Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 22:40   #1441
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Da, razlika se čini velika između tih brojeva, ali u usporedbi s beskonačnosti je nikakva... Ali ja nisam govorio o tome... Ja sam radije govorio o razlici 0 i jedinice. Iako je "razlika" naoko zanemariva, ZAPRAVO je beskonačna.
Naravno, ako sam uhvatio tvoju analogiju.
Dobar si. Uhvatio si analogiju, samo tražiš argumente.

Bilo koja varijabla, s bilo kojom trenutnom vrijednošću, ako se pojavi u jednadžbi, znači da postoji. Nije nula. Njena vrijednost može biti nula, ali to nije ona. Ona ima svoju priču. Možda će izmnožiti neki drugi broj i pretvoriti ga u nulu; možda je rezultat množenja s nekom drugom nulom.. to ne znamo, ali smo sigurni da postoji, i da ima svoju priču u velikoj naraciji. Možda je rezultat cijele jednadžbe isto nula..

I ona ameba koju sam malo prije popio s čašom vode ima svoju priču; možda je imala ljubavnih problema sa sobom, na kraju se sve super riješilo, i ima 62165126 potomaka. I svaka njena molekula ima svoju priču, i svaki atom u svakoj od tih molekula, i ništa od toga ne može biti nula, jer već postoji.

Koliki utjecaj svaka od tih varijabli ima na ukupan rezultat, nije važno. Važno je da rezultat ne bi bio isti bez bilo koje od njih.
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger