Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2011., 16:49   #1041
Quote:
sunwatcher kaže: Pogledaj post
Da ti sunwatcher nacrta i objasni svijet od kamenog doba do danas, ne bi mu povjerovao. Ima li onda smisla sve to?
A ti doista donosiš 'dokaze' sa wikipedije i youtuba. Znanost nema šta
Ja ti govorim informacije o ljudima za koje nisi nikad ni čuo da su postojali, a koji su govorili te stvari prije Kurana. Nemam se ja šta više sa tobom prepucavat. Naučili su te tako, i znam da ne možeš drugačije.

Jedan islamski mudrac je jednom rekao, jedino je vjerskim fanaticima sve jasno i logično u našoj religiji. Oni koji imaju luksuz da se pitaju i svakodnevno proispituju boga su u poziciji da ga doista i spoznaju.

Islam doista može biti predivna religija i u to sam se uvjerio sto puta, ali kad srećem likove koji su robovi te religije, bez ikakve samosvjesti o svom biću, slika o islamu samo nepovratno pada i pada...


Dragi prijatelju, u postu kojeg sam pisao u isto vrijeme kao i ti ovaj rekoh da je islam dio tog kontinuiteta tijekom ljudske povijesti koju mi, na zalost, ne poznajemo dovoljno detaljno.

Muslimanima je Kur'an knjiga iznad svih knjiga po tome sto je Bozja objava ali nikako ne bih zelio da se iz toga pojmi da ne treba citati nista osim Kur'ana.

Daleko od toga, prva objava i prva naredba (prvi FARZ) je bio Iqre - uci, citaj, razumijevaj. I to ne samo jednom da je naredjeno, nego u tih prvih pet stihova je to naredjeno dva puta. Dakle, prve dvije naredbe u islamu su citaj,uci, razumijevaj.

Covjek koji se ogranici na svoj uzi krug gubi mnogo, gubi iskustvo ljudskog roda. A iskreno (ovo ce mozda biti malo subjektivno, molim da mi se oprosti) nekako mi je posebno slatko kada vidim neku mudrost koja se cijeni, recimo na Zapadu - a takva mudrost je vec davno recena u Kur'anu. Da pojednostavim, posebno mi je slatko vidjeti kada netko zaobilaznim putem dodje do islama - samo on toga nije svjestan. Ovime naravno ne zelim reci da ne cijenim taj obilazni put, niti ga smatram manje vrijednim, nego mi se nekako slika upotpuni - a svi znamo kako je lijep osjecaj kad se krug zaokruzi.
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 17:05   #1042
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
hajde mi nacrtaj ako si tako strucan slikar , kako je muhammed mogao da zna tacan dan kad dijete ozivi u majcinom stomaku, a nauka kaze da se upravo u toj sedmici dijete pocinje da dise?

Kojom se to muhammed tehnologijom koristio da sazna ovo? de mi nacrtaj mikroskop koji je muhamemd koristio i sve ostale tehnoloske instrumente da bi dosao do ovog zakljucka?

Ili jok to, de mi barem pokazi tekst gdje ti tvoji grcko-anticki naucnici kazu kad dijete ozivi u majcinom stomaku?

a pusti mi price rekla kazala, sit sa ja toga, nego na sto stavi dokaze, inace te necu smatrati ozbiljnim sugovornikom. Reko ovaj ovako rekao onaj onako, i tako bacati bombe ko bosko buha u drugom svjetskom ratu
Smješan si
Medicina se nije razvila u 7.st. sa Kuranom, vjeruj mi, već se hiljadama godina ranije i formirala i razvijala dok je otac moderne medicine, antiči Grk Hipokrat u 5.st. pr. Krista nije odvojio od magije i ustanovio kao racionalnu disciplinu. Svećenici boga medicine Asklepija su liječili, osnivali bolnice, terme, razvijali liječenje travama, i psihološkim metodama tipa placebo efekta i sl.
Oni su radili i seciranja te im je ljudska anatomija još onda bila jako dobro poznata (dovoljno ti je samo da baciš oko na grčke skulpture da vidiš kako se dobro poznaje ljudska fizionomija).
Ti i dalje misliš da Grci nisu znali za te stvari navedene u Kuranu.
Pošto se bojiš proučavat antičku literaturu koja će ti protresti vjeru, nemoj izbjeć posjet Arheološkog nacionalnog muzeja u Ateni, ili British museuma u Londonu koji imaju odlične sekcije o antičkoj medicini. Enjoy
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 17:11   #1043
Quote:
sunwatcher kaže: Pogledaj post
Ti i dalje misliš da Grci nisu znali za te stvari navedene u Kuranu.
Pošto se bojiš proučavat antičku literaturu koja će ti protresti vjeru, nemoj izbjeć posjet Arheološkog nacionalnog muzeja u Ateni, ili British museuma u Londonu koji imaju odlične sekcije o antičkoj medicini. Enjoy
kazem ti, donesi dokaz da su znali ,izvadi isjecak iz njhivoih knjiga i pokazi nam svima ovdje da to znanje iz kurana ima kod starih grka, ako mi pokaze, ja cu se se samo pokupiti i otici, jer to onda vise nije kuransko cudo ako je neko znao prije.

a vidim volis puno price rekla kazala, bez dokaza, ne ide to tako jarane.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 17:18   #1044
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
kazem ti, donesi dokaz da su znali ,izvadi isjecak iz njhivoih knjiga i pokazi nam svima ovdje da to znanje iz kurana ima kod starih grka, ako mi pokaze, ja cu se se samo pokupiti i otici, jer to onda vise nije kuransko cudo ako je neko znao prije.

a vidim volis puno price rekla kazala, bez dokaza, ne ide to tako jarane.
Margaritas ante porcos druže.
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 17:42   #1045
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post

[...]

nego mu se svodi prica, rekli anticki grci ovako rekli oni onako itd sve nekako pucanje u prazno bez dokaza, ne ide to tako za sve sto se tvrdi mora se imati dokaz, ja za ono sto tvrdim moram iimati dokaz.

