Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2010., 18:00   #21
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
''...It's the blind leading the blond...''

Anđeli, čija je služba izraz Božje ljubavi, uvijek su ''online'' uz uvažavanje slobodne volje svake osobe...Golim očima, naravno, nije ih moguće vidjeti, ali duhovnim jest. A ono što um ne vidi, um ne može ni shvatiti.

Onima koje ova tematika zanima dublje, preporučujem knjigu ''Anđeli i hijerarhije duhovnih bića'' Rudolfa Steinera.
Jeste, kao onaj mentalni konstrukt na gornjoj slici koji, predmnijevam stimulira žensku maštu. Nije sarkazam, već činjenica da um voli šarenilo, ovisan je o ugodi ali i tenzijama, hoću reci sigurno radis grubi dualizam između "pozitivnosti" anđela i negativnosti "demona" ili čega već. Što ćemo s upitnim ponašanjem "anđela" sa kojima se bavio John Dee, kad baš moram to dovoditi na temu?
Belimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 18:03   #22
Da,vjerujem da postoje.
i vjerujem i volim ih,ja sam rođena na dan anđela čuvara i vjerujem da svatko od nas ima svog čuvara zaštitnika.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 19:20   #23
Pojma nemam da postoje i da svako ima nekog zastitnika.
Ne vjerujem da je moj zastitnik dobar andjeo, jer, npr. trenutno mi ljutnja i zlo ne ometaju niti jednu radnu aktivnost, ali u meni vri i ljuti se i na Boga i kazem mu da je licemjer, da ljude spasava samo da bi ih gurnuo dalje u neki ruzni zivot sa muzem koji je takav kakav je i moze biti samo gori.

Ali, sa tim duhovnim bicima je tako: zasto jednostavno, kada moze komplicirano. Imam neki cudan osjecaj da se gore svi SLADE sa covjekovom nesrecom.

Tko da NE VJERUJEM DA POSTOJE DOBRI ANDJELI. Mozda u naucnoj fantastici, ali u stvarnom zivotu - nema teorije.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 21:48   #24
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Pojma nemam da postoje i da svako ima nekog zastitnika.
Ne vjerujem da je moj zastitnik dobar andjeo, jer, npr. trenutno mi ljutnja i zlo ne ometaju niti jednu radnu aktivnost, ali u meni vri i ljuti se i na Boga i kazem mu da je licemjer, da ljude spasava samo da bi ih gurnuo dalje u neki ruzni zivot sa muzem koji je takav kakav je i moze biti samo gori.

Ali, sa tim duhovnim bicima je tako: zasto jednostavno, kada moze komplicirano. Imam neki cudan osjecaj da se gore svi SLADE sa covjekovom nesrecom.

