Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2016., 09:03   #1001
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Da muz radi za minimalac, mozda bi ipak isli. Samo u njemackoj je tesko do prakse/ambulante. Ima zastita ljecnika, znaci da samo odreden broj lijecnika moze biti na neki broj stanovnika. I znaci da dok netko ne zatvori svoju, nemoze drugi otvoriti. Tako da se placa za dobro uhodanu praksu/ambulantu par 100.000 ili evo se ude za par godina kao "Partner" za male pare ili na bazi 50/50 ali taj stariji Doktor se polako povlaci. Znaci radi sam 1-2 dana i prima istu placu kao ovaj sto stalno radi.
Druga stvar je na selima, gdje evo nemas velike zarade i posto nema preblizu bolnica si u sluzbi u hitnom slucaju 24/7
niko ne može biti koncesionar to jest Obiteljski liječnik ako ne skupi mislim 1250 potpisa. OD žene liječnik(centar grada Split) se buni jer mu je zavod nekim novim pravilima ogranićija isplatu na 2x 40 000 kuna mjesećno ne smije otpustit pacijente pa sad proširuju ordinaciju da bi zaposlili još 2 liječnika tako da bi ordinacija imala 4 liječnika i 2 sestre i primanja 160 000 kn mjesečno.

Uz standardnu glavarinu od 367.926 kuna, koliko bi minimalno uprihodovao liječnik s prosječnim brojem pacijenata,
mjesečna bruto-plaća nakon što plati sestru, režije, najamninu i ostale dadžbine, iznosila bi mu solidnih 18.660 kuna. Za
usporedbu, kirurg sa 20 godina radnog staža koji radi u državnoj bolnici ima bruto-plaću od 15.375,58 kuna, dok s
dežurstvima vikendom i praznicima, te pripravnošću, dostigne i 21.190 kuna, ili u neto-iznosu 11.694 kune.
Liječnik u timu s maksimalnim brojem pacijenata, odnosno velikim brojem starijih pacijenata ili djece, za koje HZZO plaća i veći
iznos glavarine, od HZZO-a će primiti najviše 486.040,69 kuna godišnje. Nakon što plati sve obveze, ostaje mu mjesečni
prihod od 28.503 kune, što prelazi bruto-plaću ravnatelja KBC-a, doktora znanosti s 30 godina radnog staža, koja iznosi
26.816 kuna bruto, ili 14.230 kuna neto.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 10.12.2016., 09:12   #1002
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post

Obiteljski liječnik bogu iza nogu
Debela žnora preko politike.

Nema treće, ili misliš ozbiljno da su ovakve beneficije dopuštene svježem diplomantu s medicinskog, pa čak i nekom sa nešto iskustva ?

Uobičajeni obiteljski liječnici rade za soma eura kao što je kolega rekao.

Inače plaća u Njemačkoj za obiteljske liječnike u vukojebinama je 6000 eura. "Nije luda da ide u Njemačku" kažeš ?
zašto bi neko išao na manju plaču u njemačku 6000€ bruto je u baden-W 3.310,96 € neto 1 dijete. 24 600 kn Stan klase koji imaju u hrvatskoj u njemačkoj bi tribali plaćat najmanje 2000€

Ti tvrdiš
"Obiteljski liječnik bogu iza nogu
Debela žnora preko politike."

Žnora ti triba pacijenata politika ti tu ne pomaže. Tribaš skupiti 1250 potpisa sa brojem OIB pacijenata i koncesija je tvoja.
Ista stvar je i u njemačkoj obiteljski liječnik ima prosječno mjesečno €15,000 bruto s tim od toga plaća sestru od bruto 3000-7000€ kako di i kako se pogodi.nema sestre nema koncesije.nema ni tih 15000€ Ali i tamo se u gradovima udružuju liječnici tako da njih 7-8 dijeli šta sam ja vidija 4 sestre i tajnicu.
Ta ideja tajnice mi se sviđa narućuje termine,dočeka pacijente nudi čaj dok se čeka,javlja se na telefonsku centralu. Uputnicu i papire ne smi taknut jer sam čekao sestru 15 minuta da preda papire koja je ova već isprintala za nas par koji čekamo papire.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Zadnje uređivanje more : 10.12.2016. at 09:32.
more is offline  
Old 10.12.2016., 11:06   #1003
Te tajnice pripremaju i uputnice i recepte. Samo mora to doktor potpisati .
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.12.2016., 11:49   #1004
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Zivot po terenu, dugoj plovidbi i sl. i nije neki zivot. Na poslu si realno robijas, a doma stranac. Zeni si od nikakve pomoci ako je financijski neovisna, a djeca maltene zaborave kako izgledas.