[...]
Napisao sam nesto na onoj drugoj temi, ali se očito previdilo 'u žaru borbe':

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...0&postcount=16

S jedne strane imamo:

- 3. st. p.n.e, čovjeka koji je zadivljujuće točno (obzirom na 'instrumente' kojima je baratao) izračunao i brojčano izrazio mnoge astronomske podatke
- tekstovi su mu jasni i nedvosmisleni, točno kaže što je objekt proučavanja, metodu kojom se koristi, ulazne pretpostavke, brojčano izražene rezultate te kompetentni zaključak
- tko ne vjeruje, može ponoviti postupak i doći će do praktički istih rezultata i zaključaka, a ako neće ili i dalje ne vjeruje, nikom ništa

S druge strane imamo:

- 6. st. n.e, konfuzni tekst koji nema veze ni s čim (pročitao Kur'an dvaput, btw) i koji se može tumačiti kako je kome volja, pogotovo kad se ajeti trgaju iz konteksta, 'točno' značenje prilagođava potrebi a opravdava se 'bogatstvom arapskog jezika', i slično
- nekritičko proučavanje Kur'ana koje dopušta samo hvalospjeve istom, makar i ne imali veze s vezom, a kritičarima se uzvraća ad hominemom ("nevjernici") ili nekom drugom logičkom smicalicom koja nema veze s temom (npr. prelazi se na kritiku Biblije)
- tko ne vjeruje, prijeti mu se paklom i svakakvim strahotama (a ponekad i ne ostane sve samo na prijetnjama)

S obzirom na tezu kojom se barata u ovoj i susjednoj temi (znanstvenost drevnih tekstova i tekstopisaca kao dokaz prave religije) lako je donijeti ispravan zaključak: Zeus je pravi Bog, religija stare Grčke je jedina prava religija. Ako se s time ne slažeš, onda si negdje gadno fulao u cijeloj priči
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 18:31   #1046
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Napisao sam nesto na onoj drugoj temi, ali se očito previdilo 'u žaru borbe':

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...0&postcount=16

S jedne strane imamo:

- 3. st. p.n.e, čovjeka koji je zadivljujuće točno (obzirom na 'instrumente' kojima je baratao) izračunao i brojčano izrazio mnoge astronomske podatke
- tekstovi su mu jasni i nedvosmisleni, točno kaže što je objekt proučavanja, metodu kojom se koristi, ulazne pretpostavke, brojčano izražene rezultate te kompetentni zaključak
- tko ne vjeruje, može ponoviti postupak i doći će do praktički istih rezultata i zaključaka, a ako neće ili i dalje ne vjeruje, nikom ništa

S druge strane imamo:

- 6. st. n.e, konfuzni tekst koji nema veze ni s čim (pročitao Kur'an dvaput, btw) i koji se može tumačiti kako je kome volja, pogotovo kad se ajeti trgaju iz konteksta, 'točno' značenje prilagođava potrebi a opravdava se 'bogatstvom arapskog jezika', i slično
- nekritičko proučavanje Kur'ana koje dopušta samo hvalospjeve istom, makar i ne imali veze s vezom, a kritičarima se uzvraća ad hominemom ("nevjernici") ili nekom drugom logičkom smicalicom koja nema veze s temom (npr. prelazi se na kritiku Biblije)
- tko ne vjeruje, prijeti mu se paklom i svakakvim strahotama (a ponekad i ne ostane sve samo na prijetnjama)

S obzirom na tezu kojom se barata u ovoj i susjednoj temi (znanstvenost drevnih tekstova i tekstopisaca kao dokaz prave religije) lako je donijeti ispravan zaključak: Zeus je pravi Bog, religija stare Grčke je jedina prava religija. Ako se s time ne slažeš, onda si negdje gadno fulao u cijeloj priči


Quote:
S jedne strane imamo:

- 3. st. p.n.e, čovjeka koji je zadivljujuće točno (obzirom na 'instrumente' kojima je baratao) izračunao i brojčano izrazio mnoge astronomske podatke
- tekstovi su mu jasni i nedvosmisleni, točno kaže što je objekt proučavanja, metodu kojom se koristi, ulazne pretpostavke, brojčano izražene rezultate te kompetentni zaključak
- tko ne vjeruje, može ponoviti postupak i doći će do praktički istih rezultata i zaključaka, a ako neće ili i dalje ne vjeruje, nikom ništa
daj dokaze na sto sta su to stari grci pronasli sto ima u kuranu, od big banga pa do sirenja univerzuma i ostalih naucnih cuda.




Quote:
- 6. st. n.e, konfuzni tekst koji nema veze ni s čim (pročitao Kur'an dvaput, btw) i koji se može tumačiti kako je kome volja, pogotovo kad se ajeti trgaju iz konteksta, 'točno' značenje prilagođava potrebi a opravdava se 'bogatstvom arapskog jezika', i slično
naravno da je konfuzan kad nemas nikoga da pitas osnovne stvari, evo sad cu ti dati primjer

evo naprimjer uzet cu ovaj ajet, kako jedan ateista moze da protumaci ajet na prvu ruku

127. I tako ćemo Mi kazniti sve one koji se pohotama previše odaju i u dokaze Gospodara svoga ne vjeruju. A patnja na onom svijetu biće, uisitnu, bolnija i vječna.

I tako ćemo Mi kazniti= Ko MI , ima li to vise Bogova?
A patnja na onom svijetu biće= kakvom svijetu, ovdje odmah konta, muhammed prijeti nama sad na ovome svijetu da ce nas kazniti ako nevjerujemo u njegovu knjigu koju je on sam napisao.

i naravno da ce biti konfuzna kad se nema nikoga pitati sta znaci koji ajet.


Quote:
- nekritičko proučavanje Kur'ana koje dopušta samo hvalospjeve istom, makar i ne imali veze s vezom, a kritičarima se uzvraća ad hominemom ("nevjernici") ili nekom drugom logičkom smicalicom koja nema veze s temom (npr. prelazi se na kritiku Biblije)

a sto su onda zapadni naucnici otpevali hvalospjeve na racun kurana kad su ga studirali, i rekli da jedinmo moze doci od BOga te informacije?


