Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2004., 15:20   #41
Ravana:
____________________________
Ako se kojim slucajem desi pravo budjenje pozalit ces sto si se time isla igrat al bar nes vise bit flafi blesan.
______________________________

Tko li ti je ovo samo rekao, Ravana?
Al, u pravu je bio.
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 15:25   #42
Quote:
masterblaster kaže:
pojavila mi se zena,sasvim normalna zena i rekla-ja sam kundalini.i onda je bilo jos nesto,neki jaki osjecaj od kojeg sam se trgla iz sna.

Ta žena si Ti, a Kundalini je kao što sam već napisao, sam Život u Tebi, tj. u snu je došlo do otkopčavanja spona koje te drže na javi, oslobodila si neke blokove, i "udar svijesti", one čiste svijesti, je bio toliko jak da si se trgla iz svijeta snova, odnosno astrala. Život si Ti, besmrtna si, pokušaj osvjestiti tu vječnost, osvjesti stanje da i kada bi sada umrla, ne bi umrla, već bi ostala živjeti u Meni koji ti ovo piše, i Onome koji će to čitati. Osvjesti da "svi" jesu u Tebi, i da Ti jesi u svima.

Kada to činiš, povuci svijest unutra, "uvlači se" kao kada bi pijesak u klepsidri(pjescani sat) promjenio tijek curenja prema gore. Ona točka u sredini jest prasak, boom, kada će na javi energija obrnuti smjer, i umjesto 'uvlačenja' doći će do izvlačenja, odnosno određene ekspanzije po "prostoru".

No, prije toga, proces "uvlačenja" praćen je i fizičkim kretnjama:
prvo napuši donji dio trbuha, zadrži dah za tren, i lagano ga ispuštaj do zadnjeg atoma podižući trbuh, uvlačeći ga, istovremeno uvlačeći i genitalne mišiće uz kontrakcije(tzv. Kegel vježbe za trudnice). To čini ritmički tako da je sve sinkronizirano.

To čini kada si potpuno umirena, u stanju predanosti, ljubavi, svega onoga čemu se diviš, i što za tebe predstavlja smisao.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 15:27   #43
Quote:
crazy child kaže:

*010# drago mi je što si došao na ovaj forum
Hvala...
Dobro vas našao...
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 15:58   #44
Quote:
*010# kaže:

Ta žena si Ti, a Kundalini je kao što sam već napisao, sam Život u Tebi, tj. u snu je došlo do otkopčavanja spona koje te drže na javi, oslobodila si neke blokove, i "udar svijesti", one čiste svijesti, je bio toliko jak da si se trgla iz svijeta snova, odnosno astrala. Život si Ti, besmrtna si, pokušaj osvjestiti tu vječnost, osvjesti stanje da i kada bi sada umrla, ne bi umrla, već bi ostala živjeti u Meni koji ti ovo piše, i Onome koji će to čitati. Osvjesti da "svi" jesu u Tebi, i da Ti jesi u svima.

......

To čini kada si potpuno umirena, u stanju predanosti, ljubavi, svega onoga čemu se diviš, i što za tebe predstavlja smisao.
hvala ti puno na odgovoru.vidim da je pisan sa njeznoscu i razumijevanjem.
zelim ti svako dobro!
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 10:25   #45
Uzbude u tijelu i duhu

Pomak čovjekovog `ja` na višu razinu svjesnosti praćen je osjećajem ushita, euforije, blaženstva i drugih atributa kojim bismo mogli opisati stanje duha kada učini korak u kvaliteti doživljaja stvarnosti. To je određeno olakšanje u duši jer duša biva oslobođena okova i kao da vam je tko skinuo teški teret s leđa tako se osjeća i duša oslobođena okova kojoj joj je nametao duh. Pozornost duha na nečemu izvanjskome što je izaziva patnju i nelagodu rađa u čovjeku određeno gađenje prema trenutnom stanju i neumoljivu želju za promjenom. I kao da ste nakon odvratnog prizora smeća ugledali divan proljetni dan tako duša osjeća svježinu. U stvari duša je samo promatrač a sve te reakcije se događaju u subjektu, u čovjekovom `ja` kada se približava svom izvoru i utočištu.

