Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2024., 13:03   #1
Teško bolestan otac

Otac mi je pao na postelju....dosao sam ranije s posla, ne moze da prica, ne moze da jede niti pije...jucer je hitna dolazila i rekla kako on vec duze vreme nije za njih...odbacili su ga ponovo u bolnicu a ovi rekli kako nije ni za bolnice.
Za par dana on je skroz propao pogotovo nakon bolnice...ja sam jutros ronio suze, nmg da vjerujem da kroz par dana covek je nestao skroz.
Evo me do njega samo lezi i spava, nesto mrmlja u sebi...ne vjerujem da ce se oporaviti....
Jucer mu je bio urin skroz crven kako dugo nosi kateter ne vjerujem da je to normalno...
sada evo spava, malo sam mu dao vode, hranu izbjegava..izmjerio sam mu kisik i 91 % je samo.
Ne znam jel dobro sto samo spava ili ne...vode sam mu dao malo na slamcicu.Bolnica ne zeli gore da ga ostavi..
Vidjet cu sa sestrom da ga sto pre smjestimo u dom ako nije kasno...zao mi suze evo ronim, zao mi sve ruzno sto sam mu govorio da ide u dom podignutim glasom....
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 14:09   #2
Otac mi je pao na postelju....dosao sam ranije s posla, ne moze da prica, ne moze da jede niti pije...jucer je hitna dolazila i rekla kako on vec duze vreme nije za njih...odbacili su ga ponovo u bolnicu a ovi rekli kako nije ni za bolnice.
Za par dana on je skroz propao pogotovo nakon bolnice...ja sam jutros ronio suze, nmg da vjerujem da kroz par dana covek je nestao skroz.
Evo me do njega samo lezi i spava, nesto mrmlja u sebi...ne vjerujem da ce se oporaviti....
Jucer mu je bio urin skroz crven kako dugo nosi kateter ne vjerujem da je to normalno...
sada evo spava, malo sam mu dao vode, hranu izbjegava..izmjerio sam mu kisik i 91 % je samo.
Ne znam jel dobro sto samo spava ili ne...vode sam mu dao malo na slamcicu.Bolnica ne zeli gore da ga ostavi..
Vidjet cu sa sestrom da ga sto pre smjestimo u dom ako nije kasno...zao mi suze evo ronim, zao mi sve ruzno sto sam mu govorio da ide u dom podignutim glasom....
Trenutno samo spava, tesko prica disanje je usporeno kao i srce..ponekad zatrazi malo vode i to je to.
Necu moci preziveti njegov gubitak pored moje hipersenzibilne strukture licnosti.
 Ali kako se to desilo nakon bolnice, prosle sedmice smo pricali.
On jeste nepokretan 2 godine ne izlazi iz kreveta, tad je nesto i jeo pio je vodu.
Sad ne znam jel se predao ili je zaista toliko slab nesto mumlja o groblju.
Msm da se samo pati i pitanje je dana...dusa me moja boli, koliko god bio egoistican volim ga jer mi je pruzio sve u djetinjstvu...

   
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 04:05   #3
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Otac mi je pao na postelju....dosao sam ranije s posla, ne moze da prica, ne moze da jede niti pije...jucer je hitna dolazila i rekla kako on vec duze vreme nije za njih...odbacili su ga ponovo u bolnicu a ovi rekli kako nije ni za bolnice.
Za par dana on je skroz propao pogotovo nakon bolnice...ja sam jutros ronio suze, nmg da vjerujem da kroz par dana covek je nestao skroz.
Evo me do njega samo lezi i spava, nesto mrmlja u sebi...ne vjerujem da ce se oporaviti....
Jucer mu je bio urin skroz crven kako dugo nosi kateter ne vjerujem da je to normalno...
sada evo spava, malo sam mu dao vode, hranu izbjegava..izmjerio sam mu kisik i 91 % je samo.
Ne znam jel dobro sto samo spava ili ne...vode sam mu dao malo na slamcicu.Bolnica ne zeli gore da ga ostavi..
Vidjet cu sa sestrom da ga sto pre smjestimo u dom ako nije kasno...zao mi suze evo ronim, zao mi sve ruzno sto sam mu govorio da ide u dom podignutim glasom....
Trenutno samo spava, tesko prica disanje je usporeno kao i srce..ponekad zatrazi malo vode i to je to.
Necu moci preziveti njegov gubitak pored moje hipersenzibilne strukture licnosti.
 Ali kako se to desilo nakon bolnice, prosle sedmice smo pricali.
On jeste nepokretan 2 godine ne izlazi iz kreveta, tad je nesto i jeo pio je vodu.
Sad ne znam jel se predao ili je zaista toliko slab nesto mumlja o groblju.
Msm da se samo pati i pitanje je dana...dusa me moja boli, koliko god bio egoistican volim ga jer mi je pruzio sve u djetinjstvu...