Quote:
- tko ne vjeruje, prijeti mu se paklom i svakakvim strahotama (a ponekad i ne ostane sve samo na prijetnjama)
nije tacno da ne ostane samo na prijetnjama , BOg prijeti kaznom zbog nevjerovanja u njega i ne slijedjenja njegovih zakona koje je on poslao covjeku , to je isti princip kad covjek nece da slijedi zakone drzave pa ga policija hvata i kaznjava u zatvoru. isti princip je sa Bogom, "neces da se drzis Bozijih zakona, sigurno ce biti kazna ili na ovome svijetu ako ne na ovome onda definitivno na buducem kad se umre"
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 18:58   #1047
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
daj dokaze na sto sta su to stari grci pronasli
evo link i po treći put, ako prva dva puta nisu bila dovoljna:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Eratosten


Quote:
sto ima u kuranu, od big banga pa do sirenja univerzuma i ostalih naucnih cuda.
Ništa od toga nema u Kur'anu, u Kur'anu ima samo tekst koji se nateže i rasteže kako kome paše, a naročito islamskim apologetima na čelu s tvojim imenjakom.

Quote:
naravno da je konfuzan kad nemas nikoga da pitas osnovne stvari, evo sad cu ti dati primjer

evo naprimjer uzet cu ovaj ajet, kako jedan ateista moze da protumaci ajet na prvu ruku

127. I tako ćemo Mi kazniti sve one koji se pohotama previše odaju i u dokaze Gospodara svoga ne vjeruju. A patnja na onom svijetu biće, uisitnu, bolnija i vječna.

I tako ćemo Mi kazniti= Ko MI , ima li to vise Bogova?
A patnja na onom svijetu biće= kakvom svijetu, ovdje odmah konta, muhammed prijeti nama sad na ovome svijetu da ce nas kazniti ako nevjerujemo u njegovu knjigu koju je on sam napisao.

i naravno da ce biti konfuzna kad se nema nikoga pitati sta znaci koji ajet.
Upravo kako sam i napisao, vrlo znanstveno: neistomišljeniku prijetiti kaznama i patnjama na onom svijetu dok se ne složi s nama.

Quote:
a sto su onda zapadni naucnici otpevali hvalospjeve na racun kurana kad su ga studirali, i rekli da jedinmo moze doci od BOga te informacije?
Znanost je znanost, nema tu zapadne, istočne, sjeverne ili južne znanosti. Ima i znanstvenika koji su 'otpevali hvalospjeve' i egipatskim piramidama i Stonehengu, pa što to dokazuje?

Quote:
nije tacno da ne ostane samo na prijetnjama , BOg prijeti kaznom zbog nevjerovanja u njega i ne slijedjenja njegovih zakona koje je on poslao covjeku , to je isti princip kad covjek nece da slijedi zakone drzave pa ga policija hvata i kaznjava u zatvoru. isti princip je sa Bogom, "neces da se drzis Bozijih zakona, sigurno ce biti kazna ili na ovome svijetu ako ne na ovome onda definitivno na buducem kad se umre"
kako rekoh
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:27   #1048
nevjernici u Kuran slijepi kod sudnjedanskog oživljavanja

Kuran je cijeli jedna golema kontradikcija.

Možda je bio pametno štivo kada su ga sastavili arapski pisci, za svoje religijsko-političko-dnevne potrebe, no danas je upravo odbojan.
Dosadna ponavljanja stalno jednih te istih stvari, ili malo prerađene i politički korektne priče iz Biblije (Noa i drvenjara, Davud, Solomon, Isus), s mnoštvom primitivnih praznovjerica tipa mravi pričaju među sobom o mitološkom caru Solomonu, ili hrpa ljudi hrče u pećini 300 godina, a Allah ih premeće s jedne na drugu stranu, prepolavljanje jadnoga Mjeseca itd.

Još bi tu bilo i neke pjesničko-bogohvaleće literarne vrijednosti, da nije začinjeno sadističko-manijačnim slikama izlijevanja kipiće vode po glavama onih koji se tom Kuranu smiju, mlaćenje mlatovima po glavama istih, kao i ostale paklene grozote, uz opis ljigavih, sentimentalno djetinjastih radosti u vječnom raju za one koji povjeruju u taj isti, jadni i zastarjeli spis, prerađevinu Biblije, apokrifa i arapskih mudrolija.

Quote:
evo naprimjer uzet cu ovaj ajet, kako jedan ateista moze da protumaci ajet na prvu ruku

127. I tako ćemo Mi kazniti sve one koji se pohotama previše odaju i u dokaze Gospodara svoga ne vjeruju. A patnja na onom svijetu biće, uisitnu, bolnija i vječna.
Kako tumači? Kao odvratnost.
Pisac prijeti čitateljima da će ga Allah bolno dovijeka kažnjavat, ako ne povjeruje u taj literarni promašaj.

P.S. Što si naveo samo ajet, a ne i suru, tako ti Allaha?

Sura 20

124.A onaj ko okrene glavu od Knjige Moje, taj će teškim životom živjeti i na Sudnjem danu ćemo ga slijepim oživiti. #
125.“Gospodaru moj,” – reći će – “zašto si me slijepa oživio kada sam vid imao?” #
126.“Evo zašto” – reći će On: “Dokazi Naši su ti dolazili, ali si ih zaboravljao, pa ćeš danas ti isto tako biti zaboravljen.” #
127.I tako ćemo Mi kazniti sve one koji se pohotama previše odaju i u dokaze Gospodara svoga ne vjeruju. A patnja na onome svijetu biće, uistinu, bolnija i vječna. #
128.Zar njima nije poznato koliko smo naroda prije njih uništili, onih po čijim nastambama oni hode! To su, zaista, dokazi za ljude pametne. #
129.I da nije ranije izrečene riječi Gospodara tvoga, kazna bi već bila neminovna. #
130.Zato otrpi njihove riječi i obavljaj molitvu, hvaleći Gospodara svoga, prije izlaska Sunca i prije zalaska njegova, i obavljaj je u noćnim satima, i na krajevima dana – da bi bio zadovoljan.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:32   #1049
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
evo link i po treći put, ako prva dva puta nisu bila dovoljna:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Eratosten




Ništa od toga nema u Kur'anu, u Kur'anu ima samo tekst koji se nateže i rasteže kako kome paše, a naročito islamskim apologetima na čelu s tvojim imenjakom.