Znam dosta ljudi koji su se rjesili terena u ranim 30-tima nakon 10 godina tog rezima i kazu da su ko ponovno rodjeni. I radije bi si pucali u nogu nego nazad.

Dakako - sto ljudi sto cudi. Nekog valjda vesele limeni kontejneri i celicne platforme po pustinjama i zabitima ovog naseg sarenog svijeta.

I.
Do sada mi se nije dogodilo da sam ikad bio u kontejneru. Hotel i to rijetko kada ispod 4 zvijezdice.

Na takav život se čovjek nauči.

Evo ti malo Indija, Raigarh.

Smještaj:

https://postimg.org/image/b2p0jrmkp/

https://postimg.org/image/qk7x9q3nt/

https://postimg.org/image/9z4w7t1xl/

https://postimg.org/image/y1lq2oikp/

https://postimg.org/image/l19z68w09/

https://postimg.org/image/z8znuw8p5/


Ulaz na šljaku:

https://postimg.org/image/kvcmorf87/
saurs is offline  
Old 10.12.2016., 12:00   #1005
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Ti ga lupiš i ostaneš živ

Misliš da netko u EU samo tako daje 5-6000 eura ?
Ako imaš tražena znanja bez ikakvih problema, a može i daleko više.
saurs is offline  
Old 10.12.2016., 14:02   #1006
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ako imaš tražena znanja bez ikakvih problema, a može i daleko više.
Posebno zanimljivo je kada se više ne priča o mjesečnim, nego godišnjim plaćama. Jer tada smo stigli barem u njemačkoj blizu 100.000€ i naravno i službena kola. Te 35-40 dana godišnjeg. Ali prekovremeni je s tim plaćen. Očekiva se da ga radiš po potrebi.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.12.2016., 16:37   #1007
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Posebno zanimljivo je kada se više ne priča o mjesečnim, nego godišnjim plaćama. Jer tada smo stigli barem u njemačkoj blizu 100.000€ i naravno i službena kola. Te 35-40 dana godišnjeg. Ali prekovremeni je s tim plaćen. Očekiva se da ga radiš po potrebi.
Kakva znanja i iskustvo treba imati gastarbajter jedan za to ?
mgrci43 is offline  
Old 10.12.2016., 16:52   #1008
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Kakva znanja i iskustvo treba imati gastarbajter jedan za to ?
Onakva kakva su tebi očito nepojmljiva. Neki su umjesto biranja lakšeg puta i uhljebljivanja u hrvatski jad i čemer od firmi, odabrali teži put skupljajući iskustvo dokazujuči se vani pa eto sada imaju izbora.

Također, neki koji su iskustvo stekli u HR također mogu zarađivati takve plaće i vani. Recimo tipa doktora medicine specifičnih specijalizacija i dugogodišnjeg iskustva u praksi tipa raznih kirurga. Ljudski organi su svugdje isti. Tipovi stručnjaka poput Stipislava Jadrijevića i Branislava Kocmana u Americi bez jebem ti imaju $400.000 - $600.000 godišnje.

Dakle sve se svodi na to koliko uložiš u sebe, toliko kasnije i naplatiš.
saurs is offline  
Old 10.12.2016., 16:53   #1009
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Kakva znanja i iskustvo treba imati gastarbajter jedan za to ?

