Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2009., 15:07   #21
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... a 05. kuća, ona se više odnosi na prirodne potencijale za stvaralaštvo, ne na samu inteligenciju?
Da (ne znam ni odakle ti uopće to da se 5. polje odnosi na inteligenciju? )
Quote:
... i moglo bi se reći da ako su vladari 01. i 06. skladno aspektirani, da će odnos i briga prema tijelu pozitivno utjecati na sam izgled, pojavnost no i negativno ukoliko je njihov odnos napet?
Da.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 15:10   #22
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da (ne znam ni odakle ti uopće to da se 5. polje odnosi na inteligenciju? )

Da.
...pročitala sam negdje, bilo mi je čudno, zbog toga sam i pitala...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:43   #23
Trebala bih pomoć. Zna li netko, naime, koje polje predstavlja banke ? 8. ? Hvala.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 13:45   #24
... što znači Ovan na vrhu 11. kuće i Mars u Biku u 11. kući, kakav je odnos osobe prema društvu i grupama kojima pripada?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 16:19   #25
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Trebala bih pomoć. Zna li netko, naime, koje polje predstavlja banke ? 8. ? Hvala.
Da, 8.kuca predstavlja banke, jer tamo se nalazi novac drugih ljudi, a 8.kuca su i krediti
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 20:48   #26
Meni nikako nije jasna tezina tzv. prirodnih kuca.
Ne znam pravi izraz ali to je po onom pricipu da je recimo za ribe
sve sto je u jarcu npr. 11ta kuca, u vodenjaku 12ta, ribama prva i tako redom.

Meni je recimo 2008 godina bila prilicno dobra, sa masom dobrih
prilika koje sam uspio iskoristiti (osim u ljubavi, tu mi ni 4 Jupitera u saradnji sa Venerama ne bi pomogli ).

E sad, posto mi je astro-znanje vrlo skuceno dosao sam do prostog
zakljucka da je za to bio zaduzen Jupiter u Jarcu (dosta potpore od strane prijatelja, simbolika 11. kuce) .Nikakvu logiku nisam uspio naci u samom
natalnoj.

Ima li ko kakav hint da me malo prosvijetli?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 20:53   #27
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Meni nikako nije jasna tezina tzv. prirodnih kuca.
Ne znam pravi izraz ali to je po onom pricipu da je recimo za ribe
sve sto je u jarcu npr. 11ta kuca, u vodenjaku 12ta, ribama prva i tako redom.

Meni je recimo 2008 godina bila prilicno dobra, sa masom dobrih
prilika koje sam uspio iskoristiti (osim u ljubavi, tu mi ni 4 Jupitera u saradnji sa Venerama ne bi pomogli ).

E sad, posto mi je astro-znanje vrlo skuceno dosao sam do prostog
zakljucka da je za to bio zaduzen Jupiter u Jarcu (dosta potpore od strane prijatelja, simbolika 11. kuce) .Nikakvu logiku nisam uspio naci u samom
natalnoj.

Ima li ko kakav hint da me malo prosvijetli?
da,tako se to gleda.
i prirodna polja su bitna.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 14:30   #28
... koja se kuća odnosi na hranu, 02. ili 06.?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 14:49   #29
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... koja se kuća odnosi na hranu, 02. ili 06.?
6, na hranu i odjeću
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 14:04   #30
lipo objasnjenje san dobila:

Neptun u VI

Osoba može biti sklona većini loših utjecaja alkohola, lijekova I droga. Da bi sve to izbjegla, obično mora platiti određenu cijenu.

VII kuća u Strijelcu

Ili se vjenčava sa strancem, ili u inozemstvu, ili sa strancem u inozemstvu.



ajme ima ovdje svasta
Ćarli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:15   #31
Quote:
Ćarli kaže: Pogledaj post
lipo objasnjenje san dobila:

Neptun u VI

Osoba može biti sklona većini loših utjecaja alkohola, lijekova I droga. Da bi sve to izbjegla, obično mora platiti određenu cijenu.

