jucer prilikom prijave saznala da m je upisala da mi je dijete Hrvatica od tate Srbina..muž umro od smijeha i namjerno nije dao da mijenja se..
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 20:12   #12
mene nitko ništa nije pitao,nikakvi podaci za nikakvu statistiku...
sjećam se samo da sam dala podatke za onaj paket sretna beba koji sam dobila u rodilištu,i to je to
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 20:20   #13
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
E da meni je dosla u 6.30 ujutro, ja dosla iz radaone u 1 ujutro...bila sam u nekom polubunilu prilikom odgovaranja, pa sam tek jucer prilikom prijave saznala da m je upisala da mi je dijete Hrvatica od tate Srbina..muž umro od smijeha i namjerno nije dao da mijenja se..
zakaj dijete ne bi bilo Hrvatica po majci iako je otac Srbin?
al to je sad druga tema...

svi ti podatci idu na općinu rođenja jer svaka bolnica moraposlati papire kako bi roditelji mogli prijaviti dijete...zato ni ne možemo ići prijavljivat odmah nakon rođenja nego se čeka par dana da stignu papiri iz bolnice
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 20:39   #14
Mene je sestra rešetala pitanjima u boksu,ja u trudovima
i naravno da sam neke podatke krivo rekla,ko će razmišlajat u tom trenutku...
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:14   #15
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
onda ima smisla, al da mi tak u box dodje, ko ivi, dok ima trudove, mislim, doista!!
i meni je došlo da je šutnem al nisam imala snage
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:25   #16
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
pitali su me sve to. i to mi je ženska došla,pazi sad ovo - u rađaoni dok sam ja imala najgore trudove i puhala ko lokomotiva između njih te odgovarala na njena glupa pitanja. mislim da su me čak pitala broj telefona i da sam joj u svoj onoj muci izdiktirala krivi,pitaj Boga čiji broj. Totalna mi je to glupost. da bi ta ista žena došla u sobu ujutro poslije poroda ispitivat ta pitanja moju cimericu, a meni će: a vas se sjećam,gnjavila sam vas na porodu.... Ma u top bi ju nabila samo tak!!!! grrrrr
nevjerojatno!!! ja sam sad već nabrijana da ih pošaljem u ........
još mi nismo vjenčani pa mogu mislit šta će to bit
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:27   #17
Ja sam rodila u Vinograskoj u srijedu popodne,a žena me došla u sobu ispitivati u četvrtak oko podneva.....

da mi je uletila u rađaoni stjerala bi ju u pm
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:35   #18
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila u Vinograskoj u srijedu popodne,a žena me došla u sobu ispitivati u četvrtak oko podneva.....

da mi je uletila u rađaoni stjerala bi ju u pm
i ja sam bila u vin, mislim da tamo nikog u rađaoni ne gnjave, i bez te žene im je dovoljno gužva. inače to je žena od Ivičevića koja skuplja podatke. pristup identičan
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:46   #19
Quote:
rijeka511 kaže: Pogledaj post
nevjerojatno!!! ja sam sad već nabrijana da ih pošaljem u ........
još mi nismo vjenčani pa mogu mislit šta će to bit
mi nismo vjenčani pa te za njega ni ne pitaju jer se tata ne upisuje ja ostala ko pegla mislim ono nismo vjenčani pa ko me hebe tako je meni barem bilo
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 01:00   #20
u vž me pitali datum i mjesto vjenčanja i zanimanja i gdje smo zaposleni,a patronažna da li je naš vlastiti stan
još samo fali prosjek plaće
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.