Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 12:30   #201
Nacionalna klasa je ubedljivo najbolji srpski film.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:44   #202
Quote:
Bayubadu kaže: Pogledaj post
Jel' odgledao ko Kustinog Maradonu?
Ja sam gledao. Uspio je u dokumentarcu o Maradoni više puta spomenuti sve svoje filmove. Uspio je puštati inserte iz svojih filmova, uspio je trabunjati kako je Maradona lik iz "Sjecas li se Dolly Bell" , a sarajevsko predgrađe u stvari Buenos Aires ili što već. Čak na početku možes saznati da je Kusturica u biti Maradona filmske umjetnosti. Da ne spominjem njegov katastrofalni engleski kroz cijeli film.
Pa i vidi jel se to isplati gledat.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:36   #203
Quote:
electroclash kaže: Pogledaj post
Film se zove ''Sisanje''. U pitanju je spinoff ''Sejtanovog ratnika'' i radi se srednjoskolcu koji postaje skingheds...
zahvaljujem. samo ga ne mogu naći na netu za skidanje.

P.S. jedino što ispadne je sisanje k... ili slične prostote.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 16:19   #204
definitivno Mrtav Ladan
alessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:54   #205
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
malo ipak postoji problem lagodnog prikazivanja filmova s bliskog nam istoka u našim kinima. "Turneja" je bila samo u Puli (možda i u Rijeci), ako se ne varam. "Maradona" će biti u Rijeci. sve je to daleko od Zagreba, jedino ako nisam nešto propustila...

ja jucer gledala Turneju u kinu Europa, u Zg...meni je dobar film...da, ima dramatiziranja, isforsiranosti, povijesne neutemeljenosti, ali sve u svemu su mi dojmovi pozitivni...puno autoironije na svoj racun, fora i autobiografski element kod glumaca...ima film neku tezinu
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:29   #206
da, vidim da igra u Europi. (ne znam jel' još...) ali tako sam kukavica da si opet ne pokvarim dojam onih briljantnih Markovićevih iz 1980.tih. nakon "Sabirnog centra" nije više snimio ništa tako dobro kao što su "Variola Vera", "Majstori...", "Specijalno vaspitanje" i "Nacionalna klasa".
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 10:50   #207
cetvrti covjek...odlican film ...tko nije pogledao neka ga obavezno pogleda
superhikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 21:48   #208
http://www.hereandtherethemovie.com/

The Story
Film follows two interconnected stories on two different continents. Robert, a depressed New Yorker,
tries to make quick cash and ends up in chaotic Serbia, where instead of money he finds his soul.
At the same time, a young Serbian immigrant, Branko, struggles in an unforgiving New York,
desperately trying to bring his girlfriend from Serbia to USA

Uloge:
David Thornton , Mirjana Karanovic, Cyndi Lauper, Branislav Trifunovic , Jelena Mrdja

trailer
http://www.youtube.com/watch?v=YA0BhpE1C6k
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 18:38   #209
sveti georgije....

evo ovih dana u srpskim kinima je pocela premijera filma "Sveti Georgije ubiva azdahu" . tema je srbija u prvom svetskom ratu odnosno dogadjaji u jednom srpskom selu. glavna uloga je branislav lecic i natasa janjic (glumica iz HR) a reziser je srdjan dragojevic. za film kazu da je jedan od skupljih filmova u zadnje vreme jos ga nisam gledao ali cini mi se da je veoma zanimljiv naime u tom selu polovina muskaraca su invalidi i izmedju njih i normalnih vlada velika netrpeljivost koja se jos vise istice pocetkom rata i mobilizacijom zdravih.... film je inace sniman po drami d. kovacavica koji je iscenarista.
alexxxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:34   #210
Najblji bez konkurencije- Ko to tamo peva
Osim njega sjajni su mi Maratonci, Variola vera, Do koske, Varljivo leto 68., Balkanski špijun...
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 19:46   #211
Joj pa svi su srpski filmovi u pola bolji d hrvatskih...
Evo vam jedna lista, ako niste pogledali...podhitno pogledajte...stvarno moćni filmovi:
1.Profesionalac
2.Rane
3.Ivkova slava
4.Sivi kamion crvene boje
5.Mrtav ladan
6.Crna mačka beli mačor
7.Četvrti čovek
8.Zavet
9.Pad u raj
10.Tito i ja
_PoLjIcH_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 20:44   #212
Gledala sam sinoć razvikanu ''Klopku'' i ne mogu reći da me se imalo dojmila

Dosadna, predvidljiva, neuvjerljiva... skoro sam je ugasila na pola...

