Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 10:24   #1001
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Zapravo veliki nered. Nisu obavili razgovor s klijentom na početku, nisu mu objasnili sve opcije, odobrili su kredit i onda NAKON odobrenja išli u razgovor i analizu potreba klijenta, te tada doznali da bi klijent nešto drugo. Loše.
Makar je vjerojatno i klijentica nešt zaslužna za ovakvu situaciju. Neodlučnost, nekoncentriranost, nešto treće!?

Ne košta više, jer nije usporedivo sa Cardifom. I nije skupo- to je cijena tog programa. Cardif je jako dobra stvar, ali ono NIJE štedno osiguranje. Plaćaš uslugu osiguranja i nakon isteka nemaš ušteđenog novca...

Nećeš imati nikakvu štednju. Nemoj opet nešto uzeti, a onda poslije vidjeti da nije dobro. Ne znam kakva je to štednja sa 15 ili 20 € mjesečno. Kolika ti je osigurana svota u AllLife-u sa 20€ mjesečno. I nemoj da te nagovore na 30 godina. Isto tako, koliko ćeš to uštedjeti sa 15-20€ u III. stupu. AKo već mora biti toliko, sada odaberi jedan proizvod. Matematički- III. stup je isplativiji. Ali nema osiguranje.
Ne mogu reći da nemaš pravo. Nisu mi na početku dobro sve objasnili, sad su pak iskočili sa Cardifom kad su promijenili uvjete od 01.04., ja sam se sama predomislila jer mi se to učinilo boljim, a to što sam neodlučna i nekoncentrirana mogu "zahvaliti" svojoj jako teškoj životnoj situaciji o kojoj sad ne bih htjela pisati. A ne mogu niti odvojiti više od 30 eura mjesečno na stranu za bilo koji vid štednje ili osiguranja, nažalost. Sa Alllifeom bih odvajajući 15 eura mjesečno za 15 g imala ušteđenih oko 3500 eura i ugovorenu svotu za slučaj nezgode 4000 eura.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 11:59   #1002
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ne mogu reći da nemaš pravo. Nisu mi na početku dobro sve objasnili, sad su pak iskočili sa Cardifom kad su promijenili uvjete od 01.04., ja sam se sama predomislila jer mi se to učinilo boljim, a to što sam neodlučna i nekoncentrirana mogu "zahvaliti" svojoj jako teškoj životnoj situaciji o kojoj sad ne bih htjela pisati. A ne mogu niti odvojiti više od 30 eura mjesečno na stranu za bilo koji vid štednje ili osiguranja, nažalost. Sa Alllifeom bih odvajajući 15 eura mjesečno za 15 g imala ušteđenih oko 3500 eura i ugovorenu svotu za slučaj nezgode 4000 eura.
Čestitam! Mojim odgovaranjem na tvoju temu smo prešli prag od 1000 odgovora (post-ova)!

Nemoj shvatiti kao kritiku ono što sam napisao, samo ne možemo sve na bankare svaliti, zar ne?
Sa ovim drugim- bolje je išta štedjeti nego ništa, ali onda stavi svih 30€ u AllLife. To sam htio reći...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 12:10   #1003
ja bi rekla da je tu bankar/ica odradila vrlo loš posao ... na stranu duga odrada kredita no ne ponuditi sve opcije instr. osiguranja nego se ko pijan plota držati samo jedne vrste instr. je u najmanju ruku neprofesionalno ... Cardif je po meni izvrstan proizvod, ali treba čovjeku prezentirati taj proizvod, a ne ga uvaliti samo tako ...

svaka štednja je dobra, no možda razmisliti o riziko osiguranju na duži period (to nisu velike premije, daleko manje nego klasično ŽO) nevezano s kreditom ... istina nema isplate po isteku, ali zato govorim o dužem periodu godina ... a ostatak u 3. stup (?)
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 12:26   #1004
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ja bi rekla da je tu bankar/ica odradila vrlo loš posao ... na stranu duga odrada kredita no ne ponuditi sve opcije instr. osiguranja nego se ko pijan plota držati samo jedne vrste instr. je u najmanju ruku neprofesionalno ... Cardif je po meni izvrstan proizvod, ali treba čovjeku prezentirati taj proizvod, a ne ga uvaliti samo tako ...

svaka štednja je dobra, no možda razmisliti o riziko osiguranju na duži period (to nisu velike premije, daleko manje nego klasično ŽO) nevezano s kreditom ... istina nema isplate po isteku, ali zato govorim o dužem periodu godina ... a ostatak u 3. stup (?)
Ja sam tebi sinoć napisala kako mi je Cardif, dobro si rekla, uvaljen i da kad sam sama pročitala uvjete koje sam dobila "za doma" shvatila da ne bude ništa od toga jer sam bila na bolovanju preko 30 dana u zadnje 3 g. itd.. Zvala sam jutros u banku ali bankarica mi je popodne pa ću opet otići tamo. A s tim sad izgleda otpada i moj planirani Alllife jer su im uvjeti slični. Kakvo je to riziko osiguranje? Traže li i oni da nisi bio na bolovanju i operiran zadnjih 5 g i što već ne?. Za treći stup me valja to nitko neće tražiti..
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 12:34   #1005
za 3. stup nije bitno zdr. stanje

