Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 17:47   #3161
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Točno je, možeš učitati obrazac, i kad ideš na provjeru javlja ti poruku, ne možeš ga poslati dok ne dobiješ nazad poruku da je kontrola prošla ok, što će vjerovatno biti u ponedjeljak i onda treba poslati obrazac...
ovo se i meni desilo, kaže da provjera obrasca nije dostupna do ponedjeljka i da ga neprovjerenog ne mogu poslati.

OK ali se brinem da li ću moći do poslat u ponedjeljak sa današnjom šifrom obrasca 16015? Jer sam doprinose već platio s šifrom 16015...
harakiri2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:49   #3162
Quote:
harakiri2 kaže: Pogledaj post
ovo se i meni desilo, kaže da provjera obrasca nije dostupna do ponedjeljka i da ga neprovjerenog ne mogu poslati.

OK ali se brinem da li ću moći do poslat u ponedjeljak sa današnjom šifrom obrasca 16015? Jer sam doprinose već platio s šifrom 16015...
Možeš ga poslati i u ponedjeljak jer se JOPPD šalje ili isti dan ili najkasnije slijedeći radni dan, a to je ponedjeljak.
Inače ja sam jutros poslao JOPPD obrazac; od jučer u 16 do ponedjeljka u 7 nije moguća provjera, ali ga možeš poslati. Potvrda o statusu će vjerojatno stići u ponedjeljak
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 08:36   #3163
Kod predaje obrasca za putni nalog javlja mi grešku da oznaka 39 (cestarina, noćenje) neoporezivog primitka nije dozvoljena.
Nešto se mijenjalo ili...?
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 08:45   #3164
Moraš staviti datum 31.12. i oznaka izvješća 15365 (zadnji dan u godini 2015) U 2016. više nema oznake 39.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:57   #3165
Trebam pomoć. ne znam zašto mi joppd ne može proći, tj. na mail sam dobila poruku da mi je obrazac pogrešan u vezi plaće za 12.mj. Poslala sam ga isto kao i prošli mjesec.Javlja grešku kod dva radnika koji imaju isplatu za naknadau troškove na posla i s posla. Stavila sam na joppdu pod neoporezivim primtkom šifru 19 i sve kao i prošli mjesec. Da li se tu štogod mijenjalo, a meni je promaklo. Pa to ide pod 2016.g., isplata je bila zajedno s plaćom 15.1., znači šifra 16015.
Jedino možda zato što je to neoporezivi primitak, a razdoblje 01.12.-31.12.2015. pa bi trebalo joppd za to s 31.12.? Ali, to je u sklopu plaće za 12.mj. i isplata je u 1.mj.
Više nema onog telefonskog broja za joppd obrasce 08007222?
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:26   #3166
Molim za pomoć, prvi puta mi se dogodilo da moram slati ispravak JOPPD-a za neoporezive primitke jer sam kod jedne osobe navela krivo obračunsko razdoblje i sad me zanima kod tog ispravka jel u synesisu pravim novi neoporezivi primitak ili ispravljam na starom taj podatak i onda ga vuče u JOPPD i treba li na tom ispravljenom joppdu bit samo taj jedan redak ili svi kao na ovom već poslanom? Sorry ako sam zakomplicirala pitanje
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 15:02   #3167
Porez na kamatu

Bok, novi sam na ovoj temi. Imam jedan problem na koji nisam mogao dobiti odgovor ni od porezne pa ako imate kakvu informaciju molim pomoć.

U 2015. banka je klijentu isplaćivala mjesečnu kamatu na rentnu štednju i sa svakom isplatom obustavljala i plaćala porez na kamatu poreznoj. U 2016. klijent razročava depozit. Banka mu obračunava manju kamatu (za najbliže izdržani rok). Prema tome klijentu se automatski reobračunava kamata za 2015. ali ne i plaćeni porez. Njemu je znači umanjena kamata u 2015., porez je ostao isti. Naime prema nekim podacima Porezne ne možemo slati ispravak JOPPD(6) za porez plaćen u 2015. To je zatvorena fiskalna godina. Kako potraživati od porezne preplaćeni porez na kamatu u 2015.

