Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 21:18   #8321
Quote:
Mycka_ kaže: Pogledaj post
Jesi, baš sad malo čitam. Hvala

Uglavnom, išli bi u London u četvero i kolegu smo zadužili da nađe karte za nagodinu...i on kaže da npr. karta dođe 30 ili 40 eura ali da još plaćaš neku prostojbu na aerodromu...a ja znam da to ne može biti ali on tvrdi...reko, idem ja pitat svoje forumaše oni najbolje znaju

Uglavnom, odem npr. na Ryanair stranicu, kupim 4 karte, platim npr. 200 eura i to je to.

Onda moram kupiti odmah i za natrag ili imaju povratne? eljo:

Ma jok, reci kolegi da ne brljavi: na aerodromu nema nikakvih dodatnih troškova osim u slučaju da u nečem prekoračite njihovo upozorenje glede prtljage ili karte.
To je otprilke ugrubo..
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 15.10.2014., 21:27   #8322
Hvala, znači moguće je platit povratnu kartu do Londona cca 50 eura?
__________________
Stvarčice i parfemi
Mycka_ is offline  
Old 15.10.2014., 21:46   #8323
Quote:
Mycka_ kaže: Pogledaj post
Hvala, znači moguće je platit povratnu kartu do Londona cca 50 eura?
moguce iako ne baš cesto tako jeftino. bar ne za london.
ne postoje nikakva placanja na aerodromu..
mislim postoje al se sve redommožeizbjec. ukoliko si doma sama isprintas boarding pass ne placas nista. ako ti na aerodromu printaju onda ce te dernut 50€
isto vrijedi za prtljagu ako si unutar zadane kilaže i dimenzije ne placas ništa više nego si platila online
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Old 15.10.2014., 22:09   #8324
pozdrav, ne mogu nigdje naci pa imam ravno 3 pitanja letim Zadar - Pariz Beauvais., imam samo onaj mali kofer do 10kg.

1. pijem kontracepcijske tablete, jel ih smijem nositi sa sobom samo ovak u torbi ili moram imati neku posebnu potvrdu da ja to pijem?
2. jel trebam svaki komad tekucine pakirati posebno ili mogu zajedno stavit u jednu plasticnu vrecicu npr. labelo, maskaru i lak za nokte?
3. jel smijem grickalicu za nokte ponijet sa sobom u koferu?

hvala
cvexa is offline  
Old 15.10.2014., 22:57   #8325
Quote:
cvexa kaže: Pogledaj post
pozdrav, ne mogu nigdje naci pa imam ravno 3 pitanja letim Zadar - Pariz Beauvais., imam samo onaj mali kofer do 10kg.

1. pijem kontracepcijske tablete, jel ih smijem nositi sa sobom samo ovak u torbi ili moram imati neku posebnu potvrdu da ja to pijem?
2. jel trebam svaki komad tekucine pakirati posebno ili mogu zajedno stavit u jednu plasticnu vrecicu npr. labelo, maskaru i lak za nokte?
3. jel smijem grickalicu za nokte ponijet sa sobom u koferu?

hvala
1. nikad mi to ne bi palo na pamet pitati, ali redovito nosim voltaren i sl. ako me zaboli zub i nikad me nitko nije pitao što mi je to ni zašto nosim.

2. svaki komad tekućine (max. 10 kom) moraš staviti u jednu zip vrečicu (ima u mullera, dm i sl, nekad i na aerodromu) zapremine 1L.

