Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2005., 15:14   #1
kako to?

Kako to da Sveta krava pod nazivom katolička crkva može dobiti građevinsku dozvolu za gradnju crkve na zelenoj površini dok je prosječni građanin teško dobije i za građevinsko zemljište? Naime u zg naselju travno crkva je u procesu dobijanja građ. dozvole na zelenoj površini,lokacijsku dozvolu već imaju.i dokle će se tolerirat bahatost i pohlepa dežurnih dušebrižnika pod parolom tzv. vjere u uskrsnuće čovjeka na štapiću,i brige za siromašne i bolesne? siromašni i bolesni su naravno ushićeni i usplahireni od sreće što će dobiti još jednu betonsku crkvu i tako biti spašeni i izbavljeni od dosadašnje patnje i nemilosti!podrazumijeva se.
__________________
ja sam ti tata.
tiranosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 15:53   #2
Re: kako to?

Quote:
tiranosaur kaže:
Kako to da Sveta krava pod nazivom katolička crkva može dobiti građevinsku dozvolu za gradnju crkve na zelenoj površini dok je prosječni građanin teško dobije i za građevinsko zemljište? Naime u zg naselju travno crkva je u procesu dobijanja građ. dozvole na zelenoj površini,lokacijsku dozvolu već imaju.i dokle će se tolerirat bahatost i pohlepa dežurnih dušebrižnika pod parolom tzv. vjere u uskrsnuće čovjeka na štapiću,i brige za siromašne i bolesne? siromašni i bolesni su naravno ushićeni i usplahireni od sreće što će dobiti još jednu betonsku crkvu i tako biti spašeni i izbavljeni od dosadašnje patnje i nemilosti!podrazumijeva se.
Sveta kravica treba štalicu da bi se širila i debljala....zato je bacila pik na livadicu gdje se igraju djeca. Pa bolje je dječici da gledaju kravicu neg da se igraju na travici....tako oni na to dušebrižnički gledaju.

Al sotona stari lukavac uđe u roditelje male dječice i nagovori ih onako ekološki spremne da kravici ne dozvole na toj livadi gradnju štalice.

No demokracija je ubijanje demona, pa se mora taj sotonjara smirit i dozvolit gradnju dragoj kravici zbog viših interesa.

I tako kravica će dobiti ako odluče gradske vlasti svoju štalicu i zamo će zapiknuti čovjeka na štapiću i diviti će mu se i zazivati ga....dječica će se igrati na betonu.....a roditelji će uvijedjeti da je sve to farsa i zazivat svojeg boga kad dođe vrijeme izbora.

Kravica je u štalici...čovjek na svojem štapiću, a livadicu možeš zaboraviti....sve je po starom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 15:59   #3
INDEX OPASNIH TEKSTOVA PO HRVATSKI NAROD I CRKVU

molim moderatore da upozoravaju citatelje na tekstove koji nisu nisu u skladu sa katolickom-krscanskom vjerom i nisu u interesu za nas hrvatski narod.

trebalo bi upozoriti krscane da su ovakovi tekstovi opasne stvari za krscanski zivot i nas hrvatski narod koja rastakaju jedinu istinsku i pravu vjeru ...

sigurno masoni,srbi,muslimani,iluminati,ateisti,pastafarij anci i naravno zhidovi (kazari ?) imaju umijesani svoje prste u svemu ovome


mogao bih poruciti braci krscanima ovo:

Djela, a ne samo obećanja

Ove nedjelje imamo pred sobom ulomak iz Evanđelja po Mateju u kojem Isus kroz prispodobu očituje značajnu poruku.

Ispričao je kako je jedan otac imao dva sina i kako ih je slao na rad u svoj vinograd. Na očev poziv prvi sin je rekao da neće otići, ali se predomislio i otišao.

Drugi je rekao da ide, ali nije otišao. Kroz tu slikovitost Isus je dao na znanje kako u ljudskom životu nisu toliko važne lijepe riječi, prividna obećanja, već su kudikamo značajnija opredjeljenja i postupci. Vinograd u priči simbolizira kraljevstvo nebesko u koje nebeski Otac poziva k sebi, u svoje zajedništvo sve ljude.

Isusu je bilo poznato kako su tadašnji predvodnici izabranog naroda bili odviše samouvjereni, drski i bahati, budući da su narodu lijepo govorili, ali su im djela dokazivala kako im nije toliko stalo do naroda koliko do očuvanja svojih položaja, do materijalnih dobara, lagodnog života i održavanja svoga društvenog ugleda.

&&&&

i jos bih zelio inspiriran duhom svetim reci :


Najdraža braco krscani.! Ovo sam napisao ispunjen radošću. Dugo sam čekao ovu priliku da vam pričam o onome što je vrlo blisko mom srcu.Napokon je došao božanski trenutak i sada slobodno mogu pričati o djeci, o prekrasnoj,prekrasnoj djeci koja blagoslivljaju ovaj svijet svojim prisustvom


***
mislim da moderatori trebaju upozoravati nasu mladez i neduzne i naivne krscane kakove se sve opasnosti kriju na ovom forumu i raznim skupovima ..koji su gubitak vremena u odnosu na odlazak na misu ,molitvu krunice, :moli : pomaganje starim i bolesnim,..citanju svetog pisma
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 17:49   #4
Re: Re: kako to?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:

No demokracija je ubijanje demona, pa se mora taj sotonjara smirit i dozvolit gradnju dragoj kravici zbog viših interesa.
Demokracija podrazumijeva vladavinu prava.Ako je vladavina prava da netko protiv volje građana na zelenoj površini gradi betonsku građevinu pod parolom duhovnog uzdizanja,serem na takvu demokraciju i serem na one koji to provode u djelo.bljuje mi se od količine licemjerja koju posjeduju samoproglašeni "dušebrižnici" a još više mi se bljuje od onih koji idu linijom manjeg otpora i dozvoljavaju im takvo ponašanje jer smo mi eto "katolički narod" pa se podrazumijeva da moramo jest govna koja nam serviraju kaptolski mešetari.
__________________
ja sam ti tata.
tiranosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 20:19   #5
Re: kako to?