Upravo kako sam i napisao, vrlo znanstveno: neistomišljeniku prijetiti kaznama i patnjama na onom svijetu dok se ne složi s nama.



Znanost je znanost, nema tu zapadne, istočne, sjeverne ili južne znanosti. Ima i znanstvenika koji su 'otpevali hvalospjeve' i egipatskim piramidama i Stonehengu, pa što to dokazuje?



kako rekoh
Quote:
evo link i po treći put, ako prva dva puta nisu bila dovoljna:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Eratosten

sta je ovo svega ti ???? ako je ovo najbolje sto imas vala nisi trebao mi ni ovo postirati


Quote:
Ništa od toga nema u Kur'anu, u Kur'anu ima samo tekst koji se nateže i rasteže kako kome paše, a naročito islamskim apologetima na čelu s tvojim imenjakom
tacno da nema, upravo tako , jer kako ce biti

kad Bog kaze ovo:

25. Ima onih koji dolaze da te slušaju, ali Mi smo na srca njihova zastore stavili, da Kur’an ne bi razumjeli, i gluhim ih učinili, pa i ako bi sve dokaze vidjeli, opet u njih ne bi povjerovali. A kada ti dolaze da se s tobom raspravljaju, govore oni koji ne vjeruju: "To su samo izmišljotine naroda davnašnjih!"

26. Oni zabranjuju da se u Kur’an vjeruje, i sami se od njega udaljavaju, i sami sebe upropaštavaju, a da i ne primjećuju.

27. A da ti je vidjeti kako će, kad pred vatrom budu zadržani, reći: "Da nam je da povraćeni budemo, pa da dokaze Gospodara našeg ne poričemo i da vjernici postanemo!’


i to si upravu da nema nista u kuranu kako se cini u tvojim ocima bas upravo tako
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:44   #1050
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kuran je cijeli jedna golema kontradikcija.

s mnoštvom primitivnih praznovjerica tipa mravi pričaju među sobom o mitološkom caru Solomonu, ili hrpa ljudi hrče u pećini 300 godina, a Allah ih premeće s jedne na drugu stranu, prepolavljanje jadnoga Mjeseca itd.

Još bi tu bilo i neke pjesničko-bogohvaleće literarne vrijednosti, da nije začinjeno sadističko-manijačnim slikama izlijevanja kipiće vode po glavama onih koji se tom Kuranu smiju, mlaćenje mlatovima po glavama istih, kao i ostale paklene grozote, uz opis ljigavih, sentimentalno djetinjastih radosti u vječnom raju za one koji povjeruju u taj isti, jadni i zastarjeli spis, prerađevinu Biblije, apokrifa i arapskih mudrolija.



Kako tumači? Kao odvratnost.
Pisac prijeti čitateljima da će ga Allah bolno dovijeka kažnjavat, ako ne povjeruje u taj literarni promašaj.

P.S. Što si naveo samo ajet, a ne i suru, tako ti Allaha?

Sura 20

124.A onaj ko okrene glavu od Knjige Moje, taj će teškim životom živjeti i na Sudnjem danu ćemo ga slijepim oživiti. #
125.“Gospodaru moj,” – reći će – “zašto si me slijepa oživio kada sam vid imao?” #
126.“Evo zašto” – reći će On: “Dokazi Naši su ti dolazili, ali si ih zaboravljao, pa ćeš danas ti isto tako biti zaboravljen.” #
127.I tako ćemo Mi kazniti sve one koji se pohotama previše odaju i u dokaze Gospodara svoga ne vjeruju. A patnja na onome svijetu biće, uistinu, bolnija i vječna. #
128.Zar njima nije poznato koliko smo naroda prije njih uništili, onih po čijim nastambama oni hode! To su, zaista, dokazi za ljude pametne. #
129.I da nije ranije izrečene riječi Gospodara tvoga, kazna bi već bila neminovna. #
130.Zato otrpi njihove riječi i obavljaj molitvu, hvaleći Gospodara svoga, prije izlaska Sunca i prije zalaska njegova, i obavljaj je u noćnim satima, i na krajevima dana – da bi bio zadovoljan.


Quote:
s mnoštvom primitivnih praznovjerica tipa mravi pričaju među sobom o mitološkom caru Solomonu
a gle cuda naucnicima nije smijesno a tebi jeste, ti se smijes kako mravi pricaju izmedju sebe dok naucnici slusaju njihov govor
http://www.youtube.com/watch?v=UEGPOaAilvc



Quote:
ili hrpa ljudi hrče u pećini 300 godina, a Allah ih premeće s jedne na drugu stranu,
da vidimo

subota, srpanj 24, 2010
Medicinski fenomen koji je zbunio američke naučnike

Skeptičari su oduvijek pokušavali pobiti Kur'an Časni i trudili su se dokazati da je on i ono što se u njemu nalazi u suprotnosti s naukom i već otkrivenim naučnim činjenicama, da je pun legendi i priča koje su daleko od istine i stvarnosti i naučne logike. Kao primjer i dokaz svojih tvrdnji navode kur'anske priče kao što je ona o mladićima iz pećine (sura Al-Kehf).

U vezi s tim postavljaju ovakva pitanjaako je moguće da su mladići spavali toliko mnogo godina, da su spavali otvorenih očiju, a onda se probudili? I onda navode da je to u suprotnosti sa zakonima medicine i da se taj fenomen ne može objansniti iz medicinske perspektive. Neka je slavljen Allah Uzvišeni!