Tko da NE VJERUJEM DA POSTOJE DOBRI ANDJELI. Mozda u naucnoj fantastici, ali u stvarnom zivotu - nema teorije.
To je tako,kad je sve u redu ,onda ljudi govore "ima Boga" , a kada su problemi i stradanja onda "nema Boga".
To je tipično ljudsko ponašanje,razumljivo,mada ne i pohvalno.
Slično je i sa duhovnim čuvarima.
Nije njihova svrha da se stalno trpaju i da nam nameću stavove i misli,već samo da usmeravaju,kad zatražimo,kad se trudimo i kad smo pozitivni.
Ostalo moramo sami da uradimo.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 22:56   #25
Ja vjerujem u ađele.
AMEN
Tisuću puta su mi pomogli i osječam ih u svojoj blizini.
To je sve šta imam za reći.
cvitanero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 00:11   #26
Anđela moraš pozvati, zamoliti za pomoć; oni ne rade protiv toje volje- kako bi ti mogli i htjeli pomoći moraš ih pozvati. Našla sam neke molitve određenim anđelima, ali mislim da ta molitva može biti tvoja "izmišljena". Nisam praznovjerna, ali sam "širokog" uma i vidika, kažem: zašto ne? Zašto ne popričati, zamoliti za savjet, vodstvo, pomoć....
Anavir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 00:58   #27
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
To je tako,kad je sve u redu ,onda ljudi govore "ima Boga" , a kada su problemi i stradanja onda "nema Boga".
To je tipično ljudsko ponašanje,razumljivo,mada ne i pohvalno.
Slično je i sa duhovnim čuvarima.
Nije njihova svrha da se stalno trpaju i da nam nameću stavove i misli,već samo da usmeravaju,kad zatražimo,kad se trudimo i kad smo pozitivni.
Ostalo moramo sami da uradimo.
Duhovni čuvari? Šta je to? Ovde svi nešto kao pričaku i svi se kao nešto razumeju, a niko nije dao ni jedno jedino objašnjenje. Sveti Andjeo Čuvar, da on postoji. Lični Demon, da o njemu se još manje pisalo, ali i on postoji. Ali sve št oje ovde napisano nema veze sa time kako to stvarno jeste. Naš Andjeo nas usmerava bez obzira da li mi to tražimo ili ne, da li mi znam za njega ili ne. Tako da ovo što si rekao jednostavno nema nikakvog smisla.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 01:08   #28
Ma Frateru,neusmeravaju svakoga i stalno.
Veruj mi
Ti si najbolji primer za to , da neusmeravaju
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 01:58   #29
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Ma Frateru,neusmeravaju svakoga i stalno.
Veruj mi
Ti si najbolji primer za to , da neusmeravaju
Sve je moguće, pa i da, recimo, tvoj Andjeo možda nekada preko mene tebi ne šalje neku poruku? Ne kažem da je to tako, ali Sveti Andjeli Čuvari to nekad rade. Ili preko raznih dsrugih stvari. To može biti i let ptica na nepu, stih neke pesme čuješ na lokalnoj radio stanici... ili bilo šta drugo. Ja i dalje čekam gomilu objašnjenja povodom raznih stvari koje si ti tvrdio, a koje nisu tačne. Dakle, Sveti Andjeo Čuvar je,paj sad ovo, soteriološka inteligencija. On nas vodi sve do Ambisa, tu nas napušta, tako što svo vreme jedina volja koju mi imamo jeste da prihvatimo ono što on od nas traži neposredno, što neko sazna kad uradi Abramelinovu operaciju, ili neki njen ekvivalent. Ili posredno ako protumačimo omene oko nas. BTW, obožavam ove ovde što se pozivaju na pravopis i onda konstantno greše u upotrebi ne, pa je stalno lepe i uz glagole uz koje ne mogu ići
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 01:58   #30
A Orakel? da li netko ima iskustva, da li ste otvarali anđeoske karte savjeta?
Anavir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 04:02   #31
Quote:
Anavir kaže: Pogledaj post
A Orakel? da li netko ima iskustva, da li ste otvarali anđeoske karte savjeta?
zar te karte nisu vrsta gatanja ? Ja koliko znam da je svaki oblik gatanja,prizivanja mrtvih,proricanja buducnosti bogohuljenje,barem tako pise u Bilbliji....
FoxMulder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 02:16   #32
koliko znam, nisu oblik gatanja ni proricanja, već tip savjeta...
samo jedna se vuče/izvlači i to je poruka anđela za taj dan.
Npr, izvučeš anđela strpljivosti s porukom- znači treba biti više strpljiv... ili anđela dobre vjere, ili harmonije.... te kartice nemaju veze s tarotom, ne slažu se niti bacaju, već si sam izvučeš karticu ako ti treba savjet, vodstvo, jako dobra stvar za neeodlučne, tužne, nesigurne..
Anavir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 12:55   #33
Ono malo što sam ja čuo o anđelima je da su to duše kao što ćemo nekad biti i svi mi, i neki od njih/nas su dodijeljeni nama ovdje da nam pomažu, da nas prate, kao učitelj učenika. Sve u svrhu napretka.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 14:45   #34
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Ono malo što sam ja čuo o anđelima je da su to duše kao što ćemo nekad biti i svi mi, i neki od njih/nas su dodijeljeni nama ovdje da nam pomažu, da nas prate, kao učitelj učenika. Sve u svrhu napretka.
Je, to ti je tvoje svjetleće tijelo. Samo što je čovjek izgubio svjesni kontakt sa njim još prije oko 30.000 godina. Otada poruke tumačimo intuicijom, snovima, predosjećajem bla bla. To je ovo u lijevom kutu gore.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...6&postcount=31
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 23:58   #35
Thumbs up

Quote:
JEDEM ŠKAMPE kaže: Pogledaj post
to je u stvari mješavina tune i lososa.
a ja no(g)žice.
admin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 00:10   #36
Znaci andjeli lete kao mala bića oko nas...
admin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 22:57   #37
Jel si vidjela anđela, jel ti došao, predstavio se, rekao ja sam taj i taj, zadadatak mi je to i to, molio bih te da ako ti ovo ono, pa onda ja ovo i ono, pa da onda skužiš i promisliš da li da ga slušaš ili ne, neke opcije da, ne, možda, nešto.......ha?