a što se tiče rizika klik (nebitna osig, kuća, poanta je svugdje ista) .. no kada ćeš i ako ćeš to raditi (kao i 3. stup) rađe otiđi do neke druge bankarice jer je ova očito
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 12:39   #1006
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
za 3. stup nije bitno zdr. stanje

a što se tiče rizika klik (nebitna osig, kuća, poanta je svugdje ista) .. no kada ćeš i ako ćeš to raditi (kao i 3. stup) rađe otiđi do neke druge bankarice jer je ova očito
Pročitala sam što je riziko osiguranje i to je ok, zaštita bližnjih za slučaj da se meni nešto dogodi ali iz toga ne vidim da li im je bitno moje prijašnje zdravstveno stanje kod sklapanja police?
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 15:24   #1007
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Pročitala sam što je riziko osiguranje i to je ok, zaštita bližnjih za slučaj da se meni nešto dogodi ali iz toga ne vidim da li im je bitno moje prijašnje zdravstveno stanje kod sklapanja police?
Bitno je i za riziko zdravstveno stanje, ali smo se udaljili od teme, kaj ne Lavice...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 16:51   #1008
Wink

Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Bitno je i za riziko zdravstveno stanje, ali smo se udaljili od teme, kaj ne Lavice...
Hvala na odgovoru i ispričavam što je moja tema skrenula u druge vode...toliko imam pitanja, a nemam se kome baš u životu za obratiti tko bi me mogao posavjetovati, pa čak ni u banci kak spada. Vi mi tu onda dođete kao slamka spasa.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 23:10   #1009
sad ne stignem, ali budem ... kopirati ću postove i prebaciti ih na temu o ŽO ... tako da raspravu, sada, možete tamo nastaviti
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:33   #1010
Ekipa pozdrav,zanima me dali kredit dignut od banke koja ne spada u HROK,dali je vidljiv prilikom dizanja kredita u nekoj banci drugoj banci koja je u HROK-u?
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 21:27   #1011
nije vidljiv. vidljivi su krediti samo banaka koje su u HROK-u. ali iskreno, ja stvarno više ne znam niti jednu banku koja nije u HROK-u. koliko mi je poznato, sad su se i stambene štedionice učlanile
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 22:31   #1012
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
nije vidljiv. vidljivi su krediti samo banaka koje su u HROK-u. ali iskreno, ja stvarno više ne znam niti jednu banku koja nije u HROK-u. koliko mi je poznato, sad su se i stambene štedionice učlanile
Ako je vjerovat stranici HROK.hr,Imex,Credo,Banco Populare
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 22:37   #1013
istina, ali kad kod nekih od njih hoćeš podići kredit, onda te traže tvoje osobno izvješće hroka
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 08:18   #1014
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
istina, ali kad kod nekih od njih hoćeš podići kredit, onda te traže tvoje osobno izvješće hroka
To nisu moji problemi,ja se samo volim informirati
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 14:20   #1015
Trebao bih pomoć/savjete.
Slijedom više nesretnih okolnosti ('98. god. dignut stamb. kredit koji je zbog neplaćanja otkazan i sav dospio na naplatu), starci (zapravo stara) trenutno u Zabi imaju dospjelo nepodmireno dugovanje od preko 100k eura na koji ide godišnja zatezna kta od 14%. U dogovoru s bankom ukoliko izvršimo gotovinsku uplatu od 70000 eura, ostatak duga će biti otpisan. Kako možemo skupiti maksimalno 15000 eura, ostatak bi namirili kreditom u nekoj drugoj banci (vjerojatno PBZ). Dakle, trebao bi nam kredit od nekih 60000 eura što pretpostavljam da stara, sa svojom plaćom od 7000kn i zaposlena u državnoj firmi na neodređeno, ne bi trebala imati problema dobiti. No kako je ovo ipak specif. situacija obzirom da bi se zapravo podizao novi kredit zbog zatvaranja starog, te kako se stara zbog ovog dugovanja nalazi na crnoj listi kakve bi sve papire trebali skupiti? I je li uopće moguće da dobije kredit? Naravno, kao jamstvo za taj novi kredit stavili bi hipoteku na stan (stan vrijedi cca. 180000EUR)
U Zabi su nam rekli da oni u takvim slučajevima napišu nekakvo pismo (vjerojatno da će obrisati hipoteku na nekretnini) koje se nosi u banku u kojoj se diže novi kredit i da ga je moguće dobiti.
Znam da je najbolje otići u banku i tamo sve pitati - to i planiramo, što prije - ali ne znam uopće što tražiti. Dižemo li mi stambeni kredit ili...? Jer to staro dugovanje koje bi podmirili je stambeni kredit, pa pretpostavljam da i u drugoj banci trebamo dići stambeni.