3. da
Guud is offline  
Old 15.10.2014., 23:02   #8326
Quote:
cvexa kaže: Pogledaj post
1. pijem kontracepcijske tablete, jel ih smijem nositi sa sobom samo ovak u torbi ili moram imati neku posebnu potvrdu da ja to pijem?
2. jel trebam svaki komad tekucine pakirati posebno ili mogu zajedno stavit u jednu plasticnu vrecicu npr. labelo, maskaru i lak za nokte?
1. Smiješ sigurno, ja ih uvijek nosim sa sobom, nikad me nisu ništa pitali u vezi njih
2. da se nadovežem na Guuda: niti jedan komad tekućine ne smije biti veći od 100ml pa i na to pripazi
bejo is offline  
Old 15.10.2014., 23:10   #8327
hvala vam puno <3 tko pita, ne skita malo mi je bedasto svaki u svoju vrecicu pakirat, pa zato pitam. Sto se tice kolicine od 100 ml, kupila sam si one putne sampone i te gluposti u DM, ne nosim ovo veliko hvala jos jednom
cvexa is offline  
Old 16.10.2014., 10:59   #8328
Koliko sam shvatio mogu u avion ponijeti par mesnih dorucaka i suhomesnato? ima li problema zbog metala od konzerve?
Pacifica is offline  
Old 16.10.2014., 11:14   #8329
E tu bi te moglo zakaciti ono pravilo oko tekucina/gelova u pakiranjima od preko 100 ml. U chekiranu prtljagu bi jos i proslo ali u carry-on su ljudima zaplijenjivali konzerve tunjevine npr. radi ulja kojeg ima unutra a isto bi mogli tvrditi i za mesni dorucak...
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Old 16.10.2014., 12:44   #8330
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio mogu u avion ponijeti par mesnih dorucaka i suhomesnato? ima li problema zbog metala od konzerve?
Možeš, ja redovito ponesem mesni doručak i suhomesnato.
Guud is offline  
Old 16.10.2014., 13:26   #8331
Quote:
gabal kaže: Pogledaj post
E tu bi te moglo zakaciti ono pravilo oko tekucina/gelova u pakiranjima od preko 100 ml. U chekiranu prtljagu bi jos i proslo ali u carry-on su ljudima zaplijenjivali konzerve tunjevine npr. radi ulja kojeg ima unutra a isto bi mogli tvrditi i za mesni dorucak...

a da izvadim iz konzerve u plasticnu posudu ... to bi valjda proslo.... nego koliko je uopce skupa hrana u trgovinama Londona? isplati li se nositi sa sobom nesto malo hrane?
Pacifica is offline  
Old 16.10.2014., 13:49   #8332
Ma u 9/10 slucajeva ce ti pustiti bez problema. Ali nikad ne znas kad ces naletiti na nadrkanog koji ce se drzati propisa kao pijan plota i jebati te za svaku sitnicu.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Old 16.10.2014., 14:59   #8333
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
a da izvadim iz konzerve u plasticnu posudu ... to bi valjda proslo.... nego koliko je uopce skupa hrana u trgovinama Londona? isplati li se nositi sa sobom nesto malo hrane?
Skuplja je nego kod nas tj. ono što nađeš povoljno je bezveze. Gađaj iceland i co-operative dućane. Meni hrana često propadne ili je vratim doma zato što izađem razgledavati grad pa mi se tlaka vraćat u app na ručak već pojedem nešto usput. Ali to već ovisi o tvojim planovima. Nosio sam mesne doručke u London i vraćao ih iz Londona. Na povratku je lik na security check otvorio torbu i pogledao mesni, ja kažem "throw it away if its not allowed", ali lik mi je odgovorio "o no no, its allowed, sorry for inconvenience".
Guud is offline  
Old 17.10.2014., 22:18   #8334
Quote:
Mycka_ kaže: Pogledaj post
Hvala, znači moguće je platit povratnu kartu do Londona cca 50 eura?
Mi smo platili 100 Eura povratne karte za nas dvoje, s time da smo ih kupili krajem kolovoza za sredinu/kraj listopada.

Da, valjda bi trebala napomenuti da ne letimo iz Zadra, nego idemo busom do Trsta, pa tamo na avion, a povratak je u Zadar.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Old 18.10.2014., 00:47   #8335
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Mi smo platili 100 Eura povratne karte za nas dvoje, s time da smo ih kupili krajem kolovoza za sredinu/kraj listopada.