   
Sepsa??
anna518 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 14:11   #4
Ne nije, nosi kateter jako dugo jer ne.moze da mokri bez istog.
Evo dosla je osoba iz crvenog kriza...on je sad i psihicki bolestan.
Brine me najvise sto nece da jede nikako...pomalo zatrazi vode i to je to.
Ne mozemo mi zivjeti za njega.
Izgleda kako je i nepokretan da je pre bolnice slomio vratne prsljenove i 3 rebra.
Ali u bolnici su ga sjebali jer iz meni nepoznatog razloga izasao je u 10 x gorem stsnju i psihicki i fizicki.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 14:32   #5
Imao je mozdani , dok je tijelo skroz opusteno mrtvo...samo me cudi kako je CT pokazao da nema.
Pritisak mu je 108/52 kisik 88 sto je lose a jucer 91.
Nece da jede i samo hoce da ga pustimo na miru da leži...
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 14:57   #6
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Imao je mozdani , dok je tijelo skroz opusteno mrtvo...samo me cudi kako je CT pokazao da nema.
Pritisak mu je 108/52 kisik 88 sto je lose a jucer 91.
Nece da jede i samo hoce da ga pustimo na miru da leži...
Ne znam gdje zivis al probaj doci do palijativne skrbi preko doktora njegovog..drzi se
anna518 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 15:34   #7
Quote:
anna518 kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje zivis al probaj doci do palijativne skrbi preko doktora njegovog..drzi se
Ma da izvines jeb...e se njegovu doktoricu o njemu...jutros sam bio kod nje kaze godine cine svoje...jedva se nakanila a mrsko joj da popuni dijagnoze za dom.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 08:48   #8
Neće da jede, evo čitavu noć je zvao mamu, sad zove mene, onda govori upali svetlo svetlo upaljeno...neće, neće da živi, očito nešto se u bolnici desilo i on je psihički otišao u p.m.
Bili su jučer iz crvenog križa vezano za njega ali ne verujem da nešto Bog zna mogu pomoći, on se predao i ne želi da bude bolje.
kad mu krenem pomoči oko namještanja onda bude jako naporan, kad ga ispravim kaže položi me u stranu kad položim ne valja ispravi me itd itd....ja ne znam šta je njemu...
Ali nažalost predao se i samo je pitanje dana...
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 15:36   #9
On svjesno ide na to da umre odnosno dao zagorča život nama svima...ne želi da jede, želi konstasntnu pažnju i da zajebaje...vodu samo pije, nešto je u njegovoj bolesnoj glavi prelomilo doa tako odluči..
Šta sada kako mu pomoći, kad mu pomognem onda konstantno zove za svaku sitnicu, a ako mu ne pomognem žderem sebe..
ali da jede neće, ovo je treći dan kako ništa ama baš ništa neće da jede.
Sestra polako diže ruke od njega, a mama ko mama ništa ne razumije šta se dešava...
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 17:16   #10
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
On svjesno ide na to da umre odnosno dao zagorča život nama svima...ne želi da jede, želi konstasntnu pažnju i da zajebaje...vodu samo pije, nešto je u njegovoj bolesnoj glavi prelomilo doa tako odluči..
Šta sada kako mu pomoći, kad mu pomognem onda konstantno zove za svaku sitnicu, a ako mu ne pomognem žderem sebe..
ali da jede neće, ovo je treći dan kako ništa ama baš ništa neće da jede.
Sestra polako diže ruke od njega, a mama ko mama ništa ne razumije šta se dešava...
Pa covjek umire, to je sad zadnjih par dana, mozda i manje, dan eventualno dva. Ne radi on to namjerno. Hranjenje na silu ne pomaze samo produzavas agoniju.
anna518 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 18:18   #11
Quote:
anna518 kaže: Pogledaj post
Pa covjek umire, to je sad zadnjih par dana, mozda i manje, dan eventualno dva. Ne radi on to namjerno. Hranjenje na silu ne pomaze samo produzavas agoniju.
Nesto se desilo u bolnici.Pre 10ak dana mi smo pricali bio je svjestan dosta komunikativniji.
Nakon 4 dana u bolnici izasao je gori nego ikada.Ja sam ga drzao da sjedi na krevetu a mama mu je dala malo hrane...stalno pije vodu nz sto.
Sestra je angazovala crveni kriz od ponedeljka da ga hrane kupaju oblace ali bojim se da ke kasno.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 18:47   #12
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Nesto se desilo u bolnici.Pre 10ak dana mi smo pricali bio je svjestan dosta komunikativniji.