I kakve su uopće šanse za dobivanje tog novog kredita (dakle, primanja 7000kn, zaposlenje na neodređeno, i nekretnina od 180000 eura kao jamstvo).
RBJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 16:03   #1016
Obišli PBZ, RBA i Erste i sve banke imaju u ponudi kredite za refinanciranje, ali niti jedna ne odobrava kredite ako si na crnoj listi. Mislim, tko refinancira kredit ako ga uredno vraća?!
Zaista ne znam što možemo napraviti. Kad bi dobili taj kredit dugovanje u Zabi bi bilo podmireno i stara bi bila obrisana s crne liste, a banka bi imala hipoteku nad stanom koji je 3 puta vrijedniji od nekretnine + stara je zaposlena u državnoj firmi u kojoj ima 30 god. staža tako da je prilično sigurno da neće dobiti otkaz.
RBJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 00:58   #1017
Možeš dići hipotekarac- dakle nenamjenski kredit sa zalogom na nekretnini, ali da se iz toga mogu vratoto sva dugovanja i da je taj iznos barem 2,5 puta manji od vrijednosti nekretnine..
Svakako, vrlo teško u spomenutim bankama...
Smeta ti crna lista, a ako misliš da je nelogično odbiti nekome kredit tko je već evidentiran kao neuredan po stambenjaku- razmisli opet... Pogotovo u vremena kada i najmanja sitnica znači odbijanje kredita
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 01:28   #1018
Pa moram priznati da mi nema logike nuditi kredit za refinanciranje starog dugovanja i ne odobravati ih onima s crne liste (bez da uopće pogledaju ostale stvari poput visine plaće, zaposlenja, vrijednosti nekretnine i svega ostalog što spada u osiguranje banke). Mislim, zašto bi netko tko uredno vraća kredit tražio refinanciranje u drugoj banci?! Ako tražiš refinanciranje, očito je da si imao/imaš neke probleme u podmirivanju tog duga.
I da, totalno mi je glupo da sada ne možemo dobiti kredit, a po svim drugim stvarima osim te crne liste bi kredit na taj iznos dobili bez problema. Uostalom, nakon podmirenja tog starog dugovanja, crna lista više ne bi bila aktivna (iako znam da ostaje na njoj još 3 godine).

Imaš li kakav konkretan prijedlog u kojoj banci bi se mogao dobiti taj hipotekarni kredit jer vjerojatno i za njega gledaju tu crnu listu. Može i na PM.
Danas popodne sam poslao mailove u nekih 10 "manje razvikanih" banaka pa ću vidjeti što će/hoće li odgovoriti.
RBJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 18:17   #1019
Quote:
RBJ kaže: Pogledaj post
Pa moram priznati da mi nema logike nuditi kredit za refinanciranje starog dugovanja i ne odobravati ih onima s crne liste (bez da uopće pogledaju ostale stvari poput visine plaće, zaposlenja, vrijednosti nekretnine i svega ostalog što spada u osiguranje banke).
refinaciranje je zamijena starog kredita sa novim koji je povoljnijij. Ali refinanciranjem se može smatatrati i kada se stari kredit, koji je već odmakao u procesu otplate, zamijeni novim, sa dužim dospijećem, sa ciljem smanjenja mjesečnog anuiteta.
izvor

crna lista postoji s razlogom ... klijent nije plaćao svoje obveze na vrijeme => što je signal da će isto možda i ponoviti ... banci je u interesu ( i zbog svoj rizika) imati što manje rizičnih klijenata


Quote:
Mislim, zašto bi netko tko uredno vraća kredit tražio refinanciranje u drugoj banci?! Ako tražiš refinanciranje, očito je da si imao/imaš neke probleme u podmirivanju tog duga.
pogledaj što znači refinanciranje ... a kod vas nisu "neki" problemi, već dosta veliki problemi dospjeli dug

Quote:
I da, totalno mi je glupo da sada ne možemo dobiti kredit, a po svim drugim stvarima osim te crne liste bi kredit na taj iznos dobili bez problema.
pa zato je i je problem


Quote:
Danas popodne sam poslao mailove u nekih 10 "manje razvikanih" banaka pa ću vidjeti što će/hoće li odgovoriti.
mislim da ćeš najmanje postići putem mail-a ... treba ići od banke do banke
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 19:10   #1020
pozdrav svima!

evo,iskreno ja se ne razumijem u kredite i sve što ide s time. moram zbog školovanja u inozemstvu uzeti studentski kredit od 40 000 eura ( erste banka). pitala sam na tom topicu već,ali ništa od odgovora.

rok otplate 7 godina. kreće li to nakon završetka faksa ili odmah? mislim da je to premalo vremena za toliku svotu. poslala sam mail banci,dobila jadan odgovor.

neću se vraćati ovdje,jer u nizozemskoj su bolji uvjeti života. primjerice meni bi plaća na početku bila oko 1500 eura ili više,te čak se možda i povećavala tijekom vremena.
imam ja šanse sve to otplatit? ima li ikakvog smisla uzimat taj kredit?

hvala unaprijed!
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.