Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2005., 10:06   #1
Miniwash za pranje auta?

Pozdrav, vec neko vrijeme gledam po Pevecu i Metrou miniwashe. Zanima me neki jeftiniji. Postoje Karcher, Marina, Budget....
Konkretno Karcher 2.02 u Pevecu je 620kn dok je takav u Metrou 515 kn. Postoji Budget (kojeg proizvodi Karcher ali pod drugim brandom) za 420 kn.
Imate li kakvih iskustava?

Zadnje uređivanje Majstor : 15.05.2017. at 10:29. Reason: Promjena naslova teme
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:19   #2
Ja imam neki talijanski iz Mercatonea, radi već par godina bez greške.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:25   #3
I ja imam neki talijanski, za sada radi dobro, a o trajnosti.. vidjet ću koliko će izdržati. Karcher je malo poznatija firma, samo obrati pažnju dali je kučište pumpe od metala ili plastike! To vidiš na onome priključku s navojem, na koje se šarafi visokotlačno crijevo! Uzmi model na kojem je to izrađeno od metala!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 13:34   #4
idealno bi bilo kupit s protokom od barem 550l/h
no ti su malo skuplji al skidaju i one zalijepljene muhe na
haubi
tigar_c2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 13:52   #5
Ti bolji miniwashi za kucnu uporabu kostaju preko 1500 kn tako da mi to bas nije opcija. Moja razmisljanja se vrte oko "entry level" modela za kojih 500- tinjak kuna. U Metrou postoji taj "Budget" koji je 100 kn jeftiniji od Karchera i ima iste karakteristike ali je cak duplo tezi (10 kg) tako da me to dosta zbunjuje.
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 15:01   #6
Minivaš kupuješ na "duže staze", a ne za jednokratnu upotrebu.
Pokušaj proviriti kroz proreze i vidjeti od kakvog je materijala pumpa. Plastiku zaboravi. Aluminij je OK, ali je i skuplji.
Nešto pošteno imaš tek oko 1500kn.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 21:43   #7
Meni je taj plastićnjak riknuo (podrapala se pumpa totalno) nakon 6 mjeseci intenzivnog raubanja i na sevisu su mi rekli da bi bilo bolje da sam tu lovu zapio ,no bio je još pod garancijom pa su promijenili pumpu . Pumpa je nanovo šprungirala nakon par mjeseci i dan danas takva radi,jest da curi ali još uvijek ima pritiska pa dok bude bude ,u svakom slućaju isplatio se je .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 20:40   #8
ZANIMA ME DALI JE MOGUĆE KUPITI CRIJEVO KOJE VODI OD MINIWASHA DO PIŠTOLJA. PODREALO MI SE OD VIBRACIJA PO BETONU A NAVODNO SE NEMOŽ
E KRPAT. I KOLIKO BI ME TO KOŠTALO. DA LI SE UOPĆE ISPLATI KUPOVAT SAMO CRIJEVO AKO JE MINIWASH VRIJEDNOSTI 500KN

HVALA
S60R is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 21:30   #9
Imam ja Karcher 720 MX i nije mi jasno koja je prednost pranja sa mw. naspram običnog crijeva. Lakše i kvalitetnije se auto ispire i brzo se šamponira, to jedino.
Crijeva za miniwash radi neki privatnik u Kerestincu 9m.-180 kn?, ja kupio ali se ne sjećam baš točne cifre. Imam mw oko 5 godina i radi bez greške. Navodno valjaju samo ovi sa metalnim pumpama.
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 21:20   #10
karcher i wap su ti najbolje marke miniwasha. samo za ovu cijenu koju spominjes tesko da ces dobiti dobar proizvod koji ce te sluziti vise godina makar to bio i karcher.
govorim ti iz svog iskustva, prvo sam imao jedan takav za 700 kn kojem je motor izgorio tocno nakon godinu dana,kad je prosla garancija a popravak je naravno bio neisplativ. sve ti ovisi koliko vremenski mislis prati s njim, 10 min u komadu, pola sata ili vise. kod miniwasha ti je vaznija snaga motora nego pritisak pod kojim radi jer mozes uvjek kupiti dodatni nastavak kojim se povecava pritisak.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 17:20   #11
Imam nekih 8 gofina "malog" Kärchera sa tlakom od mislim nekih 150 bara. Super sam zadovoljan sa njime. Kao što entko reče - uzimaš ga na duge staze i uzmi kako spada, a ne gledati na 100kn razlike.

Visokotlačno vrijevo ti može napraviti majstor koji štanca pneumatska crijeva. Ako si u okolici Bjelovara reci na PM pa ti pošaljem broj od firme koja to kod nas radi.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 12:51   #12
Treba ti KÄRCHER miniwash: Auto će ti biti za 5. Ja imam jedan mali. Prao sam balkone i brod. Blistaju.
KÄRCHER is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:57   #13
meni se moj miniwash čudno "glasa". kao da nema vode u pumpi, pa radi na prazno. u čem' je problem?
nadam se da ovo nije spam
faireffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:55   #14
Quote:
MrXL kaže: Pogledaj post
Imam ja Karcher 720 MX i nije mi jasno koja je prednost pranja sa mw. naspram običnog crijeva. Lakše i kvalitetnije se auto ispire i brzo se šamponira, to jedino.
Ovo baš nikako ne stoji, oprosti. Miniwash skine dobar dio prljavštine na autu pa po laku trljaš šampon a ne blato.Osim toga on pere neke nepristupačne dijelove koje crijevo nikad neće niti dotaknuti. On skida mahovinu s betonskih površina do čistog betona-crijevo mahovinu samo natopi da bolje raste...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:59   #15
Nešto sam već pisao o washerima ali evo ukratko.
Imao stihla 105 E i nije se uopće pokazao nešto (oko 1700 kn). Poslije kupio Lavor washer za stotinjak eura i radi dvostruko duže... Čak i pere bolje !
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:07   #16
Quote:
faireffect kaže: Pogledaj post
meni se moj miniwash čudno "glasa". kao da nema vode u pumpi, pa radi na prazno. u čem' je problem?
nadam se da ovo nije spam
U začepljenom situ na dovodu vode u uređaj, u slabom pritisku vode (hidrofor), u zraku u crijevu (treba ga odzračiti prije puštanja u pogon) , u sfrknutom dolaznom crijevu ili nedostatku ulja u uređaju. Ovo su lakši problemi.
Ak nije to onda je problem u samoj pumpi.
Ili samo nedostatak ulja u njoj....
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 00:21   #17
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
U začepljenom situ na dovodu vode u uređaj, u slabom pritisku vode (hidrofor), u zraku u crijevu (treba ga odzračiti prije puštanja u pogon) , u sfrknutom dolaznom crijevu ili nedostatku ulja u uređaju. Ovo su lakši problemi.
Ak nije to onda je problem u samoj pumpi.
Ili samo nedostatak ulja u njoj....
hvala, hvala! probat ću provjerit navedeno, pa se javim.
faireffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 19:14   #18
kupio sam karchera 2.02 za 500 kn

i bilo je lijepo dok je trajalo,a trajalo je neke 3 godine.a nemrem rec da se bas naradio.dobro opro sam balkone prao tepihe sebi i punici auto redovito osim prek zime.mozemo rec da je jednom tjedno opro auto.i sad je umro.i ja sam tuzan.i sad je opet slauf u igri
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 19:49   #19
Quote:
faireffect kaže: Pogledaj post
meni se moj miniwash čudno "glasa". kao da nema vode u pumpi, pa radi na prazno. u čem' je problem?
nadam se da ovo nije spam

pojavio ti se, možda, zračni čep iz dovodong crijeve, prije nego uključiš pumpu drži otovren ventil na mlaznici da voda pod tlakom prođe kroz cijeli sustav,
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 02:45   #20
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
i bilo je lijepo dok je trajalo,a trajalo je neke 3 godine.a nemrem rec da se bas naradio.dobro opro sam balkone prao tepihe sebi i punici auto redovito osim prek zime.mozemo rec da je jednom tjedno opro auto.i sad je umro.i ja sam tuzan.i sad je opet slauf u igri
A od čega je umro ? Mislim, kakvi su bili simptomi, je li bio kvar u visotlačnoj pumpi ili u motoru ili ...?
Imam i ja, naime, Karcher 205 (ili tak nekak, model 20x je sigurno), već godinama, ali ne radi baš puno, pa me zanima kakve probleme mogu očekivati.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.