Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2008., 16:13   #21
Quote:
ana-zagreb kaže: Pogledaj post
nemora znacit da ce biti al je gotovo pa nemoguce imati iz recimo nosivih 4 a iz mat jedva 2 ili iz fizz 4 a iz mat 2...
A dobro, ja sam imala iz nosivih 5 a iz ova dva predmeta 4.
Samo treba ozbiljno to sve shvatiti i nece biti problema

Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
sorry....zaboravil sam napomenuti da sam se ja sam sa frendovima..na našu inicijativu, počeo učiti u acad-u....tj. bez profesora....i sad većinom..naša profa daje nama da držimo predavanja....i ak već neko kupuje knjigu nek si onda kupi od ovlaštenih Autodeskovih autora...jesu te knjige malo skuplje, ali su puno kvalitetnije napisane od naših autora...
moj iskren savjet je da nek si ljudi počnu skidati neke druge programe jer će im biti lakše 3d modeliranje......npr..Google SketchUp ima freeware verziju + tutorialsi i može se sve naučiti za cca 1-2 dana...
vjeruj mi na riječ.....u acad-u obiteljsku kuću češ crtati u 3d oko 2 dana..a u SketchUp-u par sati......
Imamo knjigu od Lucica...
Hvala na savjetu
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:21   #22
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
A dobro, ja sam imala iz nosivih 5 a iz ova dva predmeta 4.
Samo treba ozbiljno to sve shvatiti i nece biti problema



Imamo knjigu od Lucica...
Hvala na savjetu
curke...da se ne svađamo......sva tri razreda sam imal prosjek 5.00....nije da se hvalim...hehe

a što se tiče lučića.....imam i ja njegovu knjigu.....i vjeruj mi za prvih mjesec dana rada u acad-u je dobra....ali kako ćeš sve više raditi u tom programu shvatit ćeš da puuuuno toga nema napisanog.....
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 17:40   #23
Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
curke...da se ne svađamo......sva tri razreda sam imal prosjek 5.00....nije da se hvalim...hehe

a što se tiče lučića.....imam i ja njegovu knjigu.....i vjeruj mi za prvih mjesec dana rada u acad-u je dobra....ali kako ćeš sve više raditi u tom programu shvatit ćeš da puuuuno toga nema napisanog.....
Ma pametno nase

A valjda cu shvatiti AutoCad.
Ustvari, ako prof to bude dobro objasnjavala, bit ce super...
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 17:52   #24
E da...najbolji predmet je crtanje (generacijama prije poznat kao prostorucno crtanje). Izadjes van u prirodu i crtas-samo da nisi u skoli

Samo sto nas prolaznici cudno gledaju .
Prosle godine smo crtali savski most pa su nam se prolaznici smijali i jos prodje profesor (koji nam sada predaje struku) sa svojim drustvom i zeza nas
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 18:06   #25
ne znam kako je u vukovaru ali brat mi je išao u građevinsku u Rijeci-smjer niskogradnja (sada se taj smjer drukčije zove)..maturirao je prije 2god..i po njemu a i po ostalima znam da je tu ta škola jako teška i prosjek padanja je ogroman..ali ako imaš volje i želje jako je lijepo...znam da je teško matematika i mehanika,ima puno crtanja,on je znao noćima crtat programe,treba i za to imat smisla i strpljenja...i oni su sv morali crtat ručno,ali postoji i program Autocad i jako je jednostavno....u tom programu može svatko crtat...tokom školovanja će bit teško ali posao je lijep i velike su plaće,puno se zarađuje )
iwonchy18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:14   #26
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
E da...najbolji predmet je crtanje (generacijama prije poznat kao prostorucno crtanje). Izadjes van u prirodu i crtas-samo da nisi u skoli