Jedina svijetla točka mi je bila predivna Ankica Dobra I to ne zbog konkretne uloge, nego zato što mi je ta žena inače užasno draga i divna
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 21:23   #213
jel zna itko kak se zove srpski film u kojem se radi o dvojici braće koji se bave streljaštvom,a stariji ima problema s drogom i ubije se a zatim ga mlađi brat(mislim da se zove saša)osvećuje????????itko????????
luLa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 21:31   #214
apsolutnih 100
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 01:28   #215
Danas sam pogledao turneju. ajme kakvo sranje. to je najavljivano kao nekakva moderna verzija ko to tamo peva smjestena u bosnu ratnih 90-ih. film je teško sranje. kada pokušava biti smješan ispada tragičan, a kada pokušava biti šokantno ozbiljan, ispada smiješno jadan. grozota. jeftine nazovifore i prizemna demagogija najviše se primjecuje kad ekipu zaustave muslimani i njihov vođa, zvezdaš emir hađihafizbegović. ko je gledao zna o cemu pricam. ko nije gledao, neka ni ne gleda. takvo se sranje rijetko snima.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 13:16   #216
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
Danas sam pogledao turneju. ajme kakvo sranje. to je najavljivano kao nekakva moderna verzija ko to tamo peva smjestena u bosnu ratnih 90-ih. film je teško sranje. kada pokušava biti smješan ispada tragičan, a kada pokušava biti šokantno ozbiljan, ispada smiješno jadan. grozota. jeftine nazovifore i prizemna demagogija najviše se primjecuje kad ekipu zaustave muslimani i njihov vođa, zvezdaš emir hađihafizbegović. ko je gledao zna o cemu pricam. ko nije gledao, neka ni ne gleda. takvo se sranje rijetko snima.

Nažalost, nekada veoma cenjeni reditelj Goran Marković počeo je da izigrava savest društva pa se to odražava i na kvalitet filmova.

Preporučujem njegov film iz kvalitetne faze - Sabirni centar, rađen po drami Dušana Kovačevića. Retko dobar film.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 13:20   #217
mrtav ladan
Lea222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 09:38   #218
Labirint, ima par godina kako sam ga gledala, već sam gotovo i zaboravila o čemu se radi, ok film
*MiNa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 14:35   #219
Quote:
ishvara kaže: Pogledaj post
...na ovu temu,i ne mogu vjerovati da nitko nije niti spomenuo,a kamoli
komentirao ovaj sjajan film redatelja Radivoja Đukića:

ČOVEK SA ČETIRI NOGE,film je iz 1983 godine sa sjajnim glumcima
na čelu sa genijalnim Mijom Aleksićem kao čovjekom koji tuži sam sebe
želeći da sazna zvanično mišljenje o tome kako da živi u suvremenom društvu.

Postoji li netko tko se sjeća tog filma?
da naravno..hehe.. odlican film.. gledala sam ga negdje sto puta...

ali najdrazi su:

mi nismo andeli 1,2 i 3 pogotovo
mrtav ladan

kad porastem bicu kengur.- ..odlican..

nebeska udica--definitivnoooooo jedan od naj,naj.. uvijek placem na taj film na onu zadnju scenu...
__________________
...za dobrim konjem prasina se dize...
super sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 15:27   #220
i dali itko zna di mogu skinut onaj novi film
sveti georgije ubiva azdahu ???
pricaju da je odlican i da je naskuplji srpski film ikad..
__________________
...za dobrim konjem prasina se dize...
super sam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.