Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2011., 09:13   #21
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Pogledala sam mindmovie, danas. To je zapravo utiskivanje pozitivnih slika i parola, misli u podsvijesni um?

Nije loša tehnika, iako mi se na prvi pogled učinilo tako tipično moderno i pomalo površno, no, zapravo to i jest put laganog reprogramiranja podsvijesti.
Da, utiskivanje u podsvijest. Samo mi se ne da raditi slijedeci filmic koji bi se fokusirao na nesto sasvim drugo, mada bih zeljela provjeriti jel mi se one zelje iz prethodnoga ostvaruju radi filmica.

Postoji mnogo drugih tehnika, a jedna od njih je i Kutija zelja- na njoj napisati ''sve sto je u ovoj kutiji jest" i u nju staviti izreske iz casopisa i novina svega sto zelimo. Imam tu kutiju i dugo ju nisam nadopunjavala, jer ju je potrrebno puniti kad se osjecas izuzetno pozitivno.
A postoji i biljeznica zelja, u koju lijepis izreske iz novina i listas to sto cesce. Osim sto moja biljeznica sadrzi i popis 101 zelje i pozitivne afirmacije koje je potrebno sto cesce ponavljati.

Uglavnom, preporucam knjigu Trazi i bit ce ti dano od Hicksa. Malo su zabrijali na visa bica, ali u knjizi ima dobrih tehnika za privlacenje zelja.
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 09:32   #22
Lst moja draga, koliko sam ja lijepo tražila, i nisam dobila ništa.
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 11:11   #23
Quote:
lost2 kaže: Pogledaj post
Postoji mnogo drugih tehnika, a jedna od njih je i Kutija zelja- na njoj napisati ''sve sto je u ovoj kutiji jest" i u nju staviti izreske iz casopisa i novina svega sto zelimo. Imam tu kutiju i dugo ju nisam nadopunjavala, jer ju je potrrebno puniti kad se osjecas izuzetno pozitivno.
A postoji i biljeznica zelja, u koju lijepis izreske iz novina i listas to sto cesce. Osim sto moja biljeznica sadrzi i popis 101 zelje i pozitivne afirmacije koje je potrebno sto cesce ponavljati.

Uglavnom, preporucam knjigu Trazi i bit ce ti dano od Hicksa. Malo su zabrijali na visa bica, ali u knjizi ima dobrih tehnika za privlacenje zelja.
Hvala ti na preporuci!
Iako sam sad u raspoloženju "neka bude kako mora biti".
Ja recimo nemam ništa protiv viših bića jer ne vjerujem da je naša vlastita volja alfa i omega.

Btw. nadam se da si bolje, ne daj crnim mislima da te preplave.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 11:12   #24
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Lst moja draga, koliko sam ja lijepo tražila, i nisam dobila ništa.
Ti si meni jako draga, ali moraš taj mentalitet žrtve maknuti i podignuti se, imam dojam da se često obasipaš negativnim mislima, kao da ih sama u sebe ulijevaš i onda ti se ostvaruju...
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 12:18   #25
Ma bila sam tako pozitivna, sve je krenulo po zlu.
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:12   #26
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Lst moja draga, koliko sam ja lijepo tražila, i nisam dobila ništa.
Kažu da je potrebno zadržati pozitivan pogled na svijet. Ne znam jel to pomaže, doista, samo znam da sam se toliko trudila da budem sretna da mi je ovo u nekom trenutku bilo i poticaj i utjeha.

Kad god mi bude jako, jako teško, čitam ulomke iz nekih knjiga koje sam si kopirala i jednostavno nastojim misliti kako ću neke stvari zasigurno ostvariti.






Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Hvala ti na preporuci!
Iako sam sad u raspoloženju "neka bude kako mora biti".
Ja recimo nemam ništa protiv viših bića jer ne vjerujem da je naša vlastita volja alfa i omega.
Nema na čemu

Ma knjiga je meni zanimljiva sama po sebi, jer ako ti sada ne treba, ne znači da jednoga dana neće

Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post

Btw. nadam se da si bolje, ne daj crnim mislima da te preplave.
Trenutno se držim, vikend je bio sadržajan, no to me nije spriječilo da se isplačem...
Zato ću sada malo probati čitati te knjige, i neke stvarčice što dobivam putem maila.

Uglavnom, bitno je ne odustati od stvari koje su naša istinska strast, nikada.
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 11:49   #27
GIZELA I SUN AND SHINE -
molim VAs objasnite mi malo pobliže na koji način ste zaželjeli želju, Gizela, molim navedi i knjigu koju si čitala i iz koje si tu želju zaželjela i ono najbitnije -

kakve vrste želja su to bile i zašto je cijena bila visoka...Zašto stres i patnja kao posljedica realizacije želje?

Može i na pm.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:48   #28
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa sve.

"traži i dobit ćeš"
"svaka želja blagoslovljena jer postoji neki razlog zašto smo upravo to zaželjeli."
"ono što ti tražiš, to traži tebe."

Meni se želje nisu ostvarile. Nisam dobio 6 na lotu, nije mi Pišekica pokucala na vrata,....itd.