Nakon 4 dana u bolnici izasao je gori nego ikada.Ja sam ga drzao da sjedi na krevetu a mama mu je dala malo hrane...stalno pije vodu nz sto.

Sestra je angazovala crveni kriz od ponedeljka da ga hrane kupaju oblace ali bojim se da ke kasno.
Ne znam gdje zivis, u mom selu u bolnici je tada (pred par godina) bila 1 sestra na 40tak pacijenata..nema teoretske sanse da je stizala obilazit svih, niti ih hranit niti ista.

Mi smo imali doma 24h skrb i dolazila je ekipa iz palijativne njege ne sjecam se vise koliko puta. I sanitetski prijevoz za bolnicu za kontrole.sve to je hrpa papirologije za ispunjavat kod doktora opce prakse. Koje opet treba pritisnut da ti kazu na sto imas sve pravo. Za crveni kriz ne znam sto pruzaju.
Moja preporuka ti je iskoristi jos ovo vrijeme koje imate
anna518 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 19:34   #13
Quote:
anna518 kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje zivis, u mom selu u bolnici je tada (pred par godina) bila 1 sestra na 40tak pacijenata..nema teoretske sanse da je stizala obilazit svih, niti ih hranit niti ista.

Mi smo imali doma 24h skrb i dolazila je ekipa iz palijativne njege ne sjecam se vise koliko puta. I sanitetski prijevoz za bolnicu za kontrole.sve to je hrpa papirologije za ispunjavat kod doktora opce prakse. Koje opet treba pritisnut da ti kazu na sto imas sve pravo. Za crveni kriz ne znam sto pruzaju.
Moja preporuka ti je iskoristi jos ovo vrijeme koje imate
Ne mogu da prihvatim i nije mi jasno da mi je otac 100x izašao gori nego što je otišao u bolnicu a samo je bio 3 dana....kao da su mi dali otrov koji ga jed sje...o.
Msm on jes bio nepokretan ali svjestan i hranio se sam....šta se moglo desiti u 3 dana ne znam ali meni se čini da je on doživio moždani udar, ali kako je CT pokazao da nema ništa????
Ili oni pojma nemaju očitati nalaz jer on jadan ima sve simptome udara.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 09:02   #14
Isto ne mogu da prokužim jel on manipulira nama ili je stvarn bolestan, mislim on ide u tu krajnost reče iz CK da su svi isti, odbijaju hranu, žele konstantnu pažnju, ne žele komunikaciju sa nepoznatima i žele da budu bolesni kako bi dobili svu pažnju onih koji se brinu o njima.Tako reče osoba iz CK.
Eh sad jel on manipulira mislim da da, mislim jeste bolestan ali ne toliko i nije bio da ne može staviti bocu vode tj pipu u usta da istu popije.
Nećemo se i neću ja da živim za njim, on ako je odlučio da umre onda samo produžava i nama agoniju a i sebi a mislim da može da se bori ali isto mislim da je ovo gore napisano jače od njega, odnosno da on želi da bude boelstan i da umre....
Ja sam ga jučer čuo iz druge sobe mami kao da uopšte nije boelstan tako je brzo izrekao rečenicu misleći da ga nisam čuo.
On manipulira nama svima to je sigurno i naravn koristi za to svoju slabost i želi da bude slab jer u glavi je fiksirao da na drugi način ne može dobiti pažnju.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 16:46   #15
Zajebani su ti manipulatori(ce). Mnogo zajebani. Kada isti(a) napokon umre, ako nije nemoguće tada je sigurno teško za njim(om) žalovati, njima kao takvima kakvi su bili i ostali, kao manipulatorima ne (da) kao mrtvima, kreirati nemogućnost prebolijevanja voljenje osobe. To sebecentrično i sebično, u 3PM...
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 17:42   #16
[QUOTE=frozensun;102054303]
On manipulira nama svima to je sigurno i naravn koristi za to svoju slabost i želi da bude slab jer u glavi je fiksirao da na drugi način ne može dobiti pažnju.[