Rješenje?
Kerempuh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:06   #3168
Quote:
stela5 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć. ne znam zašto mi joppd ne može proći, tj. na mail sam dobila poruku da mi je obrazac pogrešan u vezi plaće za 12.mj. Poslala sam ga isto kao i prošli mjesec.Javlja grešku kod dva radnika koji imaju isplatu za naknadau troškove na posla i s posla. Stavila sam na joppdu pod neoporezivim primtkom šifru 19 i sve kao i prošli mjesec. Da li se tu štogod mijenjalo, a meni je promaklo. Pa to ide pod 2016.g., isplata je bila zajedno s plaćom 15.1., znači šifra 16015.
Jedino možda zato što je to neoporezivi primitak, a razdoblje 01.12.-31.12.2015. pa bi trebalo joppd za to s 31.12.? Ali, to je u sklopu plaće za 12.mj. i isplata je u 1.mj.
Više nema onog telefonskog broja za joppd obrasce 08007222?
hmmm možda je greška u nečem drugom. ja sam stavio troškove prijevoza na posao (neoporezivi primitak, šifra 19) kao i obično i obrazac mi je ispravan
harakiri2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:03   #3169
Quote:
Kerempuh1 kaže: Pogledaj post
Rješenje?
Nisam se s tim u praksi do sad nikad susretala, al nagađam... možda podnošenjem porezne prijave
Pretpostavljam da je klijent fizička osoba.
Ako je fizička osoba, virni malo upute koje je PU objavila na svojim stranicama vezano uz DOH obrazac.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:26   #3170
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Moraš staviti datum 31.12. i oznaka izvješća 15365 (zadnji dan u godini 2015) U 2016. više nema oznake 39.
Koja je onda oznaka za cestarine i noćenja na sl. putu?
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:34   #3171
Quote:
stela5 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć. ne znam zašto mi joppd ne može proći, tj. na mail sam dobila poruku da mi je obrazac pogrešan u vezi plaće za 12.mj. Poslala sam ga isto kao i prošli mjesec.Javlja grešku kod dva radnika koji imaju isplatu za naknadau troškove na posla i s posla. Stavila sam na joppdu pod neoporezivim primtkom šifru 19 i sve kao i prošli mjesec. Da li se tu štogod mijenjalo, a meni je promaklo. Pa to ide pod 2016.g., isplata je bila zajedno s plaćom 15.1., znači šifra 16015.
Jedino možda zato što je to neoporezivi primitak, a razdoblje 01.12.-31.12.2015. pa bi trebalo joppd za to s 31.12.? Ali, to je u sklopu plaće za 12.mj. i isplata je u 1.mj.
Više nema onog telefonskog broja za joppd obrasce 08007222?
trebaš prijevoz staviti kao oznaku izvješća 31.12. kao i joppd za isplate po putnim računima
meni je isto isplata bila u 1 mjesecu poslala sam joppd sa 31.12.2015.
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 19:51   #3172
Quote:
suski kaže: Pogledaj post
Koja je onda oznaka za cestarine i noćenja na sl. putu?
Ne postoji za ovu god jer više nema obveze slanja jopa za to.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 20:26   #3173
Pozdrav svima, vezano za ovu grešku koju javlja za datum...ja imam isplatu loko vožnje na šifri 19...dakle s plaćom za 12. mjesec isplaćujem i loko za prosinac...što da sad radim, pa ne mogu krivo napisat da je loko za siječanj...valjda radim obračun nakon proteka mjeseca a ne unaprijed. Što da napravim? molim pomoć?
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:01   #3174
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, vezano za ovu grešku koju javlja za datum...ja imam isplatu loko vožnje na šifri 19...dakle s plaćom za 12. mjesec isplaćujem i loko za prosinac...što da sad radim, pa ne mogu krivo napisat da je loko za siječanj...valjda radim obračun nakon proteka mjeseca a ne unaprijed. Što da napravim? molim pomoć?