Sa 100k € godišnje više nisu gastarbeiteri, nego expati .
A moguće je. Viši management, liječnici specijalisti, inženjeri s velikim iskustvom. Može se i u HR naći takvih osoba, ali to je potpuno drugaćija vrsta emigracije od recimo na forumu često spominjanih bauštelaca.
NN101 is offline  
Old 10.12.2016., 16:58   #1010
Quote:
NN101 kaže: Pogledaj post
Sa 100k € godišnje više nisu gastarbeiteri, nego expati .
A moguće je. Viši management, liječnici specijalisti, inženjeri s velikim iskustvom. Može se i u HR naći takvih osoba, ali to je potpuno drugaćija vrsta emigracije od recimo na forumu često spominjanih bauštelaca.
E to je točan opis. I takvih osoba u HR ima. Brijem da se pola moje generacije koji su se uguzili u HEP i INU sada tuče nogom u guzicu. Ne bih se mijenjao za njihov posao za sav novac svijeta. Da slučajno dobiju otkaz sa onim kvaziiskustvom ne bi našli posla ko šegrti električarima, a svi imaju stambene kredite. Lakši put u početku često znači sranje na kraju.
saurs is offline  
Old 10.12.2016., 17:02   #1011
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Kakva znanja i iskustvo treba imati gastarbajter jedan za to ?
Vođenje projekata ili odjela kao inžinjer ili stručnjak u it-u, telekomunikaciji, consulting firmi ili key account sa dobrim i važnim mušterijama. Vodeće pozicije Design odjela automobilne i telekomunikacijske te zabavno električne industrije. Itd. U kraju krajeva imaš ili odgovornost za barem 10-15 osoba u važnom odjelu ili ako radiš"sam" imaš odgovornost za par miljuna € prometa godišnje. Imaš još i struke kao international business Law itd. Ima tih osoba barem u zapadnoj europi više nego što misliš...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.12.2016., 17:07   #1012
Ovdje će i dalje na teme dolaziti ljudi koji misle da bauštelci iz Hrvatske u Njemačkoj zarađuju 1800-2000 eura. Je, da, možda kod Hrvatskog lihvara, međutim, ostali plaćaju po kvadratima, pa se nakupi, iako se plaća u bruttu.
rocker1987 is offline  
Old 10.12.2016., 17:11   #1013
Mrs Gahan - do lijecnicke prakse ili apoteke moze doci svatko tko se hoce zajebavati s njihovim zdravstvenim osiguranjima i ima eine Approbation. Odakle ti ta prica da oni imaju nekakav Numerus Clausus za otvarati navedene prakse? Cak i da imaju, dovoljno je onih koji idu u penziju ili sele, postoje cak firme koje traze nasljednike! O cemu ti uopce pricas?!?
vermittler007 is offline  
Old 10.12.2016., 19:13   #1014
Quote:
vermittler007 kaže: Pogledaj post
Mrs Gahan - do lijecnicke prakse ili apoteke moze doci svatko tko se hoce zajebavati s njihovim zdravstvenim osiguranjima i ima eine Approbation. Odakle ti ta prica da oni imaju nekakav Numerus Clausus za otvarati navedene prakse? Cak i da imaju, dovoljno je onih koji idu u penziju ili sele, postoje cak firme koje traze nasljednike! O cemu ti uopce pricas?!?
Možeš samo ako ćeš raditi samo privatno.

Inače evo ti tu par informacija
http://www.lass-dich-nieder.de/antwo...fsplanung.html
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.12.2016., 19:43   #1015
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
E to je točan opis. I takvih osoba u HR ima. Brijem da se pola moje generacije koji su se uguzili u HEP i INU sada tuče nogom u guzicu. Ne bih se mijenjao za njihov posao za sav novac svijeta. Da slučajno dobiju otkaz sa onim kvaziiskustvom ne bi našli posla ko šegrti električarima, a svi imaju stambene kredite. Lakši put u početku često znači sranje na kraju.
To je problem u Hrvatskoj da mnogi vrhunski stručnjaci ili potencijalno vrhunski stručnjaci jednostavno trunu na neprimjerenim radnim mjestima, a posao na kojem će se uspješno stručno razvijati je prilično teško za naći.

Čak i nije samo stvar u novcima, koji su naravno dobrodošli dodatak. Osobno znam dosta ljudi koji su otišli iz HR radi posla koji ih je zanimao, i za koji su stručni, a nisu htjeli da ih bilo tko maltretira.

Zadnje uređivanje NN101 : 10.12.2016. at 19:44. Reason: Tipfeler
NN101 is offline  
Old 10.12.2016., 21:47   #1016
Quote:
NN101 kaže: Pogledaj post
To je problem u Hrvatskoj da mnogi vrhunski stručnjaci ili potencijalno vrhunski stručnjaci jednostavno trunu na neprimjerenim radnim mjestima, a posao na kojem će se uspješno stručno razvijati je prilično teško za naći.