Kad god naiđete na kritiku upućenu protiv Kur'ana – naći ćete naučna otkrića koja potvrđuju i dokazuju upravo suprotno: da je Kur'an istina, a ne ono što se protiv njega govori. I to se dešava jer Allah u Kur'anu kaže: A Allah neće dati priliku nevjernicima da unište vjernike. (sura An-Nisa, 141. ajet) Ernest Kretschmer je otkrio relativno nov fenomen 1940. godine, a potom su taj fenomen opisali naučnici B. Jennett i F. Plum i nazvali ga „vegetativno stanje. U tom stanju pacijent se nalazi u stanju budne kome, ali njegove oči su otvorene, ponekad se desi da se osmjehne i osjeća šta se oko njega dešava i u stanju je da guta svoju pljuvačku. Pacijent je u djelimično svjesnom stanju, izgleda kao da je budan, a u stvari je u budnoj komi. To se dešava uslijed povreda ili bolesti. Studija do koje se došlo korištenjem FMRI (Functional magnetic resonance imaging = funkcionalna magnetna rezonanca) pokazuje da je mozak čovjeka aktivan za vrijeme kome ili u letargičnom stanju i da pacijent u takvom stanju može biti godinama.

Evo šta je zbunjivalo naučnike:Šta je to što stimuliše mozak? Šta je to što pacijenta održava u životu čak i u stanju potpune nesvjesti?I šta je to što učini da se pacijent odjednom probudi i počne pričati, kao da se ništa nije ni dogodilo? Na početku su naučnici mislili da je to stanje samo duboki san, ali kasnije je postalo jasno da to nije san, nego posebno i neobjašnjivo stanje i fenomen. Ovdje treba naglasiti i to da se pacijenti u takvom stanju hrane na specijalan način, hranom ubrizganom u organizam. Naučnici kažu da mozak pacijenta daje znakove koji pokazuju reakcije na okolinu; pacijent se može pokretati i odgovara na vanjske podražaje, ali je bez svjesti. Ako ga pogledate dok je u tom stanju, pacijent izgleda kao da je budan; ako mu se obratite, njegov mozak će odgovoriti na naredbe, ali pacijent je u letargiji i bez svijesti. Mladići iz pećine Svemogući Allah nas obavještava o nekoliko mladića koji su vjerovali u svog Gospodara i koji su pobjegli od nepravednog kralja kako bi sačuvali svoju vjeru. Utočište su našli u pećini i Allah ih je počastio tim velikim čudom da budu primjer za ljude svoga vremena.

Allah u Kur'anu kaže: Kad se nekoliko momaka u pećini sklonilo pa reklo; "Gospodaru naš, daj nam Svoju milost i pruži nam u ovom našem postupku prisebnost", Mi smo ih u pećini tvrdo uspavali za dugo godina. Poslije smo ih probudili da bismo pokazali koja će od dvije skupine boje ocijeniti koliko su vremena proboravili. (sura Al-Kehf, 10-12 ajet) Ako razmislimo o ovoj priči, vidjet ćemo da je slična onoj o medicinskom fenomenu, po načinu na koji su mladići iz pećine zaspali i okretali s lijeve na desnu stranu. Naučnici koji su skenirali mozak pacijenata u vegetativnom stanju kažu da su rezultati skeniranja pokazali da su aktivnosti mozga tih pacijenata slične aktivnostima zdravih ljudi. Pacijenti izgledaju sasvim normalno, i posmatračima se čini kao da su budni. Ovdje ćemo navesiti riječi Allaha Uzvišenog kad govori o mladićima iz pećine:I pomislio bi da su budni, ali oni su spavali. (sura Al-Kehf, 18. ajet) i opisujući njihovo okretanje s desne na lijevu stranu, što je normalna reakcija koju pokazuje osoba koja spava, Allah kaže:Mi smo ih prevrtali sad na desnu, sad na lijevu stranu ... (sura Al-Kehf, 18 ajet) Iz ovog zaključujemo da je kur'anski opis priče veoma logičan, ali ono što je čudno jeste to da su mladići spavali veoma dugo - 309 godina – bez hrane i vode i to je Allahovo davanje u koje mi vjernici ne možemo sumnjati. Medicinski govoreći, spavanje koje traje dugo godina je nešto sasvim normalno.

Zbunjeni naučnici Nekoliko dana prije pisanja ovog članka američka pacijentica u vegetativnom stanju koja se u tom stanju nalazila šest godina, iznenada se probudila i počela pričati sa svojom porodicom kao da se ništa nije desilo; u svjesnom stanju je bila tri naredna dana, za to vrijeme je normalno pričala s ljudima oko sebe i onda se opet vratila u vegetativno stanje! Doktori kažu da se ona budila četiri puta za vrijeme svoje letargije. Ono što zbunjuje doktore je činjenica da to stanje nije ni san ni koma. Zapanjujuće je to što Allah Uzvišeni na isti način opisuje stanje mladića iz pećine kad kaže: I pomislio bi da su budni, ali oni su spavali. Naučnici smatraju čudom činjenicu da se američka pacijentica vratila u život! Ova pojava je zbunila američke naučnike jer nisu bili u stanju da je objasne, oni takve slučajeve smatraju čudima. Sad se postavlja pitanje: Ako zapadni naučnici svojim vlastitim očima gledaju ljude koji godinama spavaju, zašto onda ne vjeruju da je Kur'an Časni istinit kada govori o mladićima iz pećine? Drugo pitanje je: Kako bi Muhammed s.a.v.s., da nije bio Allahov poslanik, mogao opisati ovo stanje i reći: I pomislio bi da su budni, ali oni su spavali. I na kraju zaključak i poruka svakome ko i dalje sumnja: A zašto oni ne razmisle o Kur’anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allah, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti. (sura An-Nisa, 87. a)


obrati paznju na ovaj dio
Allah kaže:Mi smo ih prevrtali sad na desnu, sad na lijevu stranu ...