ja sam radila to isto za dnevnice, upisala sam datume od 1.12. do 31.12.15. za dnevnice obračunate u 12/15. kad mi joppd nije prošao, zvala sam referenta i on mi je rekao da se ne radi tako, ako su dnevnice isplaćene u 1/16, datumi su 1.1.-31.1.16., bez obzira što su to dnevnice iz 12/15., a prijavljuju se u veljači. onda sam izbrisala taj redak za dnevnice i poslala samo plaću, a dnevnice ću poslati u veljači.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:57   #3175
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
ja sam radila to isto za dnevnice, upisala sam datume od 1.12. do 31.12.15. za dnevnice obračunate u 12/15. kad mi joppd nije prošao, zvala sam referenta i on mi je rekao da se ne radi tako, ako su dnevnice isplaćene u 1/16, datumi su 1.1.-31.1.16., bez obzira što su to dnevnice iz 12/15., a prijavljuju se u veljači. onda sam izbrisala taj redak za dnevnice i poslala samo plaću, a dnevnice ću poslati u veljači.
Ako sam dobro shvatila, radnik je koristio privatni automobil u prosincu, ja sam mu isplatila loko vožnju za prosinac u siječnju, a to da prikažem na joppdu u veljači?
Jedno stvar je obračun, ali ja sam već to i isplatila u siječnju? Ne kužim...
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 11:07   #3176
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila, radnik je koristio privatni automobil u prosincu, ja sam mu isplatila loko vožnju za prosinac u siječnju, a to da prikažem na joppdu u veljači?
Jedno stvar je obračun, ali ja sam već to i isplatila u siječnju? Ne kužim...
tako je to meni objasnio referent. ima i neke logike u tome, možeš kroz siječanj nekoliko puta isplaćivati radniku, nalog po nalog, a na kraju mjeseca zbrojiš sve što si mu isplaćivala u siječnju i pošalješ jopac u veljači. ako netko misli da referent krivo zbori, nek se javi
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 11:40   #3177
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
tako je to meni objasnio referent. ima i neke logike u tome, možeš kroz siječanj nekoliko puta isplaćivati radniku, nalog po nalog, a na kraju mjeseca zbrojiš sve što si mu isplaćivala u siječnju i pošalješ jopac u veljači. ako netko misli da referent krivo zbori, nek se javi
Pa kaj nije poanta JOPPDa bila da ga predaješ svaki put kad imaš neku isplatu, pa makar to bilo i svaki dan
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 12:30   #3178
Motorno vozilo N1 kategorija

Molim Vas pomoc..

dakle imamo vozilo N1 - teretno (Opel Combo) dva sjedala i teretni prostor masa vozila:1240
do sada sam priznavala pdv za sve stvari vezane za automobil :gorivo,održavanje.....
sad citam upute za pod. pdv za 12/2015 i vidim da u slucaju da se mot. vozilo N1 prenamjeni u mot.vozilo koje je predmet opor. posebnim porezom na motorna vozila treba napraviti ispravak pretporeza.

Sada sam to trazila po netu ali nisam bas sigurna da sam shvatila...kako da znam i zasto se moje vozilo prenamjenjuje ili ne...??

zna li netko.....
tammy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 13:10   #3179
Treba li se predavati porezna prijava ove godine ako je dohodak ostvaren po ugovoru o djelu?
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 13:59   #3180
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Treba li se predavati porezna prijava ove godine ako je dohodak ostvaren po ugovoru o djelu?
Ne, ako Porezna uprava raspolaže podacima o ostvarenom dohotku
u poreznom razdoblju, odnosno ako je isplatitelj drugog dohotka uredno obavijestio PU o tom putem joppd obrasca
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.