Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2011., 23:39   #21
Još jedna korisna informacija - djeca sa srčanim manama imaju pravo na Rotarix preko zdravstvenog osiguranja ( cijena jednog cjepiva oko 400 kn,a trebaju 2 cjepiva ).
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 00:23   #22
I još jedna info...djeca sa srčanim manama imaju i pravo na cjepivo SYNAGIS protiv RSV-a(respiratorni sincicijski virus) koji je jako čest i vrlo opasan za našu dječicu.

http://biblio.irb.hr/prikazi-rad?&rad=353970
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:11   #23
Thumbs up Operacija VSD-a na Rebru

Pozdrav svim zabrinutim roditeljima. Iznijet ću naša iskustava i nadam se da ću utješiti mnoge roditelje. Naš sin je operiran prije nepunih 6mjeseci na Rebru( VSD + stenoza plućne arterije). Operirao ga je dr. Alen Hodalin. Tada je imao točno godinu dana.VSD mu nikada nije smetao, lijepo je napredovao i dobivao na težini te smo u dogovoru s dr. Šarićem odlučili da bi to bilo najbolje vrijeme za operaciju.Kao i svi vi, strašno smo se bojali. Tisuće pitanja i sati provedeni na forumima tražeći kakve informacije.Skratit ću. Sve je prošlo odlično!
Kateterizacija, nakon nekoliko dana operacija. Dva dana je bio na intenzivnoj, a zatim još 15 dana u bolnici. Inače se kući ide za 2 do 3tjedna, zavisi koliko se brzo dijete oporavlja i ako ne dobije izljev. Naš maleni je imao taj izljev vode oko srca (u biti ništa strašno)te nas je to+ gripa zadržalo nekoliko dana duže.Ukupno 17 dana bolnice. Nakon dolaska s intenzivne ja sam bila u strahu- smije li se on pomakunti , spavati na stomaku....Međutim, čim me ugledao, onako prestrašen, skočio je na noge i počeo skakati po krevetiću.Dakle, smio je i stajati, normalno sam ga držala, a taj isti dan je spavao na trbuhu.Najgore od svega iz toga razdoblja je zapravo bio taj prvi dan nakon dolaska s intenzivne jer nije smio ništa jesti niti piti, imao je ograničenje, a on je bio pregladan i prežedan. I strah od liječnika, sestara i injekcija.Zbog toga je bolje ako je beba manja pa se ne zna bojati (takav je bio slučajem s malenim iz naše sobe- puno lakše jer ja malen, mirno leži i ništa ne zna).Danas je naš sin potpuno zdravi dječačić koji se potpuno oporavio, liječnik je prezadovoljan. Na kontrole idemo svakih 8-10 mjeseci, a uskoro će to biti i jednom godišnje. Svim roditeljima puno strpljenja i snage i vjerujte- proći će bezbolnije nego što mislite. Mi smo kroz to vrijeme upoznali mnoge roditelje i mnoga su dječica prošla operacije i svaka je bila uspješna!Ako imate bilo kakvih pitanja, javite se. Kamo sreće da je meni netko opisao svoja iskustva!
Jojo29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:35   #24
Moja beba je bila na rebru nazalost sa 5 dijagnoza...3sta se tice srca (vsd,ductus botalli,koarktacija aorte) + plucna hipertenzija,konatalna hipotiroza operirali su je sa 2 tj starosti...nazalost ocito je bila premala i preslaba da bi to sve podnjela ona vise nije samnom ali htijela sam se samo nadovezati da sto se tice bolnice rebro i tim strucnjaka koji su tam ja ima skidam kapu...mislim da su sve beb koje su tam u dobrim rukama...sretno
maleno srce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:33   #25
svakako baciti pogled na ovaj link...

jako puno statistika vezano za srčane greške a najviše za VSD za djecu rođenu u HR...

http://medlib.mef.hr/867/01/Dilber_D...ja_rep_867.pdf
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 17:55   #26
Jel ima tko iskustava sa koarktacijom aorte? Moja mala nećakinja će uskoro biti podvrgnuta toj operaciji. Stara je 2 tjedna. Operacija će se izvesti na Rebru. Svaki savjet je dobrodošao.
__________________
Kad narastem bi'ću televizor, kad narastem bi'ću teve!!
envoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 08:37   #27
evo i nama nažalost potvrđena operacija zbog VSD-a, ipak se ne smanjujem rupica i morat ćemo na operaciju....barem se ASD praktički već zatvorio...
za 10 dana imamo u RI kateterizaciji srca....

što je bilo sa sarom, je operirana na kraju malecka???
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:19   #28
Quote:
autoar kaže: Pogledaj post
evo i nama nažalost potvrđena operacija zbog VSD-a, ipak se ne smanjujem rupica i morat ćemo na operaciju....barem se ASD praktički već zatvorio...
za 10 dana imamo u RI kateterizaciji srca....