Pokažemo li slikovito što se događa pri pomaku `ja` na višu kvalitetu percepcije tada si možete zamisliti rijeku sa svojim izvorom i ušćem. U samom izvoru rijeka je tek maleni potok koji nema neku snagu tijeka i širinu korita. Tijek rijeke je vrlo promjenjiv i često krivuda tražeći kroz zemlju svoj pravac. Ovdje se tijek rijeke odnosi na još nerazvijeno čovjekovo `ja`, na nemirna stanja duha. Kako rijeka dalje teče korito biva sve šire, dubina sve veća a tijek rijeke sve jači. Njena snaga je tolika da često odranja svoje obale i s nje odnosi smeće u svom tijeku. To je smeće poput drveća, granja, lišća, zemlje…U ovoj fazi tijeka rijeke čovjekov `ja` je zreli subjekt koji često iz svoje okoline u sebe prima razne utjecaje koji uopće nisu dio tijeka života ili postojanja dotičnog `ja`. Nešto od tog smeća će ponijeti sa sobom a nešto će potonuti na dno.

I jednog dana toliko se nakupi smeća da na nekim mjestima zna i zaustaviti rijeku ili joj priječiti nesmetani tijek. Da nema tog smeća rijeka bi tekla svom ušću-u more koje joj je ujedno i izvor. More je izvor svih rijeka jer isparavanjem sva voda se opet vraća u zemlju koja rađa izvore mnogih rijeka.
Te zapreke u tijeku rijeke života čovjek osjeća kao prepreke u razvoju, kao određene prepreke u izražavanju sebe i svog `ja`. I sve dok je tijek usmjeren na obale a ne k moru to će se sve više smeća skupljati u njemu i biti će sve teži. Čovjek osjeća određene frustracije i nemoć da se pomakne s mjesta. Ulaže mnogo volje u rušenje brana i zaustavljena energija tijeka biva sve veća. Osjećate se kao nabijena bomba, kao kondenzator nabijen električnim nabojem. Svo smeće, svi utisci okoline su se skupili pred vama. Da bi se brana srušila ukupna suma energije tijeka rijeke pred branom mora biti ista kao i sila otpora brane. Tada samo jedna kap ispred brane ruši zapreku i rijeka kreće dalje.
U duhu te brane predstavljaju sve utiske okoline koji su se nagomilali ulaganjem energije u ostvarivanje nekih ciljeva u svijetu. Dok želja za oslobođenjem ne bude jača od tih prepreka nema ni govora o rušenju brane. Energija kojom želimo k svome ušću, k duši u Bogu, mora biti veća od energija koje smo ulagali u djelovanje u okolini.

Kada dođe do izjednačenja jedna kap ruši branu i u trenu donosi olakšanje. Silni tijek rijeke naprosto razbija branu u komadiće i ponovo ih ostavlja niz obalu. Neke komade smeća rijeka nosi sa sobom jedno vrijeme.
U stvarnosti duha ova priča ima malo drugačiji kraj. Naime, rijeka u svojem tijeku ka moru može sa sobom ponijeti i donijeti komade granja i ostalog smeća ali duh u svoje ušće ulazi potpuno čist i oslobođen svih nečistoća. Tada je postojanje čovjeka čisti tijek energije.
Kako se osjećaju te prepreke i brane a kako olakšanja i oslobođenje od njih?
U idealnom slučaju, u stanju potpunosti, postojanje čovjeka je čisti tijek i pretakanje ljubavi između duše i Boga praćeno stanjem Mira i Blaženstva. Tada čovjek jednostavno jest, no kada dođe do krivog usmjerenja duha `ja` boravi u patnji, izvan potpunosti i žudi, teži za svojim Bogom. Kada ta žudnja nadvlada utjecaje okoline u tijelu i duhu se osjeća silan porast energije, volje i snage, duh je pun ushita i radosti, euforičan. Osjeća se paljenje iskre koja se postepeno pretvara u sve veći plamen koji nas pokreće, plamen vatre života.