ako covjek lezi dugo bez da se okrece moze dobiti velike probleme , pogledaj ovdje zasto je vazno okretati se u snu

http://www.miraclesofthequran.com/scientific_83.html

Quote:
People who remain lying down in the same position for long period of time encounter serious health problems, such as circulation difficulties, sores, and blood clotting in that part of the body in contact with the surface on which they lie.
Quote:
The healthiest thing to do, therefore, is to change the position of the body every 15 minutes in order to reduce this pressure. Patients who cannot move themselves therefore receive special care and are moved every 2 hours by other people.
Quote:
prepolavljanje jadnoga Mjeseca itd
dok se neko smije oziljci ostali od prepolovljenja mjeseca
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:56   #1051
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
...
Uzet cu samo neke primjere naucnih cinjenica koje imaju u kuranu

U kuranu je spomenuto,
Big bang,
Sirenje univerzuma
Da je univerzum ravan kao list papir (ovo je NASA potvrdila)
Da je nebo bilo u dimnom stanju
Da mjeseceva orbita je S-forma
Da nebo moze da izgleda kao crvena ruza (pogledaj nebula , slika NASE iz 1999 godine)
O crnim rupama
Da je zemlja jajastog oblika
O pulsarima-neutronskim zvijezdama
Da se slatka i slana voda ne mijesa u morima
Da imaju valovi u morskim dubinama
Da su brda uradjena kao klinovi, i da sluze kao stabilizatori protiv potresa
Da biljke imaju spol, i da vjetrovi oplodjuju biljke
Da je zeljezo spusteno na zemlju, (objasnjeno od strane discovery channel, kako je zeljezo doslo velikim meteorom na zemlju)
Da se bijelo mlijeko u kravi stvara od crvene krvi

Plus mnogo toga jos, o embrilogiji, okeanologiji, meteorologiji i ostalim znanostima.
...

Harune, tebi nema spasa. Savo Štrbac ti nije ni do koljena.


Činjenica je da su ljudi znali da željezo dolazi iz meteora tisucama godina prije Muhameda.

Egipcani su za željezo govorili da dolazi sa neba
Čak su i u Sj. Americi znali za meteore i koristili ih u ceremonijalne svrhe, te od meteorskog željeza izrađivali nakit.
U Kini su pronađene sjekire izrađene od meteorskog željeza, stare 4000 godina...

Pretpostavlja se da je engleska riječ "iron" nastala od Eutruščanske riječi "aisar" koja znači "bogovi".

itd, itd, itd....
http://www.meteorite.fr/en/basics/history.htm



Ali definitivno najgluplja izjava ti je ova da planine stabiliziraju zemlju od potresa!
Jesi ti čovječe završio osnovnu školu!?

Ako ovo zaista u tom obliku piše u Kuranu, onda si ti sam uspio opovrgnuti tvrdnja da je Kuran 100% znanstveno točan.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:12   #1052
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Harune, tebi nema spasa. Savo Štrbac ti nije ni do koljena.


Činjenica je da su ljudi znali da željezo dolazi iz meteora tisucama godina prije Muhameda.

Egipcani su za željezo govorili da dolazi sa neba
Čak su i u Sj. Americi znali za meteore i koristili ih u ceremonijalne svrhe, te od meteorskog željeza izrađivali nakit.
U Kini su pronađene sjekire izrađene od meteorskog željeza, stare 4000 godina...

Pretpostavlja se da je engleska riječ "iron" nastala od Eutruščanske riječi "aisar" koja znači "bogovi".

itd, itd, itd....
http://www.meteorite.fr/en/basics/history.htm



Ali definitivno najgluplja izjava ti je ova da planine stabiliziraju zemlju od potresa!
Jesi ti čovječe završio osnovnu školu!?

Ako ovo zaista u tom obliku piše u Kuranu, onda si ti sam uspio opovrgnuti tvrdnja da je Kuran 100% znanstveno točan.


Quote:
Činjenica je da su ljudi znali da željezo dolazi iz meteora tisucama godina prije Muhameda.
daj mi dokaz iz neke stare knjige gdje tacno pise da je spustano sa meteorima, kako bi tacno utvrdili jesu li znali ili nisu


Quote:
Ali definitivno najgluplja izjava ti je ova da planine stabiliziraju zemlju od potresa!
Jesi ti čovječe završio osnovnu školu!?

Ako ovo zaista u tom obliku piše u Kuranu, onda si ti sam uspio opovrgnuti tvrdnja da je Kuran 100% znanstveno točan
pogledaj sta geolog dr. Allison (Pete) Palmer, profesor geologije sa New York univerziteta, kaze za to na ovom videu
http://www.youtube.com/watch?v=EnXE0fXVQWc
premotaj na 0:54 sek

tebi je najgluplja izjava a njemu nije
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:12   #1053
polovnjače Mjesečeve

Quote:
Harun kaže: Pogledaj post

Quote:
s mnoštvom primitivnih praznovjerica tipa mravi pričaju među sobom o mitološkom caru Solomonu
a gle cuda naucnicima nije smijesno a tebi jeste, ti se smijes kako mravi pricaju izmedju sebe dok naucnici slusaju njihov govor
http://www.youtube.com/watch?v=UEGPOaAilvc
Naravno da životinje i kukci "primitivno" komuniciraju među sobom.
Ali u Kuranu imaš baš da razgovaraju o Solomonu, pa to isti čuje i smije im se na te opaske.
Što ćeš veće gluposti koja prolazi samo u crtićima.



Quote:
Mravi pričaju o kralju Solomonu:

27:17. I sakupiše se Sulejmanu vojske njegove, džini, ljudi i ptice*, sve četa do čete, postrojeni,

Ptice i džini postrojeni u vojsci:




27:18. i kad stigoše do mravlje doline, jedan mrav reče: "O mravi, ulazite u stanove svoje da vas ne izgazi Sulejman i vojske njegove, a da to i ne primijete!"
27:19. I on se nasmija glasno riječima njegovim

4:82. A zašto oni ne razmisle o Kur’anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti.
Quote:
Quote:
ili hrpa ljudi hrče u pećini 300 godina, a Allah ih premeće s jedne na drugu stranu,
U vezi s tim postavljaju ovakva pitanjaako je moguće da su mladići spavali toliko mnogo godina, da su spavali otvorenih očiju, a onda se probudili? I onda navode da je to u suprotnosti sa zakonima medicine i da se taj fenomen ne može objansniti iz medicinske perspektive. Neka je slavljen Allah Uzvišeni!