što je bilo sa sarom, je operirana na kraju malecka???
...nažalost!...a doktor vam je davao tako dobre prognoze...i da bi čekali sa operacijom par godina...
A i Vsd vam je bio mali...na kateterizaciji ce vidjeti detaljno, zna biti i par milimetara veći nego kad se gleda na ultrazvuk!
Držite se, bit će to dobro!
Za saru zadnje znam da su išli na katetrizaciju u Zagreb...
Valjda će javiti kako je prošlo!
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 22:58   #29
Mi se vratili u četvrtak (8.9.) iz Zagreba sa operacije! Kateterizacija je bila 18.08., a operacija 31.08.2011.
Sve prošlo super! Kao što vidite, pušteni smo 8. dan nakon operacije. Malena se super oporavlja.
Sve pohvale za osoblje na Rebru!
Ako vas šta zanima možete me slobodno kontaktirati na pp.
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 19:52   #30
Quote:
7sara7 kaže: Pogledaj post
Mi se vratili u četvrtak (8.9.) iz Zagreba sa operacije! Kateterizacija je bila 18.08., a operacija 31.08.2011.
Sve prošlo super! Kao što vidite, pušteni smo 8. dan nakon operacije. Malena se super oporavlja.
Sve pohvale za osoblje na Rebru!
Ako vas šta zanima možete me slobodno kontaktirati na pp.
Super! Jako dobre vijesti!Pozdrav
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 11:24   #31
super, fenomenalno sara....

baš mi drago da je sve super prošlo i da ste tako brzo došli doma....već smo se bili malo i zabrinuli pošto se nisi javljala...
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 14:40   #32
Da malo podignemo temu...
Kako su vam dječica? Dali je netko možda krenuo u vrtić?
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:10   #33
Evo nama prije neki dan prošla godina dana od operacije.Djevojčica je super,ali još ovu godinu je neću slati u vrtić,nego dogodine kada bude imala nešto manje od 3 godine.Ja uskoro krećem na posao,a i tada će proradit baka-servis!
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:51   #34
mi smo trebali na operaciju u sedmom mjesecu u RI, trebali su je operirati talijanski kirurgi iz Masse ali nekoliko dana prije operacije sve je odgođeno zbog prometne glavnog operatera....zadnje je bilo da će biti u 9. mjesecu i sada čekamo...

daleko smo mi od vrtića pošto još niti ne jedemo ništa kruto, još ne hodamo samostalno a imamo 18. mjeseci....
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 16:13   #35
Quote:
7sara7 kaže: Pogledaj post
Evo nama prije neki dan prošla godina dana od operacije.Djevojčica je super,ali još ovu godinu je neću slati u vrtić,nego dogodine kada bude imala nešto manje od 3 godine.Ja uskoro krećem na posao,a i tada će proradit baka-servis!
Nama će uskoro 3 godine od operacije. Bili smo na pregledu, redoviti, kojeg radimo godišnje. Doktor je zadovoljan, mi sretni...
Uskoro krećemo u vrtić, doktor kaže da može ići, boravit će u njemu 4 sata. to je velika stvar za nas!
Nema nikakvih poteškoća i za sada je dobro, nadam se da će tako i ostati.
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 16:22   #36
Quote:
autoar kaže: Pogledaj post
mi smo trebali na operaciju u sedmom mjesecu u RI, trebali su je operirati talijanski kirurgi iz Masse ali nekoliko dana prije operacije sve je odgođeno zbog prometne glavnog operatera....zadnje je bilo da će biti u 9. mjesecu i sada čekamo...

daleko smo mi od vrtića pošto još niti ne jedemo ništa kruto, još ne hodamo samostalno a imamo 18. mjeseci....
Da, kod vas je u pitanju taj VSD.
Kako to da će je operirati talijanski kirurzi, a neće raditi operaciju na Rebru?
Vjerujem da vam je teško,očito i sporije napreduje... Kad riješe tu rupicu, bit će lakše, i njoj i vama!
Bar je moj nakon operacije bio drukčiji, odmah je dobio obraščiće, puno bolje je dobivao na težini!
Sama operacija i boravak u bolnici je neopisivo teško iskustvo za roditelja, ali vjerujte da nakon toga bude lakše...
Monday30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 08:32   #37
evo konačno dobili termin, 24. ili 25-og ovog mjeseca će biti operacija na Sušaku....

talijanski primarijus iz poznate klinike iz Masse dođe jednom godišnje operirati 4-5 djece iz Istre i Rijeke i mi smo imali sreće da smo upali na listu...

a i mi se nadamo da će kod nje sve pomalo krenuti nakon operacije i da će biti bolje sa razvojem i hranjenjem....
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:14   #38
Quote:
autoar kaže: Pogledaj post
evo konačno dobili termin, 24. ili 25-og ovog mjeseca će biti operacija na Sušaku....

talijanski primarijus iz poznate klinike iz Masse dođe jednom godišnje operirati 4-5 djece iz Istre i Rijeke i mi smo imali sreće da smo upali na listu...

a i mi se nadamo da će kod nje sve pomalo krenuti nakon operacije i da će biti bolje sa razvojem i hranjenjem....

Mi smo se nakon operacije preporodili! Vjerujem da će i vama tako bit! Sretno!
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 16:11   #39
ostium secundum kod djece

kod kćeri su mi otkrili defekt septuma atrija tipa ostium secundum promjera 3cm na Rebru. curica ima 6,5 godina. predložena je operacija isto na Rebru. zanima me da li netko ima iskustva s takvim slučajem i da li bi možda trebala potražiti mogućnost operacije i van hrvatske. jako sam zabrinuta i jako me strah.
d-o-r-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:58   #40
Samo da se osvrnem na Rebro - vrhunski tim stručnjaka, posebno prof.dr.sc.Darko Anić; nećete pogriješiti
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.