Vatra života je pod drugim nazivima poznata i kao Kundalini, Sveta Vatra, Šekina itd. i predstavlja sam Život, ono sto nas oživljava i čini živim. Za razliku od duše koja je baza iz koje raste sve, Kundalini je sama energija tog rasta, sama energija postojanja i izražavanja. Kundalini je Ono što pokreće duh, volja. Tako je Vatra sila povratka, ono što nas vuče stanju potpunosti ali ujedno i očitovanje snage potpunog sklada.
Postoje dvije vrste ljudi: probuđeni i uspavani, živi i mrtvi, vatreni i hladni. U prvim je prisutan impuls za ispoljavanjem života i svih radosti življenja, dok je u drugima prisutan inertan duh koji se poput suhog lista prepusta da ga sudbina nosi. Probuđeni ljudi u sebi nose iskru života koja tinja dok se ne pretvori u pravu vatru koja sve stvara ali i rastvara. Jer u vatri izgara sve što nije prirode vatre. Taj impuls koji tjera naprijed, pokreće i oživljava se naziva životnom vatrom, pjesnički rečeno.
Jednostavno bih taj fenomen mogao slikovito predočiti uspoređujući ga s tijekom koji se uspostavlja između dvije razlike potencijala: između mogućnosti za nešto, kapitala i stavljanja toga u pokret ili u ostvarenje. Sila prelaska i promjene jest ta vatra života.

Pri tom oslobađanju se javljaju orgazmi koji su po svojoj kvaliteti dublji i snažniji od običnih. Pogrešno je ovdje smatrati ta iskustva seksualnim jer po svojoj naravi nadilaze seksualno. Klasični orgazmi su usmjereni prema van-prema nečemu što je kvalitete okoline što je izvan naše duše. U predanju duše Bogu usmjerenost duha je prema svojoj suštini. Stoga je smjer energije suprotnog predznaka. Kod klasičnog orgazma događa se pražnjenje dok se ovdje radi o punjenju, o ispunjenju samog sebe. I to nije orgazam koji s e događa u području i genitalija i traje nekoliko trenutaka već je to orgazam čitavog tijela, duha i duše, cijelog čovjeka. Govoreći ovim riječima teško i nezahvalno uopće upotrijebiti riječ orgazam. U pravoslavnoj mistici poznat je izraz blagodati Svetog Duga.
Nakon tih ekstatičnih trenutaka obično dolazi do stanovite stagnacije i osjećaja vlastite nečistoće. To je razumljivo jer razbijena brana još uvijek postoji u obliku sitnog smeća i raznih komadića što sve čišći duh osjeća kao strano tijelo u sebi i nastoji se očistiti. Osjeća se nedostojnim blaženstva zbog prisutnosti smeća. Razbijeno smeće se opet grupira u manje prepreke rijeka duha ih odnosi i razbija u sve manje i manje djeliće dok jednom potpuno ne nestanu. Tada postojanje čovjeka postaje pjesma duše. A priroda duše je Božanska, u Potpunosti, u kojoj u ljubavnom zanosu neprestano tone u Bogu. To je veličanstvenost postojanja, kruna stvaranja kada čovjek obuće Božansko ruho i kada konačno kaže da i vrati se otkuda je nekoć otišao.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 00:37   #46
http://www.danijel.org/index.php?id=49

Odličan site, btw
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 14:38   #47
Quote:
Dustflower kaže:
http://www.danijel.org/index.php?id=49

Odličan site, btw
coek je psihijatrijski pacijent (najdoslovnije, ne kazem iz neke zahebancije ili uvrede), a i obitelj mu ima cini mi se "staz" na psihijatriji.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 15:58   #48
Quote:
ravana kaže:
coek je psihijatrijski pacijent (najdoslovnije, ne kazem iz neke zahebancije ili uvrede), a i obitelj mu ima cini mi se "staz" na psihijatriji.
Bio je na psihijatriji zbog pokusaja samoubojstva. No, to je bilo prije prosvjetljenja, kako on kaze.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 16:28   #49
Quote:
*010# kaže:
Bio je na psihijatriji zbog pokusaja samoubojstva. No, to je bilo prije prosvjetljenja, kako on kaze.
Mnogo brate psuje, hvali se, nervira i kenjka nekako za "prosvjetljenog"
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 10:34   #50
Quote:
ravana kaže:
Mnogo brate psuje, hvali se, nervira i kenjka nekako za "prosvjetljenog"

mnogo si, brate, u pravu.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 10:43   #51
101, dal si ti siguran da je ono što se tebi dogodilo- prosvjetljenje.