Zbunjeni naučnici Nekoliko dana prije pisanja ovog članka američka pacijentica u vegetativnom stanju koja se u tom stanju nalazila šest godina
Razlikuj ŠEST godina kome u bolnici pod instrumentima, od TRISTO godina spavanja u pećini. Biti u komi 6 godina, nije isto kao gluparija od 300 i kusur godina spavanja otvorenih očiju. Mislim, ono, može Allah i 33.000 godina učiniti da netko spava,pa se probudi, zar ne?
Quote:
Quote:
prepolavljanje jadnoga Mjeseca itd
dok se neko smije oziljci ostali od prepolovljenja mjeseca
Misliš da je taj klanac star milijune godina ostatak od vremena kada je netko raspolutio Mjesec, pa je ponovno prilijepio te polovnjače Mjesečeve?
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 21:43   #1054
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Naravno da životinje i kukci "primitivno" komuniciraju među sobom.
Ali u Kuranu imaš baš da razgovaraju o Solomonu, pa to isti čuje i smije im se na te opaske.
Što ćeš veće gluposti koja prolazi samo u crtićima.

[IMG]http://www.carlsencards.com/images/free-ecard-thumb11.jpg[/IMG



Razlikuj ŠEST godina kome u bolnici pod instrumentima, od TRISTO godina spavanja u pećini. Biti u komi 6 godina, nije isto kao gluparija od 300 i kusur godina spavanja otvorenih očiju. Mislim, ono, može Allah i 33.000 godina učiniti da netko spava,pa se probudi, zar ne?


Misliš da je taj klanac star milijune godina ostatak od vremena kada je netko raspolutio Mjesec, pa je ponovno prilijepio te polovnjače Mjesečeve?



Quote:
Naravno da životinje i kukci "primitivno" komuniciraju među sobom.
Ali u Kuranu imaš baš da razgovaraju o Solomonu, pa to isti čuje i smije im se na te opaske.
Što ćeš veće gluposti koja prolazi samo u crtićima.
nemoraju mravi izgovarati solomonovo ime, jer moguce je da je BOg spomenuo samo mravlje akusticni signal odakle prijatnja dolazi, u ovom slusaju dolazi od Solomona i njegove vojske, iako to mrav ne govori mozda BOg spomene kako bi objasnio odakle dolazi prijetnja.

mogu ti ja prevesti cak i akusticno i hemijski taj ajet sto BOg spominje u KUranu,

pazi sad ovo

"O mravi, ulazite u stanove svoje da vas ne izgazi Sulejman i vojske njegove, a da to i ne primijete!"


posto mravi komuniciraju i akusticno i hemijski jedno sa drugima

Akusticni prevod ajeta
1. O mravi = Alarm signal
2. ulazite u stanove svoje = signal koji odredjuje u kojem pravcu ce se kretati
3. da vas ne izgazi Sulejman i vojske njegove= signal odakle dolazi opasnost
4. a da to i ne primijete= signal za odbranebene mehanizme, znaci signal koji govori da ne napadaju i da nebudu u napad pozijciji


Hemijski prevod ajeta
1. O mravi = ispustaju supstancu aldéhyde hexanal
2. ulazite u stanove svoje = ispustaju supstancu hexanol
3. da vas ne izgazi Sulejman i vojske njegove= ispustaju supstancu Undécanone
4. a da to i ne primijete= ispustaju supstancu Butylocténal


cak kad bi ga promijenio u drugom stilu kad bi mi nebi pricali izmedju sebe akusticno jezikom, pa morali rukama se sporazumjeti

ovako bi bilo

1. alarm znak, "halo , paznja molim"

2. znak u kojem smjeru da se ide, pozivanje prstom, "idi na kraj puta"

3. znak rukama da "auto dolazi",

4. znak za nesrecu, pokaze prstima krst "hoces li da pogines"

i sad kad ti meni govoris rukama, iako ne govoris akusticno, ja prevod na nas jezik sta si htio da kazes pa napisem

halo , paznja molim, idi na kraj puta, dolazi auto, hoces li poginuti ?

isti princip Bog moguce da koristi kad prevodi zvukove mrava sta hoce da kazu jedno durgim ,iako mrav ne kaze solomon i vojske njegove, oni zvukom cijalju na njih odakle prijetnja dolazi, ali nama BOg kaze solomon i vojske njegove.

Shvatas li sad ?
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 22:50   #1055
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
sta je ovo svega ti ???? ako je ovo najbolje sto imas vala nisi trebao mi ni ovo postirati
Nisam se ni nadao nekom suvislom odgovoru.

Quote:
tacno da nema, upravo tako , jer kako ce biti

kad Bog kaze ovo:

25. Ima onih koji dolaze da te slušaju, ali Mi smo na srca njihova zastore stavili, da Kur’an ne bi razumjeli, i gluhim ih učinili, pa i ako bi sve dokaze vidjeli, opet u njih ne bi povjerovali. A kada ti dolaze da se s tobom raspravljaju, govore oni koji ne vjeruju: "To su samo izmišljotine naroda davnašnjih!"

26. Oni zabranjuju da se u Kur’an vjeruje, i sami se od njega udaljavaju, i sami sebe upropaštavaju, a da i ne primjećuju.

27. A da ti je vidjeti kako će, kad pred vatrom budu zadržani, reći: "Da nam je da povraćeni budemo, pa da dokaze Gospodara našeg ne poričemo i da vjernici postanemo!’


i to si upravu da nema nista u kuranu kako se cini u tvojim ocima bas upravo tako
Pa ako napišem hrpu besmislica, lako se mogu dosjetiti da će to netko i prepoznati kao hrpu besmislica, pa ću onda na to upozoriti čitaoca kao na dokaz da se ne radi o besmislicama - koliko inteligencije treba za tako nešto smisliti? A koliko inteligencije treba za tako nešto i povjerovati...

