Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2012., 11:11   #1
Stenoza aortnog zaliska

Ima li netko iskustvo sa suženjem aorte kod male bebe?
Naime, bebi je dijagnosticirana stenoza aortne valvule pa sad nam predstoji borba što i kako dalje. Dr. kaže da će biti potrebna operacija srca ali se ne može znati kad točno. Svako iskustvo bi nam dobro došlo.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:59   #2
moja mala mora na operaciju srca ali zbog ventrikularnog defekta septuma pa neznam mnogo o toj operaciji....su rekli da će biti operaciji u ZG ili vani??? uz taj problem nema drugih problema (hranjenje, povraćanje....)....
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 10:55   #3
Operacija bi bila u Zagrebu. Inače nema drugih problema. Ja se isto ne razumijem puno oko te problematike, ali najgora mi je sad ta neizvjesnost. Dr. kaže da stanje ne može na bolje nego samo na gore, vrijeme će pokazati kad će biti potrebna operacija. Strah me kako će dijete dalje u životu. Hoće li imati velikih problema ili operacija može riješiti problem.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:44   #4
kod srčanih problema (sada nisam potpuno informiran za ovaj problem...) operacija (jedna ili više) rješavaju trajno sve probleme i dijete može normalno živjeti...
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 18:56   #5
Ja se nadam da će na kraju sve biti ok. Koliko je stara vaša curica? Pije li neke tablete ili kapi (nama je dr. dao da pije lanitop kapi kao za jačanje srčanog mišića)?
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 09:16   #6
mala mi ima 13 mjeseci i čekamo termin operacije, ili sada prije ljeta ili na jesen ide na operaciju...mislilo se da će prije ali zbog općeg dobrog stanja se odlučilo pričekati dok ne ojača pošto je jako sitna....
a pije tablete (sirup napravljen) captopril zbog tlakova pošto se njoj mješaju tlakovi s desne i lijeve strane srca pa viši tlak ide prema plućima i postoji mogućnost plućne hipertenzije....
u koju vas bolnicu prate???
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 01:01   #7
Moja djevojčica (8 mjeseci) ima supravalvularnu stenozu aorte i hipoplaziju obiju plućnih arterija.
Rađena je kateterizacija gdje je utvrđeno da ima i stenozu zalistka. Jedino nisu sigurni da li je ta stenoza prava stenoza ili je nastala uslijed zadebljanog srčanog mišića.
Sada čekamo na termin operacije.
Pratimo se na Rebru.
__________________
DVA MUŠKETIRA I JEDNA DAMA
Rapunzel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.