Quote:
tiranosaur kaže:
Kako to da Sveta krava pod nazivom katolička crkva može dobiti građevinsku dozvolu za gradnju crkve na zelenoj površini dok je prosječni građanin teško dobije i za građevinsko zemljište? Naime u zg naselju travno crkva je u procesu dobijanja građ. dozvole na zelenoj površini,lokacijsku dozvolu već imaju.i dokle će se tolerirat bahatost i pohlepa dežurnih dušebrižnika pod parolom tzv. vjere u uskrsnuće čovjeka na štapiću,i brige za siromašne i bolesne? siromašni i bolesni su naravno ushićeni i usplahireni od sreće što će dobiti još jednu betonsku crkvu i tako biti spašeni i izbavljeni od dosadašnje patnje i nemilosti!podrazumijeva se.

pa bitno je ishoditi građevinsku. Na koji način - nije bitno.

A tebi brale ako se ne sviđa što ti moraš godinu dana čekat svoju - pa podmiti brate
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 20:58   #6
Re: Re: kako to?

Quote:
mobyXXL kaže:
pa bitno je ishoditi građevinsku. Na koji način - nije bitno.

A tebi brale ako se ne sviđa što ti moraš godinu dana čekat svoju - pa podmiti brate
krivo.ja građevinsku dozvolu za gradnju na zelenoj površini ne mogu dobit.sve i da dam mito.
__________________
ja sam ti tata.
tiranosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 21:11   #7
Ma gospodo moja vi ste jednostavno ljubomorni.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 21:17   #8
Baš A čitao sam za travno u novinama i mislim da nema šanse da se tamo u parku išta gradi. Prije će crkva bit par sto metara dalje jedino kaj sam ja htio ovog malo vuć za nos. Kakva zelena površina kakvi bakrači. Pa i kod mene uz cestu ima neka livadica pa uvijek tam parkiram. Zelena površina? Pih.
Protiv sam gradnje u parku al kod nas je svakakvo sranje zelena površina. Pa onaj park je ustvari minsko polje. Psećih govana ko u priči.
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 00:12   #9
Quote:
mobyXXL kaže:
Baš A čitao sam za travno u novinama i mislim da nema šanse da se tamo u parku išta gradi.
šanse su vrlo dobre da se baš tamo izgradi.jedino je dobro da se stanari bune ali upitno da li će to biti dovoljno.
__________________
ja sam ti tata.
tiranosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 00:12   #10
Re: kako to?

Quote:
tiranosaur kaže:
Kako to da Sveta krava pod nazivom katolička crkva može dobiti građevinsku dozvolu za gradnju crkve na zelenoj površini dok je prosječni građanin teško dobije i za građevinsko zemljište? Naime u zg naselju travno crkva je u procesu dobijanja građ. dozvole na zelenoj površini,lokacijsku dozvolu već imaju.i dokle će se tolerirat bahatost i pohlepa dežurnih dušebrižnika pod parolom tzv. vjere u uskrsnuće čovjeka na štapiću,i brige za siromašne i bolesne? siromašni i bolesni su naravno ushićeni i usplahireni od sreće što će dobiti još jednu betonsku crkvu i tako biti spašeni i izbavljeni od dosadašnje patnje i nemilosti!podrazumijeva se.
Pa, Crkva je organizacija koja se izborila za svoja prava.
Kaj se ne gradi i Mormonska na Jarunu- pardon kompleks?

Quote:
tiranosaur kaže:

Pa onaj park je ustvari minsko polje. Psećih govana ko u priči.
A kaj nije skoro svaki?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 12:19   #11
Re: Re: kako to?

Quote:
danaye kaže:
Pa, Crkva je organizacija koja se izborila za svoja prava.
Kaj se ne gradi i Mormonska na Jarunu- pardon kompleks?
Nametanje svoje volje protiv volje građana se u demokratskom društvu koliko ja znam ne naziva pravom.Da li se mormonska crkva gradi isto u parku?
__________________
ja sam ti tata.
tiranosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 15:08   #12
he he i travno je na redu! nakon sopota, utrina i dugava, stigla vas je duga ruka katoličke crkve.. nemožete ih spriječiti, probajte samo da vam ne naprave 1. plavi vodotoranj 2. atomsko sklonište 3. megaultramodernu građevinu ili hangar. naime, tako izgledaju ostale... good luck!
mmimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 19:21   #13
Quote:
mmimi kaže:
he he i travno je na redu! nakon sopota, utrina i dugava, stigla vas je duga ruka katoličke crkve..
ne zaboravi siget.
__________________
ja sam ti tata.
tiranosaur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.