Čak i nije samo stvar u novcima, koji su naravno dobrodošli dodatak. Osobno znam dosta ljudi koji su otišli iz HR radi posla koji ih je zanimao, i za koji su stručni, a nisu htjeli da ih bilo tko maltretira.
Ima posla itekako ima samo treba izići iz svoje comfort zone i otići u bijeli svijet(EU za početak). Ispočetka raditi i poslove koji su ti ispod razine stručnog obrazovanja i dokazivati se. Početak je brutalan bez lažnog umotavanja, stranac si i nitko te ne jebe 2% ali s vremenom postaje sve bolje. Svi smo plakali ko pizde, ali eto nismo svi odustali. Oni koji nisu sada posao traži njih. I lijep je osjećaj kada možeš birati gdje ćeš raditi.

Za početak složiti dobar CV(Europass) na engleskom i prijaviti se ovdje:

https://www3.arbeitsagentur.de/web/c...king/index.htm

Dobiti će se agent kao kod nas HZZ(s bitnom razlikom da će vam ovaj i pronaći posao i uputiti vas u neke stvari koje se ne mogu naći na internetu) i svaki inženjer/tehničar u usponu će naći neku firmu 100% gdje bi mogao započeti svoj put k ultimativnom cilju. Posla ima baš pun kuki i vjerujem da svatko može naći nešto za sebe. Samo iz ovih razloga volim EU. Za imalo ambiciozne ljude, ovo otvaranje tržišta rada je nešto najbolje ikad, ikad.
saurs is offline  
Old 10.12.2016., 21:54   #1017
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Možeš samo ako ćeš raditi samo privatno.

Inače evo ti tu par informacija
http://www.lass-dich-nieder.de/antwo...fsplanung.html
Sve to stoji, naravno da dobra praksa i kosta novaca i da je pun lakse na selu nego u gradu, ali u usporedbi s RH lijecnik koji zna njemacki i ima par godina iskustva moze bez problema raditi za sebe, ako ne zeli u bolnicu. Isto vrijedi i za apotekare (za osnovati apoteku treba DE drzavljanstvo, za kupiti ili uzeti u najam ne treba). Ponude ima, naravno da se ne moze samo tako u centar FAM ili Münchena ili Hamburga, ali manji gradovi nude priliku. Oprosti ako sam agresivno reagirao, nije mi bila namjera. Kamate za kredit, ako uletite u program poticaja za samostalne zdravstvene struke koje pojedine Bundesländer nude? 1 %. Ako to zelite raditi, isplati se godinu dana traziti i cekati priliku, ima u DE i nasih doktora i zubara. Zasto to nije poznato i popularno? Jezik. Malo ljudi je sposobno nauciti njemacki na prihvatljivoj razini.
vermittler007 is offline  
Old 10.12.2016., 23:01   #1018
Bila je ova "zastita" prija isto za Apotheke Ali su ih ukinuli, po starim propisima nije bilo moguce imati Internetapotheke. A apoteku može otvoriti"stranac" ali samo ako je u njemačkoj završio za apotekara. Ali može stranac preuzesti apoteku koja je poslovala barem 3 godine.
Za strane iz eu je lakše.
Za doktore si vidio, ima znaci neka kvota i ona se može nadmašiti znači 10%. I zato su velike cijene dobrih praksi, koje su naravno u centrima gradova. A u "vukojebini" možeš i bez toga dobiti praksu. Samo da neki doktori iz njemačke vukojebine idu u skandinavske države gdje su uvijete u vukojebini bolje.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.12.2016., 23:12   #1019
Poanta je da se na nadleznim mjestima zainteresirani trebaju raspitati, jer se okolnosti mijenjaju s vremenom, kao i s lokacijom. Meni je osobno apotekarska problematika malo bliza jer i sam imam i Njemackoj nekoliko apoteka kao "EU stranac" koji je studirao izvan DE. Uglavnom, tko je vrijedan, ambiciozan i zna dobro njemacki ili ga je spreman par godina uciti - ovdje moze jako dobro zivjeti od svoga rada, cak i samostalno. Ali nista ne ide preko noci - to smo vec apsolvirali valjda svi.
vermittler007 is offline  
Old 11.12.2016., 02:47   #1020
Quote:
NN101 kaže: Pogledaj post
Sa 100k € godišnje više nisu gastarbeiteri, nego expati .
A moguće je. Viši management, liječnici specijalisti, inženjeri s velikim iskustvom. Može se i u HR naći takvih osoba, ali to je potpuno drugaćija vrsta emigracije od recimo na forumu često spominjanih bauštelaca.
100k je danas pickin dim, pa friski BSovi u ok bransama imaju vecu pocetnu placu.
celavi2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.