Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2004., 10:10   #41
Ako je rijec o rupturi prednjeg kriznog ligamenta tebi je koljeno najnestabilnije u smjeru naprijed-nazad (to ti je ta pozitivna "prednja ladica" odnosno tibia bjezi u prednju subluksaciju jer je ne drzi lig. cruciatum anterior), a manji je problem lijevo-desno jer su ti kolateralni ligamenti neosteceni.

Kako to da ti nisu napravili rekonstrukciju ligamenta?

Amplituda pokreta koljena pri rolanju nije velika, ne dosezes ekstremne opsege pokreta. Nema pokreta u stranu (osim eventualno pri padu).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 10:18   #42
meni se cesce desavalo da iskrenem (ili iscasim) koljeno pri pokretima ustranu (barem 10-tak puta).
Blokade (kako sam ih sam nazivao) pri hodu unaprijed su mi se desavale samo radi (kasnije otkrivenog) dvostrukog bucket-handle-a.

recimo da bi pri popustanju koljena znao osjetiti rotiranje neke kosti unutar koljena.
ja sam operiran 93' (meniscektomija), i tada mi je bilo receno da rekonstrukcija ligamenta jos nije preporucljiva (imao sam 19 god), a i nije bila razvijena artoskopska metoda do kraja, pa mi je receno da je bolje da se ne vjezbaju jos na meni (operirao me je dr. Buljan, Šalata).

Ne znam da li bi mi sada bilo dobro raditi povezivanje ligamenta.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 10:19   #43
zapravo, danas popodne cu prekucati dijagnozu, da ne pricam bezveze
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 10:24   #44
Kod stare rupture rekonstrukcija ligamenta ne daje pretjerano dobre rezultate, to je najbolje napraviti odmah.

Mozda je najbolje da posudis role od nekoga i probas, no mislim da ako pripazis sto radis mozes rolati bez problema jer jedini pokreti koji se dogadjaju pri rolanju su fleksija i ekstenzija (ispruzanje i savijanje) koljena, bez rotacija.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 10:29   #45
ockej...
bi ti imalo koristi ako prekucam dijagnozu i povijest bolesti?

zasto je onda meni doktor rekao da napravim operaciju tek kada "narastem"
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 15:36   #46
Prepisi ako ti se da, ali meni je preko interneta tesko davati neke komentare.

Zadnjih godina su istrazivanja pokazala da je rekonstrukcija prednjeg kriznog ligamenta najbolji nacin za rjesavanje njegove rupture i to odmah nakon ozljede. Prije artroskopska tehnika nije bila toliko razvijena, sada to stvarno nije neka velika operacija kad sve naprave kroz dvije rupice.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 09:19   #47
Nateceno koljeno ?

Jucer sam bio u setnji i jutros se probudim s natecenim koljenom ( tocnije dio malo povise koljena) ,neznam zbog cega je to jer se nisam fizički povrijedio.Ne boli - ali smeta i otežava hodanje . Koji je vas savjet osim da odem ljecniku (jer cu to napravit prvom prilikom).
Hvala
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 09:41   #48
Oblog od leda više puta dnevno, elastični zavoj, držanje noge u povišenom položaju kad sjediš.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 10:39   #49
neznam dali je to alergijska upala jer mi je po rukama izbavila kao neka mala alergija -dali to moze biti povezano?
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 23:12   #50
Question "pucketanje" u koljenima

Uvjek se pojavljuje kada napravim čučanj i tako da se više čuje pri prvom čučnju a nakon toga sve manje. Imam ga otkad znam za sebe. Ne osjećam nikakve bolove samo se čuje čudno pucketanje, ne mogu točno opisat taj zvuk. Ajmo reći da je blizu lomljenju štapića za sladoled.
Zbog čega se pojavljuje? Jeli se to čuje hraskavica ili kosti u koljenu?
Prednosti imaju odgovori stručnjaka za kosti ako koji ovdje postoji.
gigi4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 07:19   #51
meniskusi...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 14:01   #52
Hrskavica nije, jer se to čuje kao škripanje, poput hoda u snijegu. Menisci isto nisu.

Vjerojatno preskakanje neke tetive preko koštane izbočine, teško je reći.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 14:14   #53
Quote:
lahor kaže:
Hrskavica nije, jer se to čuje kao škripanje, poput hoda u snijegu.
Zbog cega se to dogadja? Sto nije u redu s hrskavicom?
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 15:35   #54
Mehaničko trošenje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 15:36   #55
Re: "pucketanje" u koljenima

Quote:
gigi4you kaže:
Uvjek se pojavljuje kada napravim čučanj i tako da se više čuje pri prvom čučnju a nakon toga sve manje. Imam ga otkad znam za sebe. Ne osjećam nikakve bolove samo se čuje čudno pucketanje, ne mogu točno opisat taj zvuk. Ajmo reći da je blizu lomljenju štapića za sladoled.
zasad ne boli, da, ali povremeno bude.
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 13:29   #56
Meni se identicna stvar oduvijek dogada u oba gleznja. Mislim da je lahor u pravu s preskakanjem tetiva, jer u pravom polozaju stopala mogu to pucketanje postici gotovo svaki put. Nije nimalo bolno, a kad ponekad stopalo 'zapne', cak je i ugodno.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 14:48   #57
Re: "pucketanje" u koljenima

Quote:
gigi4you kaže:
Uvjek se pojavljuje kada napravim čučanj i tako da se više čuje pri prvom čučnju a nakon toga sve manje. Imam ga otkad znam za sebe. Ne osjećam nikakve bolove samo se čuje čudno pucketanje, ne mogu točno opisat taj zvuk. Ajmo reći da je blizu lomljenju štapića za sladoled.
Zbog čega se pojavljuje? Jeli se to čuje hraskavica ili kosti u koljenu?
Prednosti imaju odgovori stručnjaka za kosti ako koji ovdje postoji.
šklocanje....da li ti se to događa pri savkom pregibu koljena?mislim ja imam neš sl al kod mene je izlizana hrskavica....
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 15:15   #58
pa jeste probali onda onaj kondroitin-glukozamin za te problemcice, navodno dobre rezultate ostvaruje koji se osjecaju nakon 6 mjeseci
barem je tak kod pesa ;-)
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 21:33   #59
nema pomoći,gl-sulf slabo pomaže...jedina prevencija je dobro zagrijavanje prije treninga koji uključuju pokret čučnja dubljeg od 90 stupnjeva
shichich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 09:24   #60
kolko ja znam čučnjevi baš za ovakaav problem nisu pogodni ,razgibavnaje da ....
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.