I šta sad? Pretpostavljam da slijedi klasična izvlakuša da mi to nije suđeno ili da nisam dovoljno jako želio
Jok, ti si dusu prodao unaprijed, pa se oko tebe vise ne trude
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:50   #29
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Ti si meni jako draga, ali moraš taj mentalitet žrtve maknuti i podignuti se, imam dojam da se često obasipaš negativnim mislima, kao da ih sama u sebe ulijevaš i onda ti se ostvaruju...
ovo mi je super koja isprika za bezosjecajnost i sebicnost u rl inace...susjedu izgori kuca, neka gori, sam si je privukao...sestricna dobije rak, eto rezultata negativnih misli, neka se sama vadi...

i nikako ne blizu takvih da se ne prenese negativnost

o tempora, o mores...
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 22:50   #30
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Jok, ti si dusu prodao unaprijed, pa se oko tebe vise ne trude
Prije bih rekao da su digli ruke od mene jer je još nisam prodao. Ne zadovoljavaju moje zemaljske želje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 16:47   #31
Quote:
lost2 kaže: Pogledaj post
Da, utiskivanje u podsvijest. Samo mi se ne da raditi slijedeci filmic koji bi se fokusirao na nesto sasvim drugo, mada bih zeljela provjeriti jel mi se one zelje iz prethodnoga ostvaruju radi filmica.

Postoji mnogo drugih tehnika, a jedna od njih je i Kutija zelja- na njoj napisati ''sve sto je u ovoj kutiji jest" i u nju staviti izreske iz casopisa i novina svega sto zelimo. Imam tu kutiju i dugo ju nisam nadopunjavala, jer ju je potrrebno puniti kad se osjecas izuzetno pozitivno.
A postoji i biljeznica zelja, u koju lijepis izreske iz novina i listas to sto cesce. Osim sto moja biljeznica sadrzi i popis 101 zelje i pozitivne afirmacije koje je potrebno sto cesce ponavljati.

Uglavnom, preporucam knjigu Trazi i bit ce ti dano od Hicksa. Malo su zabrijali na visa bica, ali u knjizi ima dobrih tehnika za privlacenje zelja.
Akakva je to kutija zelja? treba je sam israditi ili? KAKO????????????
sun and shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 20:29   #32
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da su digli ruke od mene jer je još nisam prodao. Ne zadovoljavaju moje zemaljske želje
Pa kad vise nemas cime trgovat

Ionako je pravi put mistika i magicara onkraj privida.

Nego, a da se krstis
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:04   #33
Quote:
sun and shine kaže: Pogledaj post
Akakva je to kutija zelja? treba je sam israditi ili? KAKO????????????
Ne trebaš, uzmeš bilo kakvu kutiju, dovoljno veliku da u nju stane sve što želiš staviti unutra.
__________________
...
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 23:34   #34
evo da i ja dam svoj komentar, naišao sam na zanimljiv link
Ostvarite svoju sudbinu - Na osnovu istoimene knjige Wayne W. Dyera. Pripremio Adrian Predrag Kezele

nisam pročitao knjigu, ali pokušao sam slijediti ta 9 načela u svom primjeru potrage posla. Počeo sam meditirati prema tim načelima i uvjerio sam se da ja sam kontroliram svoju sudbinu, ono što želiš se može stvarno desiti. Uvjeren sam da pozitivno mišljenje privlači pozivitivu, želja za poslom privlači posao itd.

U mom primjeru, nakon nekoliko dana sam dobio poziv na razgovor (zanimljivo je da ga nisam ja pronašao, već mi je poznanik rekao za firmu kojoj sam se javio), dobro još nisam dobio posao ali ipak se nešto dešava

toplo preporučujem da pročitate cijeli tekst, zanimljivo je
bniedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 23:56   #35
Pazi dobro sta zelis, jer zelja bi se mogla i ostvariti.
maesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 10:29   #36
Quote:
maesa kaže: Pogledaj post
Pazi dobro sta zelis, jer zelja bi se mogla i ostvariti.
Glupost.

Ja ne pazim šta želim pa se opet ne ostvaruje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 16:50   #37
Želim da ne želim ništa.
Lincoln six Echo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 07:39   #38
Quote:
Lincoln six Echo kaže: Pogledaj post
Želim da ne želim ništa.
Vlak te zgazi i puff u komi si.

Bad zlatna ribica bad
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 18:09   #39
Quote:
maesa kaže: Pogledaj post
Pazi dobro sta zelis, jer zelja bi se mogla i ostvariti.
heheh ova poslovica ili kaj to več je mi je nekaj najgluplje od svega kaj sam ikad ćuo jer pazi da ne poželiš vilu i bazen moglo bi ti se ostvariti .. buuuuuuuuuuuuu . .poanta je mogla ..lol
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 22:13   #40
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
heheh ova poslovica ili kaj to več je mi je nekaj najgluplje od svega kaj sam ikad ćuo jer pazi da ne poželiš vilu i bazen moglo bi ti se ostvariti .. buuuuuuuuuuuuu . .poanta je mogla ..lol
onda si jako mlad i neiskusan
nema ništa gore nego kad ti vlastita želja zastane i grlu.
evo, bez obzira što sam sad u nekom lošem periodu, iskreno moram reći da su mi se sve želje dosad ostvarile.
nisu to želje tipa sedmice na lotu ili neke nametnute iz vanjskog svijeta propagande, medija i sl, već one duboke, koje dugo dugo tinjaju unutar nas, tek im naznake slutimo, ne znamo ih čak niti formulirati riječima..tek kad se dogode shvatim da je to to.
al fakat, uvijek se dogode. teško je to opisati, shvatila sam to davno prije nego sam čitala o pozitivnim mislima, vizualizacijama i kutijama želja, ali sam shvatila da sam upravo takve stvari cijelo vrijeme radila sama od sebe.
i sada, sa preciznošću znam koja od "želja" će se ostvariti a koja ne.
druga je stvar što ponekad sama sebi ne želim to priznati pa bezuspješno udaram od zidove u cilju ostvarenja nečega što u tom trenu smatram da mi je "najveća životna želja"..duboko u sebi prepoznajem da je to isforsirano i da nikada neće biti..
ali isto tako, prepoznajem i onaj tračak koji se budi, još nepoznat svijesti, možda tog trena i neželjen, ali znam, jednostavno znam taj osjećaj i znam da sve vodi prema tome.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.