Jel došao - nije!

Jel rekao - nije!

Jesi ga vidjela - nisi!

Očeš vjerovat da to nešto postoji - samo daj ak ti je tak lakše samo ti daj.

Ok to ti je to sestro, mir s tobom, peace!

Na kraju stalno netko i nešto hoće tu dušu, pa ne kužim šta to sve treba biti, do kada to maltretiranje, i ovako je svakom danu dosta muke za sebe, ako ima anđela onda ima i demona i onda je to sve jedna velika pizdarija kojoj smo očito glavni eksperiment mi ljudi ovdje na zemlji. Dosta mi je toga svega, pune glave ludorija, dosta je! Do kada stalno neke pizdarije, ovo ono, nema ničega ako i ima eto dobro nisam radio zlo i nek idu dalje, koja je poanta mislim zapravo..., nanovo i nanovo spekuliranje. Bezveze, mlaćenje prazne slame.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 30.12.2010. at 23:11.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 01:43   #38
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Jel si vidjela anđela, jel ti došao, predstavio se, rekao ja sam taj i taj, zadadatak mi je to i to, molio bih te da ako ti ovo ono, pa onda ja ovo i ono, pa da onda skužiš i promisliš da li da ga slušaš ili ne, neke opcije da, ne, možda, nešto.......ha?

Jel došao - nije!

Jel rekao - nije!

Jesi ga vidjela - nisi!

Očeš vjerovat da to nešto postoji - samo daj ak ti je tak lakše samo ti daj.

Ok to ti je to sestro, mir s tobom, peace!

Na kraju stalno netko i nešto hoće tu dušu, pa ne kužim šta to sve treba biti, do kada to maltretiranje, i ovako je svakom danu dosta muke za sebe, ako ima anđela onda ima i demona i onda je to sve jedna velika pizdarija kojoj smo očito glavni eksperiment mi ljudi ovdje na zemlji. Dosta mi je toga svega, pune glave ludorija, dosta je! Do kada stalno neke pizdarije, ovo ono, nema ničega ako i ima eto dobro nisam radio zlo i nek idu dalje, koja je poanta mislim zapravo..., nanovo i nanovo spekuliranje. Bezveze, mlaćenje prazne slame.
a um? jel ti tu ima odgovora o tome di su andjeli a di demoni, itd.
i nema zavjera, nemoj virovat u te gluposti!!!
um je rjesenje.
admin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 02:25   #39
Nisam htijela duplicirati temu, pa mi je trebalo podosta vrijemena dok je nisam pronašla - anđeli.

Danas mi se desilo nešto jako cudno. Sjedila sam za kompom, i odjednom osjetila sladunjavi miris (kao parfem) privukao mi je pozornost, jer buduci da ja ne volim sladunjave parfeme, takve i ne kupujem te ih nemamo doma (iskljucena mogucnost da mi se klinac dokopao parfema, te pošpricao njime) Ustala sam i pocela sam šnjofat po stanu. Nigdje nisam osjecala taj miris osim kada sjednem za kompjuterom i oko mene. Pošnjofala sebe, klinca, ništa - nigdje takav slican miris. Trajao je nekih 5 - 6 minuta i nestao ... šteta, a baš je lijepo mirisalo. Pa sam se sjetila da sam negdje procitala, da se prisutnost anđela može osjetiti i preko mirisa, odnosno da se osjeti sladunjavi miris ukoliko su u prostoriji... jel to istina il sam si ja nekaj danas zabrijala?
Barbi7634 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 10:21   #40
Ne znam. Prvi put cujem. Znam da negativci smrde a baš da se anđeli na ovakav nacin ono pa makar i indirektno pojavljuju prvi put cujem ( šta ne mora znaciti da nije ono da i je tako al ne znam ).
nomus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.