Btw, svakim postom samo potvrđuješ ono što sam u početku i napisao, da vam se dokazi svode na ad hominem ("nevjernici") i argument batine (prijetnje vatrom).
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 22:56   #1056
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
isti princip Bog moguce da koristi kad prevodi zvukove mrava sta hoce da kazu jedno durgim ,iako mrav ne kaze solomon i vojske njegove, oni zvukom cijalju na njih odakle prijetnja dolazi, ali nama BOg kaze solomon i vojske njegove.

Shvatas li sad ?
Ma odi spat.
Ide netko, mravi se razbježu i odu u mravinjak.
Čudna mi "čuda" i pregoleme kuranske mudrosti.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 23:51   #1057
Raspolavljanje Mjeseca se vjerovatno misli na to da je Mjesc uvjek istom polovicom okrenut Zemlji a druga se nikada ne vidi sugeriravši da nije prije tako bilo nego Mjesec se okretao prema Zemlji kao druga nebeska tjela i svaki njegov dio je bio vidljiv s Zemlje.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 00:14   #1058
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Raspolavljanje Mjeseca se vjerovatno misli na to da je Mjesc uvjek istom polovicom okrenut Zemlji a druga se nikada ne vidi sugeriravši da nije prije tako bilo nego Mjesec se okretao prema Zemlji kao druga nebeska tjela i svaki njegov dio je bio vidljiv s Zemlje.
Nije nikakva rijetkost da sateliti koji kruže oko većeg matičnog planeta naposlijetku okreću samo jednu stanu prema svom planetu. Nikakvo posebno kuransko čudo, kao niti bježanje mrava. No očigledno kuranski pisci su imali na umu čudesa: Solomona koji razumije govor mrava, ili Muhamed kako prstom rascopava Mjesec - čudo veliko!

Ovo što ti tumačiš, to je u razini Harunovih smjehurija, samo sofisticiranije.
Jer odakle ti ideja "da se vjerovatno misli na". Zar nisu pisci mislili na "čudesa" - dakle ono što danas nazivamo religijskim praznovjericama.

Meni je logičnije i u duhu vremena da se mislilo na čudesa, a to što ti kažeš je neuvjerljiva apologetika - pokušaj spasa spisa od današnje irelevantnosti.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 01:45   #1059
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nije nikakva rijetkost da sateliti koji kruže oko većeg matičnog planeta naposlijetku okreću samo jednu stanu prema svom planetu.
Ja nisam ni pričao o drugima več je predmet bio Mjesec.
A ti iz prizme 21st gledaš kao da su oni znali da ima satelita kao MJesec u drugim planetarnim sferama.

Quote:
Nikakvo posebno kuransko čudo, kao niti bježanje mrava
A ja sam pomenuo da je čudo??


Quote:
Ovo što ti tumačiš, to je u razini Harunovih smjehurija, samo sofisticiranije.
Ja samo primjećujem u skladu s realnosti jer mjesec jest zaista podjeljen na način da je jednom stranom uvjek okrenut k nama.
Ništa više.

Quote:
Jer odakle ti ideja "da se vjerovatno misli na".
Ideja mi iz razuma se javila jer Mjesec je tako u realnosti kako sam i rekao.

Quote:
Zar nisu pisci mislili na "čudesa" - dakle ono što danas nazivamo religijskim praznovjericama.
Ti da bi znao ili ja ili bilo tko na što su pisci mislili trebaš se spustiti na nivo toga doba plus poznavanje dobima koja su prethodila tome dobu kad je to pisano i kakve ideje su se mogle javiti u olbliku vjerovanja kod tih ljudi.

Quote:
Meni je logičnije i u duhu vremena da se mislilo na čudesa, a to što ti š je neuvjerljiva apologetika - pokušaj spasa spisa od današnje irelevantnosti.
Već sam ti dosta puta rekao da ti na religijske tekstove gledaš kroz jednu dimenziju iako je to razumljivo jer Junci su takav način jedne dimenzije prokalmirali.
Kuran ima 7 nivoa shvaćanja a prvi je bukvalno tumačenje od onih koji ne znaju nego za ono što vide i što čitaju doslovce jer oni ne znaju prepoznati ni alegoriju ni metaforu ni personifikaciju niti smibolizme u njih je sve ravno kroz jednuu dimenziju.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 02:04   #1060
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
(......).... uz opis ljigavih, sentimentalno djetinjastih radosti u vječnom raju za one koji povjeruju u taj isti, jadni i zastarjeli spis....
Zaboravio si četrdeset djevica. Ili je sedamdeset?
Što je to sa muslimanima i djevicama u raju?
Znači li to da je četrdeset puta više žena u raju i da su sve umrle kao djevice? Nema logike

I zar nije dopušteno K'uranom prebiti ženu na mrtvo ime,a svako najpriprostije dijete će reći da nije lijepo tući ljude?

Muslimani svako malo polude zbog nečijeg kritiziranja Muhameda..
Pa zar je u redu ubiti ljude zbog verbalne uvrede Proroka?

Mislim,zar je verbalna uvreda ekvivalentna smrti?Meni se i najgora verbalna uvreda čini puuuuno manjim zlom nego ubiti nekoga..But that's just me..

Primjer:natjecanje ljepote..u Nigeriji 2002.-ge.Novinarka veli da bi "Muhamed,da je još među nama,vjerovatno odabrao neku od ljepotica na natjecanju za suprugu."
Rezultat-posljedica njene nesmotrene izjave su masovni neredi i nekoliko ubijenih ljudi...
Zar je to pravedno i prema K'uranu??!

Ne želim vjerovati da to piše u jednoj religijskoj knjizi....zato se uvijek tješim da su je ljudi,skloni greškama kakvi već jesu, stoljećima prepisivali i s vremenom se iskrivio sadržaj..Zbog pokvarenog telefona.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.