Samo sto nas prolaznici cudno gledaju .
Prosle godine smo crtali savski most pa su nam se prolaznici smijali i jos prodje profesor (koji nam sada predaje struku) sa svojim drustvom i zeza nas
pa da.....predmet je ok..ali mi smo imali čudnog profu kod kojeg smo samo crtali neku mrtvu prirodu ili ženske aktove (da..dobro sam napisal..ženske aktove)... a od građevina niti G....
taj predmet se tiče više onih koji žele upisati arhitekturu ili dizajn....kod nas je bil samo da popuni prazninu u imeniku...tj. nisam imal nekih poteškoća s njim...
i da....još jedna stvar....rekli ste da su vam nosive malo frka...postoje i za to neki fini programčići preko kojih računate reakcije..rezne (unutarnje sile)..dijagrame....itd........ko voli nek izvoli!!
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:20   #27
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

Quote:
iwonchy18 kaže: Pogledaj post
...znam da je teško matematika i mehanika,ima puno crtanja,on je znao noćima crtat programe,treba i za to imat smisla i strpljenja...i oni su sv morali crtat ručno,ali postoji i program Autocad i jako je jednostavno....
pa naravno da ima puno noćnog crtanja....to se podrazumijjeva...ali ti zato postoji jedan napitak pod imenom Red bull...hehe (kužiš kaj mislim pod tim)
a što se tiče Autocada i ručnog crtanja ne bih se baš složio da je jednostavno...pogotovo kampanjcima.....tj...oni koji sve rade u zadnji čas...
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:35   #28
Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
pa da.....predmet je ok..ali mi smo imali čudnog profu kod kojeg smo samo crtali neku mrtvu prirodu ili ženske aktove (da..dobro sam napisal..ženske aktove)... a od građevina niti G....
taj predmet se tiče više onih koji žele upisati arhitekturu ili dizajn....kod nas je bil samo da popuni prazninu u imeniku...tj. nisam imal nekih poteškoća s njim...
kad je hladno vrijeme onda crtamo u skoli geometrijska tijela, a kad je lijepo vrijeme, kao ovih dana, onda idemo van crtati zgrade. Crtali smo tvrdjavu, vatrogasni dom, most...
I tek tad skuzis koliko ustvari znas crtati
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:41   #29
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
I tek tad skuzis koliko ustvari znas crtati
da..nažalost istina....taj predmet mi je srozao nade za arhitekturu...ja sam totalni anti-talent za prostoručno....
i svi me nagovaraju da probam upisati....ali meni se jednostavno neda vježbati to crtanje za prijamni.....
sad sam već počel sa pripremama za građevinu (matematika i fizika) pa bum videl kak bum to riješil...nadam se da se bum mogel upisati na visoku u zg.....hehe..u nadi je spas...
btw...u koju srednju građevinsku ti ideš????
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:00   #30
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
kad je hladno vrijeme onda crtamo u skoli geometrijska tijela, a kad je lijepo vrijeme, kao ovih dana, onda idemo van crtati zgrade. Crtali smo tvrdjavu, vatrogasni dom, most...
I tek tad skuzis koliko ustvari znas crtati
jel crtate rukom ili trokutovima i ravnalom? jel ima prijemni za srednju? ili samo prosjek ocijena i bodovi?
sexy men is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:24   #31
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