Inace ne komentiram na ovako bolnim temama ali jezim se Vasih rijeci.
ninanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 19:31   #17
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Isto ne mogu da prokužim jel on manipulira nama ili je stvarn bolestan, mislim on ide u tu krajnost reče iz CK da su svi isti, odbijaju hranu, žele konstantnu pažnju, ne žele komunikaciju sa nepoznatima i žele da budu bolesni kako bi dobili svu pažnju onih koji se brinu o njima.Tako reče osoba iz CK.
Eh sad jel on manipulira mislim da da, mislim jeste bolestan ali ne toliko i nije bio da ne može staviti bocu vode tj pipu u usta da istu popije.
Nećemo se i neću ja da živim za njim, on ako je odlučio da umre onda samo produžava i nama agoniju a i sebi a mislim da može da se bori ali isto mislim da je ovo gore napisano jače od njega, odnosno da on želi da bude boelstan i da umre....
Ja sam ga jučer čuo iz druge sobe mami kao da uopšte nije boelstan tako je brzo izrekao rečenicu misleći da ga nisam čuo.
On manipulira nama svima to je sigurno i naravn koristi za to svoju slabost i želi da bude slab jer u glavi je fiksirao da na drugi način ne može dobiti pažnju.
Tesko da u tom stanju moze manipulirat, starci se jednostavno ponasaju kao djeca. Ne samo bolesni nego opcenito.
Ne znam cemu tolika ljutnja naspram bolesnog covjeka koji lezi nepokretan (?) U krevetu.pa nije on izabrao da eto mu bude tako i da ovisi o drugima 100%.
Uostalom kad nekog volis ili ti je stalo valjda ti prirodno dodje da brines o toj osobi i napravis sve sto mozes, makar to bilo uzalud ako je bolest uzela maha.cisto radi svoje savjesti, naravno ako je imas
anna518 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 02:23   #18
Quote:
ninanin kaže: Pogledaj post
Inace ne komentiram na ovako bolnim temama ali jezim se Vasih rijeci.
Aha. Goosebumps, i slične kvržice, ne samo po/ispod kože.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 12:45   #19
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Isto ne mogu da prokužim jel on manipulira nama ili je stvarn bolestan, mislim on ide u tu krajnost reče iz CK da su svi isti, odbijaju hranu, žele konstantnu pažnju, ne žele komunikaciju sa nepoznatima i žele da budu bolesni kako bi dobili svu pažnju onih koji se brinu o njima.Tako reče osoba iz CK.
Eh sad jel on manipulira mislim da da, mislim jeste bolestan ali ne toliko i nije bio da ne može staviti bocu vode tj pipu u usta da istu popije.
Nećemo se i neću ja da živim za njim, on ako je odlučio da umre onda samo produžava i nama agoniju a i sebi a mislim da može da se bori ali isto mislim da je ovo gore napisano jače od njega, odnosno da on želi da bude boelstan i da umre....
Ja sam ga jučer čuo iz druge sobe mami kao da uopšte nije boelstan tako je brzo izrekao rečenicu misleći da ga nisam čuo.
On manipulira nama svima to je sigurno i naravn koristi za to svoju slabost i želi da bude slab jer u glavi je fiksirao da na drugi način ne može dobiti pažnju.
Frozensun, ne manipulira. On se najvjerojatnije gasi. To znaci da ce povremeno biti priseban, ali najcesce nece biti svjestan onoga kako se ponasa i sto govori. Umjesto ljutnje, zagrli ga, uhvati ga za ruku, reci mu da ga volis ...
0ona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 15:53   #20
Volim ja njega i sve to....ali on se predao sto je meni nejasno...
Odjednom nakon bolnice ne zna sta prica sta misli nepokretan.
Pre bolnice je bio svjestan orijentisan jeo je sam i pio vodu mada 2 godine jeste na postelji.
Ne mogu da shvatim i necu shvatiti al njega koda su u bolnici otrovali.
Mozemo mu dovesti 1000 bolnicara doktora i slicno ali ako on nece da se bori sve je uzalud.
Pre bolnice ja i on smo uredno komunicirali.
Jel moguce da je imao mozdani a CT da ne pokaze?
Glava mi otpada pored moje dugogodisnje insomnije 4 noci zaredom oka nisam sklopio jos opsta kenja neda bolovanje kaze imate pravo od firme na 5 dana.
Ma meni sa mjesanim poremecajem licnosti i hipersenzibolnom osobom nece trebat 5 dana nego 5 godina da se oporavim od njegove smrti.
Ja sam jako bio vezan za oca.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.