VII kuća u Strijelcu

Ili se vjenčava sa strancem, ili u inozemstvu, ili sa strancem u inozemstvu. :eek

ajme ima ovdje svasta
meni je sedma u strijelcu donijela brak sa hrvatom, ali kod njega doma se ne govori hrvatski. roditelji su pol hrv. a pol manjine.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 17:29   #32
Koja kuća opisuje poslijediplomske studije?
3. opisuje osnovno obrazovanje, 9. studij, ali što je s, konkretno, doktorskim studijem?
Također, obuhvaća li i magisterij i doktorat ista kuća?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 00:21   #33
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Koja kuća opisuje poslijediplomske studije?
3. opisuje osnovno obrazovanje, 9. studij, ali što je s, konkretno, doktorskim studijem?
Također, obuhvaća li i magisterij i doktorat ista kuća?
3. kuća - osnovna škola, 5. kuća - srednja škola, 7. kuća - viša škola, 9. kuća - visoka škola ( fakultet ) i 11. kuća - poslijediplomski studiji.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:37   #34
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
3. kuća - osnovna škola, 5. kuća - srednja škola, 7. kuća - viša škola, 9. kuća - visoka škola ( fakultet ) i 11. kuća - poslijediplomski studiji.
hvala ti.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 16:34   #35
bok! zanima me koja kuca predstavlja brak i odnos s partnerom? koje planete/znakovi su pozitivni(za brak) a koji negativni?
hvala!!
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 16:39   #36
Quote:
blond-beast kaže: Pogledaj post
bok! zanima me koja kuca predstavlja brak i odnos s partnerom? koje planete/znakovi su pozitivni(za brak) a koji negativni?
hvala!!
brak predstavlja 7 kuca (1brak), 9 kuca (2brak) itd. ako ti se nijedna planeta ne nalazi u 7 polju onda gledas vladara sedme kuce. npr. kod mene-7 kuca u jarcu, a vladar (jarca) saturn otisao u 6 kucu, koja bi mogla da znaci da cu partnera upoznati na poslu (6kuca) i moguce da bude stranac ili u inostranstvu da se sklopi brak (6kuca u strijelcu) mada se necu nikad udavat al po karti bi tako izgledalo

koliko znam fino je imati veneru u 7 kuci itd.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 16:42   #37
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
brak predstavlja 7 kuca (1brak), 9 kuca (2brak) itd. ako ti se nijedna planeta ne nalazi u 7 polju onda gledas vladara sedme kuce. npr. kod mene-7 kuca u jarcu, a vladar (jarca) saturn otisao u 6 kucu, koja bi mogla da znaci da cu partnera upoznati na poslu (6kuca) i moguce da bude stranac ili u inostranstvu da se sklopi brak (6kuca u strijelcu) mada se necu nikad udavat al po karti bi tako izgledalo

koliko znam fino je imati veneru u 7 kuci itd.
ja sam neiskusna ali vidim da imam u 7.kuci Veneru i Pluton,a taj me brine jer sam procitala da znaci gubitak
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 00:52   #38
... koja je razlika između osoba od kojih je jednoj na vrhu 05. kuće Škorpion, a u samoj kući Venera, s jedne strane, a drugoj je na vrhu 05. Vaga, a u samoj kući Pluton? Kako će se ispoljavati jedna, a kako druga? Tko bi znao malo jasnije protumačiti?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 08:04   #39
Gdje se u natalnoj karti vidi sklonost odlaska u kafić, birtiju, gostionu?

Kako je to, nazovimo to tako "mjesto radnje", da li je to mjesto opisano poljem?
Npr. 11.polje kao grupe ljudi, ili neko drugo?
A planete? Ako je to baš navika i sklonost.....možda Neptun (piće, pasija) ili Merkur (komunikacija, pričanje)?
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 12:16   #40
Quote:
Libra 25 kaže: Pogledaj post
Gdje se u natalnoj karti vidi sklonost odlaska u kafić, birtiju, gostionu?

Kako je to, nazovimo to tako "mjesto radnje", da li je to mjesto opisano poljem?
Npr. 11.polje kao grupe ljudi, ili neko drugo?
A planete? Ako je to baš navika i sklonost.....možda Neptun (piće, pasija) ili Merkur (komunikacija, pričanje)?

Mjesta za zabavu općenito su predstavljena, vjerujem, 5. astrološkom kućom. Tako da bi naglašena 5. kuća možda dala naslutiti sklonost tom vidu zabave, no ne nužno; tako postavljena kuća može donijeti i ljubav prema djeci, bavljenje hobijima, doprinijeti važnosti osobnog samoizražavanja, a o tome na koji će se način kuća ispoljiti govore ostali faktori u natalnoj karti. Već sama prevaga određenog elementa mogla bi dati korisne podatke. Neptun je nepotrebno spominjati u ovom kontekstu osim ako govorimo o alkoholizmu, no čini mi se da to nije slučaj.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.