Quote:
sexy men kaže: Pogledaj post
jel crtate rukom ili trokutovima i ravnalom? jel ima prijemni za srednju? ili samo prosjek ocijena i bodovi?
čovječe....ako se predmet zove PROSTORUČNO crtanje....onda se valjda crta bez pomagala..tj. prostom rukom.........ali dobiš vjerojatno neke vizirke tak da se možeš "poslužiti" njima....hehe (tak je bar bilo kod nas)
ne postoji prijamni za srednju...ali kod nekih područja...npr. dizajn ili multimedija...itd. postoji provjera likovnih sposobnosti (crtaš stolice...neka geometrijska tijela...)...i na temelju toga dobivaš bodove koji se na kraju zbroje sa bodovima ocijena....
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:32   #32
Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
čovječe....ako se predmet zove PROSTORUČNO crtanje....onda se valjda crta bez pomagala..tj. prostom rukom.........ali dobiš vjerojatno neke vizirke tak da se možeš "poslužiti" njima....hehe (tak je bar bilo kod nas)
ne postoji prijamni za srednju...ali kod nekih područja...npr. dizajn ili multimedija...itd. postoji provjera likovnih sposobnosti (crtaš stolice...neka geometrijska tijela...)...i na temelju toga dobivaš bodove koji se na kraju zbroje sa bodovima ocijena....
znam da ne postoji prijemni za srednju... ali pitam za građevinsku....
sexy men is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 22:00   #33
Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
u koju srednju građevinsku ti ideš????
Idem u Tehnicku skolu-zanimanje: arhitektonski tehnicar...
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 22:03   #34
kikiriki...kokice...zanimacijaaa!!!

Quote:
sexy men kaže: Pogledaj post
znam da ne postoji prijemni za srednju... ali pitam za građevinsku....
pa ak ne misliš na srednju onda valjda misliš na faks......a za to ti postoji prijamni koji se sastoji iz matematike i fizike.....i koji nije baš lagan (tak sam ja bar čul)
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 22:05   #35
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Idem u Tehnicku skolu-zanimanje: arhitektonski tehnicar...
sve je to lijepo, divno, krasno......ali ja sam mislil u kojem gradu...hehe
__________________
..If you got bad news, you wanna kick them blues; cocaine....
mposss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 12:06   #36
Quote:
mposss kaže: Pogledaj post
sve je to lijepo, divno, krasno......ali ja sam mislil u kojem gradu...hehe
Aha, tako reci...
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.

Zadnje uređivanje garfield01 : 12.10.2008. at 12:42.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 20:15   #37
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Idem u Tehnicku skolu-zanimanje: arhitektonski tehnicar...
e, de mi reci molim te jel ima u u građevinskoj praksa... ako ima reci mi nest o tome... sta se radi, ima li ocjena itd...
sexy men is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 20:28   #38
Quote:
sexy men kaže: Pogledaj post
e, de mi reci molim te jel ima u u građevinskoj praksa... ako ima reci mi nest o tome... sta se radi, ima li ocjena itd...
Kod nas:
Nakon drugog i treceg razreda radis ljetnu praksu.
Nakon drugog 80 sati, a nakon treceg 160 sati-u prijevodu 2 i 4 tjedna.
Dobijes ocjenu koju ti da direktor firme, al to ti ne utjece na ocjene u imeniku.
Imas predmet praktikum-tu bi trebalo obilaziti gradilista...
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 20:37   #39
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Kod nas:
Nakon drugog i treceg razreda radis ljetnu praksu.
Nakon drugog 80 sati, a nakon treceg 160 sati-u prijevodu 2 i 4 tjedna.
Dobijes ocjenu koju ti da direktor firme, al to ti ne utjece na ocjene u imeniku.
Imas predmet praktikum-tu bi trebalo obilaziti gradilista...
jel taj praktikum imas i u prvom razredu?koliko puta nedeljno obilazis gradilista?
sexy men is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 23:14   #40
Quote:
sexy men kaže: Pogledaj post
jel taj praktikum imas i u prvom razredu?koliko puta nedeljno obilazis gradilista?
U prvom 2 sata tjedno praktikuma, ostale 3 godine po 1 sat.

Od skole do gradilista i nazad nije dovoljno 45 minuta...To ti se organizira prema rasporedu.
Trebalo bi ici svaki sat praktikuma, ali ne mozemo stici sve u 45 minuta.
Mi smo u prvom razredu iz praktikuma vjezbali nacrt, tlocrt, bokocrt, radili neki seminar i sl.-nismo isli na gradiliste, ali to ne znaci da vi necete ici. Jer nisu sve skole iste niti svi profesori...
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.