Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 17:06   #1281
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
VW je ipak prodao daleko manje Pola GTI nego što je Renault Clia RS...
Iznenadio bi se... Nedavno su bili podatci za UK tržište, koje je jedno od najvećih tržišta za RenaultSport, ako ne i najvece... Nemam sad tocnih podataka za Polo i Clio, al recimo Golf GTI se prodao u 1770 komada, a Megane RS u samo 306 komada.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 17:16   #1282
Ovdje pričamo o Cliu RS, znam da sam gledao neke podatke i da je Clia RS u Britaniji prodano skoro više od svih ostalih konkurenata zajedno...

Šteta kaj nisam bio uprilici otići danas do Grobnika i na licu mjesta pogledati, a možda i probati Clio i Pug 208 GTI
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 20:16   #1283
jebeš post u kojem se ne spominje Golf. Mogu tema biti i tenkovi t-74, netko će prije ili kasnije spomenut golfa
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 20:26   #1284
Clio karavan - (cc za engleski prijevod)
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 14:35   #1285
Izvana i karavan i obican model izgledaju stvarno savrseno. Ali kad udes unutra imas osjecaj kao da sjedis u Citroenu C1. Stvarno steta. Da se barem moze skombinirati unutrasnjost 208ice i vanjsitne clia. E to bi bilo savrseno
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 16:43   #1286
Evo kolega terao novi RS po Grobniku.....veli da je stari bolji,novi je nekako težak i dosta jak understeer ima,a kaže da ga je i mjenjač nazivcirao...
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 18:23   #1287
Slične dojmove s Grobnika sam već čitao!

Ispada da je 208 GTI bolji auto, a i Fiesta također!
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 18:48   #1288
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Slične dojmove s Grobnika sam već čitao!

Ispada da je 208 GTI bolji auto, a i Fiesta također!
Vjerojatno za sva tri možeš naći stazu gdje će jedan od njih biti brži i mislim da je malo nezahvalno govoriti koji je bolji.
Nekome auto tog tipa sa 5 vrata i bez ručnog mjenjača nema smisla, drugome je baš to pun pogodak....

Servis od povjerenja, cijena, izgled..... sve se to može utrpati pod koji je bolji, osobno mislim da se teško može fulati koji god izabereš
Dr.Ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 18:59   #1289
Točno to,razlike su marginalne,tko zna,mozda renault s ovim modelom privuče više kupaca?? Iako,s mog gledišta,usrali su motku, clio je nekad bio vrh,a sad ga i pug šije (za fiestu se znalo da će bit neizvjesna borba)
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 19:18   #1290
Svakih 20 godina promjene uloge,to je kvaka!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 19:20   #1291
meni je isto jedan poznanik bio na Grobniku i vozio obadva auta, i njemu je Pug bolji, ali se njemu svidio mjenjac na Cliu. Komentirao je i da su izrada a i neki materijali na Cliu katastrofa i da je 208 puno ugodnije mjesto za biti.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 21:43   #1292
To se vidi već na fotografijama. Peugeot 208 već u najjeftinijem paketu izgleda bolje nego Clio, a GTI ima kožom opšivenu armaturu, ugodne kombinacije boja i tkanina, dok je Clio RS kičast sa lakiranim površinama i crvenim detaljima... Sav nekako plastičav i jeftinjav iznutra...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 23:03   #1293
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
To se vidi već na fotografijama. Peugeot 208 već u najjeftinijem paketu izgleda bolje nego Clio, a GTI ima kožom opšivenu armaturu, ugodne kombinacije boja i tkanina, dok je Clio RS kičast sa lakiranim površinama i crvenim detaljima... Sav nekako plastičav i jeftinjav iznutra...
Da su barem išli namjerno na jefitniju unutrašnjost po kvaliteti plastike ,ali da zato profitira cijena,to bi bio pogodak,onda se nebi toliko o tome pričalo,ali auto je nažalost najskuplji(fieste st još nema kod nas pitaj boga kad će doći) i najlošije je opremljen. Zapravo svjesno su oni išli sa šit plastikom,da maksimalno snize troškove,ali je EDC taj koj ih je uspio nadoknaditi i opet su na nuli.

Neznam,Peugeot je očito potpuniji auto,oprema/performanse/cijena,ali da imam lovu brijem da bi Clia uzeo Rezultati na stazi su mi zadnja rupa na sviralu,jer auto ionako nikad ne vozim na stazi tako da me zaboli kuki za to
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 11:52   #1294
Quote:
Marius-Split kaže: Pogledaj post
Nego li, ljudi da li netko zna gdje nestao Renault Clio GT!!!???

