Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 06:17   #1661
Ficus, kod marame je samo važno da je dovoljne dužine da je i TM moze vezati. A da li ide uz njega, Moraćeš s njim dogovoriti.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:04   #1662
Quote:
Trixie13 kaže: Pogledaj post
Ergo 360 je dosta izrezan, Pogn je kopija koliko znam, paaaa...
Jesi ga vidjela ikad u stvarnosti ili probala?
Tu je puno forumasica koristilo pogi, i preporucile ga sve redom, na kraju sam ga i ja po preporukama kupila i samo mogu potpisati sve sto su napisale. Udobno, prakticno, vrlo kvalitetno napravljeno, sigurno za bebu.

"Kopija" samo znaci da je po slicnom principu dizajnirano, a ima ih takvih x od kojih je ergo samo najreklamiraniji (i zato valjda i najskuplji).
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:12   #1663
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Jesi ga vidjela ikad u stvarnosti ili probala?
Tu je puno forumasica koristilo pogi, i preporucile ga sve redom, na kraju sam ga i ja po preporukama kupila i samo mogu potpisati sve sto su napisale. Udobno, prakticno, vrlo kvalitetno napravljeno, sigurno za bebu.

"Kopija" samo znaci da je po slicnom principu dizajnirano, a ima ih takvih x od kojih je ergo samo najreklamiraniji (i zato valjda i najskuplji).

Nisam
To sam procitala od forumasica, nisam rekla da ne valja
Mislim da nisam pogrijesila u opisu Pogi ako sam rekla da je kopija, jer kao sto si napisala, to ne znaci da je lose nego je izgledom isto samo nije orginalna marka.
Trixie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:19   #1664
Može netko usporediti pognae i pixiekid mei tai?
Kod mei tai mi se sviđa što se osjeća trećina težine, ali me odbija to vezanje, a pognae ima i ventilacijski otvor za ljeto
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 11:22   #1665
Ja sam na kraju uzela Pognae sa umetkom za novorodence, super kvalitetno djeluje. Presudilo je to sto osim ima i dodatak koji drzi glavicu bebe ukoliko beba nije jos ojacala i u recenzijama kazu da je super za spavalice jer im ne pada glava u stranu Takoder, ventilacijski otvor je isto bonus jer ga klasicni Ergo nema. Javim iskustva kad ga pocnemo koristiti.
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:01   #1666
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
kakav je mei tai za nosenje na ledima i boku?
super
na boku sam ga nosila od 8.mjeseca. tako smo recimo skupa pekli kolače za njegov prvi božić

na leđina sam ga nosila iza 18 mj, bio je lagani mršavko pa nije bilo potrebe prebacivati ga iza.

jesi uzela onaj e.sport? kakav ti je?

Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Bok svima! Još nisam rodila i nisam mislila odmah kupiti nosiljku, ali me zanimaju vaša iskustva - dvoumim se između mei tai i elastične marame. Nije mi naročito napeto non stop vezanje marame, ali mi se sviđa da se koristi od rođenja, da je beba zaštićena i da se može podojiti u miru i diskreciji (ako imam krivu info, molim ispravite). S druge strane bebu očekujemo početkom svibnja pa ne znam je li marama baš najbolja za vrućine ili to nema veze?
Mei tai bi bio jednostavniji, ali ne znam moze li se koristiti od rođenja? I glavno pitanje - kako idu muževi i nosiljke zajedno? Ima li uopće smisla uzeti maramu, ako bi mm eventualno nosio bebu? Ne bih htjela njemu zakomplicirati život, ali moguće je da ću ipak samo ja koristiti nosiljku? Kaj mi sugerirate?
MT možeš početi koristiti kada beba počne čvrsto držati glavicu. po tome bi ti marama bila zgodnija ako želiš nositi od samog početka.
ako muž želi nositi, zašto ne!
moj je nosio prvog malca u MT, ali uvijek sam ih ja morala spakirati, zato sam sada uzela ergo da se on može i sam spremiti

ja sam veliki pobornik nosiljki pa mislim da bi ti dobro došle obje, i elastična i MT.
imaš na njuškalu i oglasima (pdf off) krasnih, malo korištenih za povoljniju cijenu
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 21:09   #1667
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
MT možeš početi koristiti kada beba počne čvrsto držati glavicu. po tome bi ti marama bila zgodnija ako želiš nositi od samog početka.
ako muž želi nositi, zašto ne!
moj je nosio prvog malca u MT, ali uvijek sam ih ja morala spakirati, zato sam sada uzela ergo da se on može i sam spremiti

ja sam veliki pobornik nosiljki pa mislim da bi ti dobro došle obje, i elastična i MT.
imaš na njuškalu i oglasima (pdf off) krasnih, malo korištenih za povoljniju cijenu
joj super, hvala ti na preporuci i hvala ostalima! jako mi je fora ta marama, mislim da ću ju svakako uzeti, ali mm će se možda duriti da se zamata u krpice, zato možda i MT.
kolegica mi je preporučila i Caboo-ovu nosiljku, isto mi se čini fora, i husband friendly

edit: e, jesam glupa - a koju bi mi maramu preporučili? ima gdje za vidjeti i popipati prije nego kupim? u ZG sam. ako ne, neki webshop? beba dolazi u svibnju pa da nije pretopla?
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 23:46   #1668
Koliko se beba vremenski max moze nositi u nosiljci? Da li postoji neko preporucljivo vrijeme tipa 2,3h pa da je se izvadi van kao i kod AS?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 07:34   #1669
Ne znam da ima neko ograničenje
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:25   #1670
Mi smo u ergu bili satima dok je bio mali baš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 23:59   #1671
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
Koliko se beba vremenski max moze nositi u nosiljci? Da li postoji neko preporucljivo vrijeme tipa 2,3h pa da je se izvadi van kao i kod AS?
Nama je fizijatrica rekla 2 sata u komadu, nikako ne vise, isto kao u AS.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 08:29   #1672
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
Nama je fizijatrica rekla 2 sata u komadu, nikako ne vise, isto kao u AS.

Ne vidim tu nikakvo logicno objasnjenje (sto ne znaci da ne postoji). Ako je nosiljka takva da je beba u pravilnom polozaju i da ništa ne trpi neko neprirodno opterecenje, ne shvatam sta bi smetalo. Drugo je ako su klokanice ili se beba nosi okrenuta naprijed.
Ergo 360 ima upozorenje o ogranicenom nosenju u takvom polozaju. (Ne znam sto su ga uopste i uveli.)
Zna neko vise?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 23:24   #1673
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Ne vidim tu nikakvo logicno objasnjenje (sto ne znaci da ne postoji). Ako je nosiljka takva da je beba u pravilnom polozaju i da ništa ne trpi neko neprirodno opterecenje, ne shvatam sta bi smetalo. Drugo je ako su klokanice ili se beba nosi okrenuta naprijed.
Ergo 360 ima upozorenje o ogranicenom nosenju u takvom polozaju. (Ne znam sto su ga uopste i uveli.)
Zna neko vise?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ne koriste misice.mos ti bebu cili dan drzat u nosiljci, samo bilo bi joj zdravije da je na trbuhu, vjezba misice i istrazuje.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 20:36   #1674
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
ne koriste misice.mos ti bebu cili dan drzat u nosiljci, samo bilo bi joj zdravije da je na trbuhu, vjezba misice i istrazuje.

Ima logike. No ni blizu preporuke o 2h u komadu, zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 20:42   #1675
Ženi je fizijatrica rekla da je 99% nosiljki čisto smeće jer je beba u takvom položaju u kojem pati kralježnica i najčešće kukovi, onih 1% je ultra skupo. Marama je druga priča, iako i tu treba pazit. Nije joj rekla koje nosiljke spadaju pod tih njenih 1%, ali kako je supruga odlučila biti 100% protiv nosiljki nisam ni istraživao. Dvije smo dobili za babine i te smo dali da ih ne bacimo.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:39   #1676
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Ima logike. No ni blizu preporuke o 2h u komadu, zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije problem ako se beba nosi jednom tjedno 3-4 sata u komadu, al bar 2 sata bas svaki dan bi i moglo uciniti razliku. ja se drzim onoga sto je ona rekla, meni je njezino objasnjenje bilo dovoljno logicno i uvjerljivo.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 13:49   #1677
I ja smatram da nije problem ako bebu ne nosis po cijeli dan, svaki dan. Sve pretjerano je lose.
Mi planiramo na 2 dana u veneciju i isplanirali smo nosenje od max 4h ali ne u komadu.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 15:43   #1678
Da me ne shvatite pogrešno. Istražujem i tražim dodatne informacije jer mi nije logično ni dovoljno. Ne bih li naučila nešto novo.
Slažem se sa suncem. Nikakav extrem nije dobar. Kada smo na putovanju, nosimo se puno i koristili smo svaki priliku da se protegne i puže. Sada je veći i hoda pa je to sve drugačije. U uobičajenim danima kod kuće, sigurno da ga ne teglim satima. Nije gušt ni jednom od nas. Posebno kada postanu pokretni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:51   #1679
nosiljke smeće... e to je neka moćna fizijatrica
ja stvarno ne znam kako ljudi uspjevaju opstati i kako podižu djecu diljem azije i afrike gdje nema kolica i gdje su maleni uz mamu u nosiljkama.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 18:04   #1680
Pozdrav, zanima me koja je razlika između sleepy wrap, boba wrap i hug a bug marama ako uopće postoji razlika. Te koje od toga troje biste preporučili i zašto? I ako netko zna, koja je cijena ovog hug a bug, to ne mogu naći. Hvala unaprijed
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.