Koja je uopće definicija prosvjetljenja?

moja definicija bi bila- postati jedno s Bogom i sve što ide uz to.

ono što se tebi ili bilo kom drugom dogodilo je možda nešto drugo; bolja energetska protočnost mozga i cijelog tijela zbog koje dolazi do povišenja inteligencije i proširenja svijesti svijesti.

no, mislim, da tu nije kraj niti je to nešto konačno.

ta svijest se može još proširiti sve dok ne postane sveobuhvatna baš kao Božja, a naša priroda također.

tek kad se dođe do toga može se govoriti o prosvjetljenju.

Zadnje uređivanje crazy child : 16.09.2004. at 11:58.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 17:40   #52
Quote:
crazy child kaže:
101, dal si ti siguran da je ono što se tebi dogodilo- prosvjetljenje.

Koja je uopće definicija prosvjetljenja?

moja definicija bi bila- postati jedno s Bogom i sve što ide uz to.

no, mislim, da tu nije kraj niti je to nešto konačno.

ta svijest se može još proširiti sve dok ne postane sveobuhvatna baš kao Božja, a naša priroda također.

tek kad se dođe do toga može se govoriti o prosvjetljenju.
Posve sam siguran da mi se dogodila prosvjetljenje na koje ja gledam kao na rođenje u jednom drugom svijetu. No, to je tek početak, i prosvjetljenje nije konačan poja, nego nešto što traje. I slažem se s tobom da je to biti jedno s Bogom, no hoćemo li to IKAD postići. U Novom Zavjetu je rečeno da čak i nakon Uksrnuća ćemo "samo" gledati Boga f2f.
Ja čak svoja iskustva ne želim zvati prosvjetljenjima, već buđenjem koje traje. Ili ako hoćeš neku konačnu riječ, onda je to bilo buđenje, a prosvjetljenjem sam istinom da samo Bog jest, po mojem iskustvu rečeno, samo Ništa jest....
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 11:25   #53
Quote:
*010# kaže:
Posve sam siguran da mi se dogodila prosvjetljenje na koje ja gledam kao na rođenje u jednom drugom svijetu. No, to je tek početak, i prosvjetljenje nije konačan poja, nego nešto što traje. I slažem se s tobom da je to biti jedno s Bogom, no hoćemo li to IKAD postići. U Novom Zavjetu je rečeno da čak i nakon Uksrnuća ćemo "samo" gledati Boga f2f.
Ja čak svoja iskustva ne želim zvati prosvjetljenjima, već buđenjem koje traje. Ili ako hoćeš neku konačnu riječ, onda je to bilo buđenje, a prosvjetljenjem sam istinom da samo Bog jest, po mojem iskustvu rečeno, samo Ništa jest....
"buđenje koje traje" je najbolji opis toga što neki zovu prosvjetljenje

opiši mi malo to rođenje u drugom svijetu
ak ti se da


inače, slažem se s tvojim viđenjem svega toga što si tu napisao.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 22:58   #54
bok!
ah,problemi sa hd, pa se ne javljam...
zanima me, da li se jednom probudena kundalini moze ponovo uspavati i, ako da, kako?
moze li kundalini biti djelomicno probudena i kako se to manifestira?
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 23:29   #55
Talking

Quote:
*010#
Kod mene je do buđenja došlo kad sam imao sedam godina. I to spontano. Tome su prethodile tzv. praničke senzacije po tijelu, koje sam kasnije skužio da su u biti orgazmičke naravi. Kažem, do buđenja je došlo spontano, no sam uzlet energije prate određene fizičke kretnje koje neki učitelji pretpostavljaju buđenju, to jest obrću uzrok i poslijedicu. Te "tehnike" su posljedica a ne uzrok dizanju energije.
Učitelja nisam imao, radio sam sam...
A što ti preporučam, budi spontan i prirodan, nemoj ništa kontrolirati....
Osjećak prije i poslije ti je kao kada se baciš s nebodera i znaš da više nema nazad. Tako je i s kretanjem energije, kada krene, predaješ i više nikad nisi isti....
Čuj, mislim da znam o čemu se tu radi.
U narodu postoje mnoga imena za to.
To ti je samozadovoljavanje
deva222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 15:30   #56
Čuj, mislim da znam o čemu se tu radi...