Predstavljen prije nego li Capture, a nigdje niti traga, niti glasa, niti testa, niti reviewa, niti članka, niti videa, niti uffff ....

Nisu još Turci spremni za nešto suptilnije proizvesti (gdje ima puno žica i elektronike) pa je sve otišlo tri p.m.

Cupture već u salonima, a Clio GT se može naručiti, da mi je samo vidjeti te potrošače kada ga dobiju u ruke, pa kad krene lavina problema ...
meni osobno jako zanimljiv model i bas steta sto nema neki test da vidimo kako funkcionira u stvarnosti.

nasao sam jednog kod nasih susjeda slovenaca, bas fino izgleda. link je ispod.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7288170&show=2
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 17:02   #1295
a bubnjevi pozadi
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 17:10   #1296
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7288170&show=2

Ovakav plavi ima Auto Roca ZG, izložili su ga ovaj vikend na Garage autoshowu.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 20:48   #1297
Sjedih danas u novom GT-u plavom i u RS-u žutom. Dojam je srednja žalost za oba,da ne kažem sramotno. GT izvana izgleda meni jako dobro,osim zadnjih bubnjeva,felga je 17 cola,mislim da je ista kao i kod RS-a bez Cup ovjesa. Unutrašnjost je kriminalna,ali doslovno nijansu bolja nego što ima Dacia. Stranice vrata,od neke šuplje,tvrde hrapave plastike(sve ovo vrijedi i za RS),sicevi jesu neki wanna be sprotski,ružne lakirane plastičurine posvuda,mjesta iza nigdje,gepek je ok veličina,ali s obzirom na veličinu auta ne očekujem ništa manje. Kod RS-a su oni crveni umeci jednostavno jezivi na kubnu ! Zapravo je nevjerojatno da je RS konkurencija 208 GTi-u (ne po performansama) nego po cjelokupnoj izvedbi ! GT je bio 145 soma kuna,RS je bio ako se dobro sjećam preko 170 soma kuna . Iskrno kad čitam popis serijske opreme kod GT-a čovijek stvarno očekuje vau dojam,a kad tamo ćorak. Za mene je novi Clio veliok razočaranje,posebno unutrašnjost.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 22:24   #1298
Ja sam primijetio da GT ima čak i kvalitetnije otvore ventilacije. Običnom su klimaviji i jadniji (ako je to moguće).
Ne znam da li je do primjerka ili je u pitanju veća cijena.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 14:19   #1299
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ja sam primijetio da GT ima čak i kvalitetnije otvore ventilacije. Običnom su klimaviji i jadniji (ako je to moguće).
Ne znam da li je do primjerka ili je u pitanju veća cijena.
Moguće je da ima,nisam toliko detaljno provjeravao,jer sam generalno bio poprilično razočaran viđenim i na GT-u i na RS-u. Ono što sam primjetio na RS-u jednom jedinom koj je kod nas trenutno(barem tako pretpostavljam,i kojeg voze svi mogući i nemogući novinari) da su ručice za promjenu brzina već dobile malo lufta,da se malo klimaju kad ih primiš,nisu onako lijepo čvrste,a kad ju stisneš nemaš onaj "click" filing kao kod nekih drugih,barem ja nisam dobio taj dojam. GT izvana super zgleda,RS također lijep izvna,ali je nekvalitetna unutrašnjost meni osobno toliko odbojna da mi nikada novi Clio nebi ušao u nikakvu kombinaciju,jedino da mi ga poklone. Samo kad se sjetim kad je tek došao na test Clio novi,i kad su počeli preplaćeni novinari trabunjat o kvazi premium unutrašnjosti Renault je ovdje fulao ceo fudbal čini mi se
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 15:18   #1300
Ja nisam stigao do RSa. Svi se sjatili pa mi se nije dalo čekati, ali kod običnog mi je taj detalj sa plastikom upao u oko. Na GTu je bila čvršća i bolje obrađena.
Ručice su svugdje jadne. Mislim da jedino premium proizvođači imaju lijepe aluminijske sa osjećajem.

Što se tiče općenito automobila, Francuze uništava isto ono što se dogodilo i nama. Socijalizam.
Svi očekuju od države da vodi industriju i radnike.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.