Da, valjda bi trebala napomenuti da ne letimo iz Zadra, nego idemo busom do Trsta, pa tamo na avion, a povratak je u Zadar.

Koliko vas dođe bus?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.10.2014., 01:40   #8336
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Koliko vas dođe bus?
140 kn jednosmjerna, a povratna je 25% cijene od jednosmjerne ili je na ukupnu cijenu, ne da mi se sad tražiti. Uglavnom, prijevoznik je Črnja Tours.

Nezaposleni imaju popust na povratnu.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Old 19.10.2014., 18:42   #8337
Pozdrav iz Lisabona.
Kupio sam neke sitnice pa me zanima da li mogu proći kabinsku prtljagu.
Imam kvazi mural od stakla dužine cca 10cm i širine 4cm.
Mislim uzeti keramičke pločice za poklon veličine 7x5cm. Ovo odvalis je u kupaonici i odneses doma.
Prolazi li to kontrolu?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 27.10.2014., 14:51   #8338
Ispricavam se svima ako sam bio dosadan sa pitanjima, tek sad vidim koja glupa pitanja sam postavljao..S Ryanairom se lakše snađem nego na ZG autobusnom kolodvoru haha

Na zadarskom aerodromu nisu provjeravali nit dimenzije, nit kilaži a niti nisu pitali ništa za tekucinu. Na aerodromu u Marseillu MP2 Jedino su tražili da tekucinu premjestim u njihovu vrecicu, i pitali su dali imam laptop u koferu.

Ovo mi je bio prvi let ikad, na putu u Marseille, cijelo vrijeme su bile lakše turbulencije, al citam da je to normalno za manje zrakoplove, put je trajao nekih 1h30. Na putu prema doma, u Zadar, bilo je jačih turbulencija, vjerovatno zbog vjetra i lošeg vremena u Italiji. Paniku u avionu je digla stjuardesa kad je zadihanim i preplašljivim glasom rekla "Please everyone sit down and use your seatbelt, now it will be stronger turbulence", svi su poceli mrmljat, a na kraju nije bilo niti T od turbulencija.

Uglavnom zadovoljan sam Ryanairom, puno ljudi ih kritizira, al za 40€ povratna karta..sjedi i šuti. Više me koštala od Zagreba do Zadra povratna.
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Old 27.10.2014., 19:46   #8339
I ja bih mogla potpisati ovaj gornji post od sk0lsa jer je prvi let s ryanom prošao užasno jednostavno i bez ikakvih komplikacija.
Torbe i dimenzije nitko nije niti pogledao, što se tekućina tiče, na letu za Edinburgh su jedino tražili da izvadimo vrećicu s tekućinama van torbe i pitali da li imamo što od tehnike. Na letu za Zadar/Dublin, nitko ništa.
A let za Zadar je bio toliko krcat da su pitali da li bi tko htio predati prtljagu besplatno, tako da smo mi dali svoje ruksake i malo ih pričekali nakon leta, nije bed.
Sam let je bio ugodan i nimalo neudoban, a koliko sam vidjela, jedino je bitno da se stane u red za ukrcavanje što prije zato što se brzo zauzme prostor za ručnu prtljagu i koliko sam vidjela, ljudi stavljaju gdje ima mjesta, bez obzira da li je ispod njihovo mjesto ili nije, doslovno, tko prije, njegovo. Ne znam je li inače takva praksa, i da li je ovdje na forumu već rečeno, ali bolje što prije ući u avion i staviti svoje stvari iznad svog mjesta tako da se kasnije ne traži...
maldivina is offline  
Old 27.10.2014., 23:40   #8340
A da - dogodi se: ljudi se potrude biti stoka gdjegod im se za to pruži prilika pa sve zabarikadiraju i onda ti objašnjavaj stjuardesi ili skupa kršite propise jer ti je rusak izvan predviđenog prostora.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.