Čuj, a ja mislim da ti nisi deva.
Naime, i deve katkad pokazuju da su pametne.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 19:23   #57
Quote:
ravana kaže:
Mnogo brate psuje, hvali se, nervira i kenjka nekako za "prosvjetljenog"
A cujes, a da malo pogledas sto se krije iza njegovih rijeci. Tko trazi, naci ce.
Mozda bi bilo malo bolje da pogledas zasto tebi smetaju određene stvari, mozda nadjes kod sebe nesto sto nije bas ok.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 20:50   #58
Quote:
masterblaster kaže:
bok!
ah,problemi sa hd, pa se ne javljam...
zanima me, da li se jednom probudena kundalini moze ponovo uspavati i, ako da, kako?
moze li kundalini biti djelomicno probudena i kako se to manifestira?
Postoji "abruptive", djelomicno dizanje, to ti je ko recimo paljenje i kasljucanje zastekalog auta

Ali nakon pravog budjenja nema povratka. Na srecu ili na zalost pitanje je sad Makar je fora kod tih indijaca sto nemajedna verzija i jednoznacno odredjenje nekih termina pa se sve svakako tumaci.

Manifestira se tako sto se coeku uglavnom zgadi svaka duhovnost, sto vidi da je uso u igru puno vecu nego sto je mislio i da nema bas puno svjetlica, leptirica i blazenstva u tome, bar dok ne dodje do kraja za sto ga ceka samo dosta muke. Bar u slucajevima koje znam, ncu generalizirat al ispada tako.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 20:56   #59
Quote:
Dustflower kaže:
A cujes, a da malo pogledas sto se krije iza njegovih rijeci. Tko trazi, naci ce.
Mozda bi bilo malo bolje da pogledas zasto tebi smetaju određene stvari, mozda nadjes kod sebe nesto sto nije bas ok.
Tipicno sektasko izvlacenje. U masi duhovnih organizacija sam vidio takve muljaze. Kad se navuku na "gurua" postanu totalno (tj postanemo) neobjektivni i svako sranje sto napravi nadje opravdanje,a svaka kritika je proizvod naseg ega, projekcija nasih mana itd. Svako ko ode od gurua (iz vrlo objektivnih razloga) ima problema s vlastitim egom i nesposobnoscu prihavacanja i blablabla. Bas naprotiv covjeka koji sebe postavlja, naziva i ponasa se kao duhovni ucitelj treba ispitat pod mikroskopom, potpuno ga rastavit, pritisnut, otkrit i najmanju manu. Il nek se ne igra te igre, jer prihvatit nekog ko duhovnog autoriteta a da to ne zasluzuje je jako nezgodno.

A to sto neko mozda ima iskustva nista ne znaci. Ima jogina kji su bili daleko, daleko veci od Turine pa su opet napravili masu problema i sebi i ucenicima. Dovoljno ima muljaze i dovoljno sam se opeko a sumnjam u bilo koga ko se voli proglasavat uciteljem. Uostalom sumnjam da moze bit ista korisno u budali koja se samoreklamira, napuhava i pise recenice tipa "biografije su nevazne, pogledajte u moje oci, tu cete naci istinu" i slicne pateticne idijotarije.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 21:07   #60
Quote:
ravana kaže:
Tipicno sektasko izvlacenje. U masi duhovnih organizacija sam vidio takve muljaze. Kad se navuku na "gurua" postanu totalno (tj postanemo) neobjektivni i svako sranje sto napravi nadje opravdanje,a svaka kritika je proizvod naseg ega, projekcija nasih mana itd. Svako ko ode od gurua (iz vrlo objektivnih razloga) ima problema s vlastitim egom i nesposobnoscu prihavacanja i blablabla. Bas naprotiv covjeka koji sebe postavlja, naziva i ponasa se kao duhovni ucitelj treba ispitat pod mikroskopom, potpuno ga rastavit, pritisnut, otkrit i najmanju manu. Il nek se ne igra te igre, jer prihvatit nekog ko duhovnog autoriteta a da to ne zasluzuje je jako nezgodno.

A to sto neko mozda ima iskustva nista ne znaci. Ima jogina kji su bili daleko, daleko veci od Turine pa su opet napravili masu problema i sebi i ucenicima. Dovoljno ima muljaze i dovoljno sam se opeko a sumnjam u bilo koga ko se voli proglasavat uciteljem. Uostalom sumnjam da moze bit ista korisno u budali koja se samoreklamira, napuhava i pise recenice tipa "biografije su nevazne, pogledajte u moje oci, tu cete naci istinu" i slicne pateticne idijotarije.

__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.